Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Lastik kalınlıgı ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RAMZEY 124cm³
    Öncelikle Selamın Aleyküm
    arkadaşlar motorumun arka tekerlegi bitmiş vaziyette degiştiriken olabildigince kalın geniş görünümlü bir lastik takmak istiyorum. biliyorum motoru yorar diyeceksiniz ama olsun.. yardımınıza ihtiyacım var..
    LAstik kalınlıgı 90/90/18 normal hali bu boy bir lastigin yerine an fazla kaç kalınlıgında bir lastik takabiliriz... lütfen yardımcı olun..
    saygılar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

90mm kalınlıktan fazla takamazsın,taşma yapar janta oturmaz, diye bilirim.

Enduro lastik takmayı düşünüyorum ben de 90-90-18 yine arka lastik, takılabilir mi

100*90*18 takılır.Fakat dış çap büyüyeceğinden hızlanma süresi biraz artar ,son süratde devir biraz daha düşmüş olur.Standardı aşsada bu durum daha iyi yol tutuşu için hep bu şekilde kullanmışımdır.Motoru yorar diyenler iki diş büyük arka dişli takıp sorunu çözebilir.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Lastik kalınlaştırmak aslında çok da mantıklı bir hareket değil. Ama ille de takmak istiyorum diyorsan bir iki ekleme değişimle istersen 190 lastik bile takarsın ama motorun gider mi bilemiyorum Orjinali en iyisidir kanımca ;)

Ben 180 yerine 190 taktım kaygan zeminde tutuş kaybına sebep olabiliyor.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    Herkese selamlar
    Peki tamtersi mevcut janta ince lastik takılabilir mi? Takılırsa ne kadara kadar inceltilebilir? Mesela 130/70/18 lik bir tekeri ele alırsak?

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Arka lastik kenarları zincire değebilir. Genellikle 1 ebat büyük lastik takılabilir diye söylenir. 100 luk lastik takabilirsin sanırım.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    100 9018 taka biliyorsun.. ama bazı arkadaşlarım 110 90 18 de takmışlardı... ama motoru yoracağı kesin bunuda unutma.. bende ybr ye 90 90 18 şakurayı çıkarıp 100 90 18 ebat taktım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

2000 Lerde modenas a mz nin 90*90*18 jant ve lastigini talmıştım.Bws gibi olmuştu yatışı felan.Usta biraz ugraşmıştı fakat deymişti.Bence enbüyük avantajı yandan çivi girme riski azalıyor.Dublekste fitil olayı daha rahat hale geliyor.Genede büyük konuşmamak lazım.Modenasa geniş takmamın sebebi bir günde tam yedi defa patlamışdı jant felan yamulmuştu.İnce ebatlar birde yüke daha dayanıksız,uzun ve yüklü sürüşlerde çabuk ve fazlasıyle ısınıp hamurumu bozuluyor nedir ömrü kısalıyor.Biraz diş derinligi azalınca sanki başlıyor çivileri toplamaya .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)