Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adac yol yardım firması kayıplara karışmış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Avrupa’nın en büyük yol yardım hizmeti sunan ve Türkiye'de de hizmet veren ADAC Türkiye firması yöneticileriyle birlikte ortadan kayboldu. Şimdi tüm mağdurlar ADAC Türkiye’yi arıyor.

2008 yılından beri Türkiye'de hizmet veren Almak kökenli ADAC firmasında 3 Aralık'tan beri kimseden haber alınamıyor. 1991 yılında Avrupa’daki otomobil kulüplerinin bir araya gelerek kurmuş oldukları, toplamda 10 milyon adet aracı 43 farklı ülkede kapsam altına alan ARC Transistance ağının Türkiye’deki yetkili servis sağlayıcısı olan ADAC Türkiye’de kepenkler kapatıldı; yöneticiler kayıplara karıştı.

Türkiye’de Ford, Mercedes Opel, VW gibi birçok köklü otomotiv firmasının da yol yardım hizmetlerini üstlenen ADAC Türkiye'nin tüm telefon hatlarını iptal ettiği dikkat çekiyor. Alınan bilgilere göre firma, sözleşmelerini tek taraflı olarak feshetmiş durumda. ADAC Türkiye ile çalışan Türkiye genelindeki yüzlerce çekici firmanın alacaklarını alamadığı ve mağdur olduğu gelen bilgiler arasında.

ADAC Türkiye'nin iş yaptığı çekici firmalarda çalışan 4 bin personel 10-15 milyon TL civarında alacaklarının olduğunu ifade ediyor.

Bünyesinde çalıştırdığı 183 kişinin de işine bir anda son veren ADAC Türkiye'deki yöneticilerin ortadan kaybolmasıyla, herkes ne olacağını merak ediyor. ADAC Türkiye Genel Müdürü Yasemin Deniz Saral’a ulaşılamıyor, şirket telefonundan ise sadece “Türkiye’deki hizmetimizi durdurduk” anonsu yapılıyor.

Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/otomoti...magdur-ettiler
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Bu büyüklükteki bir ismin nasıl böyle bir eyleme başvurduğunu anlamak zor.
    işin aslı nasıl aceba merak ettim.Doğruysa çok yazık onca mağdura yurdum insanına.

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Kendi Ülkendi Firmaları Görmeyip Taaa Elin Avrupasından Firma Alır Gelirsen Böyle Olur İşte Sen Kendi Sermayene Sahip Çıkmazsan Elin Almanyalısı Gelip Uğraşıcak Mı Verseydin Bi Türk Firmasına Babalar Gibi Yaparlardı Ama Nedemişler Meyve Veren Ağaç Taşlanır.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adak adadim.
    Sag salim bulunurlar insallah.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Almancıların Türkiye'ye geldiklerinde dillerinden düşürmedikleri ADAC ( aa, deee, aa, seee 'leri ) leri kaçtı, hem de arkalarına bile bakmadan.. Ahzoooooo

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Başlarına bir şey gelmemiştir inşallah...

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    ADAC çok köklü bir organizasyon ancak Kurda Kuzu teslim etmişler gibi geliyor bana...Birileri voleyi vurdu ve toz oldu diyelim
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Adac'lar da adasanız nafile dönmezler..
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Simdi bazi arkadaslar olayi tam anlamadan ADAC firmasini ve Alman olmasini sucmalimislar ama

Burda suclu olanlar bizim tilki Turk yoneticilerimiz. ADAC firmasinin bir sucu yok. ADAC uluslarasi hizmet veren bir kurulus ve tam guvenirlik sahibi. Ama sanirim burda basina getirdikleri Turk arkadaslar klasik Turk mantigi ile voleyi bir anda vurma adina paralari zimmetine gecirip ortaliktan toz olmuslar.

Firmanin Alman yada turk menseili olmasinin konu ile alakasi dahi yok.

Tek dileyebilecegimiz bir an once 183 kisinin isine son veren , onca milyon tl zimmetine geciren ve ADAC firmasinin ismini lekeleyen bu dolandiricilarin yakalanip adelet onunde hesap vermeleri dir. Zaten 1 milyon TL ve uzeri davalarda Interpol arama emrini uluslarasi cikariyor.

Gittikleri yer gelismis bir ulke ise cok barinamazlar

Gittikleri yer Interpol ile isbilirligi yapmayacak kadar geri kalmis bir ulke ise , o parayi yemek icin asla imkanlari dahi olmaz. Ancak oturup masanin ustunde izlerler
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Her sektörden bataklar çoğalıyor. Ben gıda sektöründe bir markanın distribitörlüğünü yapıyorum ve bu ay hatırı sayılır miktarda batak verdim. Kendi işini yapanlara tavsiyem, müşterilerinizden hiçbirine güvenmeyin. Ben güvendiğim iki firmadan alamıyorum alacaklarımı.

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    bir de bu ADAC sürüş egitimi veriyordu. onlar ne olacak şimdi ? turkiye ayagında boyle bir vurgun olan şirketten verilen sertifakalar geçerliligini devam ettirecek mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)