Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

head shake.. Allahım şükürler olsun...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    05' CBR 125R
    konuya nasıl gircem bilmiyorum.
    Çok korkunç bi olay. Tecrübesi olanlar için belki hafif gibi gelebilir ama inanın 3 ay motoru bırakıyorum kendime ve aileme söz verdim.
    Artık ss makina isteyipte hız merakım yok diyenlere bi tarafımla gülüyorum.
    Bende 125 cc ss çakması bi cbr var.
    Alalı 1 ay oldu. Bunu almayı çok istiyodum ve o kadar saçma konular açmıştım ki. Max. 60 ı geçmem diyodum. Korkarım ben, banane hızdan diyodum ve 2. Binişimde 80 3. Binişimde bu makina 130 u geçmiyor diye nazlanmaya başladım.
    Ve gelelim başlığı açma sebebime..
    Artık benim için hız değil ne kadar mesafede ne kadar emniyetli durabileceğim.
    Bugün bana birşey oldu. Lastik yakmaya çalıştım, az çok becerdim. Ara sokaklarda dip gaz gittim, nerde nasıl durulacağını bilmeden. Sanıyodum ki motor sürmek sadece hızlı gitmek, kesiciye sokmak. Değilmiş meğerse,
    Sen tut ara sokakta 65 le git, önüne birşey çıkacağını düşünmeden. Derdin ne? "HAVA ATMAK" tabi hızlı gidip motoru bağırttırınca kızlar gelip öpüp kokluycak ne de olsa.
    Neyse bu aptal bünye ara sokakta 65 le git hemde yanda yol ayrımını göre göre. Ne de olsa adam durur kontrol eder. Nerdee burası Türkiye. (benim gibilerden çok ne var.) Adam pat diye çıkar önüme, ben napcam nasıl durur bu alet?
    Dur diyince durmuyoki. Bastım 2 frenede. Gidon göbek atmaya başladı. Bi sağa bi sola. Allahım naptım ben? Yaa naptın ben? Sağa sola, sağa sola. Durmuyo da gidiyo. Motor benı zıplatıyo. Dedim üstünden atcak kesin, derken durdu. Zangır zangır titriyorum ama ben. İndim motordan, oturdum bi kenara etrafı seyretmeye başladım. İnsanlar bana bakıyo ama umrumda değil. Karar aldım 3 ay gibi bi süre binmeyeceğim artık.
    Ama tekrar diyorum bildikleri var dimi abilerimizin. Hızdan öte durmak önemli. ss makina isteyipte benim gibi hız merakım yok diyenlere de selam ederim.
    Başınızı ağrıttım, fakat paylaşmak istedim.

Son olarak "tekeriniz düz bassın." ne yüce bi dua.
    Vesselam.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    apocahpto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hatanın farkına varabildiysen ne mutlu sana..

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Geçmiş olsun. Çok tehlikeli şeyler yapmışsın. Ordaki aniden önüne atlayan bir çocuk da olabilirdi ve sonuçları çok daha ağır olabilirdi. Umarım bu bi ders olmuştur ve bundan sonra ona göre davranırsın.Kafa sallaması sanıyorum ki ön freni ayarından fazla sıkılmasından kaynaklı. İyiki kilitleyip kayıp yamamış ya da takla atmamışsınız. 65 bile yeterlidir. Saygılar
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    Tvs Apache
    Geçmiş olsun.. Bence motorunu bırakma aldığın dersle binmeye devam et.
    Elle tutulabilen , sessizlik vardır..

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun.
    Önemli olan ne hızlı gitmek ne yavaş gitmek. Önemli olan uygun yerde uygun hızda gitmek bütün sürüş koşullarını göz önünde bulundurmak. Özellikle ara sokaklarda çok dikkatli ve sakin sürmek önemlidir. Yaşlılar çocuklar kediler köpekler ne olacağı hiç belli olmaz. Ha otobanda sol şeride kaptırırsın arada sırada basarsın. Böyle olaylar seni motordan soğutmasın biraz sakinleş. Motor kullanırken biraz daha sakin ol.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Binmeyerek motoru öğrenemezsin.
    Asıl binmelisin ama nasıl binmeli.
    "Nasıl hızlı giderim" diye çalışmaktansa,
    "Nasıl hızlı dururum" diye çalışmalı motorcu.
    "Nasıl bacağımı açarım"'dan ziyade,
    "Nasıl doğru viraja girerim" demeli.

Havalar soğuk , bu bir neden olabilir ara vermende.
    Fakat binmeme nedenin kaza atlatmak olmamalı.
    Asıl insan yaptığı veya ucuz atlattığı kazalardan ders çıkarıyor.

Benden tavsiye:
    En eğlenceli şey motorun sınırlarını zorlamak.
    Stoppie denemeleri yaparsan frenajını geliştirirsin.
    Tabi gerekli korumalarla ve uygun alanda.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    head shake??
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    bende 650 cc makina var 4 şeritli yolda 50 ile gidince yanımdan geçen çinli motor kullanan apaçiler "abi bas bas" veya "ulan hıyara bak ben olsam şimdi uçururdum o makinayı" diyorlar ama bilmiyolar ben 150 cc dandik bi aletle 30 la giderken yola fırlayan bi çocuğu ezmemek için motoru durduramayıp yan yatırmış ve 2 ay kolu alçıda gezmiş adamım ayrıca niye kask takmayana bu kadar kızdığıma gelince aynı kazada kafamdaki kask kaldırımın köşesine çarpıp 3 e ayrılmış ve en ufak kafada hasar olmadan kazayı atlatmış adamım şimdi 10 metre bile gitsem kafamdaki kaskı çıkarmam
    arkadaş bu sitede açılan ss konularına her seferinde bu yüzden cevap veriyoruz
    hep diyorum düz yolda 80 küsür yaşındaki nenem bile gazla ama iş durmaya gelince
    bu sana güzel ders olmuş bundan sonra dikkatli olursun
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Binmeyerek motoru öğrenemezsin.
    Asıl binmelisin ama nasıl binmeli.
    "Nasıl hızlı giderim" diye çalışmaktansa,
    "Nasıl hızlı dururum" diye çalışmalı motorcu.
    "Nasıl bacağımı açarım"'dan ziyade,
    "Nasıl doğru viraja girerim" demeli.

Havalar soğuk , bu bir neden olabilir ara vermende.
    Fakat binmeme nedenin kaza atlatmak olmamalı.
    Asıl insan yaptığı veya ucuz atlattığı kazalardan ders çıkarıyor.

Benden tavsiye:
    En eğlenceli şey motorun sınırlarını zorlamak.
    Stoppie denemeleri yaparsan frenajını geliştirirsin.
    Tabi gerekli korumalarla ve uygun alanda.
    Katılıyorum yukardaki söylemlere. Ufak bi kaza yaptıktan sonraki halimi
    hatırlıyorum. Eve gittim tir tir titriyorum. Yeni almıştım da motoru. Dedim ben
    naptım böyle motor alınırmı. Ailem zaten almama gönüllü değildi sat dediler
    boşver. Sakinleşince düşündüm satmadım. İyiki satmamışım iyiki devam
    etmişim. Ardından uygun olan boş alanlarda frenleme çalıştım çok. Aniden
    hızlanıp sınırda fren yaptım. Tozlu yolda , tozsuz yolda. Motor freni kullandım,
    ön freni derecesinde sıkmayı öğrendim. Kitledim arka tekeri ön freni kullandım. Özel olarak biyere gitmiyodum çalışmak için. Eve giderken mesela boş yol
    etrafta tehlike yok, korumalarım var. Hızlanıp sıkıyorum freni.
    Çok da işe yaradı 100le giderken önüme atlayan 3 tekerli motordan bu sayede
    kurtardım. Artçımın ağzı açık kaldı "lan olum nasıl yatmadık nasıl durdun böyle"
    dedi. Hepsi tecrubeyle oluyo bırakıp ara vermekle hiç birşey öğrenilmiyor
    maalesef.
    Önemli olan hızlı gitmek değil. Hızlı ve yerinde durmak..
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    head shake??
    Tank Slapper
    Depo Tokatlaması
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Motosikleti
    CBR600RR
    Gecmıs olsun, bu sana bır tecrube daha kattı bınmeden bırsey ogrenemezsın sur ama temkınlı ol arkadasım kendıne ıyı bak kazasız belasız...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

necathan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arora 200 Tiger
    Kardeşim geçmiş olsun o da olacak başka şeyde olucak önemli olan reflekslerini geliştirip aynı hatayı tekrarlamamaya çalışmak Allah kazasız belasız sürmeyi nasip etsin ...
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme ...

GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    bende diyodum 1 haftadır foruma uğramıyor hayırdır diye komaya girmiş meğersem
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

35Alperen35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125 > Cbr 250 > Pulsar > Fazer
    Her zaman bana ders niteliğinde olmuştur ve bu lafı çok sevmişimdir.
    ^^Ne kadar hızlı olduğunu yavaşlamak istediğinde anlarsın^^

Kelleci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF-R1
    Alıntı buggin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konuya nasıl gircem bilmiyorum.
    Çok korkunç bi olay. Tecrübesi olanlar için belki hafif gibi gelebilir ama inanın 3 ay motoru bırakıyorum kendime ve aileme söz verdim.
    Artık ss makina isteyipte hız merakım yok diyenlere bi tarafımla gülüyorum.
    Bende 125 cc ss çakması bi cbr var.
    Alalı 1 ay oldu. Bunu almayı çok istiyodum ve o kadar saçma konular açmıştım ki. Max. 60 ı geçmem diyodum. Korkarım ben, banane hızdan diyodum ve 2. Binişimde 80 3. Binişimde bu makina 130 u geçmiyor diye nazlanmaya başladım.
    Ve gelelim başlığı açma sebebime..
    Artık benim için hız değil ne kadar mesafede ne kadar emniyetli durabileceğim.
    Bugün bana birşey oldu. Lastik yakmaya çalıştım, az çok becerdim. Ara sokaklarda dip gaz gittim, nerde nasıl durulacağını bilmeden. Sanıyodum ki motor sürmek sadece hızlı gitmek, kesiciye sokmak. Değilmiş meğerse,
    Sen tut ara sokakta 65 le git, önüne birşey çıkacağını düşünmeden. Derdin ne? "HAVA ATMAK" tabi hızlı gidip motoru bağırttırınca kızlar gelip öpüp kokluycak ne de olsa.
    Neyse bu aptal bünye ara sokakta 65 le git hemde yanda yol ayrımını göre göre. Ne de olsa adam durur kontrol eder. Nerdee burası Türkiye. (benim gibilerden çok ne var.) Adam pat diye çıkar önüme, ben napcam nasıl durur bu alet?
    Dur diyince durmuyoki. Bastım 2 frenede. Gidon göbek atmaya başladı. Bi sağa bi sola. Allahım naptım ben? Yaa naptın ben? Sağa sola, sağa sola. Durmuyo da gidiyo. Motor benı zıplatıyo. Dedim üstünden atcak kesin, derken durdu. Zangır zangır titriyorum ama ben. İndim motordan, oturdum bi kenara etrafı seyretmeye başladım. İnsanlar bana bakıyo ama umrumda değil. Karar aldım 3 ay gibi bi süre binmeyeceğim artık.
    Ama tekrar diyorum bildikleri var dimi abilerimizin. Hızdan öte durmak önemli. ss makina isteyipte benim gibi hız merakım yok diyenlere de selam ederim.
    Başınızı ağrıttım, fakat paylaşmak istedim.

Son olarak "tekeriniz düz bassın." ne yüce bi dua.
    Vesselam.
    Motosiklet sürücüsü;Nerede ve nasıl kullanacağını biliyor,motorunun ve kendi sınırlarının farkında ise 600 cc 1000 cc farketmez.Sınırları geliştirmek yada sınırları zorlamamak işte bütün mesele bu....
    Drift Religion

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    geçmiş olsun...ders almayı bilmen dileğiyle..

çok yazdım yine yazayım..
    125 lik 150 lik motorlarla 130-140 hatta 160 isteyen,hatta yaptığını iddia eden düşüncesiz kişilere çok söyledim..
    önemli olan hızlı gitmek değil o hızda o aleti nasıl durdurabileceğini bilmek ve durdurabilmektir... diye...
    kimse kızmasın, hatta kızarsa kızsın umrumda değil,o küçücük motorlarla çook hızlı gittiklerini sanan ve övünerek anlatanlar düşüncesiz kişilerdir ve başlarına gelecek olan bir musibete kadar düşüncesiz kalacaklardır...

kasabın biri mermer tezgah kullanırmış...et keserken satırı kaldırır vurur ama mermere hiç zarar vermezmiş..

bir adam uyarmış..kardeşim kasabın tezgahı tahtadan olur sen ne kadar düşüncesizsin böyle..?

hoop hoca..ben düşüncesiz değilim aksine müşterilerimi düşündüğüm için mermer kullanıyorum..tahta pis olur...

hayır sen düşüncesizsin kardeşim..deyip gitmiş adam.ve akşamında güzelce bir kuzu kızarttırıp kasabın evine yollamış...

kasap eve gelip cillop gibi kuzuyu görünce hemen yumulup yemiş ama kim in gönderdiğinide merak etmiş..hanımıda bilmiyor...düşün düşün adam gece uyumamış..yaw bu kuzuyu kim gönderirki??ne güzelde kızartmışlar filan...
    sabah olur kasap yarı uykusuz ve kuzuyu göndereniN KİM OLDUĞU DÜŞÜNCESİYLE elindeki satırı güzelim mermer tezgah üştündeki ete vurmasıyla uyanması bir olmuş...ççaaaaaatttttttt diye bir ses ve mermer tezgah paramparça...aynı anda dün gelen adamda kapıda belirmiş...

bak ben sana demedimmi düşüncesizsin diye??aklına küçücük bir şey takılınca dikkatin nasıl dağıldı???keşke bunları önceden düşünseydin ve karizmayı bu şekilde çizdirmeden önce tahta tezgah kullansaydın....

evet arkadaşlar...bahsettiğim konuda max 70-80 ile gitmek için yapılmış motorlarla 130-140 ve üstüne çıkmaya çalışan hatta çıktığını iddia eden DÜŞÜNCESİZ arkadaşlara tavsiyem...
    ne kadar hızlanabilirim değil, nasıl durabilirim diye DÜŞÜNÜN..her zaman şanslı olmayabilirsiniz...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Tavsiyem motosiklet sürmeyi bırakmaman yönünde...

Eğer şimdi bırakırsan 3 ay boyunca korkuların daha da büyüyecek kendi içinde...

Korkularını içine atarak yok edemezsin, yüzleşmen ve tespit ettiğin hataların üstünde çalışman lazım...

Dediğim gibi ara verirsen muhtemelen bir daha motosiklete bindiğinde kendini çok güvensiz hissedeceksin...

Nacizane bir tavsiyedir...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    kardeş ss makina alıp hızlı gitmeyen ve herzaman full koruma gezen ve yine herzaman cok fazla dikkat eden birini örnek almak istersen ben burdayım.cok fazla uzatmaıcam sana tek sözüm motosiklette kaporta sensin .
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    yeah shake it baby ...
    diyesim geldi ilkin.

geçmiş olsun hemşerim.
    olur bazen böyle takma kafana.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Geçmiş olsun!..

Büyük geçmiş olsun. Hani bir deyim vardır,

'' bir müsibet (ansızın gelen dert,sıkıntı) bin nasihattan iyidir '' derler..

Sen, bu durumu yaşamış ve gerçekleri görmüşsün,tecrübe sahibi olmuşsun.

Tecrübe; yaşanılan olaylardan ders çıkarmak ve tekrarına izin vermemektir.

Temennim odur ki, yazı içeriğinden; kişilerin kıssadan hisse çıkarmasıdır.

Ben'de arkadaşlarla aynı görüşteyim. Kendine kızgınlığını bir tarafa bırak ve

güzel havalarda, sakin ve kurallara uyarak motosikletin keyfini çıkar..
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)