Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Bu Güne Kadar Kaç Kere Ceza Yediniz Neden

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    beni 3 defa durdular 3ündede ceza yedim mutlaka birşey buldular durumu anlatsanda hikaye yazıcaksa yazarlar =) biri arkamdakinde kask yoktu diğerinde bende kask yoktu (motorun üstünde bıraktım çalmışlar) , son olarak radara girdim o zaman onun dışında herhangi bir atraksiyon olmadı =)
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Benim artçımda kask yoktu cezayı yedim,başka da birşey olmadı çok şükür.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Motorda yemedim .. Otomobilde ehliyeti 1992 de aldım, yaklaşık 20 yılda 5 defa aşırı hız, 1 defa park farkları ile gitmek, 1 defa muayenesi geçmiş araç kullanmaktan ceza yedim. Eve de 1 tane park cezası geldi. Arada " bir şekilde hallettiklerimiz" ' i saymıyorum

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Otomobilde herhalde 1-2 kere yemişimdir o da park cezasından.

Motorda ise 1 kere yedim, o da girişi olmayan sokaktan giderken yedim. Zaten itiraz etmedim paşa paşa yedim cezamı Zaten o sokağı herkes kullanıyordu arkamdan da 4-5 arabayı daha durdurdular zaten.
    ..::.. GO ..::..

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Radar 131 km...
    GT! ...

arkadaşım 4 yıl ehliyetsiz araç kullandı bişe olmadı ehliyeti aldığı gün ilkyardım çantasından ceza yedi cezayıda trafikten ehliyeti aldık 500 mt sonra yedik

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    benim de başıma 7 gün ara ile öyle bir ceza olayı geldi ki güleyimmi ağlayayımmı bilemedim.

Her gün arabayla gidip gelirim işe. geçen sene güzel bir pazartesi sabahı motorla gitmeye karar vermiştim işe. Anadolu yakasındaki evimden Avrupa yakasındaki iş yerime doğru ilerliyorum. Malum köprü trafiği felç. Tüm motorcular gibi bende emniyet şeridine geçtim ve dikkatli dikkatli ilerliyorum. yalnız da değilim. 8-9 motorluk bir grup halinde denk geldik ve art arda ilerliyoruz. Aslında emniyet şeridi yasak ama bilirsiniz polisler motorculara köprü yolunda göz yumarlar. Zaten tek başıma da gitmediğim için içim rahat. İlerde motorlu bir polis var. Biraz çekindim görünce ama baktım önümdeki motorlular hiç bir şey yokmuş gibi ilerliyor. bende arkalarından devam ettim. en öndeki motor polisin yanından geçti ve devam etti yoluna. ikinci, üçüncü, dördüncü... derken tam ben geçmek üzereyken beni durdurdu. Biraz ilerde durabildim. ama nasıl şaşkınım anlatamam. o kadar motorun arasında beni neden durdurmuş olabilir diye düşünüyorum. polis yanıma gelip evraklarımı istedi. "hayırdır memur bey beni neden durdurdunuz" diye sordum. "sen çok şanssızmışsın arkadaş, arkanızdan trafik şube müdürünün arabası gelirken seni görmüş ve plakanı anons geçtiler" dedi. "ya herkes gitti tek ben mi suçluyum yani. onlara kesmediniz ceza bana kesmeseniz ne olurki? diye serzenişte bulunduğumda "valla plakanı anons ettiler ben yazmak zorundayım" diye karşılık aldım. ve cezayı da yedim. Yapacak yorum bile bulamıyorum!!!!

Bu olaydan tam bir hafta sonra yine pazartesi akşamı, iş yerimden çıktım ve köprü trafiğinde adım adım ilerliyoruz. Cep telefonu ile konuşuyorum. Beşiktaş sapağında bir polis otosu var. Polislerin ellerinde not defterleri plakalara ceza yazıyorlar. sonrada akşam ceza makbuzlarını plakalara göre düzenliyorlar. Ben de gözlerinden kaçmamışım. Bir kaç gün sonra şirkete iki adet trafik cezası geldi. Açtım ilk zarfı. cep telefonu ile konuşmaktan ceza gelmiş. Diğerini açtım o da cep telefonundan. Cezalardaki tarihe baktım aynı! Yer aynı! Saat aynı!!! afalladım yine. cezayı yazan polisin adına baktım birinde yazan "x", şahit polis "y". Diğer cezada cezayı yazan "y", şahidi "x". Çıldırdım resmen. İki tane çok ileri zeka memurumuz bana aynı cezayı yazmışlar. Allah bilir bu kaç kişinin başına daha geliyor her gün. İptal ettirmek için epey uğraştım. Ama oraya buraya koşturmaktan cezanın yarısı kadar da benzin masrafı, otopark masrafı ve köprü geçiş masrafı çıktı başıma. Hemde yarım gün zaman kaybı.

Yapacak yorum bulamıyorum. Gerçi ben yapıyorum yorumumu ama forumdan atılırım
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    24.03.1998 den beri bir tek cezam yok
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı adasel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de başıma 7 gün ara ile öyle bir ceza olayı geldi ki güleyimmi ağlayayımmı bilemedim.

Her gün arabayla gidip gelirim işe. geçen sene güzel bir pazartesi sabahı motorla gitmeye karar vermiştim işe. Anadolu yakasındaki evimden Avrupa yakasındaki iş yerime doğru ilerliyorum. Malum köprü trafiği felç. Tüm motorcular gibi bende emniyet şeridine geçtim ve dikkatli dikkatli ilerliyorum. yalnız da değilim. 8-9 motorluk bir grup halinde denk geldik ve art arda ilerliyoruz. Aslında emniyet şeridi yasak ama bilirsiniz polisler motorculara köprü yolunda göz yumarlar. Zaten tek başıma da gitmediğim için içim rahat. İlerde motorlu bir polis var. Biraz çekindim görünce ama baktım önümdeki motorlular hiç bir şey yokmuş gibi ilerliyor. bende arkalarından devam ettim. en öndeki motor polisin yanından geçti ve devam etti yoluna. ikinci, üçüncü, dördüncü... derken tam ben geçmek üzereyken beni durdurdu. Biraz ilerde durabildim. ama nasıl şaşkınım anlatamam. o kadar motorun arasında beni neden durdurmuş olabilir diye düşünüyorum. polis yanıma gelip evraklarımı istedi. "hayırdır memur bey beni neden durdurdunuz" diye sordum. "sen çok şanssızmışsın arkadaş, arkanızdan trafik şube müdürünün arabası gelirken seni görmüş ve plakanı anons geçtiler" dedi. "ya herkes gitti tek ben mi suçluyum yani. onlara kesmediniz ceza bana kesmeseniz ne olurki? diye serzenişte bulunduğumda "valla plakanı anons ettiler ben yazmak zorundayım" diye karşılık aldım. ve cezayı da yedim. Yapacak yorum bile bulamıyorum!!!!

Bu olaydan tam bir hafta sonra yine pazartesi akşamı, iş yerimden çıktım ve köprü trafiğinde adım adım ilerliyoruz. Cep telefonu ile konuşuyorum. Beşiktaş sapağında bir polis otosu var. Polislerin ellerinde not defterleri plakalara ceza yazıyorlar. sonrada akşam ceza makbuzlarını plakalara göre düzenliyorlar. Ben de gözlerinden kaçmamışım. Bir kaç gün sonra şirkete iki adet trafik cezası geldi. Açtım ilk zarfı. cep telefonu ile konuşmaktan ceza gelmiş. Diğerini açtım o da cep telefonundan. Cezalardaki tarihe baktım aynı! Yer aynı! Saat aynı!!! afalladım yine. cezayı yazan polisin adına baktım birinde yazan "x", şahit polis "y". Diğer cezada cezayı yazan "y", şahidi "x". Çıldırdım resmen. İki tane çok ileri zeka memurumuz bana aynı cezayı yazmışlar. Allah bilir bu kaç kişinin başına daha geliyor her gün. İptal ettirmek için epey uğraştım. Ama oraya buraya koşturmaktan cezanın yarısı kadar da benzin masrafı, otopark masrafı ve köprü geçiş masrafı çıktı başıma. Hemde yarım gün zaman kaybı.

Yapacak yorum bulamıyorum. Gerçi ben yapıyorum yorumumu ama forumdan atılırım
    valla çok şansızsızn ilk konuda orası istanbul ne zaman ne olacağı belli olmuyor yaşamak istediğim son şehit =)
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    artçımda kask yoktu kısa mesafe diye takmak istemedi uyuz ama sonrasında sağ olsun polis abilerim cezayı 1 ay sonra eve postalamışlar bizim ev ahaliside unutmuş ben 1 yıl sonra görerek cezayı katmerli bir şekilde ödedim
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    aynı gün aynı cezadan 1 kere ceza alabilirsiniz, haberiniz olsun.
    (not: emniyet mensubuyum)

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Emniyet kemeri takmadığım için ceza yedim.
    Dip Not: Araba kullanmıyorum, motor kullanıyorum.
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla çok şansızsızn ilk konuda orası istanbul ne zaman ne olacağı belli olmuyor yaşamak istediğim son şehit =)
    +1
    Bu ara benimki "yaşamak istediğim son şehit" degil şehir

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüh ya bende korkumdan 99 km/h saat hızla 120 km yol gitmiştim ... Dediğinize göre 160 - 170 gidebilirdim yani o zaman, zaten sinir küpü olmuştum 170 lere çıkmak epey rahatlatırdı beni o gün...
    GT! ...

Motosikleti
    ZX6-R
    1 kere yedim canı sıkılmıştı baya baktı baktı plaka koltuk altında dedi yazdı

adasel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF1000
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bariz belliydi benim durumumda hata olduğunun. Ama cezayı iptal ettirmek çok uğraştırıcı ve astarı yüzünden kat be kat pahalıya denk geliyordu. Ödemesek ayrı dert. Peki başımıza gelirse bir daha ne yapmak lazım??
    Keway SS250 - Honda CBF250 - Honda CBF500 - Honda CBF600SA (Enj) - Honda XL650 Transalp - BMW F800GS - CBF1000

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Motorsikletde
    1, Tunelde radar cezası
    2, Kırmızı ihlali ve Polise ikazına durmama.
    Otomobil
    1, Radar cezası

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Motosiklette hiç ceza yemedim. Otomobilde bir kez 127 km/sa ile hız cezası yedim.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maliyenin önündeki makam araçları bölümüne motorumu bırakmaktan park cezası...

Bir de geçen kırmızıda duramadım zemin kaygandı, EDS tepemdeydi 1,5 metre kadar ışığı geçtim ayaklarımla hemen geri döndüm ama naparlar bilemem.
    www.motorumla.net

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    oooo anlatsam roman olur.. kurye iken plakama ve bana gelen cezalr , şirket arabasındayken yine aynı.. 600 km yol yapmak başa bela...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)