Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Honda'nın 3 yeni scooter modeli Türkiyede..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    markaları beygir gücüne göre kıyaslar ve değerlendirirsen sadece kendini kandırmış olursun bana kızma gerçek budur

downtown isterse 35hp olsun hiiç farketmez, onu selesine oturup gaza dokununca anlıyorsun. zaten kymco ile kıyaslamak yanlış kağıt üzerinde yazanlara bakarsak ne motorlarda ne eksikler var gibi görünüyor ama kalite başka bişey bunu yaşayan bilir. mesela kymco straight 150 de kağıt üstünde innova 125 den üstün ve honda innova daha pahalı ama selesine oturunca marşa basıp şehir içinde tur atınca anlıyorsun neyin en olduğunu, zaten oturmana gerek yok kalite baştan kokuyor..

( kymco nun ve honda bir çok motosikletini kullanmış biri olarak yazıyorum klavye tester değilimdir )
    Kymconun bir çok motorunu kullandım derken hiç 250cc ve üstü modelleri kullandınız mı?Biliyosunuz ki kymco da model çeşitliliği çok.Ben de değişik modellerini kullanmış biri olarak kendi modelleri arasında uçurum olduğunu biliyorum.Bizim bi tane de kymco cup motorumuz var.Xcitingden sonra ona binmek eziyette olsa da her keseye göre çeşitleri var.kymco konforsuz motor da yapmış , şu an kullandığım xciting gibi konforun üst düzeyde olduğu modeller de yapmış.

Bugüne kadar 150cc ,250cc arasında motorlar arasında gezmiş biri olarak beygir gücünün son hıza etkisini gayet iyi biliyorum.Bir motorun başka bir motordan hız farkı aralarındaki beygir gücü oranının küp köküyle doğru orantılıdır.150cc 11 beygir motorumun son hızı 110'du.78 beygir bir fazerin son hızı 220 civarıdır.arada yaklaşık 8 kat beygir gücü farkı olduğunu düşünürsek 8'in küp kökü 2'dir.Yani fazer cbf150'den 2 kat hızlıdır.Forumu araştırırsanız 78 beygir fazer kullanıcılarının son hızlarının 220 civarı olduğunu görürsünüz.CBR6000rr 120 beygir ve son hızı 270 civarı.Hayabusa 150 beygir ve son hızı 340 civarı.Beygir gücü = son hız.Bu kadar basit.Gücü yere aktaramama , aerodinamik yapı falan hepsi hikaye.Fizikte bir kanun vardır.Hiçbir enerji yok olamaz.Eğer motor 22 beygir güç üretiyosa yere de 22 beygir aktarır.Aktaramaması için bu gücün mutlaka bi yerlerde kaybolması lazım.Aktarma organlarında kaybolması mümkün değildir.Aktarma organın görevi motordan aldığı hareket enerjisini tekere aktarmaktır.Bu esnada kaybolacak çok ufak bir enerji sadece ısıya dönüşür.Bu ısı enerjisi biraz fazla olursa zaten arada sıkışma vardır ve motor alev alev yanar.Aerodinamik yapı daha çok bizim gibi 140-150 km hızlarda değil 300 km hız yapan araçlarda önem kazanır.Yüksek süratlerde rüzgar ciddi bir sorun teşkil etmeye başlar.Ama düşük süratlerde sanıldığı kadar çok etkisi yoktur.Aynı beygir gücüne sahip motorlar arası hız farkı 3-5 km'yi geçmez.Honda kymco'yu döver mantığı çok yanlış.Ne kadar beygir o kadar hız.CBF250 ile GT250r'yi kapıştırın bakalım hangisi geçecek.CBF250 22 beygir , gt250r 32 beygir.CBF250 125'e gelince öksürmeye başlayıp takılır kalır ama gt250r 150'de bile daha gidecem der.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zalim17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    660 tenere
    hondadan 3 yeni scooter. modeller güzel ama biraz tuzlu. vergiden de oluyor gerçi
    xt125r>xt660r>dl650+ybr125>cbf1000>660 tenere

serimotorcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Racer 200 S
    Alıntı prs_bacteria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumu kurbağa basmış..... öpsem bi şi olur mu ki
    Aynen . Kurbagalardan görünmüyor resimler. Bu teknik hatanın sebebi ne olabilir

Ayrıca şu cbr250 yi alırdım ama rengini begenmedim . Yoksa alırdım yani
    Hayata Vizö'RR'deN Bakmak AyrıcalıktıR...

0 Rh (-)

Motosikleti
    Honda SES 150 Dylan
    Alıntı zalim17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hondadan 3 yeni scooter. modeller güzel ama biraz tuzlu. vergiden de oluyor gerçi
    vergi yükü gerçekten çok büyük..% 37ötv %18 kdv..
    ne kadar hızlı gittiğini ancak fren yapınca anlarsın..:cat:

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    SH 300 ÜN piyasada rakibi yoktur, kymco vs vs rakip diye bu motorun karşısına çıkamaz 2000 model sh 150 kullandım bi süre hondanın en sağlam motoru desem abartı olmaz ben bu modeli 3 sene bekledim ancak 12000 civarı olursa pahalı olur...

-BSI- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SH 300
    honda.com.tr de yeni modeller fiyatları ve renkleri ile beraber eklenmiş. Dileyen bakabilir. SH300 için 11,500 demişler+plaka tam 12ye gelecek. Pcx de PS den 1 lira daha ucuz olmuş. Görelim bakalım yorumları.
    Okadar dengeli ki durunca ayaklarıma ihtiyaç duymuyorum..

Şu 250RR'nin fiyatı biraz daha uygun olsaydı keşke, yinede rakiplerine göre fiyat güzel gibi.

Honda CBR250R : 9.950 TL
    Kawasaki Ninja250R: 5600 € (Ortalama 12.500 TL)
    ST GT250R : 9.657 TL

Bu fiyatlandırmaya göre sıfır GT250 alacak kişiler için CBR250R ciddi bir tercih sebebi olabilir.

Yeni fiyatları tablo halinde görmek isteyenler için:
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    bu yazın motoru belli oldu...cbr250...

1ay sonra 11000 yaparlar,acele etsin alacaklar...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Hondada büyük değişimler var arkadaşlar gerçekten taktir edilmesi gereken bir konu fiyatlar umulduğundan daha düşük ........

Motosikleti
    Tvs Apache
    Ybr yanına bir scooter düşünüyordum. Pcx fiyatı çok cazip geldi.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Alıntı aykan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hondada büyük değişimler var arkadaşlar gerçekten taktir edilmesi gereken bir konu fiyatlar umulduğundan daha düşük ........
    VTR250'nin fiyatlandırma faciasından ders almış olabilirler
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    Alıntı AydoganX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VTR250'nin fiyatlandırma faciasından ders almış olabilirler
    Aynen öyle aydoğan kardeşim aslında hondanın her zaman diyorum pek bir suçu yok, vergilendirmedeki abartı yüzünden bu böyle ötv yi %25 düşürseler kdv almasalar 9950 olan cbr 250 6500-7000 arasında olacak herşey vergiler yüzünden ama bunada şükür.. şu sıra cbf dışında motor alamayacak olsamda gerçekten sevindim bu gelişmeye bu çeşitliliğe ihtiyacı vardı tüketicinin....

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kymconun bir çok motorunu kullandım derken hiç 250cc ve üstü modelleri kullandınız mı?Biliyosunuz ki kymco da model çeşitliliği çok.Ben de değişik modellerini kullanmış biri olarak kendi modelleri arasında uçurum olduğunu biliyorum.Bizim bi tane de kymco cup motorumuz var.Xcitingden sonra ona binmek eziyette olsa da her keseye göre çeşitleri var.kymco konforsuz motor da yapmış , şu an kullandığım xciting gibi konforun üst düzeyde olduğu modeller de yapmış.

Bugüne kadar 150cc ,250cc arasında motorlar arasında gezmiş biri olarak beygir gücünün son hıza etkisini gayet iyi biliyorum.Bir motorun başka bir motordan hız farkı aralarındaki beygir gücü oranının küp köküyle doğru orantılıdır.150cc 11 beygir motorumun son hızı 110'du.78 beygir bir fazerin son hızı 220 civarıdır.arada yaklaşık 8 kat beygir gücü farkı olduğunu düşünürsek 8'in küp kökü 2'dir.Yani fazer cbf150'den 2 kat hızlıdır.Forumu araştırırsanız 78 beygir fazer kullanıcılarının son hızlarının 220 civarı olduğunu görürsünüz.CBR6000rr 120 beygir ve son hızı 270 civarı.Hayabusa 150 beygir ve son hızı 340 civarı.Beygir gücü = son hız.Bu kadar basit.Gücü yere aktaramama , aerodinamik yapı falan hepsi hikaye.Fizikte bir kanun vardır.Hiçbir enerji yok olamaz.Eğer motor 22 beygir güç üretiyosa yere de 22 beygir aktarır.Aktaramaması için bu gücün mutlaka bi yerlerde kaybolması lazım.Aktarma organlarında kaybolması mümkün değildir.Aktarma organın görevi motordan aldığı hareket enerjisini tekere aktarmaktır.Bu esnada kaybolacak çok ufak bir enerji sadece ısıya dönüşür.Bu ısı enerjisi biraz fazla olursa zaten arada sıkışma vardır ve motor alev alev yanar.Aerodinamik yapı daha çok bizim gibi 140-150 km hızlarda değil 300 km hız yapan araçlarda önem kazanır.Yüksek süratlerde rüzgar ciddi bir sorun teşkil etmeye başlar.Ama düşük süratlerde sanıldığı kadar çok etkisi yoktur.Aynı beygir gücüne sahip motorlar arası hız farkı 3-5 km'yi geçmez.Honda kymco'yu döver mantığı çok yanlış.Ne kadar beygir o kadar hız.CBF250 ile GT250r'yi kapıştırın bakalım hangisi geçecek.CBF250 22 beygir , gt250r 32 beygir.CBF250 125'e gelince öksürmeye başlayıp takılır kalır ama gt250r 150'de bile daha gidecem der.
    1. ben daha öncede yazdım, test etmediğim motorlar hakkında konuşmam diye bindiğim en konforsuz ve rahatsız iki maxi scooter vardı bunlarda xciting 250i ve xciting 500 tabi diğer maxilere hatta midi lere binmediysen cublar ve commuterlerden sonra bunlar sana oldukça rahat gelir

fotolar (imageshack görüntülemiyor link atıyorum)

http://yfrog.com/5cdsc01595fcj xciting 250i 2008 balıkesir

http://yfrog.com/3zpic0135dj xciting 500 2007 bodrum

2. ayrıca fazer 98hp dir

yaptığın hp hesapları kısmen doğru kağıt üzerinde hız hesapları evet gerçekten bu aralıklarda

ama şunu söylemek isterim sadece hp değil başka etkenlerde son sürate etki ederler mesela tork eğrisi farklı daha hafif ve daha ince tekerli olan motosikler aynı hp deki motordan daha hızlı gidebilirler onun için bir cub bazen bir çok commuteri arkasından baktırabiliyor yada 2 zamanlı 16hp-18hp bir yamaha RX115- RX135 250cc dört zamanlı motosikletlere çok fark atıyor

yazılarına dikkat ediyorum sanada hak veriyorum, forum apaçi dolduğu için insanlar birbirini artık bilgisiz bencil ve klavye tester olarak bakmaya başladı ama sana tavsiyem yazarken kati (iddalı) yazma herzaman bir pay bırak

bazı markalar büyük markalarla rekabet ederken beygir güçlerini sınıfındaki kült motorlardan yüksek tutarlar, bazı ek özelliklerde koyarlar ama asla büyük markaların kalite, konfor, malzeme kalitesi, aerodinamik, RSI şartları, vibrasyon gibi üstün özelliklerini geçemezler sadece aradaki fiyat farkıyla onlarla yarışabilirler. bizde bu ürünlere fiyat/performans ürünler deriz bunu yapan markalarda zaten bunun farkındadırlar ama bizler bazen kendimizi çok kaptırıyoruz kraldan çok kralcı oluyoruz sonuçta hondayıda benim babam imal etmiyor keşke kymco daha rahat daha vibrasyonsuz olsaydı (cub) inan ben kymcoya binerdim
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    PCX125 fiyatı bugün düştü. şu an 5500 yazıyor sitede.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Xciting250i,Accent Era 110 HP
    Alıntı satoyama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1. ben daha öncede yazdım, test etmediğim motorlar hakkında konuşmam diye bindiğim en konforsuz ve rahatsız iki maxi scooter vardı bunlarda xciting 250i ve xciting 500 tabi diğer maxilere hatta midi lere binmediysen cublar ve commuterlerden sonra bunlar sana oldukça rahat gelir

fotolar (imageshack görüntülemiyor link atıyorum)

http://yfrog.com/5cdsc01595fcj xciting 250i 2008 balıkesir

http://yfrog.com/3zpic0135dj xciting 500 2007 bodrum

2. ayrıca fazer 98hp dir

yaptığın hp hesapları kısmen doğru kağıt üzerinde hız hesapları evet gerçekten bu aralıklarda

ama şunu söylemek isterim sadece hp değil başka etkenlerde son sürate etki ederler mesela tork eğrisi farklı daha hafif ve daha ince tekerli olan motosikler aynı hp deki motordan daha hızlı gidebilirler onun için bir cub bazen bir çok commuteri arkasından baktırabiliyor yada 2 zamanlı 16hp-18hp bir yamaha RX115- RX135 250cc dört zamanlı motosikletlere çok fark atıyor

yazılarına dikkat ediyorum sanada hak veriyorum, forum apaçi dolduğu için insanlar birbirini artık bilgisiz bencil ve klavye tester olarak bakmaya başladı ama sana tavsiyem yazarken kati (iddalı) yazma herzaman bir pay bırak

bazı markalar büyük markalarla rekabet ederken beygir güçlerini sınıfındaki kült motorlardan yüksek tutarlar, bazı ek özelliklerde koyarlar ama asla büyük markaların kalite, konfor, malzeme kalitesi, aerodinamik, RSI şartları, vibrasyon gibi üstün özelliklerini geçemezler sadece aradaki fiyat farkıyla onlarla yarışabilirler. bizde bu ürünlere fiyat/performans ürünler deriz bunu yapan markalarda zaten bunun farkındadırlar ama bizler bazen kendimizi çok kaptırıyoruz kraldan çok kralcı oluyoruz sonuçta hondayıda benim babam imal etmiyor keşke kymco daha rahat daha vibrasyonsuz olsaydı (cub) inan ben kymcoya binerdim
    Öncelikle binmiş olduğunuz kymcoların vibrasyonlu olmasının sebebi bakımsız olmalarıdır.Maxiscooterların kronik sorunu debriyajı açıp temizlemesezsen titreşim yapar.İster italyan işter japon olsun durum hepsinde aynıdır.Benim xcitingin debriyaj temizliğini sık sık yapıyorum ve şu an sıfır titreşimli diyebilirim.Önce benimkini kullan ondan sonra fikir sahibi ol.

Fazerin iki versiyonu vardır.78 beygir ve 98 beygir.98 beygir olanların son hızı 240 km'dir.

Son hız= Beygir gücü diye ısrar ediyorum.Sen hala yok torkmuş yok ağırlıkmış ısrar ediyosun.

CBF250 Tork=22 Nm HP= 22 beygir Son hız = 130
    GT250r Tork =22 Nm HP= 29 beygir Son hız = 150

Yukarıdaki her iki motoru bizzat kullanmış biri olarak gayet yakından tanıyorum.Sizin gibi fotoğraf çektirdiğim değil bizzat sahip olduğum motorlardır.Gördüğünüz gibi son hızın torkla alakası yoktur.Son hızın direk olarak beygir gücüyle alakası vardır.Aynı beygir gücüne sahip iki araçtan dizel olanın torku iki kat fazladır ama son hızları aynıdır.Biraz vakit ayırıp araçların teknik özelliklerini ve fabrikasyon olarak son hız değerlerini araştırın.Çıkacak sonuç şudur: Son hız= Beygir gücü.

Yukarıda bazı arkadaşlar cbr 250r'nin rakipleri olan ninja250r ve gt250r demişler.Ninja 250r ve gt250r çift silindirli 250'lilklerdir.Tek silindirli 250'likler 22 beygirdir ama çift silindirli olanlar 29 beygirdir.Aradaki beygir farkından dolayı rakip olamazlar.CBR 250r her zaman tokatlanır.CBF250'nin kasası racing olanı cbr 250r.

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    sonunda honda adam akıllı modeller getirmiş.
    Bu arada Koskoca motor Memleketi ANTALYA da HONDA bayisi kapandı.bayiii yok şuan
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Motosikleti
    Alıntı AmonRA34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle binmiş olduğunuz kymcoların vibrasyonlu olmasının sebebi bakımsız olmalarıdır.Maxiscooterların kronik sorunu debriyajı açıp temizlemesezsen titreşim yapar.İster italyan işter japon olsun durum hepsinde aynıdır.Benim xcitingin debriyaj temizliğini sık sık yapıyorum ve şu an sıfır titreşimli diyebilirim.Önce benimkini kullan ondan sonra fikir sahibi ol.

Fazerin iki versiyonu vardır.78 beygir ve 98 beygir.98 beygir olanların son hızı 240 km'dir.

Son hız= Beygir gücü diye ısrar ediyorum.Sen hala yok torkmuş yok ağırlıkmış ısrar ediyosun.

CBF250 Tork=22 Nm HP= 22 beygir Son hız = 130
    GT250r Tork =22 Nm HP= 29 beygir Son hız = 150

Yukarıdaki her iki motoru bizzat kullanmış biri olarak gayet yakından tanıyorum.Sizin gibi fotoğraf çektirdiğim değil bizzat sahip olduğum motorlardır.Gördüğünüz gibi son hızın torkla alakası yoktur.Son hızın direk olarak beygir gücüyle alakası vardır.Aynı beygir gücüne sahip iki araçtan dizel olanın torku iki kat fazladır ama son hızları aynıdır.Biraz vakit ayırıp araçların teknik özelliklerini ve fabrikasyon olarak son hız değerlerini araştırın.Çıkacak sonuç şudur: Son hız= Beygir gücü.

Yukarıda bazı arkadaşlar cbr 250r'nin rakipleri olan ninja250r ve gt250r demişler.Ninja 250r ve gt250r çift silindirli 250'lilklerdir.Tek silindirli 250'likler 22 beygirdir ama çift silindirli olanlar 29 beygirdir.Aradaki beygir farkından dolayı rakip olamazlar.CBR 250r her zaman tokatlanır.CBF250'nin kasası racing olanı cbr 250r.
    sen baya bi kompleks yapmışsın usta bu honda konusunu. allah yardımcın olsun senin
    ben ne diyorum sen kimlere yada kime mesaj gönderiyorsun? tavşan dağa küsmüş hesabı! boşver kymco bile senin kadar önemsemiyor malını, önemsese bukadar olmaz zaten ben bineceğime binmiş açıklamamı yapmışım, senin cbf250 den canın yanmışsa ben ne yapayım cbf250 ile ne alakamız var şimdi? honda kusursuz değil tabi gidip elin birezilyasına çinine motor yaptırırsa öyle olur ! banane hyosungdan beygirinden. ayrıca xcitinglere kim vibrastonlu dedi? ben kymco nun commuter ve cublarında çinli gibi vibrasyon var dedim herzamanda derim lütfen
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda honda adam akıllı modeller getirmiş.
    Bu arada Koskoca motor Memleketi ANTALYA da HONDA bayisi kapandı.bayiii yok şuan
    Honda Anadolu a.ş. cbf 150 den 40 lira kar bırakıyormuş gibi birşey duydum. yani bayi işi karlı değil, asıl mesele servis ve yedek parça galiba.

Motosikleti
    Alıntı Mikuni adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda Anadolu a.ş. cbf 150 den 40 lira kar bırakıyormuş gibi birşey duydum. yani bayi işi karlı değil, asıl mesele servis ve yedek parça galiba.
    hiç sanmam çünkü cbf in maliyeti ve gelişi, eminim today in parakende satışından daha aşağıdadır

Kimse Honda silverwing deki fiyat abukuğunu görmüyor mu ya hu?

18 bine 600 lük abs li enjektörlü maxi scooter. Bizim topraklar böylesine pek alışık değil aslında. Ondan anlamadılar herhalde. Diğer markalar gibi 34 bin falan yapsalardı belki ilgi çekerdi :D

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)