Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Fazer' ıma Lpg ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Masraflı bir işlem sanırım ama denemeye değer.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Masraflı bir işlem sanırım ama denemeye değer.
    yok be korkut 2 aylık yakıt parasından çıkarırsın masrafı,denemekte fayda var.http://gastechproducts.com/gasconverter.html
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    Arkadaşlar birde illaki çekişte hızda bir değişme olacak acaba ne kadar etkiler..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Arkadaşlar birde illaki çekişte hızda bir değişme olacak acaba ne kadar etkiler..
    bişi olmaz en fazla 500 cc olur motorun o da sana yeter gazlamaya
    bak takan takana Korkut
    http://www.lpghaber.com/html/phpbb2/...pic-37391.html
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA

Sa

Senin fayzer enjeksiyonlumu karbüratörlümü
    ben karbüratörlü motoruma takmıştım 250 regal baya bir kullandım şimdi gv 650 hyosunga takacam taktırmak istersen gel takarız
    arabalarda ivmede azalma oluyor ama 250 motorda olmamıştı sogukta filanda jigle çekmeden filan rahat çalışıyordu 120 krş tan 80 krş düşmüştü yakıt sarfiyatı

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    benzinde üretilen enerjiyle lpgde üretilen enerji bir deil evet ama arabalarda soyle bir olay war araç ornegin şehir içi 6lt yakıosa lpgde 7lt yakıo ve o yakış kalitesini bir nebze kapatıyo nerede fark ediyo yokuşlarda ve araçta aşırı yük olunca iger durumlarda benzin neyse oda o bence..
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Motosikleti
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin fayzer enjeksiyonlumu karbüratörlümü
    ben karbüratörlü motoruma takmıştım 250 regal baya bir kullandım şimdi gv 650 hyosunga takacam taktırmak istersen gel takarız
    arabalarda ivmede azalma oluyor ama 250 motorda olmamıştı sogukta filanda jigle çekmeden filan rahat çalışıyordu 120 krş tan 80 krş düşmüştü yakıt sarfiyatı
    Enjeksiyonlu hocam motosiklet.

Motosikleti
    CBF250
    Motorsiklette çok fazla bir değişiklik olacağını sanmam. Aslında LPG benzinden daha yanıcı bir madde bu iş ayar işi

Senin motor km' de ne kadar yakıyor?
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Benzine göre lpg daha fakir bir yanıcı maddedir. Litre cinsinden yaktığın yakıt %40 artar.

Örneğin 100 km de 7 litre benzin tüketiyorsan 100 km de 9.8 litre lpg tüketirsin.

7 litre benzin 28.0 TL ( litre fiyatı 4.00 tl )
    9.8 litre lpg 22.5 TL ( litre fiyatı 2.29 tl )
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    bu ne şimdi hem şarap içicen hem başın dönmecek varmı öyle yağma fazere biniyosan
    benzinide çekicen usta yoksa bi scooter alıcan . .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Alıntı _UnReaL_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorsiklette çok fazla bir değişiklik olacağını sanmam. Aslında LPG benzinden daha yanıcı bir madde bu iş ayar işi

hayırdır buro nerelerdesin sen yahu ?
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    CBF250
    Alıntı E-M-R-E adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne şimdi hem şarap içicen hem başın dönmecek varmı öyle yağma fazere biniyosan

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:54 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:51 ----------

Diyosun ama senin X9' da fazer kadar yakıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

Arıyorum açmıyosun olm telefonu... evlendin unuttun arkadaşlarını, ara bir ara beni
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    piaggio x9 evolution
    Diyosun ama senin X9' da fazer kadar yakıyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

Arıyorum açmıyosun olm telefonu... evlendin unuttun arkadaşlarını, ara bir ara beni
    çok yakan senin x9 kardeşim elini gazdan çekmediğin için
    [COLOR="Red"][B]"Ne Günlere Kaldık Eyy Gazi Hünkar. Eşşek Vezir Olmuş Katır Hükümdar... "[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Son hızda ve çekişte bir değişiklik olacağını pek sanmıyorum neden?
    Çünkü lpg benzinden daha güçlü bir yanıcıdır.
    Lpg sistemi düzgün monte edildiği zaman sorun yaşanmaz.
    Önemli olan sistemin düzgün çalışması gazı kesiklik olmadan motora direk iletmesi.
    Sorunlu sistemlerde gaz motora giderken kesiklik yapıyor ve araç tekliyor yakıtı tam alamıyor çekiş düşüyor.
    Bu sorunlar yaşanmazsa hiç bir şekilde çekişte de düşme olmaz.
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    enjeksiyonlu motora sıralı sistem takılır genelde sıralı sisitem maliyeti biraz fazla ama karbüratörlü olsaydı daha uygun bir maliyetle takılırdı ancak seninkine ikisde uygulanır sıralı sistemi ben takamam onu bir araştır bakalım yapacakvarmı digerini istersen o nu takarız

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    Konu ile direk alakalı değil ama, elektrikli araçlar dönemi bence gümbür gümbür geliyor, bknz geçen autoshow fuarı. Ayrıca geçenlerde de sanayi bakanının elektrikli araçlar için kafalardaki en büyük soru olan vergi mevzuatı durumunda makul kalınacağını hatta birkaç aracın da en düşük vergi diliminden ithal edilip tescil aldığını dinledim.

Motosikletlerde scooter hariç çok ciddi bir gelişme gözükmüyor gibi. Büyük cüsseli scotter olmayan elektrikli motosikletler şu an var ama ne seri üretiminden, hatta olabilse, dönüşümünden bahseden yok gibi. Bilgisi olan var mı?
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

Motosikleti
    benzinide çekicen usta yoksa bi scooter alıcan . .[COLOR="Silver"]
    ?
    Önerin varsa yaz kardeşim yoksa maydonoz olma konuya Git sen scooterınla mutlu yaşa

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:33 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:28 ----------

250krş. ile300krş civarı yakıyor.
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzine göre lpg daha fakir bir yanıcı maddedir. Litre cinsinden yaktığın yakıt %40 artar.

Örneğin 100 km de 7 litre benzin tüketiyorsan 100 km de 9.8 litre lpg tüketirsin.

7 litre benzin 28.0 TL ( litre fiyatı 4.00 tl )
    9.8 litre lpg 22.5 TL ( litre fiyatı 2.29 tl )
    Eyvallah Güzel istatistik
    Alıntı Şenonar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son hızda ve çekişte bir değişiklik olacağını pek sanmıyorum neden?
    Çünkü lpg benzinden daha güçlü bir yanıcıdır.
    Lpg sistemi düzgün monte edildiği zaman sorun yaşanmaz.
    Önemli olan sistemin düzgün çalışması gazı kesiklik olmadan motora direk iletmesi.
    Sorunlu sistemlerde gaz motora giderken kesiklik yapıyor ve araç tekliyor yakıtı tam alamıyor çekiş düşüyor.
    Bu sorunlar yaşanmazsa hiç bir şekilde çekişte de düşme olmaz.
    Evet şimdiki Teknoloji bayağı ilerledi bundan 10 sene önce takılanlarla şimdikiler arasında dağlar kadar fark var.
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    enjeksiyonlu motora sıralı sistem takılır genelde sıralı sisitem maliyeti biraz fazla ama karbüratörlü olsaydı daha uygun bir maliyetle takılırdı ancak seninkine ikisde uygulanır sıralı sistemi ben takamam onu bir araştır bakalım yapacakvarmı digerini istersen o nu takarız
    Sağol Kardeşim.

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aslında takılsa çok güzel olur. Fakat ülkemizde motosiklete lpg takmak yasal değil. Muayeneden geçemezsin. Polis çevirmesinde sorun çıkabilir. Benim tavsiyem daha az yakan bi motor almanızdır.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    korkut 250 kardeş lpg tanklarını yan çantalara takacağım demişsin kaza anında allah korusun motor yan yatarsa patlama falan tehlikeli olmazmı_?

Motosikleti
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    korkut 250 kardeş lpg tanklarını yan çantalara takacağım demişsin kaza anında allah korusun motor yan yatarsa patlama falan tehlikeli olmazmı_?
    Yok hocam arka çantaya takacağım

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Arkadaşlar malumunuz benzin fiyatları 4tl yi buldu neredeyse bende ,
    FAZER' ımın arkada bulunan çantanın içerisine Lpg tüp taktırmak istiyorum
    bir kaç örneği var gerçekten ekonomik olurmu sizce ne kadar tasarruf ederim?
    son hızda düşme olurmu ?
    mesajların tümünü okudum, bazı arkadaşlara biraz ters cevap vermişsiniz, açıkçası bu mesajı yazarken biraz çekindim o yüzden

lpg konusunda bir tavsiyede bulanamayacağım ama şöyle bir izlenim edindim mesajlarınızdan.

doğal olarak çekişten ve sağlayacağı yakıt tasarrufundan yana bazı çekinceleriniz var.

fazer gibi bir motora bunu yapmaktansa, neden yakıt tasarrufu yapabilmek için er-6f gibi bir motora geçiş yapmayı düşünmüyorsunuz

lpg bildiğim kadarıyla araçlarda motor senkronunu bozabiliyor. yani uygulayabilseniz bile ileride sorun yaratıp yaratmayacapı yada başınıza daha fazla masraf açmayacağı bilinmiyor. ruhsata işletmek ve trafik muayenesi gibi sıkıntılarda var..

izmir'de suzuki burgman'a lpg takan biri vardı ama forumda bulamadım..
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)