Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

debriyaj balatası sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    vioLence - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    arkadaslar uzun süredir siteye pek ugrayamıyorum umarım hepiniz iyisinizdir.
    şimdi benim motorumda bir sorun var aslıdna sorununu tahmin edebiliyiroum fakat tam emin olmak istiyorum.

şimdi misal 2. viteste gidiyorum vitesi 3e atınca motor bagırıyor fakat gitmiyor yani sadece ses cıkaryor vites 5 te bile olsa bagırıyor cok zorluyo fakat gitymio sizce bunun sorunu nedir debriyaj balatası baskı balatası falan filan tam bilmiyorum sorun nerde sizce ? ve ortalama parça fiyatı nekadardır sizce ?
    motor : arora 125 cc
    AMMA VELAKİN, HER ŞEY NASİP

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    64 kişi bakmış fakat kimse bi el atmamış güncel ....

Şükür elhamdülillah, ihmal etme burayı dostum.
    Balatadandır fiyat ırmak pazarı'nda 15 Tl gibi birşey, işçilik 30-40Tl.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    durduğun yerde 2. yada 3. vitese at..biraz gaz vererek ama frene basarak kalkmaya çalış..debriyajı tamamen bıraktığında motor stop ediyorsa tamam..
    debriyajı bıraktığın halde,motor viteste olduğu halde ,gaz verdiğin halde motor stop etmiyor ama frene bastığın için de gitmeden olduğu yerde duruyorsa debriyaj balatanı değiştirmen gerekecek....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    hmm sagolun arkadaslar peki bu balatayı kendim takamazmıyım ? işliği neden bu kadar pahalı ?

O kadar uğraşıyor usta 1 saat, alın teri.

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    bu işin içinde biri olarak 30-40 tl işçilik bu işlem için deli para...bence en fazla 10-15 tl bir işçiliği olmalı...yarım saatlik iş sonuçta..hadi 20 tl olsun....
    biraz el becerin varsa,biraz dikkat birazda alet edevat...kendin yapamaman için neden yok!!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    arkadaşlar motorun hemen hemen heryerini açmış durumdayım motordan çok iyi anlarım fakat debriyaj balatasını hiç denemedim yyarın bakayım inş yaparım resimleri sizinle paylaşmak istiyorum ve çekip paylaşırımda bilmeyen arkadaşlar öğrenmiş olur tşkrler.bu arada ırmak pazarından baktım gfiyatı 6 tl gibi birşey dogrumudur

Cgl 125'i kawasaki yetkili servisinde yaptırırsanız biraz tuzlu oluyor doğru.

Yaylardan sonra karşına gıcık bir somun çıkıyor onu sökmek havalı tabancayla bile zor,hiç tavsiye etmem.

Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    off yayy açıkçası yay olan yerlerden korkmak lazım neyse ya bakalım bi çaresine olmadı tamirciye gideriz

Ben söküp kendim yapayım dedim o gıcık somunda pes ettim 2 saat uğraştım sökülmedi, yaylar basit.

Toplarken yay tablasını ters takmışım servise kadar 8 km vitesleri nasıl değiştirdiğimi bir ben bilirim,tabla da gitti bulunmaz,çin bile yok.Neyse Japon yapmış aşınma felaket boyutta olmasına rağmen onu taktık,5000 km'dir sürüyorum yok problem.

Motosikleti
    MONDİAL Z ONE 150 BEYAZ
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben söküp kendim yapayım dedim o gıcık somunda pes ettim 2 saat uğraştım sökülmedi, yaylar basit.

Toplarken yay tablasını ters takmışım servise kadar 8 km vitesleri nasıl değiştirdiğimi bir ben bilirim,tabla da gitti bulunmaz,çin bile yok.Neyse Japon yapmış aşınma felaket boyutta olmasına rağmen onu taktık,5000 km'dir sürüyorum yok problem.
    aman abim dikkat şimdi ben siteden araştırdım değiştiren arkadaşlar sağolsun resim koymuşlar baktım pek zor bişiye benzemiyo hyo gt 250r nin balatasını değiştirmişler zor bişey değil bence bide onda debriyaj balatasıyla birlikte sac tda vardı bbnm motordada varmı o ? inş yoktr :D

Motosikleti
    nımızı borelli 150 scooter -2006
    bende bi arkadaşa yardım amacıyla sötüm arora 125 şu debriyaj kolu olmayan otoomatik vitesli motorlardan (scoter değil) neyse baya uğraştırdı ama dağıttım şimdi topluyorum motor gitmiyo eski balatalar sıyırmış nasıl takılacağı belli değil yani yenileri ne şekil dizmişşsem olmuyo vitese giriyo ama motor sanki balatası bitmiş gibi yerinde sayıyo bilgisi olan arkadaşlar şu balataların diziliş şekli nasıl kafayı yiyecem yardım lütfen
    [B][I]..:::BenÇokAyrıLıkLarYa$adımOyüzdenßitiŞikYazdım HerŞeyi:::...:[/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)