Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sizce bu sorunun sebebi nedir ???

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    Arkadaşlar öncelikle merhaba.Ramzey QM 250 kullanıcısıyım ve tecrübelerinizden bir kaçına ihtiyacım var.Birincisi motoru cikle ile ısıtarak calıştırıyorum cikleyi salıyorum rolantide çalışıyor fakat gaz verip bıraktıktan sonra stop ediyor sebebi ne olabilir.İkincisi normal sürüş esnasında gaza yüklendiğimde sanki motoru birşeyler tutuyor ve birden salıyor.Bunların sebebini henüz pekiştiremedim.Yapacağınız yorumlar için şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karbüratöre pislik kaçmış olabilir bi baktırın derim.Belli ki gaz yemesinde bi problem var.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    1. sorun sanırım hava veya karbüratör ayarından
    2. sorun debriyaj balatasından kaynaklanıyor olabilir ( eğer gaz verdiğinde motor bağırıyor ama gitmiyorken birden bire rahatlayıp iler fırlıyorsa bu olabilir )
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Rölantide durması, rölanti ayarından, biraz yükselt.. 2. sorunun karbüratör ve debriyaj sorunu..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ateş , su , toprak , tahta.

yok yok , hava hava ayarı
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ateş , su , toprak , tahta.

yok yok , hava hava ayarı
    çok zoruma gittiii

anladın sen onu..
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    ooo viraGOO
    arkdaşlar da açıklamış ama sana detaylı bi açıklama yapıyım istedim !

Öncelikle karbiratörü sök yada ustana söktür ! ! İyice bi temizlensin Büyü ihtimalle karbiratör boğazından kelepçeyle sıktığın taraftan yani hava alıyor karbiratörün ! temizleyip taksın ustan yerine

2. olarak debriyaj balataların bitiktir ki bitik olmasa bile debriyaj tam kapamıyordur ! Bunun için de yen 1 takım debriyaj balatası almalı ve debriyaj kapağını söküp 1 saç 1 balata sıralaması ile yeni balatalarını dizmelisin ! yeni balatalarını aldıktan sonra 1 gün yağ içinde bekletir sonra takar yada taktırırsan daha iyi olur vaziyet değişmezse ki değişir ve normale döner !! sende rahat edersin ! En kötü ihtimal debriyaj yaylarını uzatırsın ! bu ne amaçla yapılır : ==> debriyajı sıktığında kapağı balata ve saçları birbirine sıkıştırır bıraktığında yayların da yardımıyla geri açar !! yaylarını uzatmak daha rahat bi geri açma sağlar sana !

İyi sürüşler Tekerin düz bassın dostum !

Not : neden karbüratör değil de karbiratör yazdın demeyin tamamen duygusal ! haha
    [B][COLOR="Red"]BİZ İNSANLARA MOTOSİKLETİ SEVDİRMEYE ÇALIŞIRKEN SAĞDA SOLDA GAZ ÇEKİP ! ARA SOKAKLARDA TEKER YAPARSANIZ!! ASLA ÖNYARGILARI YIKAMAYIZ ! BİLİNÇLİ SÜRÜCÜLER OLALIM VE MOTOSİKLET = ŞEYTAN İŞİ TABUSUNU HEPBİRLİKTE YIKALIM !! :queen:[/COLOR][/B]

Motosikleti
    RAMZEY QM 250
    Alıntı SeMpaTuRk77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaşlar da açıklamış ama sana detaylı bi açıklama yapıyım istedim !

Öncelikle karbiratörü sök yada ustana söktür ! ! İyice bi temizlensin Büyü ihtimalle karbiratör boğazından kelepçeyle sıktığın taraftan yani hava alıyor karbiratörün ! temizleyip taksın ustan yerine

2. olarak debriyaj balataların bitiktir ki bitik olmasa bile debriyaj tam kapamıyordur ! Bunun için de yen 1 takım debriyaj balatası almalı ve debriyaj kapağını söküp 1 saç 1 balata sıralaması ile yeni balatalarını dizmelisin ! yeni balatalarını aldıktan sonra 1 gün yağ içinde bekletir sonra takar yada taktırırsan daha iyi olur vaziyet değişmezse ki değişir ve normale döner !! sende rahat edersin ! En kötü ihtimal debriyaj yaylarını uzatırsın ! bu ne amaçla yapılır : ==> debriyajı sıktığında kapağı balata ve saçları birbirine sıkıştırır bıraktığında yayların da yardımıyla geri açar !! yaylarını uzatmak daha rahat bi geri açma sağlar sana !

İyi sürüşler Tekerin düz bassın dostum !

Not : neden karbüratör değil de karbiratör yazdın demeyin tamamen duygusal ! haha

yapmış olduğun geniş açıklama için teşekkürederim hafta sonu ilk işim o sorunları gidermek olacak diğer arkadaşlarada teşekkürederim herkeze İYİ SÜRÜşLER..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)