Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlk Hafta, İlk Kaza

Motovento
    REKLAM ALANI
    yamahaman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    gecmiş olsunn..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

geçmiş olsun.ilk ve son kazan olur inşallah.

mb2908 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum zor bir ameliyat. ve reskli bir ameliyat. ilhan mansız 4-5 defa oldu. ronaldo 2 sene futbol oynayamadı 3 defa oldu. nihat 1 defa oldu 6 ay sonra sağlara döndü. yani gerçekten zor bir ameliyat. kopmanın tedavisi yok sadece ameliyatla yeni bir bağ takılarak düzeliyor. ama bağdaki yırtıktan çok iyi bir fizik tedaviyle kurtulabilirsin. ameliyatın yapılısı ise söyle.
    önce aroskopik olara bacağına kamera sokup içine bakıyorlar ve kopan bağı tespit ediyorlar. sonra dizi açık ya patella tendonundan yada kadavradan (ölüden) aldıkları bağı takma işlemine başlıyorlar. dizin üstündeki femur kemiğini deliyorlar. daha sonra dizin altında bulunan iki kemikten biri olan fibulayıda deliyorlar. ardından aldıkları bağı bu deliklerden geçirip ters taraftan tutması için vidalıyorlar. ve dizi kapatıyorlar. iyileşme süreci 6 ay tabi iyi bir fizik tedaviyle. bağı biraz uzun takarlarsa dizin boşluğa düşer gibi oluyor ve rahatsızlık veriyor. kısa takarlarsa bükerken geriye doğru gelmiyor ve ayağını kıramıyorsun. çok iyi uzmanlık gerektiren bir ameliyat. biraz da şans olmalı. yani doktorlada alakası olmuyor. ilhan mansız almanyada en iyi proflara oldu ilkinde geçmedi bile. umarım kopmamıştır sadece küçük bir yırtıktır.

catdog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Alıntı mb2908 adlı üyeden alıntı
    dostum zor bir ameliyat. ve reskli bir ameliyat. ilhan mansız 4-5 defa oldu. ronaldo 2 sene futbol oynayamadı 3 defa oldu. nihat 1 defa oldu 6 ay sonra sağlara döndü. yani gerçekten zor bir ameliyat. kopmanın tedavisi yok sadece ameliyatla yeni bir bağ takılarak düzeliyor. ama bağdaki yırtıktan çok iyi bir fizik tedaviyle kurtulabilirsin. ameliyatın yapılısı ise söyle.
    önce aroskopik olara bacağına kamera sokup içine bakıyorlar ve kopan bağı tespit ediyorlar. sonra dizi açık ya patella tendonundan yada kadavradan (ölüden) aldıkları bağı takma işlemine başlıyorlar. dizin üstündeki femur kemiğini deliyorlar. daha sonra dizin altında bulunan iki kemikten biri olan fibulayıda deliyorlar. ardından aldıkları bağı bu deliklerden geçirip ters taraftan tutması için vidalıyorlar. ve dizi kapatıyorlar. iyileşme süreci 6 ay tabi iyi bir fizik tedaviyle. bağı biraz uzun takarlarsa dizin boşluğa düşer gibi oluyor ve rahatsızlık veriyor. kısa takarlarsa bükerken geriye doğru gelmiyor ve ayağını kıramıyorsun. çok iyi uzmanlık gerektiren bir ameliyat. biraz da şans olmalı. yani doktorlada alakası olmuyor. ilhan mansız almanyada en iyi proflara oldu ilkinde geçmedi bile. umarım kopmamıştır sadece küçük bir yırtıktır.
    Anladım çok sağol. Yalnız dün gittiğim özel bir hastanede ortopedistlik yapan opetatör doktor bana günlük hayatını etkilemez dedi. Acaba sende çapraz bağların ikisi birden mi koptu? Çünkü bende biri sağlam diğeri ise tamamen mi yoksa kısmen mi koptu tam belli değil. MR merkezinde MR raporunu veren doktor ise olabilecek en büyük risklere göe hazırladı raporunu. Umarım çok ciddi birşey değildir.

Bu arada yukarıda soran arkadaş için söylüyorum adım Cenk değil. Sanırım benzettin.

Fuut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R50
    Geçmiş olsun... Bende yol hatasından dolayı düştüm ve 1 ay kolumu oynatamadım. Ayrıca hergün abartı değil ölüm tehlikesi geçiriyorum ama hepsine değer bu aşk.

xxxxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 500
    geçmiş olsun
    ben giderim adım kalır dostlar beni hatırlasın

mb2908 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    dostum biri koptu. normail hayatını ekilemez diyen halt etmiş. gerçekten çk etkiliyor. umarım hiç gerek kalmaz. sadece küçük bir yırtıktır.

desertnight - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TRUVA TR 250-4
    Arkadaşlar yazılanlara bakınca insanın motora olan hevesi soğuyor. (ki ben daha siftah yapmadım) Yok yan bağlardı çapraz bağlardı. Neyse büyük geçmiş olsun arkadaşım.

Motosikleti
    Regal-Raptor
    Geçmiş olsun dostum.
    desertnight dostum
    Çarpraz bağlar yürürken de kopabilir aslında. Bu olay senin ne kadar şansın olduğuna bağlı biraz da. Belki biraz kaderci olmak lazım bu gibi durumlarda. Tabi dikkatli olmayı ihmal etmeden.
    Acı yoksa kazançta yok.

dostdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 151 Racing Scooter +HONDA CBF 150 Karakız
    Arkadaşım geçmiş olsun
    Ama yinede motorunu satma
    dikkatli sürünce o kadar tehlikeli değil.
    sadece biraz pratik yapmalısın
    ilk önceleri trafiğin az olduğu saatlerde yoğun olmayan yerlerde pratik yap.

salihgureli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş oolsun böyle ufak kazalar iyidir,Daha büyüklerini önlüyor bence
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
    www.ataturk.com

alestevardiya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pink Panther :)
    Cok gecmis olsun... Ben de dusmustum ama bir sey olmadigindan belki daha da baglandim kizima, cunklu dusme korkusunu atlatmistim
    Umarim iyilesince bi yolunu bulursun...
    Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda?
    Şuheda fışkıracak toprağı sıksan, şuheda!
    Canı, cananı, bütün varımı alsın da hüda,
    Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.
    ::pembe:: ::pembe:: ::pembe::

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Büyük geçmiş olsun dostum. Gerçekten çok üzüldüm :(
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

just_life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Dostum senin durumuna ne diyeceğimi bilemedim Büyük geçmiş olsun ailende seni düşündüğünden dolayı motora sıcak bakmıyor. Acil şifalar dilerim.
    \'\'Sadece ileri gitme riskini alanlar, ne kadar ileri gidebileceğini öğrenir\'\'

cross85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsiklet
    geç miş olsun

bende kaza yapıyodum ama öle deyil tek teker yaparken arka kaldırırken yani hareket yaparken gali ba pek birşey olmamasını motorumun 50cc olmasına bağlıyorum

F650NNN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    f650gs
    gecmi olsun.biraz eğitim birazda tecrubeyle bu işi daha iyi kavrarsın yılmak yok

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Bu ülkede gece motora binmek büyük risk :(

Yine de bence de motorunu satma, araba kazası yapsan kimse arabanı sat demezdi.

macrol 500 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '05 Kawasaki z750s maviş :)
    geçmiş olsun abicim sizler bizlere daha örnek olcaksınız bu kadar cabuk mu pes edeceksin yapma abi ya

catdog - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Regal Raptor DADYW DD250E-9
    Geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim. Şuan ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Alçı çıkıncaya kadar kararımı vermiş olurum sanırım. Satmasam bile çok iyi bilmediğim bir olda gece sürmem sanırım. Birçok arkadaşımız eğitim al dedi ama benim girdiği çukur az bir manevrayla kurtulabilecek kadar küçük değildi. En fazla düşüşümü kontrollü yapabilirdim gibime geliyor.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler