Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çocuğu Scooter'a bindirmek

Motovento
    REKLAM ALANI

X Evo 250CC motorum var.
    Oğlum 8 yaşında ve arkama binmeyi çok istiyor.

Açıkçası biraz çekiniyorum. Kendini idare edebilir mi diye...

Ne dersiniz trafikte ne kadar güvenli olur?
    Bindirirsem nelere dikkat etmem gerekir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ilk önce tenha yerlerde gezdir tepkisini kontrol et güzel tutunup seni bırakmıyorsa benim oğlan gibi arkada uyumuyorsa(düşecek velet) dizlik mont kask eldiven gibi önlemini al binebilir bence

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Pek güvenli olmaz. Sert bir tümseğe girseniz çocuğun poposu seleden kesiliyor. Tutamıyorlar kendilerini . Zaten hafif ve güçsüz oluyorlar. Bence en az 12 yaşında olmalı.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

8-9 yaşındayken Jawa nın deposundan inmezdim babamla birlikte :D

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Hiç taraftar değilim Yeğenim 8-9 yaşlarındayken motosikletin arkasında uyudu ve babası durup durumu toparlayana kadar ömründen ömür gitti. Belli bir yaşa kadar motosiklete sadece kısa sürelerle heveslerini almaları için bindirilmeleri gerekir bence. Mutlaka motora bindirmek gerekiyorsa en azından arkada değil önde taşımak daha emniyetli olur sanırım.

drumstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xtreme max "250"
    scooterda bu durum daha kolaydır çocuğu önünüze alıp yarı oturur yarı ayakta bir şekilde hevesini almasını sağlayabilirsiniz. bacaklarınızla gövdesine destek sağlamak yararlı olabilir.

Motosikleti
    Honda XL 200
    çocuk var çocuk var şimdi abi beni babam motora bindiricek! ben heyecandan sağa sola bakmaktan uykuya vakit bulamamki Blacklove16 demiş mesela depodan inmezdim diye bi bu arkadaşın ufaklığını düşün cin gibi gözler babada nereyi çeviriyo nereye basıyo diye bakıyo bide arkada uyuyan zar zor tutunan çocuğu düşün bence

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce tenha yerlerde gezdir tepkisini kontrol et güzel tutunup seni bırakmıyorsa benim oğlan gibi arkada uyumuyorsa(düşecek velet) dizlik mont kask eldiven gibi önlemini al binebilir bence
    yorum geçerli + 1

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...h-beyaz/detay?

Şunlar gibi birşey alıp. Gözetiminiz altında hevesini alması o arada da kullanmaya ısınıp motosiklet kültürünü ufaktan aşılanmaya çalışılması daha doğru olur kanısındayım.
    Bu şekilde yetişen çocuklar 18 -20 yaşlarında motosiklete bindiklerinde daha bilinçli ve aklı başında kullanıcılar oluyorlar...

Tabi imkan meselesi biryerde.Fakat öyle atla devede değil yanii
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...h-beyaz/detay?

Şunlar gibi birşey alıp. Gözetiminiz altında hevesini alması o arada da kullanmaya ısınıp motosiklet kültürünü ufaktan aşılanmaya çalışılması daha doğru olur kanısındayım.
    Bu şekilde yetişen çocuklar 18 -20 yaşlarında motosiklete bindiklerinde daha bilinçli ve aklı başında kullanıcılar oluyorlar...

Tabi imkan meselesi biryerde.Fakat öyle atla devede değil yanii
    gerçekten süper yiğenime doğum günü hediyesi olarak alsam mı diye düşünüyorum

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı nuhcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    X Evo 250CC motorum var.
    Oğlum 8 yaşında ve arkama binmeyi çok istiyor.

Açıkçası biraz çekiniyorum. Kendini idare edebilir mi diye...

Ne dersiniz trafikte ne kadar güvenli olur?
    Bindirirsem nelere dikkat etmem gerekir?
    motoplus'ta artçı çocukların tutunabilmesi için sürücünün beline kemer gibi sarılarak takılan bir tutamak vardı. linkini koymak için aradım fakat bulamadım. bunun dışında çocuklar için kasklar ve korumalar bir çok yerde satılmakta. (dizlik, dirseklik vs..)

belki sadece boş arazilerde dolaşarak çocuğunuzun hevesini almasını sağlayabilirsiniz.

trafikte biraz riskli geliyor kulağa. ayrıca aklınız sürekli arkanızdaki oğlunuzda olacağı için trafikte sürüşünüzü olumsuz yönde etkileyebilir.

sonradan aklıma gelen bir şey daha, arkada bir topcase varsa sürüş esnasında oğlunuzun sırtını yaslayabilmesi açısından iyi olabilir.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

10 yaşımda yeğenimi bindirdim hatta sürekli u dönüş yaptım hiç korkmadı, gaza basıp ivmelenmede biraz yusuf oluyordu o kadar, ayakları ayaklığa basıyorsa sorun yok bence.

myagdi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda FES 250 Foresight; CBF 150, NC750S
    oğlumu 9 yaşından beri scootera bindiriyorum. kendisi, avatarımda gördüğünüz delikanlı olur.
    Avrupa ülkelerinde, çocuk seleye oturduğunda ayaklarının peg'lere basabilmesi şartı varmış, internette okumuştum. önce ona dikkat ettim. benim oğlumun ayakları peg'lere tam basıyordu. önce bir okulun bahçesinde yavaş yavaş turladık, dönerken motoru yatıracağımı söyleyip buna da güzelce alıştırdım. sonra sakin bir yolda biraz turladık ve o gün bu gündür motosiklete binmeye bayılır.
    bedenine uygun full face kask, mont, dizlik, eldiven bulmak epey zor oldu, ama arayıp-tarayıp buldum. sırt dayamalı bir topcase de aldım. bunları tamamlamadan motora bindirip trafiğe çıkmadım.
    hafta sonları yoğun bir kurs trafiğimiz var. motor sayesinde yetişiyoruz ve bize bir öğle yemeği yiyecek zaman kazandırıyor. aşırı soğuk veya yağış olmadığı sürece yaz-kış bineriz.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    ilk binen bir çocuğu önde gezdirmek daha güvenlidir.benim velet 4,5 yaşındayken maxi scooteri önümde oturarak kullanabiliyordu...şimdi 7 yaşında ve ybr ye biniyoruz...önümde duruyor..soğusun diye debriyajıda ona bıraktım..işi çözdü sıpa..şimdi her müsait anda baba gezelim diyor ara-boş sokaklarda beni gezdiriyor.
    bir yandan hoşuma gidiyor,bir yandan da anahtarları üstümden bir an bile ayıramıyorum...kanında var veletin..motor tepesinde doğacaktı neredeyse...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)