Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bütün motor severlerden

Motovento
    REKLAM ALANI

ÖNCELIKLE herkese slm ederim üstatlarım suanda bende asya t1 19a maxı scotoor var temiz daha 5000 km ama biraz tarz deismek istiyorum keway ss 150 var birtane takas etmeyi düsünüyorum ama motor hakında genel bi bilgim yok alırken nelere dikkat etmeliyim ve takas etmelimiyimiyim sizce üzerine 300 tl istiyor http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...36643741/detay

buda taksa girmek istediğim motor http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...40516504/detay

lütfen yardımcı olun tesekkurler
    RüZgaRDa SEVisEnLER :cherry::cherry:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Ben olsam takas ederdim, Asyanin en begendigim motorlarindan birine sahipsin, ama digeri de tarz olarak ve goruntu olarak hos, elbette scooter kivrakligi ve ucuzlugu arama ama zevki deger, ben kullandim, ayrica Jinlun 250 elegance da kullandim, tir gibi donus capi icin iki serit bazen dar geliyor yolda kaliyor, kontrolu zor dik yokuslarda durmak zorunda isen v.s. ama deger mi dersen deger, kaybin olmaz inan, degisik tecruben olur, o kadar degisik motor kullandim cinlilerde dahil ve her sattigim icin uzuldum, elimde olsa koleksiyon yapacagim ama firsat varsa takaslamak iyidir, ama tabi bir ustaya danis goster once ama bu motor da o kadar km yapmis kotu olsa yapamaz iyi surusler

evet katılıyorum dedıne 5000 km hıc bır sorunu olmadı canvar gıbı ılk gunkı gıbı ıyı kacıyo verıp kewayı aldıktan sonra pısman olmaktna korkuyorum nelere dıkat etemlıyım bakarken mısal
    RüZgaRDa SEVisEnLER :cherry::cherry:

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yeni motoru ver eskisini al olacak şey değil hiç olmazsa 2009-2010 gibi bir şeyle değiş üste parada ver ama sonra üzülme mesela böyle birşeyhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasit...35020084/detay

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    uzerine 200-300TL vermek var, sen 4000e al diyorsun, eminimki maddi durumu elverse zaten asyayi takas etmez, yanina ikinci motoru dusunur cunku asya 19a gercekten en guzel scooterlardan biri, bende ilk motor alirken iki uc modelden hangini alayim diye danismistim, bana birak cinliyi japon al dediler, sonrada madem japon aliyorsun en az 250cc olmali falan ama o kadar paraya cinli geliyor japonun 50cc ne bile yetmiyor, tahminim arkadas motorundan memnun ama yenilik istiyor ama fazlada imkani yok, sonucta soyle bir durum var, 2007 model cinli motor 4 yasinda demek olmuyor, su an gitsen alsan 0 bircogu 2008-2009 model, ama sifir diye satiliyor, enistem gecen sene asya scooter aldi 2010 model olmasi gerekirken ruhsatta 2007 model yaziyor ama sonucta 0, Kymco Ck125 almaya gidin 0 alin 2011 model mi veriliyor? Modelden ziyade km motorun sesi goruntusu ve en onemlisi ustaya danisilmasi yeterlidir bence, sonucta soyle bir durum var, sen motorunu istedigin fiyata satamazsin, dusuk tutmak zorundasin ama dusuk fiyata vermek istemezsin, yeni alsan fark fazla, en guzeli bence takas, ne olur sonucta eger aldigin motor iyiyse 300TL fazla vermis olursun zevk alirsin, degisik tecruben olur, satarkende aradaki miktar senin aldigin zevk icin deger, soyle hesapla sen motorunu 1300e satamazsin, 1000lere inmen lazim, uzerine 300 verince 1300 e gelir bu motor sana, kullanirsin zevkini alirsin, eline para gecer yada baska bir meraklisi cikar, satar yada takaslarsin, sende elbette 1600 1500 gibi fiyatlara satamazsin ama 1200 gibi bir rakama da rahat satarsin ki bir iki senelik binmen sana 100TLye mal olur, yapacagi ariza v.s. bunlarin hesabi olmaz. Honda alan iki kisi ayni modeli biri senede hic masraf yapmaz digeri 2-3 kere yapabilir, cinlidir kotudur ama o kadar da degil hiz yapmayacaksin dedigine gore, trafige fazla bulasmayacaksan, eglence amacli deger, yoksa bastan bilmeni isterim bu motorlar gitmez 50-70km civari isini gorur, fazlasinda motor gezelenir gitmez, gostergesi dogru degil ama sonucta asya da cinli, kafanda onyargi olmasin, bakimlarini yap yeter,keyifli surusler

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    aynı konuya defalarca açma lütfen.

bir konu açmışsan oradan devam etmelisin.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/85121-ustatlar-lutfen-yardim-edin.html

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rdim-edin.html
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    Genel olarak soyle bir durum var forumda, cinli motor basliklarinda direk onyargiyla kotu seyler yaziliyor ama fiyatini dusununce cinliler girmese piyasaya cogumuz motora zor binerdi, Hintli TVS Apache ilk geldi Turkiyeye, hemen kotuleme basladi, yok Ybr125 yok CBF150 varken para verilmez diye, baslik aciyorsun su motor nasil diye, adam gormemis duymamis motoru ama cinli ya direk eksileri siraliyor sana 10milyarlik motor oneriyor, ben bilmiyor muyum 10milyarlik motor 1 milyarliktan iyi kullanici diyor 150 basiyor yorumlayan kisi atiyor diyor sana birsey diyeyim ben Kymco CK125 ile uzun yol yapacaktim forumda danistim 700-800km civari oglen 12 gibi cikip aksam kararmadan varmak uzere ( yaz donemi ) baslik actim uzun yol icin nelere ihtiyacim var, gider mi v.s. seklinde, o zaman KYMCO CK125 basliginda dahi uzun yol bilgisi yok, herkes 125cc gitmez, yolu 2ye bol, gece otelde kal oyle devam et, her saat mola ver, yanina yedek tel v.s. v.s bir suru seyler vardi iste, foruma acmadan once hazirdim gitmeye, okuyunca dedim acaba gitmez mi? Sonra da dusundum neden gitmesin, ne olabilir ki? Yolda kalirsan olabilir kac milyarlik arabalar otobusler kaliyor, ama oyle abartilacak gibi degildi, 2-3 saatte bir mola verdim, 100-120km yoluna gore, sonucta aksama vardim hic sorunsuz olarak, yolun son 100kmsi Karadeniz dag yolu artik dusun yani, eve gidince cok yorgun olurum diye dusundum ama nerde gayet guzel dinlendim ve ertesi gun hicbir agri sizi olmadan tekrar yola ciktim 300km yaptim dugune gittim geri geldim, sonuc sen istersen hersey olur alirsin sorun yasarsin olabilir ama onyargili olma hic, seni mutlu ediyor mu o yeterli olan, sonucta gorunen kadari ile dokuntu birseye benzemiyor, 30.000km yapmis bu yolu kendi tekerlekleri uzerinde yapmis itmeyle degil, direk kullanicilarina danis bence, ben genelde memnun olduklarini biliyorum

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Genel olarak soyle bir durum var forumda, cinli motor basliklarinda direk onyargiyla kotu seyler yaziliyor ama fiyatini dusununce cinliler girmese piyasaya cogumuz motora zor binerdi, Hintli TVS Apache ilk geldi Turkiyeye, hemen kotuleme basladi, yok Ybr125 yok CBF150 varken para verilmez diye, baslik aciyorsun su motor nasil diye, adam gormemis duymamis motoru ama cinli ya direk eksileri siraliyor sana 10milyarlik motor oneriyor, ben bilmiyor muyum 10milyarlik motor 1 milyarliktan iyi kullanici diyor 150 basiyor yorumlayan kisi atiyor diyor sana birsey diyeyim ben Kymco CK125 ile uzun yol yapacaktim forumda danistim 700-800km civari oglen 12 gibi cikip aksam kararmadan varmak uzere ( yaz donemi ) baslik actim uzun yol icin nelere ihtiyacim var, gider mi v.s. seklinde, o zaman KYMCO CK125 basliginda dahi uzun yol bilgisi yok, herkes 125cc gitmez, yolu 2ye bol, gece otelde kal oyle devam et, her saat mola ver, yanina yedek tel v.s. v.s bir suru seyler vardi iste, foruma acmadan once hazirdim gitmeye, okuyunca dedim acaba gitmez mi? Sonra da dusundum neden gitmesin, ne olabilir ki? Yolda kalirsan olabilir kac milyarlik arabalar otobusler kaliyor, ama oyle abartilacak gibi degildi, 2-3 saatte bir mola verdim, 100-120km yoluna gore, sonucta aksama vardim hic sorunsuz olarak, yolun son 100kmsi Karadeniz dag yolu artik dusun yani, eve gidince cok yorgun olurum diye dusundum ama nerde gayet guzel dinlendim ve ertesi gun hicbir agri sizi olmadan tekrar yola ciktim 300km yaptim dugune gittim geri geldim, sonuc sen istersen hersey olur alirsin sorun yasarsin olabilir ama onyargili olma hic, seni mutlu ediyor mu o yeterli olan, sonucta gorunen kadari ile dokuntu birseye benzemiyor, 30.000km yapmis bu yolu kendi tekerlekleri uzerinde yapmis itmeyle degil, direk kullanicilarina danis bence, ben genelde memnun olduklarini biliyorum
    1- kim demiş gitmez diye? sen ümmet perkütan'ın 125 lik scooter ile türkiyeyi kaç sefer dolaştığından haberin yok mu?
    2- yedek tel vs a demişlerse kötü mü etmişler? bana sorsan ben de sana aynı şeyi tavsiye ederim. ihtiyatlı olunca yolun tadı daha güzel çıkıyor. şans her zaman yanında olmayabilir. bir gün tekerin patlarsa kıvranır durursun ortalalarda. ben o durumda çook kişiye patlak köpüğü verdim ( parasız )
    3- bir kaç bilmeen yazanın fi,krini herkese maletme lütfen. kymco ck 125 ile yapmışsın o yolu, kymco ile o yolu 10 sefer yapsan tık demez.
    4- keeway kullanan arkadaşın oldu mu hiç, ya da kullandın mı?

sonuç;

kardeş sen o keewayi almayı kafana koymuşsun, sadece kendini ikna etmeye çalışıyorsun. ne istiyorsan onu yap ama zamanı gelince bu yukarıdaki arkadaşla beni farklı şekilde anacasındır. eminim
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)