Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

istanbul da bunu da gördüm

Motovento
    REKLAM ALANI
    satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    bundan 2 hafta önce kadardı, havaların oldukça yumuşak seyrettiği günlerdendi

akşam işe giderken herzaman kullandığım güzergah olan haliç atatürk köprüsü halıcıoğlu rampası ve okmeydanı piyalepaşa sapağıydı

daha köprünün başında edirnekapı rampası inişinde iğrenç sesi ile yardıran arka stobu önc farı yanmayan bir commuter gördüm aramızda belki 30m vardı o trafikte araçların arasından makas yapıyordu ben merakımdan dahada yakınlaştığımda manzara gitgide dahada garip bir hal alıyordu.. ve şaka gibi bir hızla gidiyordu

(köprü üstünde 120km/h göstergede anca yanına yaklaşabildim)

artık bu takip yavaş yavaş köprü sonuna yaklaşmıştı ben olmayan plakasının hemen dibinde takipteydim amansız rüzgarda hızımız benim göstergeme göre tam 115km/h gösteriyordu bunları izlemek birazda şaşkınlığımı gidermek için ben mal mal o rampayı çıkana kadar öylece baktım..

motor çinli (eski honda cg kasa gbi) bir commuterdi ama okadar dağınıktıki ne olduğunu anlayamadım. arka stop ve arka artçı tutacak demiri yoktu sürücüde kask yoktu derimont vardı önünde yani depo üstünde 1 adet kurye çantası kucağındaydı ve arkasında hiç unutmuyorum sarı saçlı kafsını eğebildiği kadar aşağı eğmiş bir kadın vardı kadın o bitik selenin tam ucundaydı yani düştü düşecek diyebilirdik ve bu vaziyette halıcıoğlu rampasını saatte 95km/h hızla çıkıyorduk

ben kendimi öyle bir kaptırmışımki o rampada asla sıkıştırmadığım motorumu allah ne verdiyse kapatmıştım sürücü bir yandan kuyruğunda olan beni olmayan aynalarından kafasını çevirerek kontrol ediyor biraz korku birazda beni geçemiyor sevinci ile abuk sabuk hareketlerle ayaklarını sallıyordu rampa bitmeye yakın yanına yanaşıp bu insanlıktan çıkmış sürücünün yüzünü gördüm ve yoluma devam ettim..

şöyle bir düşündümde nasıl bir kentte yaşıyoruz istanbulun en işlek e-5 diye tabir edilen karayolunda araçların kocaaa motorları bile takmadığı bir yolda farı plakası kaskı olmayan üstelik artçısınıda ölüme terketmiş bir adam motor kullanıyordu.. kurye demeye dilim varmıyor

kuryelik her kişinin harcı değildir. böyle zibidilikle kuryelik yapılamaz. bu konularda ekmek parasınada saygı duymuyorum

bu cesaret nedir neyin hırsıdır neyin mücadelesindir anlamışda değilim.

ve bu motorcu bu durumu defalarca tekrar etmiştir çünkü yüzünde o pişkinlik vardı hiç unutmuyorum, polislerin bu manzarayı nasıl es geçtiğini yada nasıl görmediğini bas bas bağırılan sözde avrupa kültür başkenti istanbula yakıştıramıyorum.

m.kibaroğlu
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    aybarssurucu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS / KLX250
    Dediğiniz gibi olaylara ben de işe gidip gelirken şahit oluyordum. İnanılmaz... Böyle bir vurdumduymazlığı aklım almıyor.

umtglsr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik SK125-7
    Adamlar onu gormez ama bizi ara sokakta çevirip 20 dk muamele yapmayı bilirler gelde azını bozma
    Uçurtma, rüzgardan güç aldığı için değil, rüzgara karşı durduğu için uçar!!

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Genelde arkadaki artçıyı düşünürüm bu tür durumlarda, özellikle de bayansa. Genelde kafaları basmıyor galiba, böyle bir insanla bakkala bile gidilmeyeceğine... Yada yolculuk bittikten sonra o adama nasıl tekme tokat dalmıyorlar hiç anlamıyorum..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O gordugun tipleri biz antalyada her gun goruyoruz.

Motorcu olmak baska bir sey , Para verip motora binmek baska bir sey.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kartal07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Toyota Yaris 1,33 2013
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

aynen katılıyorum
    Rüzgarı ruhunda hisset

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Yanına gidip sorsan başlar hemen ekmek parası edebiyatına. Sanki bir bunlar çalışıp ekmek alıyor,

Dün akşam E-5 şirinevlerde aradan tam gaz geçen bir kurye önümdeki arabaya resmen taktı, bagajdan ön kaputa kadar çizdi adamın arabasını ve kaçtı. Ne plakası okunuyor ne başka bir şey, motorun her tarafından bir şey sarkıyordu. Rengini bile anlamak mümkün değil. İnip koştu adamcağız biraz ama mümkün değil tabi yakalamak filan...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200

antalyada hadi neyse ama burada şaka gibiydi
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250

Bir dokun bin ah işit...

İkitekercilerden en çok biz ikitekerciler şikayetçiyiz galiba. Geçen hafta bende kafadan sakat bir ikitekerciyle karşılaştım. Bir otomobilin arkasında motosikletimle seyrederken birden sağımdan hızla bir CBF 150 geçti. Sert fren yaparak otomobile arkadan vurmaktan kurtuldu. Ve bağırdı. Duyduklarıma kulaklarım inanamadı. "Kenara çekilsene". Dengesiz hareketler yaparak otomobili soladı. Otomobil sürücüsü uygun bir hareketle cevap vermiş olacak ki. Kudurmuş gibi motoru kenara çekecek ve otomobile saldıracakmış gibi hareketler yaptı. Artçısı ise arkasına nişadır sürülmüş gibi yerinde duramıyordu.

İsteyen kızabilir. Öyle ikitekerciler varki en sakat 4 tekerciye rahmet okutur.

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda

Fazla söze gerek yok
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)