Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

E-bay'den Taksitle Egzoz Getirtme

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı deadendst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım dikkatli ol,
    1- önce tanıdığın bildiğin bir gümrük müşavirinden bilgi al.
    2- forumda daha önce değeri belli bir miktar tutan (€100 ve üstü mesela) mal getiren arkadaşlarımız olmıuştur, onların deneyimlerini iyi ce oku, bir kaç defa oku....
    3- ödeme vs. kouları işin kolay kısmı
    4-büyük ihtimalle (90%) siparişin gümrüğe takılacaktır, sebebi eşya ile gelen faturadaki değeridir, eğer söylediğin gibi 300-500 dolarlık bir değer yazıyorsa faturada...
    5- gümrüğe takılırsa aşağıdaki masrafları ödersin:
    GÜMRÜKLEME HİZMETİ : 110+KDV= 129,80 TL
    ORDİNO - 150,00 TL
    ARDİYE -55,00 TL
    VERGİ - 360,20 TL
    TOPLAM - 696,45 TL
    6- yukarıdaki kalemler sabit olup (yenileri eklenebilir), rakamlar gümrüğe takılan eşyanın değerine göre değişir. yukarıdaki rakamlar mal bedeli 150 dolar olan bir ürün içindir.
    7- nerden mi biliyorum, tecrübe ile sabit.

sonuç: burda yazılanlar seninde başına gelecek diye bir kaide yok, sadece bilgilendirme amaçlıdır.
    yani 550 dolarlık bir egzoz için 700 tl ye yakın bir vergi mi ödeyeceğiz diyorsun? bu çok korkutucu!!

başlığı açtıktan sonra çevremden biraz bilgi edindim tekrar paylaşmak için. bir abim yurtdışından 400 dolarlık bir egzoz aldı, egzoz gümrüğe takıldı. söylediğine göre %20 vergi ödemiş ve egzozunu alıp gitmiş.

neyse yazılanlar için çok teşekkür ederim, anlaşılan yurtdışından alamayacağım gibi gözüküyor. eğer başka bir bilgi edinirsem paylaşırım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani 550 dolarlık bir egzoz için 700 tl ye yakın bir vergi mi ödeyeceğiz diyorsun? bu çok korkutucu!!

başlığı açtıktan sonra çevremden biraz bilgi edindim tekrar paylaşmak için. bir abim yurtdışından 400 dolarlık bir egzoz aldı, egzoz gümrüğe takıldı. söylediğine göre %20 vergi ödemiş ve egzozunu alıp gitmiş.

neyse yazılanlar için çok teşekkür ederim, anlaşılan yurtdışından alamayacağım gibi gözüküyor. eğer başka bir bilgi edinirsem paylaşırım.
    Ben Ebayden sürekli alış veriş yapıyorum.
    Fatura bedeli navlun dahil 100,-€ geçmeyen paketlerim direk adresime geliyor ancak navlun dahil fatura tutarı 101,-€ ve üstü olanları almanya adresime yönlendiriyorum...nasılsa sürekli gidip gelen var...biri alıp getiriyor.
    3 yıl önce bir intercom sipariş ettim fatura tutarı navlun dahil 120,-€ olduğu için gümrüğe takıldı....2 saat ürünün gümrük tarifa numarası üzerine kavga etim!! neden mi. Çünkü zaatı muhterem hatun ürünün radyosu,telsiz ve telefon uyumlu olduğundan bana telsiz ithal etmişsin deyip anasının hörekesini ödetmeye kalktı allah b... versin o kadının...sonuçta sinir krizi geçireceğimi anladı ve işlemleri sonuçlandırdı.
    fonuydu,damga vergisiydi,oydu buydu 75 Lira para ödeyerek alabildim ürünü...bu gün 100€ = 150 TL eee...ben 75TL masraf ettim?? cazibe nerede kaldı?
    Yanılmıyorsam ABD den de navlun dahil sadece 100 USD serbest..üstü vergiye tabi. Doğum günü ve bayran gibi özel günlerde bu rakam 300USD ancak en iyi bilgiyi buradan da alabilirsiniz http://www.iyibey.com/
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)