Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

6 ay, 16 ülke, 25.000 kilometre

Motovento
    REKLAM ALANI

ATİLLA ÖZDEMİR - İSTANBUL / DHA
    Motosiklet tutkunu Erkan Öztürk, 6 ay sürecek 25.000 km'lik gezisine Dolmabahçe Sarayı'nın önünden başladı.

Yanına sadece motosikleti ve gezginci ruhunu alarak turuna başlayan Öztürk, Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Sudan, Etiyopya, Eritre, Cibuti, Yemen, Umman, Hindistan, Bangladeş, Nepal, Pakistan ve İran rotasında tek başına 25.000 km yol alacak ve gerçekleşmesi çok zor gözüken ama tamamlanmasının imkansız olmadığını ispatlamaya çalışacak. Yolculuğuna başlamadan önce açıklamalarda bulunan Erkan Öztürk, Türkiye'de bir ilki gerçekleştireceğini belirterek, şu ifadeleri kullandı;

"Aslında zor bir yolculuk değil. Daha önce yapolmadığı için insanlara zor geliyor. Ben imkansız görünen bu şeyi zor olmadığını ispat için yola çıkıyorum. 15 ülkeye gitmeyi planlıyorum. Saymak gerekirse Suriye, Lübnan, Ürdün, Mısır, Sudan, Etiyopya, Cibuti, Eritre, Yemen, Umman, Hindistan, Bangladeş, Nepal, Pakistan, İran'a gideceğim. Bütçe yeterli olursa Türkiye Cumhuriyetlerinden girip, Gürcistan'dan geri geleceğim. Bütöe yeterli olmazsa İran'dan geri döneceğim. 7-8 tane sponsorum var ve bunların desteğiyle çöllere gidiyorum. Bu rotası, zamanı ve sponsorlarıyla Türkiye'de bir ilk olacak. Bu yüzden de fazla ilgi var."

Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güzergah harika. Umarım bana da nasip olur böyle bir yolculuk...
    www.motorumla.net

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Koçum Africa Twin'den başka motorla çkılmaz zaten böyle bir rotaya

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Oldukça otantik bir gezi ve serüven olacaktır. Mesafe de oldukça uzun . Aslına bakacak olursak 6 ayda 25000 km çok çok fazla sayılmaz.Günlük aşağı yukarı 140 km. Ama gene de gezeceği ülkelere bakacak olursak oldukça zorlu yollar ve meşakkatli yolculuk olacaktır.Yolu ve bahtı açık olsun.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    yapacağı km fazla değil.biz burda orta sınıf motorlarla günde 300 km yapıyoruz yerine göre.
    benim sağlam bir sponsorum olsa nerde tabi belki emekli olunca gideriz.50.000 km yapayım
    motosiklet üzerinde yolculuk kadar güzel bir şey varmı (uçak hariç )
    artı ılıman yerlere güzergah çizilmiş daha güzel bir gezi olacaktır onun için .
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Kazasız belasız gidip gelsin inş.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    6 ayda 25 bin km aşırı bir yol değil, demek iyi gezip görecek

Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Çok güzel...
    Çok isterim böyle bir gezi yapmak..
    Hatta abartıp tüm asya kıtasını geçmek istiyorum..
    İnşallah ileride yaparım sayısal falan çıkarsa..

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    günlük ortalama 140 km. yol yapacak gibi görünüyor. ortalama 70 km/h ile gitse motor üstünde günde 2 saat kadar kalacak ,

çok zor olan , 6 ay boyunca kendini boşa çıkartabilmesi , yeterli finansal desteği bulması ve tabi ki gezi öncesi fizibilite çalışmasını eksiksiz tamamlamış olmasıdır.

bunun için gövde gösterisi yapmaya gerek yok ki daha önce yapılmamış birşey değil 2 arkadaşın gezi yazısı oldukça ilgi görmüştü hemen hemen aynı süre ve 27.000 km.lik bir rotaydı...

Aha link
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...iden-turk.html
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Darısı başımıza ne diyelim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Afrika Kıtası çok çekici ama çok da Tehlikeli

Yolu açık olur inşallah..ama yinede şunu demeden geçemeyeceğim, keşke yalnız çıkmasaydı, yanında ikinci bir motosiklet daha olsaydı...25000km yol az değil ama gidilemez de değil....kıta Afrika olunca dikkatli olmak şart!! beni tek düşündüren geçeceği bazı ülkelerin son derece tehlikeli olması

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:21 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:16 ----------

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günlük ortalama 140 km. yol yapacak gibi görünüyor. ortalama 70 km/h ile gitse motor üstünde günde 2 saat kadar kalacak ,

çok zor olan , 6 ay boyunca kendini boşa çıkartabilmesi , yeterli finansal desteği bulması ve tabi ki gezi öncesi fizibilite çalışmasını eksiksiz tamamlamış olmasıdır.

bunun için gövde gösterisi yapmaya gerek yok ki daha önce yapılmamış birşey değil 2 arkadaşın gezi yazısı oldukça ilgi görmüştü hemen hemen aynı süre ve 27.000 km.lik bir rotaydı...

Aha link
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...iden-turk.html
    Pek fazla küçümsemiyormusun, sanki defalarca 25000km yapmış gibi bir yorum yapmışsın geçeceği ülkelerin çoğu asfalttan hatta patikadan bile yoksun!!
    Dipnot: Bu ve benzer yolculuklarda her allahın günü şu kadar km yol alınaca diye bir kural olamaz. Zaman gelir kötü hava koşulları nedeniyle zaman gelir hastalık ya da teknik sorun nedeniyle 3-5 belki daha fazla gün yatarsın
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek fazla küçümsemiyormusun, sanki defalarca 25000km yapmış gibi bir yorum yapmışsın geçeceği ülkelerin çoğu asfalttan hatta patikadan bile yoksun!!
    Dipnot: Bu ve benzer yolculuklarda her allahın günü şukar km yol alınaca diye bir kural olamaz. Zaman gelir kötü hava koşulları nedeniyle zaman gelir hastalık ya da teknik sorun nedeniyle 3-5 belki daha fazla gün yatarsın
    yok Özer küçümsemek değil de böyle gazeteleri televizyonları çağıracak kadar büyük birşey olmadığını düşündüm. yani adam butt'unu gezdirmeye gidiyor keyfe keder ayrıca 6 ay da neler oluyor dünyada 25.000 km. ne ki ?

defalarca 25.000 yapmadım ama bir kaç tane 10.000 km. civarım var eşimle beraber , aksilik olmaz ise bu yaz başı da İtalya düşünüyoruz sordun diye söyledim yoksa kimin umrunda !

africa twine asfalt zor gelir diye düşünüyorum , özünü bulur alet oralarda Özerim günlük ortalama km. belirtmem 25.000 km. çok olmadığını göstermek içindi , 3 ayda 25.000 km. deseydi bak o zaman şaşırabilirdim.
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok Özer küçümsemek değil de böyle gazeteleri televizyonları çağıracak kadar büyük birşey olmadığını düşündüm. yani adam butt'unu gezdirmeye gidiyor keyfe keder ayrıca 6 ay da neler oluyor dünyada 25.000 km. ne ki ?

defalarca 25.000 yapmadım ama bir kaç tane 10.000 km. civarım var eşimle beraber , aksilik olmaz ise bu yaz başı da İtalya düşünüyoruz sordun diye söyledim yoksa kimin umrunda !

africa twine asfalt zor gelir diye düşünüyorum , özünü bulur alet oralarda Özerim günlük ortalama km. belirtmem 25.000 km. çok olmadığını göstermek içindi , 3 ayda 25.000 km. deseydi bak o zaman şaşırabilirdim.
    Kemal Merkit şu an Dakar rallisinde, KTM 690 Enduro R ile 16 günde 9.500km yapacak 3 ayda 25.000 bile az

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kemal Merkit şu an Dakar rallisinde, KTM 690 Enduro R ile 16 günde 9.500km yapacak 3 ayda 25.000 bile az
    Sende mi....Kemal Merkit'in bu yıl ki eşeği yanılmıyorsam 450cc...sınırlama gelmemişmiydi?? boş eşekle koşmak kolay
    Tarzım çok basittir.....

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    6 ayda 25.000 km çok saçma bir mantık. İllaki yol yapmak istiyorsan 7-8 kara karsa git gel ne elin memleketinde ter dökeceksin.

Ama maksat gezmekse 6 ayda kafana göre takılacaksın. Beğendiğin yerde kalacaksın beğenmediğin yerde basıp gideceksin. Bunun kilometre ile alakası olmamalı.

Asıl amaç kilometre yapmak olmamalı.

Gezmek dediğin böyle olur. TIKLA
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 ayda 25.000 km çok saçma bir mantık. İllaki yol yapmak istiyorsan 7-8 kara karsa git gel ne elin memleketinde ter dökeceksin.

Ama maksat gezmekse 6 ayda kafana göre takılacaksın. Beğendiğin yerde kalacaksın beğenmediğin yerde basıp gideceksin. Bunun kilometre ile alakası olmamalı.

Asıl amaç kilometre yapmak olmamalı.

Gezmek dediğin böyle olur. TIKLA
    Gezmek mi...25.000km saçma mı?? aşağıdaki linke bir göz atın ozaman
    http://www.horizonsunlimited.com/johnson/index.shtml

özetle: 11 yılda dünya turu ve 150.000km gezmek budur.
    Tarzım çok basittir.....

Yolu açık olsun. Sponsorların ucuz yoldan reklam verebilecekleri bir tur, keşke 5-10 motorlu gönderseler.
    İki hatta üç kişiyle çıksaymış daha güvenilir olurdu, yolda kalıp lastik-zincir değiştirmek de var.

Motosikleti
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sende mi....Kemal Merkit'in bu yıl ki eşeği yanılmıyorsam 450cc...sınırlama gelmemişmiydi?? boş eşekle koşmak kolay
    En profesyonel yarışçılara 450cc sınırlaması var, ayrıca Kemal abi servis almadan yarışanlar kategorisinde. Hakikaten de ek yakıt deposu ve roadbook vb. ekipmanları saymazsak eşek boş gidiyor

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koçum Africa Twin'den başka motorla çkılmaz zaten böyle bir rotaya
    Gerçekten yav, ben de gidecek olsam Afrika veya hiç olmadı TA dışında bir makine düşünmezdim. Hatta eski TA daha iyi, immobilizer falan da yok!
    Ağır metal insanı...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gerçekten yav, ben de gidecek olsam Afrika veya hiç olmadı TA dışında bir makine düşünmezdim. Hatta eski TA daha iyi, immobilizer falan da yok!
    Evet.
    Eski TA'lar yeni modellere göre daha konforsuz ve teknolojiden yoksul.
    Resimdeki TA benim 91 model eski motorum, eski olmasına rağmen çok saglam bi motordu, motor süsü verilmiş tanktır bunlar. O zamanlar acemi oldugum için hiç öyle uzun gezilere çıkamamıştım

İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler