Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Dizlik Kazalarda Ne Kadar Güvenilir??

Motovento
    REKLAM ALANI
    cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Tbilge adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik alırken

1- dizliğin kenarlarında motorunu cizmemesi için yumuşak zımbırtılar olanlardan bul bulamazsan dene motorabindiğinde neresi motorun deposuna temas ediyorsa al bi mouse padden kes temas koruma noktası yap ( dikkat özellikle mafsallı dizliklerde kenarlarında metal civatalar olanlar depoyu fena çizer bizzat çizmişliğim vardır )
    2- dizliğin mümkün mertebe iç kısmı pofuduk olsun amaç burda çarpmanın kinetik enerjisini sönümlemektir ne kadar pofuduk içi var o kadar iyi
    3- dış yüzeyi tercihen kaygan ve takılma olasığı az olan bi şekilde olsun kaza alında yere takılırsa da çok sağlam montaj bağlantısı olmasın ki takılırsa dizinden çıkıp gitsin
    4- markası hiç farketmez ( satanlar böle demez öve öve yerlere koyamazlar sanki nasanın uydu tasarımıdır onların dizlikleri ) ))
    Evet kesinlikle depoyu cizmemesi önemli tabi , içinin yumuşak malzemeden olması dediğiniz gibi kaza anında darbeyi emerek en aza inmesine yardımcı olabilir. Marka tabi önemli değil ama biyerde marka =kalite gibi bi yargı oluşmuş bizlerde
    Teşekkür ederim bu değerli bilgiler için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:07 ----------

Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik dokunulmazlık garantisi vermez tabii ama olası bir kazada dizinizi ve kaval kemiğinizi hatırı sayılır derecede koruyacaktır.

Pantolon durumuna gelince. Bence harici dizlik, korumalı motor pantolonundan daha iyi koruma sağlayacaktır. Çünkü pantolon içerisindeki dizlikler dize tam oturmayabiliyor, boşluklu oluyor. Yani kaza anında olması gereken yarde olmayabiliyor. Ayrıca koruma alanı olarak harici dizliklere göre çok az alanı koruyor. Ama gene de pantolonlar sürtünme koruması (ki en az darbe koruması kadar önemlidir) ve ek kalça korumaları nedeniyle kullanılması gereken şeyler. Yapabileceğin en güvenli şey her ikisini de edinmek. Pantolon içindeki dizlikleri çıkarıp önce harici dizliklerini giyip üzerine motor pantolonunu giyebilirsin. Böylelikle kaza anında yerinden çıkma riski de olmaz. Ben dizliklerimi her zaman pantolon içine giyerim. Hem daha rahat oluyor hem de robocop gibi görünmüyorsunuz. Üstelik çok daha güvenli.
    Ben bu yapılan yorumları okuduğumda ortak düşünce, sizin dediğiniz gibi pantol almak önemli özellikle yerde kaymalarda çünkü kalça koruması filan var ama harici dizlikle beraber kullanılırsa daha iyi olur gibi bi sonuç çıkmış. Ben hiç düşünmemiştim ikisinin kullanılmasının daha iyi bi sonuç vermesini çok güzel bilgi olmuş
    Peki pantol içine giyilen dizlik hareket kabiliyetini sınırlandırmıyormu

Güzel ve bilgilendirici mesajın için teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:14 ----------

Alıntı KRAL1146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam koruma bir pantalon al en iyisi... boşver dizliği...tam manasıyla korumuyor.... valla ayak kopmalırında dizliğin hiç bir faydasını göremezsin dost acı söyler. emin ol bu kadar... git kendine tam korumalı bir pantalon al kardeşim. ki bizim burda sitede bir arkadaşımızın başına geldi dizlik koruma ful adamın ayak koptu ve kan kaybından cennete gitti... Allah rahmet etsin.... çok acı...
    Tam korumalı bir pantolun dizleri , harici dizlik kadar korumadığını yazmış genel olarak buradaki Dostlar ama pantolda çok önremli tabi.
    Dostum bu ayak kopmasını anlayamadım
    Güzel bilgilerin için teşekkür ederim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Evet.. yukarıda bahsettiğim ve benim şu an kullandığım dizlik budur. Eğer ebay kullanabiliyorsanız ve pantolon içine giyelecek birşey arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Tüm gün bacağınızda kalsa bile hissetmiyorsunuz. Unutuyorsunuz varlığını. Ancak çok sıcak yaz günlerinde hafif terletme yapabilir. O da katlanılır bir durum. Olmadı gittiğiniz yerde paçanızı sıyırıp dizliği çıkarırsınız. Kaymıyor, üstelik giymesi-çıkarması müthiş pratik. Ayakta durduğunuzda diz kapağı diğer dizlikler gibi çıkıntı yapmadığı için hafifçe bol olan her pantolonun içine de giyilebilir. Belli bile olmuyor. Kaval kemiği koruması biraz daha uzun olsaydı daha iyi olurmuş ama bu şekilde de yüksek çizme giyebilmenize olanak tanıyor.

Dizliklerin kaydığından ve rahatsız ettiğinden bahsedilmiş. Çok göreceli bir durum. Ben de beni rahatsız eden dizlikler kullandım. Ama kayış sistemi iyi bir dizlik alırsanız bu sorun olmaz. PAntolon içinde kullanmanızı tavsiye ederim. Evden çıkarken giyin.. tüm gün üzerinizde kalsın... gittiğiniz yere varınca çıkarırsınız.
    Zell bunu beğendi.

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En en kötüsü bile hiç olmamasından iyidir.
    Ben pantolonların yumuşak korumalarına hiç güvenemedim. Ayrıca yumuşakta olsa sertte olsa tam dize oturmuyor. Bu nedenle hep harici koruma kullanıyorum.
    Seni ölümden korumaz fakat yere ilk temas eden yerin dizin olduğundan kullanmanın faydasını tartışmaya gerek yok. Ufacık bir kaza sonucu yaralanıp alçı ile dolaşmaktan daha pratik.
    Tabi kazada ilk temas çok önemli Pantollardaki dizliklerin koruma görevlerini yeterince yerine getiremiyor gibi ortak bi düşünce oluşmuş.
    Benim gibi dizlik veya pantol alacak arkadaşlarada bu topik yardımcı olur diye düşünüyorum
    Dostum verdiğin güzel bilgiler için teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:24 ----------

Alıntı angorstatik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben dizliği bir türlü sevemedim ve rahat edemedim. motorumu aldığım zaman almıştım şu an gardrobun tepesinde biryerlerde duruyor.
    pantalonda da diğer arkadaşların söylediği sıkıntıyı ben de yaşadım. diz korumaları aşağıda duruyor. ancak motora bindiğinde dizlerime oturuyor. (benim kullandığım pantalon difi, en azından ben de bu şekilde oluyor).
    kıyafet konusunda tamamen yanlış işler yaptım. geçen hafta tekstil tulum almaya karar verdim. biraz pahalı olmasına karşın avantajları çok fazla bence.
    1- sırt, dirsek, omuz, diz ve kalça korumalara ekstra ödemiyorsun.
    2- günlük kıyafetin üzerine rahatça giyiliyor. dolayısı ile gittiğin yerde üzerinden çıkarıp günlük kıyafetinle dolaşabiliyorsun.
    dizlik yerine pantalon almanı tavsiye ederim
    inş. ben alırsam rahatsız olupta sağa sola atmam Evet pantollarda öyle bi sıkıntıdan bahsetmişler dizlere tam oturmama gibi bu önemli birşey
    Tabi dedğiniz gibi tulum belkide en güzelidir ama fiyatıda güzeldir Motoru ilerleyen zamanlarda yükseltirsem inş. Tulumda olacak

Dostum beni aydınlattığın için teşekkür ederim Kazasız sürüşler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:30 ----------

Alıntı Jubaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik tavsiye etmem
    rahatsız ediyor ya çok sıkı olur ya çok gevşek yol boyunca uğraş dur.
    Bide mecburen giyilen kıyafetin üstünde oluyor
    kötü duruyor genelde üstündeki azcık bol bişeyse.

Pantolonu giymesi daha kolay tek sıkıntı giyiceğin koşula göre iyi seçmek.
    Kalın bi pantolon yazın Cehennem olur ama güzel yazlık
    ve korumalı bi pantolon en ideali senin için bence.
    Bi arkadaşım var onda dizlik var olmazsa bi test yapayım çok rahatsız edecekmi diye Dediğiniz gibi çok sıkıntılı bişeyse pantola bakarız
    Evet genelde Demir Atımı Kışın kullanmıyorum aslında yaşadığım yerde(Muğla) 12 ay motora binilebilir ama ben istemiyorum o yüzden dediğiniz gibi kalın pantolon beni yazın haşlayabilir Yazlık bi pantol seçilebilir
    Verdiğin değerli bilgiler için çok teşekkür ederim Dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:46 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:35 ----------

Alıntı WOLKANWOLKAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb,

Dizlik kullanımı motor ile bir yere varmak amaçlı kullanımda yeterli.Ancak pantolon üstüne giyilmesi halinde ilk darbe sonrası yerinde durmayacaktır. Pantolon içinr giyilmesi ise göreceli yer değiştirmesini çıkıp gitmesini engeller-zorlaştırır.

Ancak motor sürme amaçlı-gezi amaçlı sürüşlerde tam korumalı içlik kesinlikle tavsiye ederim. Diz-kaval kemiği-kuyruk sokumu-kalça koruma içerikli dar kesimli olarak marka ürünlerde mevcut. Ama belirttiğim gibi işe giderken giymek zorlayabilir, çünki pantolonu çıkartıp bir de bunu üzerinizden çıkartmanız gerekmektedir. Diğer handikap ise performans sürüşte hareketi kısıtlamakta-bol pantolon olsa dâhi.

Geriye tek çözüm kalıyor o da diz-kaval korumalı deri pantolon. O da ne kadar tercih edilir tartışılır.

Saygılar,
    Merhaba Dostum
    Dediğiniz gibi diğer arkadaşlarda genelde pantol üzerine giyilen dizliğin çıkabileceğini ve güvenli olmayabileceğinde hemfikirler ama bu seferde pantol altına giyilen dizlik çok rahatsız edermi dizin kabiliyetini engellermi Aslında pantol altına giyilen dizlik deponun çizilmesinide önler
    Yo günlük kullanımlarda motorumu kullanmıyorum sadece gezi amçlı diyebilirim Tam korumalı bi pantol kazalarda düşüp kaymaya başlandığı zaman zemine sürtünmeyle oluşan ısının çok yüksek olduğunu ve insanı şoka bile sokabileceğini okumuştum bi yerde o yüzden kalça korumalarıda önemli bişey
    Verdiğin önemli bilgiler için çok teşekkür ederim
    Saygılarımla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:56 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:46 ----------

Alıntı Arjantinli69 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende pantolon korumalarına hiç güvenmiyorum,o yüzden harici dizlik kullanıyorum.olmamasından iyidir.10 km sürat ile giderken ön lastiğin kayması sonucu olduğum yere düştüm çapraz ve yan bağlar yırtıldı 6.5 ay bekledim iyileşmesini,dizimde dizlik yoktu ,o gün bu gündür genelde dizlik kullanırım sıkıcı olsa dahi
    Dostum geçmiş olsun diyelim tekrar Evet harici dizliğin daha iyi koruduğunu söyleyen arkadaşlar çoğunlukta, özellikle giyebiliyosak pantol altından giyildiğinde daha güvenli olduğundan bahsetmişler sağolsunlar
    Bende galiba nce dizlik sonrada pantol almayı düşünmeye başladım

Verdiğin güzel bilgilerden dolayı teşekkür ederim Bizler bu paylaşımlar sonucunda bilinçlenerek iki teker tutkusunu daha güvenli ve daha saygı duyulan düzeye ulaşacağını düşünüyorum İyi günler...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:06 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:56 ----------

Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizlik iyidir ama bir kaç şartı var:

1- korumalı pantolon sıcak havalarda aşırı terletir, bu sağlığını bozabilir. sıcak havalarda normal pantolon üzerine en iyi korumadır ( özellikleri konusunda güzel yorumlar gelmiş. çifti 30 tl filan )
    2- korumalı pantolon, yüzey sürtünmelerinde aşırı deforme olur ve sert temaslarda yine pek korumaz ama kalça ve sağ - sol koruması varsa tabii ki bu özelliğyle dizlikten iyidir.

geçmiş zamanda 2 ayrı kişi çok kısa aralıklarla kaza topiği açmışlardı.

ikisi de öndlerine çıkan araca dizlerini çarpmışlardı.
    koruma pantolonlu olan arkadaşın dizi kırılmıştı
    dizlik kullanan kişi arabanın benzin deposunda göçük yarattığını anlatmıştı. kendisinde hasar yoktu. ama düşseydiler farklı olurdu. keşke yazlık koruma pantolon ve kışlık korumalı pantolon olarak alabilsen.

ben yaptığım kazada

protect
    dizlik
    eldiven
    motoçizme giymiştim.

komple plastik kaplıydım yani. 85 metre kaymıştım ve sadece düştüğüm taraftaki kaburgalarımdan 4 tanesi çatlaktı. ama dizliklerim ve protectim çizikler içindeydi.

şimdi sonuş nedir dersen;

son saydığım yazlık korumaları yaz mevsimi için, kış için ise alt - üst deri takım kullanmalısın derim ben.
    Dostum geçmiş olsun diyim tekrardan Korumalarınız olmadan 85 metre kaydığınızı düşünemiyorum çok kötü olurdu
    Evet dediğiniz gibi pantol ince değilse yazın haşlayabilir beniBen kış haricinde motor kullandığım için daha ince şeyler daha iyi olur diye düşünüyorum. Yukarda belirttiğiniz ekipmanlar işimi fazlasıyla görür diye düşünüyorum
    Verdiğiniz güzel bilgiler için teşekkür ederim , Kazasız belasız sürüşler dilerim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:06 ----------

Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motordan düştüğümde dizliklerim ve eldivenlerim vardı. Ellerim ve dizlerim üstünde 4 ayak epey sürüklendim, durdum, ayağa kaltım, üstümü silkeledim hiç bir sorun yok.
    Olmasalardı muhtemelen diz kapağım fena bir hasar almıştı ve belkide aksayarak yürüyor alabilirdim. Çok özel bir marka model falanda değiller. Her heyde bulabileceğin türden mafsallı dışı sert plastikten içi az bi yumuşak tabaka ile kaplı dizlikler. Yanlarınada küçük keçe parçaları yapıştırmıştım motoru çizmesin diye.
    Dostum ciddi bi yara almadan kurtulduğuna sevindimBi yerden okuduğuma göre doktorların eski haline getiremedikleri tek şey diz olarak biliyorum , okadar karmaşık bir yapısı varmış. Oyüzden Dizlik çok önemli bizler için diye düşünüyorum
    Dizliklerin yanına depoyu çizmemek için yapıştırdığınız keçe fikride güzel
    Dostum bizleri aydınlatıcı bilgilerin için çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:12 ----------

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 sene önce 20 lira verip bir çift çin malı dandik dizlik aldım. Çok kaliteli olmamalarına rağmen (ilk cümleden anlamışsınızdır) büyük ihtimalle dizlerimi birden çok kere ciddi yaralanmalardan korudular.

Umarım yardımcı olabilmişimdir.
    Teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:16 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:14 ----------

Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dustum,dizlerimin ustunde suruklendim, dizlerimde dizlikler vardi.Iyi ki takmisim dizlikleri.
    Şanslıymışsın ozaman

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:16 ----------

Teşekkürler bakıyorum şimdi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:20 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:18 ----------

Alıntı meyto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ayak bileginden diz altına kadar olan bölgeyi korumak istiyorsaniz. futbolcuların giydigi tekmelik lerden alın cok etkili olacaktır ve. pantalonun icinde kamufle olur
    Aslında dediğiniz gibi işe yarayabilir
    Teşekkür ederim sağolun verdiğiniz bilgi için
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    dizligin faydasi var zarari yok. Ben korumali pantalon kullaniyorum. Allaha sükür herhangi bi kaza tecrübem olmadi. Ama pantalonun ayni zamanda söyle bi güzel yani var sizi soguktan da koruyor. Unutmayin ki dizlerden rahatlikla romatizma alabilirsiniz yaslaninca bu ortaya cikar ama pantalon inanin firin gibi yapiyor. Keske imkan olsa da pantalonun üzerine ayrica diz koruma takilabilse.

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı kench adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet.. yukarıda bahsettiğim ve benim şu an kullandığım dizlik budur. Eğer ebay kullanabiliyorsanız ve pantolon içine giyelecek birşey arıyorsanız kesinlikle tavsiye ederim. Tüm gün bacağınızda kalsa bile hissetmiyorsunuz. Unutuyorsunuz varlığını. Ancak çok sıcak yaz günlerinde hafif terletme yapabilir. O da katlanılır bir durum. Olmadı gittiğiniz yerde paçanızı sıyırıp dizliği çıkarırsınız. Kaymıyor, üstelik giymesi-çıkarması müthiş pratik. Ayakta durduğunuzda diz kapağı diğer dizlikler gibi çıkıntı yapmadığı için hafifçe bol olan her pantolonun içine de giyilebilir. Belli bile olmuyor. Kaval kemiği koruması biraz daha uzun olsaydı daha iyi olurmuş ama bu şekilde de yüksek çizme giyebilmenize olanak tanıyor.

Dizliklerin kaydığından ve rahatsız ettiğinden bahsedilmiş. Çok göreceli bir durum. Ben de beni rahatsız eden dizlikler kullandım. Ama kayış sistemi iyi bir dizlik alırsanız bu sorun olmaz. PAntolon içinde kullanmanızı tavsiye ederim. Evden çıkarken giyin.. tüm gün üzerinizde kalsın... gittiğiniz yere varınca çıkarırsınız.
    Çok teşekkür ederim güzel bi dizliğe benziyo keşke e bay olmasaydı ordan alışveriş yapmak karışık diye duymuştum Peki türk sitelerde aynısı varmı acaba pantolon içine giyimesinin rahat olması çok güzel bişey araştırıyorum
    İlginiz için tekrar teşekkür ederim dostum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:30 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:26 ----------

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dizligin faydasi var zarari yok. Ben korumali pantalon kullaniyorum. Allaha sükür herhangi bi kaza tecrübem olmadi. Ama pantalonun ayni zamanda söyle bi güzel yani var sizi soguktan da koruyor. Unutmayin ki dizlerden rahatlikla romatizma alabilirsiniz yaslaninca bu ortaya cikar ama pantalon inanin firin gibi yapiyor. Keske imkan olsa da pantalonun üzerine ayrica diz koruma takilabilse.
    Allah kaza bela vermesin Dediğiniz gibi motosiklet pantolu rüzgarıda içine geçirmediği için ileriki zamanlarda rahatsizlıkları engelleyebiliyo Peki yazında mı rüzgar romatizma edebilir
    Teşekkür ederim ilginizden dolayı Kazasız belasız sürüşler dilerim

berkman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 125 gri
    Kışın zaten soğuktan dolayı korumalı pantolon giyildiği için içlerinde dizlik olmakta. ancak bazılarında daha kaliteli dizlik var bazılarında incecik birşey. yazın genelde motor kot pantolonla kullanıldığı için dizlik takılmalıdır. çünkü diz hareketli eklemdir aldığı sert bir darbe kalıcı sakatlığa neden olabilir. depoyu çizerse çizsin çokta umrumda değil açıkçası. % 100 koruma garantisi yok ama en azından sakat kalmaktan kurtarabilir. bazı arkadaşlar ilk darbeden sonra çıktığından bahsetmiş. çıksa bile en azından ilk darbeyi almazsın...
    A.Volkan bunu beğendi.

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...e=directSearch
    hemen sipariş verdim bu konuyu okuduktan sonra azda olsa faydası olur mutlaka dizlerim birde çok üşüyor hemde sıcakta tutar
    bu kawasaki bir başka dostummm

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dizlik cok yeni baslayan veya cross yapanlar icin bir tercih olabilir

Ama acikcasi sehir icinde dizlik cok mantikli bir koruma olmuyor. Her noktada tak cikar bir yana , birde onu nerde muhafaza edeceksin.

Zaten avrupada dizlik ile motor kullanan hayli azdir.

Kazada oncelikle ellerimizi , omuzumuzu ve basimizi korumamiz lazim.

Buna nazaran sehirler arasi yollarda veya pazar gezilerinde korumali pantolon giymek hayli mantikli.

Oncelikle diz korumasi dusme aninda dizin ustunde kalir ve kaymaz

%90 pantolonlarin kalca korumasi vardir , bu onmelidir

Pantolonlar surtunmeye dayaniklidir , dustugunde yirtilip tenin yaralanmaya maruz kalmaz.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Bu aralar aklımdaki bir mevzuya dokunulmuş.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...628-0-110.html

Ben de böyle bir dizlik gördüm, işe gidip gelirken kullanıyorum motoru, pratik olması, va pantolonun altından olması güzel olur diye düşünüyorum. Benim aklımda bu vardı belki sizede alternatif olabilir, görüşlerinizi, kullanan varsa tecrübelerini yazarsa makbule geçer.
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı berkman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kışın zaten soğuktan dolayı korumalı pantolon giyildiği için içlerinde dizlik olmakta. ancak bazılarında daha kaliteli dizlik var bazılarında incecik birşey. yazın genelde motor kot pantolonla kullanıldığı için dizlik takılmalıdır. çünkü diz hareketli eklemdir aldığı sert bir darbe kalıcı sakatlığa neden olabilir. depoyu çizerse çizsin çokta umrumda değil açıkçası. % 100 koruma garantisi yok ama en azından sakat kalmaktan kurtarabilir. bazı arkadaşlar ilk darbeden sonra çıktığından bahsetmiş. çıksa bile en azından ilk darbeyi almazsın...
    Tabi parasına göre pantolonlardaki ekipmanlarda değişiyo. Şimdilik bi dizlik almayı düşünüyorum daha sonra pantolon bakalım

Bu konuda aydınlattığınız için teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:53 ----------

Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...e=directSearch
    hemen sipariş verdim bu konuyu okuduktan sonra azda olsa faydası olur mutlaka dizlerim birde çok üşüyor hemde sıcakta tutar
    Acaba kalitesi nasıl diğer arkadaşlardan kullanan varsa bizi aydınlatırlarsa sevinirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:55 ----------

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dizlik cok yeni baslayan veya cross yapanlar icin bir tercih olabilir

Ama acikcasi sehir icinde dizlik cok mantikli bir koruma olmuyor. Her noktada tak cikar bir yana , birde onu nerde muhafaza edeceksin.

Zaten avrupada dizlik ile motor kullanan hayli azdir.

Kazada oncelikle ellerimizi , omuzumuzu ve basimizi korumamiz lazim.

Buna nazaran sehirler arasi yollarda veya pazar gezilerinde korumali pantolon giymek hayli mantikli.

Oncelikle diz korumasi dusme aninda dizin ustunde kalir ve kaymaz

%90 pantolonlarin kalca korumasi vardir , bu onmelidir

Pantolonlar surtunmeye dayaniklidir , dustugunde yirtilip tenin yaralanmaya maruz kalmaz.
    Kaza anında dize tam oturuyorsa iyi , heralde bu pantolonun kalitesiyle alakalı bişey
    Motordan düştükten sonra yerde sürtündüğümüzde dediğiniz gibi pantolonun koruması büyük işe yarıyo.
    Dostum verdiğin bilgi için teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:00 ----------

Alıntı mslck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aralar aklımdaki bir mevzuya dokunulmuş.
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...628-0-110.html

Ben de böyle bir dizlik gördüm, işe gidip gelirken kullanıyorum motoru, pratik olması, va pantolonun altından olması güzel olur diye düşünüyorum. Benim aklımda bu vardı belki sizede alternatif olabilir, görüşlerinizi, kullanan varsa tecrübelerini yazarsa makbule geçer.
    Baktım güzel bişeye benziyor tabi kullanan arkadaşlar daha doğru bilgiler vereceklerdir bize

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:02 ----------

Arkadaşlar bu nasıl sizce iş görürmü bide pantolon altından giyilebilirmi...

http://www.hudsonderi.com/?urun-758-...-MAFSALLI.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:15 ----------

http://www.hudsonderi.com/?urun-759-968-DiZLiK.html

http://www.gungormotor.com/index.php...oduct&pid=1179

http://www.gungormotor.com/index.php...roduct&pid=890

http://www.feyizoglu.com/Zandona-Dizlik_43920.html#0

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:42 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:40 ----------

Dostlar mafsallı olan dizlikler mi daha iyi yoksa diğerleri mi?

bY_aLp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX250
    ürün gelsin fotoğraflı tanıtım yaparım kalitesini pantol altında nasıl duruyor söylerim...
    bu kawasaki bir başka dostummm

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı bY_aLp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ürün gelsin fotoğraflı tanıtım yaparım kalitesini pantol altında nasıl duruyor söylerim...
    Tamam merakla bekliyorum

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Hiç Vakit kaybetmeden dizliğinizi alın,

Ben 3 kaza geçirdim, ilk 2 sinde full koruma giyindiğim için daha buyuk kazalar olmasına rağmen atlattım. ama en son ve küçük kazamda kasktan başka bir şey olmadığı için ben ve eşim kötü şekilde yaralandık.

kazada yere ilk temas ede noktalardan biri diz, dolayısı ile ilk darbeyi savuşturmanız çok önemli...

Yine eller, çene, dizler, dirsekler , ve ayakları dışındaki yuvarlak çıkık kemikler kazada ilk hasarlanan yerler,

ve en önemlisi diz bir kere gitti mi onarılması en zor yer, ne yazık ki eşim şu an sağ dizini tam bükemiyor ve ömür boyuda bükemeyecek ,

Yine elllerde en hassas sinirlere sahip yerler , hasardan sonra onarılması çok zor...

Benim kazalardan öğrendiğim önemli şeylerden biri de botlar oldu. İmkan yaratıp kendini zorlamak , alışmak ve kullanmak lazım..

Kazasız sürüşler ....
    A.Volkan ve yzo bunu beğendiler.

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç Vakit kaybetmeden dizliğinizi alın,

Ben 3 kaza geçirdim, ilk 2 sinde full koruma giyindiğim için daha buyuk kazalar olmasına rağmen atlattım. ama en son ve küçük kazamda kasktan başka bir şey olmadığı için ben ve eşim kötü şekilde yaralandık.

kazada yere ilk temas ede noktalardan biri diz, dolayısı ile ilk darbeyi savuşturmanız çok önemli...

Yine eller, çene, dizler, dirsekler , ve ayakları dışındaki yuvarlak çıkık kemikler kazada ilk hasarlanan yerler,

ve en önemlisi diz bir kere gitti mi onarılması en zor yer, ne yazık ki eşim şu an sağ dizini tam bükemiyor ve ömür boyuda bükemeyecek ,

Yine elllerde en hassas sinirlere sahip yerler , hasardan sonra onarılması çok zor...

Benim kazalardan öğrendiğim önemli şeylerden biri de botlar oldu. İmkan yaratıp kendini zorlamak , alışmak ve kullanmak lazım..

Kazasız sürüşler ....
    Çok geçmiş olsun size ve eşinize Haklısınız biran önce halletmemiz lağzım

Araştırıyorum en yakın zamanda bu işide halledeceğim inş. Dediğiniz gibi bunlar hayati önem taşıyan şeyler..

Beni bu konuda aydınlattığınız için çok teşekkür ederim Tekrar çok geçmiş olsun inş. birdaha böyle bi kaza birdaha olmaz...

Tekeriniz düz bassın...

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    mafsallı zandona düşünüyorum.
    http://www.gungormotor.com/index.php...roduct&pid=891
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı hercul3367 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Mafsallı mı daha iyi oluyor dizliklerde

hercul3367 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xt660r innova 125
    Alıntı cesur509 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum Mafsallı mı daha iyi oluyor dizliklerde
    bu dizliği incelemiştim.
    bildiğim kadar ile mafsallılar tam olarak dize oturduğu için
    koruma ihtimali daha fazla,destek aparatları da daha iyi.
    bir de bu dizlik hareket halinde dizle birlikte oynaması
    daha başaralı,oturma durumun da dizi kasmıyor.
    Para her şeydir diyen, para için her şeyi yapabilendir...
    Nasıl bir hayat yaşıyorsan, öyle ölürsünüz. Nasıl öldüyseniz, öylede dirilirsiniz.
    http://gezginpardus.blogcu.com/

Motosikleti
    Çok yakında...
    bu dizliği incelemiştim.
    bildiğim kadar ile mafsallılar tam olarak dize oturduğu için
    koruma ihtimali daha fazla,destek aparatları da daha iyi.
    bir de bu dizlik hareket halinde dizle birlikte oynaması
    daha başaralı,oturma durumun da dizi kasmıyor.
    Çok teşekkür ederim bu konuda beni aydınlattığın için , Demir Atın ile kazasız belasız sürüşler dilerim

Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ben de var, tavsiye etmem. Takıp çıkarması hiç pratik değil. Diğer dizliğim prosev 5 kat daha pratik ve konforlu. Prosevi değiştirmek için almıştım ama kullanmıyorum.
    Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

Motosikleti
    Çok yakında...
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de var, tavsiye etmem. Takıp çıkarması hiç pratik değil. Diğer dizliğim prosev 5 kat daha pratik ve konforlu. Prosevi değiştirmek için almıştım ama kullanmıyorum.
    Dostum Prosevi gösterebileceğin bir site var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)