Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Kaskın markasını bilen?

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    kazanın detaylarını yazan yok...haber detayını da izledim...bu abimiz sol şeritte ki Belediye temizlik aracına arkadan çarpıyor...o aracların ok işaretleri LED ayarında ve çok güçlü...ben havalimanı Sultanahmet güzergahında 2 yıl çalıştım...bu temizlik araclarını görmemek için sarhoş veya dikkatsiz bile değil adeta KÖR olmak lazım...nasıl becerdi rahmetli o aracı farkedemedi anlayamıyorum...

Allah rahmet eylesin...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    Alıntı zor999 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı buna benzer made in çin yapımı bir kaskta bende vardı.Benimki kazayla değilde yere düşerek böyle oldu.marka vermeyeyim
    Paylaşım sitesindeyiz marka vermemek gibi bir saçmalığı da ilk kez duyuyorum. Sen o markayı vermezsen, o vermezse, bu vermezse böyle tabloları daha çok görürüz.

Çin üretimlilerinden uzak duru demişsin, ls2 gibi belli onaylardan geçmiş bir kaskın böyle dağılacağını hiç sanmam. Ayrıca artık herşey çinde üretiliyor, bence forumun kalitesini düşürüyorsun.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Çin malı ile Çin'de üretilmiş mal farklıdır.. Polemiğe gerek olmadan Çin malı güvenlik ekipmanlarından uzak durulması gerektiği düşüncemi bir kez daha tekrarlamış olayım..

remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Ante bu kaskin markasini bilsen ne olur bilmesen ne olur???
    Zaten sen ben yada birazcik kendini bilen motorcu gidip 50 TL lik Kask almaz kendine degilmi????

Bu Forumda gezilerin birisinde okumustum... Ama simdi hangi topic hatirlamiyorum..
    Kask arkadasin elinden düsüyor ve catliyor yada kiriliyor..
    Bu Kask motordan düsünce nekadar korur artik sen düsün..

Yoksa benim 20 tane Kask almam gerekirdi.. Okadar elimden yada motordan düstüki..
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Remzi kaskın dış boyası ve arkasındaki etiketi ağırlık etiketine benzetmemden dolayı merak ettim. Bana öyle 50 liralık bir kask gibi gelmedi. Neyse.
    (markasını gerçekten -tahmin değil- bilen varsa özel mesaj da atabilir.)
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    arkadaşlar çok baktım kaskın üstündeki figürler bir tek arai de var
    adamlar acaba arai diye çakma mı yapıp sokuyolar türkiyeye
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dandik çin malları hatta dandik türk yapımı kasklar var... kask kafaya tam oturmalı ve dandik bir marka olmamalı.. hayatımız bu kadar ucuz değil...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    ben ilk motorumu aldigim zaman sahibi boyle bi kask vermisti.tabi o zamanlar comezlik bilgimiz falan yok kasklar korumalar hakkinda.kaski motorun ustune koymustum.kask kaymis yere dustu cene kismindan kirildi.dusundumde ya kaza yapmis olsaydim onunla?oyle kasklarla degil motora bisiklete bile binmemek gerek bence
    RIDE or DIE

TIGERSHARK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence bu kask çin malı değil kaskın alt tarafında boyun koruması var rüzgar için genelde pahalı markalarda gördüğüm bir koruma bence bu nolandan aşşağı bir kask değil

Motosikleti
    Mondial 150 MR
    Wiwi de olabilir.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili dostlar,

Kask satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus kask içerisinde beden etiketine benzeyen ve büyük E harfi ve sonrasında bir rakam olan güvenlik kodu bulunmasıdır.

E harfi kaskın güvenlik seviyesinin tam olduğunu sonraki rakam ise üretildiği ülkenin kodu dur.

Lütfen marka model ve üretici ülke ayrımı yapmaksızın bu etiketin olup olmadığını mutlaka kontrol edin.

100 TL ve üzerindeki modellerin neredeyse hepsinde bu etiketin varlığını görebilirsiniz.
    Canınız motorunuzdan değerlidir korumalara harcadığınız paraya lütfen acımayın. Hayatta ve sağlıklı olduğunuz sürece daha iyi motor alacak parayı kazanma şansınız mutlaka olacaktır. İyi motora binmek uğruna ASLA güvenlik ekipmanına ayırdığınız paradan etmeyiniz. Sakat arabasında veya dört kolluda kaska ihtiyacınız olmayacaktır.

Sevgiler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:32 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:29 ----------

Alıntı TIGERSHARK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu kask çin malı değil kaskın alt tarafında boyun koruması var rüzgar için genelde pahalı markalarda gördüğüm bir koruma bence bu nolandan aşşağı bir kask değil
    Sevgili kardeşim,

Gerçek bir NOLAN'ı bu şekilde bölebilmek için lazer CNC kullanmanız gerekir başka türlüsü mümkün değildir. Dağılmaz parçalı kırıklar oluşur. Bu kask belliki plastik benzeri ve lifsiz bir malzemeden üretilmiş.

Sevgiler
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    Alıntı metci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    MADE IN CHINE yazıyorsa cidden, durum baya vahim demek...
    yeni ülke mi oluştu usta ) made in chine yazıosa o çin malı bile değildir yahu )

Motosikleti
    CBR600RR
    Cok uzun yıllar once bır arkadasım safabet marka bır KASK hedıye etmıstı, motora bınerken ayagımın carpmasıyla yere dusurdum, ıyıkıde dusurdum, durumu rahmetlının kaskı gıbıydı hıc bır fark yok paramparca olmustu...
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Başlıkta fotoğrafı bulunan kask safebet marka 'olabilir',
    farklı desen alternatifleri var en yakın olarak bulduğum imajlar bunlar:

Kask alırken standartlara uygun olup olmadıklarına dikkat edelim..

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    safebet kasklarda var,
    ben parca aldıgın bayıı bana 8 lıradan vermeye calışmıstı sende bundalardan gıder dıye

2006 yılında bendede vardı bunun yesılı ve artcı koltugundan yere dustu oldugu yerde,
    ve aldıgı sekıl sadece ortadan ıkıye ayrılmaktı
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Motosikleti
    Xmax250
    diyarbakır karpuzu gel vatandaş kaçırma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı crypto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıkta fotoğrafı bulunan kask safebet marka 'olabilir',
    farklı desen alternatifleri var en yakın olarak bulduğum imajlar bunlar:

Kask alırken standartlara uygun olup olmadıklarına dikkat edelim..
    Çok yüksek ihtimalle bu kask. Ben renk, desen olarak değil, kaskın arkasında beden ölçülerini yazan etiketi okumaya çalışmıştım haberdeki fotoğraftan. Photoshop'ta biraz uğraştım. Tam olarak okuyamadım ama resmi biraz düzelttikten sonra görüntü aynı bu kasktaki gibiydi. Ayrıca renk, desen ve içindeki malzeme olarak da gayet benzer.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Allah rahmet eylesin.
    Kask'a bakınca, markası olmadığı kesin...bu olsa olsa motosikleti alırken hediye edilen ve sadece polisin gazabından korumaya yarayan ama hayata mal olabilen 15.-TL lik kasklardandır...

Hep diyoruz, adam akıllı, güvenilir bir kask alın diye. Hayat çok değerli. Bir arkadaşımın benzer çin malı kaskı sadece motosikletin selesinden düşerek ortadan yarıldı...kendine hayırı olmayan kasktan ne beklenir......
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bu malzemeyi kask diye yurduma sokan ardından kazanç için dükkanına satan , satmak için rafa dizen , ucuz diye tavsiye eden , parası olmadığı için iyisini alamayana kakalayan herhesin gün gelipte pamuk zamanı çattığında bu malzeme ile tıkanmalarını canı gönülden dilerim.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    MONDIAL 100 KH
    Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Paylaşım sitesindeyiz marka vermemek gibi bir saçmalığı da ilk kez duyuyorum. Sen o markayı vermezsen, o vermezse, bu vermezse böyle tabloları daha çok görürüz.

Çin üretimlilerinden uzak duru demişsin, ls2 gibi belli onaylardan geçmiş bir kaskın böyle dağılacağını hiç sanmam. Ayrıca artık herşey çinde üretiliyor, bence forumun kalitesini düşürüyorsun.
    sizin yeriniz türk standartaları enstütüsü olmalıydı.çin malı almayın ! uyarıyorum .en kaliteliside olsa almayın.marka önemli değil.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)