Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İki Sorum var. Yardımcı olursanız ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Selam herkese iyi akşamlar. Sizlere 2 sorum var. Öncelikle 1.si;
    Motorum Malum TVS Apache. Şubat Çıkışlı 2010 Yani. Motorum yag eksiltiyor. Nedeni ne olabilir acaba. Burda Motorun bayiligi olmadıgından başka bir ustam var ona gösterdim motoru Ya Siboblardan yada pistonda bir sıkıntı var dedi. Sizce Nedendir.
    Gelelim 2. soruya.
    Motorumun Neredeyse 1.5 - 2 Ayda Bir Gaz Teli Kopuyor. Gaz Telini Orjinal almama ragmen. Bunlada ilgili düşüncelerinizi bekliyorum. İyi akşamlar.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Tam sentetik kullanmıyorsan ve yüksek devirlerde fazla dolaşıyorsan normaldir.

Gaz telini gresle yağlaman sorunu çözecektir.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    cevap açık
    1 fazla abandığın için yağ eksiltmesi normaldir
    2 fazla abandığından gaz telinin kopması normaldir
    öneri istiyorsan fazla abanma bence altındaki topu topu tvs apache hayabusa performansı bekleme bence
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    gaz teli nerden kopuyor?
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

izm35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İJ 350''''''CBF 150
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cevap açık
    1 fazla abandığın için yağ eksiltmesi normaldir
    2 fazla abandığından gaz telinin kopması normaldir
    öneri istiyorsan fazla abanma bence altındaki topu topu tvs apache hayabusa performansı bekleme bence
    Alkış

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    sürekli tapagaz gidiyorsanız , gaz telinin kopmasına neden olursunuz .
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Sadece 1. viteste Devirli gidiyorum gerisi normal.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

teknikhoca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT
    İyi geceler...
    Yağ eksilmesini nasıl gözlemlenidiz? Yani yağınızı hangi aralıklarla kontrl ediyorsunuz ve ne kadar eksilme oluyor?
    Gaz telinin 1-2 ay içinde kopması halat muhafazasının içinde bir yerde kırıklık var demektir. buda zamanla telin kırılıp kompasına neden olur. Halatınızı dıştaki muhafaza ile birlikte değiştirin.
    Jawa 350 TS...Asya 125 T

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı teknikhoca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi geceler...
    Yağ eksilmesini nasıl gözlemlenidiz? Yani yağınızı hangi aralıklarla kontrl ediyorsunuz ve ne kadar eksilme oluyor?
    Gaz telinin 1-2 ay içinde kopması halat muhafazasının içinde bir yerde kırıklık var demektir. buda zamanla telin kırılıp kompasına neden olur. Halatınızı dıştaki muhafaza ile birlikte değiştirin.
    Aynen Katılıyorum

Muhafazayı Değiştir Bide 5-10 Liralık Alma 20-25 Tl Güzel Markaların Telleri War Onları Kullan Ömür Boyu Rahat Edersin.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Teli komple baştan başa degiştiriyorum. Motora 3 gün önce yag koyuyorum mesela. 3 gün sonra baktıgımda neredeyse bitmiş oluyor diyebliririm.

motocycleboyreigns - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26-MZ 251-SRAD 750
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teli komple baştan başa degiştiriyorum. Motora 3 gün önce yag koyuyorum mesela. 3 gün sonra baktıgımda neredeyse bitmiş oluyor diyebliririm.
    ???Bu dediğin anormal.Öyle sıkıştırma ile yağ yakma ile falan olacak bir durum değil.Yağını çalmadıklarına emin misin?

Motor bloğunu komple temizle,her binişten sonra incele.Kaynağını bul.
    Kolpa Adamları

cagan_hell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Turex:)
    Arkadaşım 3 günde o yağı bitirmen için pipet yardımıyla o yağı ordan içmen gerekir eğer 3 gün diyorsan kesinlikle sıkıştırmayla bi alakası yok sağlam bi ustaya göster motoru derim
    Sanma şahım herkesi sen sadıkane yar olur. Herkesi sen dost mu sandın belki ol ağyar olur.
    Sadıkane belki ol al alemde serdar olur,yar olur ağyar olur serdar olur didar olur.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Selam herkese iyi akşamlar. Sizlere 2 sorum var. Öncelikle 1.si;
    Motorum Malum TVS Apache. Şubat Çıkışlı 2010 Yani. Motorum yag eksiltiyor. Nedeni ne olabilir acaba. Burda Motorun bayiligi olmadıgından başka bir ustam var ona gösterdim motoru Ya Siboblardan yada pistonda bir sıkıntı var dedi. Sizce Nedendir.
    Gelelim 2. soruya.
    Motorumun Neredeyse 1.5 - 2 Ayda Bir Gaz Teli Kopuyor. Gaz Telini Orjinal almama ragmen. Bunlada ilgili düşüncelerinizi bekliyorum. İyi akşamlar.
    sarp sana'da geçmiş olsun 2009 larda ara sıra çıkan sorun sende'de nüksetmiş.kompresör sekmanını ve sübop lastiklerini değiştirdiğin zaman yağ eksiltme olayın geçecektir
    2.sıkıntı gaz teli kopması gaz telinde 5-10 mm arasında gaz kolu boşluğu olması lazım.aynısı debriyaj maneti içinde geçerli.debriyaj manetindeki boşluk1-1.5 cm arası olucak.
    tecrübe ile sabittir bunlar kolay gelsin.sattığım 2009 da 2.400 km de sekman ve sübob lastikleri değişmişti garantiden.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    Gece motoru bıraktığın yerde sabah baktığında yere yağ sızmış oluyor mu? Karterde de çatlak olabilir.
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

Motosikleti
    Benim Motorun Garantisi bozuldugu için bu Genç Kardeşinize Baya saglamında kaçıcak gibi geliyor Bana =)) Neyse Bir şey Yaptırıcaz Artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)