Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kayıp aracı hurdaya çıkarmak

Motovento
    REKLAM ALANI
    izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Daha önce bu konuda başlık açmıştım tatmin edici bir cevap verilmemişti,
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ettiririm.html

meğer çözümü gayet basitmiş,durumu özetlemek gerekirse motor 15 yıldır kayıp noter satışı yok ,ruhsat plaka yok,sadece kimlikle, aracın kayıtlı bulunduğu trafik şubesine gidip, ilgili bölüme başvurup, plakayı söylüyorsunuz durumu izah ediyorsunuz,oradan sizi yönlendiriyorlar 5 yıllık sgorta TRAMER dökümanı istiyorlar ,herhangi bir sigortacıdan 5 tl karşılığı alınıyor,gerekli evrakları tamamladıktan sonra,Vergi dairesine gidip 2005/2010 arasındaki vergilerin 4 te 1 rini yatırıyorsun.benim 20 lira 75 kuruş tuttu.(herhangi bir trafik cezası vs çıkarsa o ayrı)oradanda birbilgilendirme evrağı veriyorlar,bu kağıdı trafik tescile getirip teslim edince işlem bitiyor.dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım umarım benim durumda olanlara faydası olur.velhasıl başımın belasından kurtuldum hep kafamda sorun oluyordu.siz siz olun araç sattığınızda kardeşinize bile noter satışsız ruhsatı teslim etmeyin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    xciting250i
    geçmiş olsun paylaşım için de sağol

Motosikleti
    YBR 2005
    Alıntı izm35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce bu konuda başlık açmıştım tatmin edici bir cevap verilmemişti,
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ettiririm.html

meğer çözümü gayet basitmiş,durumu özetlemek gerekirse motor 15 yıldır kayıp noter satışı yok ,ruhsat plaka yok,sadece kimlikle, aracın kayıtlı bulunduğu trafik şubesine gidip, ilgili bölüme başvurup, plakayı söylüyorsunuz durumu izah ediyorsunuz,oradan sizi yönlendiriyorlar 5 yıllık sgorta TRAMER dökümanı istiyorlar ,herhangi bir sigortacıdan 5 tl karşılığı alınıyor,gerekli evrakları tamamladıktan sonra,Vergi dairesine gidip 2005/2010 arasındaki vergilerin 4 te 1 rini yatırıyorsun.benim 20 lira 75 kuruş tuttu.(herhangi bir trafik cezası vs çıkarsa o ayrı)oradanda birbilgilendirme evrağı veriyorlar,bu kağıdı trafik tescile getirip teslim edince işlem bitiyor.dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım umarım benim durumda olanlara faydası olur.velhasıl başımın belasından kurtuldum hep kafamda sorun oluyordu.siz siz olun araç sattığınızda kardeşinize bile noter satışsız ruhsatı teslim etmeyin
    valla kardeşim hay ağzını öpiyim diycem ama ayıp olcak şimdi tam benim sorunuma değinmişsin 2005 model motor benimki de kayıp ne ruhsat var ne plaka noter satışı da yok ayrıca vergi borçları var o da cabası inş senin bu dediklerin olur daha başka bişey lazımsa numaram bu 0507 360 36 16 bilgilendirirsin..

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Alıntı YBR'Cİ 35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla kardeşim hay ağzını öpiyim diycem ama ayıp olcak şimdi tam benim sorunuma değinmişsin 2005 model motor benimki de kayıp ne ruhsat var ne plaka noter satışı da yok ayrıca vergi borçları var o da cabası inş senin bu dediklerin olur daha başka bişey lazımsa numaram bu 0507 360 36 16 bilgilendirirsin..
    Yalnız benim motor 2005 model değil 1964 model benim söylediğim 2005 ten bu yana kayıtlara bakıyorlar ,2005 ten sonra sigorta falan yapıldıysa motor hurdaya çıkmaz ,çünki kullanımda gözüküyor,sen yinede gidip bir araştır,bu düzenleme, 5838 sayılı kanunun geçici 2.maddesinin 4. fıkrasıhükümlerinden yararlanması diye düzenlenmiş,heralde belli bir süresi var .umarım sende halledersin

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Bak şimdi, şener şen,in bir filmi aklıma geldi.Adam uçakla antalyaya çapkınlık yapmaya gidiyor ,yanındakilere soruyor sizdemi antalyaya? diye,sanıyorki herkes antalyaya kendisi gibi çapkınlık yapmak için gidiyor,izleyenler hatırlar filmi.

Benimkide biraz ona benzedi,sanki bi çok kişi aynı dertle muzdaripmiş gibi,demekki herkes işini sağlam yapmış noter satışı yapmadan aracını teslim etmemiş

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Çok uzun zamandır girmiyodum siteye. Bi girip bakayım dedim ne var ne yok.. Bu başlığa rastladım. Hep içime dert oluyodu ama bi türlü vakit bulup uğraşamıyodum. Ben de yanlış hatırlamıyosam 2006 yılında motorumu birine sattım, vakit olunca noter işlerini hallederiz demiştik ama motoru sattığım kişi de bi esnafa vermiş motoru. Motor Tekirdağ taraflarında elden ele dolaşmış. Sanırım ben de aynı şeyi yapıcam çünkü şuan motorla ilgili kimseye ulaşamıyorum.
    Peki bi soru, ben bikaç yıl daha bekleyip bu şekilde motoru hurdaya çıkarsam; daha sonra motor halen kullanılıyorsa kullanan kişinin başı belaya girer mi?
    Kimsenin başını belaya sokmayalım? =)

Motosikletle ilgili faydalı bilgilerin çoğu defalarca kez dile getirildiği için uzun zamandır faydalı bir bilgiye rastlayamıyordum sitede. Bu bilgi çok işime yaradı. Çok çok teşekkür ederim.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İnşallah otomobil içinde aynıdır durum. Aracı en son lana ulaştım ama umrunda değil. Sırf gıcıklığına yapıcam bu işlemi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Yanlış bilmiyorsam hurdaya ayırma işlemi için en az 1/1/2005 tarihinden bu yana herhangi bir işlem(sigorta,vize,vb)yapılmamış olması lazım.
    Hurdaya ayrılan araç trafik tarafından tesbit edilirse şahsın elinden alınıp MKE (makina kimya hurdalığı) ya çekiliyor,otomobil,kamyonet,kamyon,motosiklet,işle m hepsine uygulanıyor.
    bu aracı tekrar plaka almak mümkün değil.herkese selamlar

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    hurda işlemi için ayrıntılı açıklama

http://www.nethaberci.com/sondakika-...ldi-69773.html

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    yeni motor sahipleri çalındı diye ihbar etse nasıl olur? Motor bulunduğu zaman kullanan adama ya üzerine al ve borçlarını öde ya da motor benim dersiniz olur biter

Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motor sahipleri çalındı diye ihbar etse nasıl olur? Motor bulunduğu zaman kullanan adama ya üzerine al ve borçlarını öde ya da motor benim dersiniz olur biter
    Motoru alan şahıs sizden satın aldığına dair olayı şahitlendirirse,ki bu durumda sizi de sorgularlar,neden bu zamana kadar çalıntı bildirimi vermedin vs,diye sattığınız meydana çıkar ve haklıyken suçlu duruma düşersiniz.yalan beyandan.
    aracı bulursanız plakayı sökün,yoksa bulamazsanız tanıdık biriyle senet düzenleyip aracı haczettirmek,te mümkünmüş,(bu konuyu net bilmiyorum bilene sormak lazım)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Bak şimdi, şener şen,in bir filmi aklıma geldi.Adam uçakla antalyaya çapkınlık yapmaya gidiyor ,yanındakilere soruyor sizdemi antalyaya? diye,sanıyorki herkes antalyaya kendisi gibi çapkınlık yapmak için gidiyor,izleyenler hatırlar filmi.

Benimkide biraz ona benzedi,sanki bi çok kişi aynı dertle muzdaripmiş gibi,demekki herkes işini sağlam yapmış noter satışı yapmadan aracını teslim etmemiş
    Noter satışsız ve satarım ne de alırım. Hatta garajda yatan hasarlı bir scooter'ı hediye ettim onu bile noter satışını alması şartı ile.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:27 ----------

Motoru alan şahıs sizden satın aldığına dair olayı şahitlendirirse,ki bu durumda sizi de sorgularlar,neden bu zamana kadar çalıntı bildirimi vermedin vs,diye sattığınız meydana çıkar ve haklıyken suçlu duruma düşersiniz.yalan beyandan.
    aracı bulursanız plakayı sökün,yoksa bulamazsanız tanıdık biriyle senet düzenleyip aracı haczettirmek,te mümkünmüş,(bu konuyu net bilmiyorum bilene sormak lazım)
    Yanlış ihbarda bulunmak suçtur , adam satın aldığını belgelerle ( sözleşme vs ile) ispatlarsa başınız derde girer. Yapılacak en uygun şey motora haciz koydurmak. Bir arkadaşınız veya akrabanız en yakın icra dairesine gidiyor ve size karşı (motorunuzun değeri kadar ) İLAMSIZ icra takibine geçiyor. Ödeme emri sizin evinize posta ile geliyor. Geldikten sonra 8 gün içerisinde itiraz etmediğinizden haciz kesinleşiyor. 1 ay kadar sonra sizi icraya veren arkadaşınız icra dairesinden kesinleşmiş icra kararını alıp emniyetten sizin motor hakkında bağlama kararı çıkartıyor. Sonra denize olta salmış balıkçı gibi beklemeye başlıyorsunuz. İlk polis kontrolündeki plaka sorgulamada motor bağlanıyor. Artık motor kimdeyse ya icra dairesine parayı ödeyecek yada sizi bulmaya çalışacak yandım anam diyerek

Yalnız benim motor 2005 model değil 1964 model benim söylediğim 2005 ten bu yana kayıtlara bakıyorlar ,2005 ten sonra sigorta falan yapıldıysa motor hurdaya çıkmaz ,çünki kullanımda gözüküyor,sen yinede gidip bir araştır,bu düzenleme, 5838 sayılı kanunun geçici 2.maddesinin 4. fıkrasıhükümlerinden yararlanması diye düzenlenmiş,heralde belli bir süresi var .umarım sende halledersin
    Şurda bi yazı okumuş tum belki yardımcı olur http://derdetacir.blogspot.com/

benimde 2005 ve 2006 model 3 adet motorum var babam sagolsun adamın birine vermiş.ne elinde bir belge var ne adam var nede motorlar piyasada.ruhsat yok plaka yok.bende kafa kalmadı artık.avukatlamı görüşmedim,polislemi,adliyeyemi gitmedim.hatta bu yeni yasa için çapadaki trafik müdürlüğüne gittim ondan da başımızı öne eğip geldik.vallahi bu konuda o kadar çaresizim ki ne yapacağımı bilemiyorum.bir allahın kuluda bana yardım etmedi.allah aşkına bir yardım eden olmaz mı.ne olur yardım edin.başım belaya girmeden kurutlmak istiyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)