Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

r6 25 kw veya r125 isvicre yas siniri 25 ben 23 yasindayim...

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaslar motoru almaya giderken tik yas sinirini cikardilar karsima tr de oyle bisey yok. 25 yasinda 600 cc kullanamassin dediler napacam ucakmi surecem dedim onlarda 25 kw dusurup 2 yil oyle kullanirsin dediler oylede yapip kullaniyormus gencler.sonra cikartiyorlarmis benim 2 yilim var. siz olsaniz r6 25 kw mi alirdiniz yoksa 2 yil 125 cc r125 kullanip satip r6 mi alirdiniz? degerli gorusleriniz icin simdiden tsk ler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Çok güzel bir uygulama. Keşke burada da böyle olsa. Yapacak birşey yok, düşük cc motor alacaksın 2 yılını böyle geçireceksin. İlk motorunsa mutlaka 125 cc.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    doğru olanı yap ve kurallara uy , zararın olmaz , olsa da az/küçük olur.
    25 kw sınırlı R6 kullanacağıma , 125 - 250 sınırsız kullanırım , özgürlüğümü kimsenin eline vermem
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı galip58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar motoru almaya giderken tik yas sinirini cikardilar karsima tr de oyle bisey yok. 25 yasinda 600 cc kullanamassin dediler napacam ucakmi surecem dedim onlarda 25 kw dusurup 2 yil oyle kullanirsin dediler oylede yapip kullaniyormus gencler.sonra cikartiyorlarmis benim 2 yilim var. siz olsaniz r6 25 kw mi alirdiniz yoksa 2 yil 125 cc r125 kullanip satip r6 mi alirdiniz? degerli gorusleriniz icin simdiden tsk ler.
    Buradada kurallar ayni dostum...
    600 cc kullanabilirsin...
    Ama motorun gücünü düsürmen gerek..
    34 beygire..
    Ya simdi ehliyeti yapip 2 sene 34 beygir kullanican..
    Yada 2 sene bekleyip ehliyeti yapip istedigin motoru kullanican...
    Karar senin....

Ama sen simdiden yap ehliyetini derim..
    34 beygir de yetiyor...
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Atahualpa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RR 250E-9
    Harika uygulama imiş. Keşke bizde de böyle olsa. 34 Beygir gayet yeterli bence de . Al R6 nı yaşın geldiğinde normale dönersin. Tecrübeni de kazanmış olursun
    YOU WILL NEVER WALK ALONE

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    2 yıl 125cc kullanman daha iyi olur sanki. R125 çok hafif bir motor, gücü de fena değil. Boşuna 50 kilo daha ağır bir motoru kullanmak ve daha fazla yakıt tüketmek anlamsız.

Bir de, R6'nın 25kW'a düşürülebildiğini bilmiyordum Emin misin mümkün olduğuna?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 yıl 125cc kullanman daha iyi olur sanki. R125 çok hafif bir motor, gücü de fena değil. Boşuna 50 kilo daha ağır bir motoru kullanmak ve daha fazla yakıt tüketmek anlamsız.

Bir de, R6'nın 25kW'a düşürülebildiğini bilmiyordum Emin misin mümkün olduğuna?
    Power commander veya benzeri bir cihaza kendi hazırladığın veya daha önceden hazırlanmış gücü düşürecek map'i yüklersin, istediğin güce indirirsin.
    Karbüratörlü araçlarda ise karbüratör memesini küçülterek gücü düşürebilirsin.

Kural bu iyi ama yoldaki her r6 nın gücünü ölçmek pratikte mümkün değil. Tabi Alman polisi gibi bagajda mini dyno taşımıyorsan.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Power commander veya benzeri bir cihaza kendi hazırladığın veya daha önceden hazırlanmış gücü düşürecek map'i yüklersin, istediğin güce indirirsin.
    Karbüratörlü araçlarda ise karbüratör memesini küçülterek gücü düşürebilirsin.

Kural bu iyi ama yoldaki her r6 nın gücünü ölçmek pratikte mümkün değil. Tabi Alman polisi gibi bagajda mini dyno taşımıyorsan.
    Eksik yazmışım. Demek istediğim, çoğu motorun gücünün düşürülebildiğini biliyorum, modellerin Avrupa tanıtımlarında "25kW'a indirilebilir" şeklinde ibareler var. Ancak R6 için bu ibareye rastlamadım hiç. Örneğin CBF600 ve Fazer'da bu olanak var, ama R6'da olduğunu duymadım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)