Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

LPG'li Motosiklet!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Şanlıurfa’da yaşayan 60 yaşındaki emekli tornacı Zeki Ateş, yakıt tasarrufu amacıyla motosikletine LPG dönüşüm sistemi taktırdı.

Motosiklet tutkunu Zeki Ateş, AA muhabirine, yaklaşık 30 yıldır motosiklet kullandığını söyledi.

Otomobili olmasına rağmen motosikletle gezmeyi tercih ettiğini ifade eden Ateş, motosikletiyle birçok ile gidip geldiğini anlattı.

Daha ekonomik olduğu için motosikletine LPG taktırdığını ifade eden Zeki Ateş, şöyle konuştu:
    "Motosikletime LPG taktırmayı düşündüğümde bazı arkadaşlarım bana ’motosiklete LPG mi taktırılır?’ diye takıldı. Ben de biraz da inat ederek LPG taktırdım. Yaklaşık 400 TL’ye mal olan 8 litrelik yakıt deposuyla 200 kilometre yol alabileceğim.''
    "

Kaynak :http://www.posta.com.tr/turkiye/Habe...rticleID=50186

Adam yapmış helal olsun Benzinin pahalı olduğu ülkede yaşıyorsak motosikletede tüp takılması normalde! Allah korusun kaza anında ne olur? Orası sakat
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suato21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS/ZX10R
    Ben bi ara sanayide bi ustaya sormuştum şaka maksatlı tabi motorlara olmuyor dedi radyetörlü olması gerek dedi bilmiyorum..Adam yapmış helal olsun
    Bahar Bulaştı Ya Hayata, Ağaca, Suya, İçimde Öyle Bir Seyahat Kımıldıyor Ki, Diren Direnebilirsen.Yüreğim Bavulunu Toplamış Çoktan .Ruhum Sırtlamış Çantasını.Uzaklar Çekiyor İçimdeki Seyyahın Tasmasını..

poyraz010 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr ESD 125 - 2016
    verdiği 400 tl yi kâr oLarak ne kadar sürede çıkaracak çok merak ettim, aynen bencede Allah korusun bi kaza anında çok sakat gibi duruyor..

Genede emeğe saygımız var tabi ..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Daha önce forumda defalarca konusu geçti isteyen araştırıp bakabilir.
    LPG li motosiklet yapmakta sorun yok. Yurtdışında uygulamaları mevcut. Almanyada bile yapılıyor.
    Türkiye de yasal olarak mümkün değil. Ruhsata işletilemiyor. Yakalandığı zaman motorunuzu bağlarlar, muayeneden geçemezsiniz.

Motosikleti
    ---
    Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce forumda defalarca konusu geçti isteyen araştırıp bakabilir.
    LPG li motosiklet yapmakta sorun yok. Yurtdışında uygulamaları mevcut. Almanyada bile yapılıyor.
    Türkiye de yasal olarak mümkün değil. Ruhsata işletilemiyor. Yakalandığı zaman motorunuzu bağlarlar, muayeneden geçemezsiniz.
    koltuğun altına baglatmış amca kolay kolayda polıs tüplümü diye kontrol etmez zaten
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çok sakat iş

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Km de 8 kuruş yakıyormuş yani. YBR 125 de 9,5 kuruş yakıyor. Bence değmez motoru kurcalattığına. 400 tl yi bu hesapla yaklaşık 27000 km de çıkartır. O motorun ömrü o kadar zaten

Motosikleti
    ---
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km de 8 kuruş yakıyormuş yani. YBR 125 de 9,5 kuruş yakıyor. Bence değmez motoru kurcalattığına. 400 tl yi bu hesapla yaklaşık 27000 km de çıkartır. O motorun ömrü o kadar zaten
    kafaya koymuş yapmış abi

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    8 litreyle 200km çok az değilmi. 100kmde 4 litre yani. kmde 15-16 kuruş eder.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Motosikleti
    ---
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence yanlış hesaplıyodur daha az yakması gerek değilmi ?

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    abi bir yanlışlık yoktur bence lpg olarak 100 km de 4 litre yakıyordur bu de iyi bir sonuç 100 km de 8 kr demek abi lpg 2 tl civarında çünkü
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ÇaPPıR..../XGJAO-200-8
    8 litre ile 200 km .. ben 1 litre ile en az 35 km gidiyorum 8 litrede bu eder 280 km buda TL olarak eder 25 TL falan .....

ona 8 litrenin maliyeti LPG nin taş çatlasın 16-17 LİRA :D kaarı burda 9 TL.... her depoda

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı fat280 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bir yanlışlık yoktur bence lpg olarak 100 km de 4 litre yakıyordur bu de iyi bir sonuç 100 km de 8 kr demek abi lpg 2 tl civarında çünkü
    haa doğru. lpgyi kurşunsuz fiyatından hesaplayınca hata oldu tabi:D
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

regal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bmw650gs kawasaki er6 n
    amca 8 litre benzin değil tüpü kasteddi bence tüp te 2 lira arkadaşlarakıt 200 km de 10 kuruş km de yapar
    bence harika bişey ben bu kanuyu bir buyumuze sordum düşersek ne olur diye hiç bişey olmaz sadece düşmüş olur dedi kaldırıırsın devam edersi ndedi
    bu buyğumuz bir zamanlar lpg tüp beyni imalatı yapan biri dir konuya uzak biri değildi
    05428381357 mustafa minyas kahraman maraş merkez şimdiye kadar motor geçmişi +++ mobilet +mz 150cc++150cccelik coper +250cc regal rabtor+vf750c honda magna++er6 n++125cckymco++er5++şimidlik suziki bandit650s ve 150cckmt çelik sport

Motosikleti
    05 zx6r (636)
    lpg için suya ihtiyaç şart değil.egzozdan ısıtmalı bir çok sistemler var.örneğin vosvoslar.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    yaşlı başlı bir motorsever amca olmasaydı , ''butt'unda patlarsa n'olcak'' diye sorardım
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bence mantıksız 4*2 = 8 liraya 100 km ben cbf ile 11-12 liraya benzinle 100 km yapıyorum aradaki 4 lira için kendimi riske atmaya + yasal olmayan birşeye + 400 tlye bence gerek yok
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

-Motosiklete lpg'mı takılırmış, diyerek gülenler
    -Adamın dötünde patlar, diyerek gülenler
    -Değmez harcadığın paraya, diyerek küçümseyenler...

Lafım sizlere.

Bir şey bildiğiniz yok, işkembeden konuşuyorsunuz. Bu sistemi illaki avrupalı yapıp piyasaya sürecek, ondan sonra alıp "a ne güzelmiş diyeceksiniz". Her zamanki gibi! Ama size kötü bir haberim var. Bmw zaten bunu 4 sene önce yaptı! İsteyen motoru ile gidiyor servise, lpg dönüşüm sistemini 1400 euro'ya takıyorlar.Sistem motor soğukken benzinle, belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak lpg ile çalışıyor. Gaz bittiği zaman tekrar otomatik olarak benzine geçiyor.

Kardeşim 1400 euro verilir mi, diyeceksiniz? Biz elbette türk aklı ile düşünüyoruz. Adamlar lpg'yi tasarruf için değil çevreyi en az kirleten yakıt olduğu için tercih ediyorlar. Cebini değil, havayı, doğayı, doğacak çocuklarını düşünüyorlar. Fakat motosiklette kömür yakmak mümkün olsaydı biz elbette kömüre, oduna falan dönerdik, bundan da kimsenin şüphesi yok herhalde.

Şu anda arabalarda kullanılan kaç tane lpg tankının durup dururken patladığını gördünüz? Kaza yapınca bile kolay kolay patlamıyor. Bir sürü güvenlik valfi var sistem üzerinde. Bir yerden kaçsa öteki kesiyor gazı. Motosiklet içinde elbette aygaz tüpünün başlığı değil otomobillerdeki kitlerin benzeri takılmaya çalışılıyor bizim amatör ruhlu bazı güzel insanlarımız tarafından. Çabalarını takdir ve hayranlıkla izliyorum. Standart bir uygulama olduğu an bende geçicem lpg ye.

Devletin onu saymam bunu yazmam zihniyeti gördüğümüz gibi onca e-devlet olduk, çağ atladık tantanasına rağmen sürüyor.Sürecekte. İdarecilerin,hangi devlet büyüğü nerede ne zaman konuşacak diye takip etmesi yerine,mesleki bültenleri ve bilimsel dergileri takip edeceği gün hakikaten çağ atlayabiliriz.Hemde üçer beşer basamak birden.

Son olarak özellikle genç arkadaşlardan ezbere konuşmamalarını yeniliklere açık olmalarını, her şeyi sorgulamalarını tavsiye ediyorum. Eski köye yeni adet zihniyetinden bu ülke insanı çok çekti, halen de çekmeye devam ediyor. Atanızın, dedenizin, babanızın hayat biçimi, yaşiama bakış açısı en doğru, en ideal bakış açısı olmayabilir. Sorgulayın, düşünün, sürü olarak değil kendi başınıza kafanızda fikirleri netleştirmeye çalışın. takıldığınız yerde bol bol okuyun araştırın.

Özet geç lan, caps yok mu diyene de al sana caps:

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Motosiklete lpg'mı takılırmış, diyerek gülenler
    -Adamın dötünde patlar, diyerek gülenler
    -Değmez harcadığın paraya, diyerek küçümseyenler...

Lafım sizlere.

Bir şey bildiğiniz yok, işkembeden konuşuyorsunuz. Bu sistemi illaki avrupalı yapıp piyasaya sürecek, ondan sonra alıp "a ne güzelmiş diyeceksiniz". Her zamanki gibi! Ama size kötü bir haberim var. Bmw zaten bunu 4 sene önce yaptı! İsteyen motoru ile gidiyor servise, lpg dönüşüm sistemini 1400 euro'ya takıyorlar.Sistem motor soğukken benzinle, belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak lpg ile çalışıyor. Gaz bittiği zaman tekrar otomatik olarak benzine geçiyor.

Kardeşim 1400 euro verilir mi, diyeceksiniz? Biz elbette türk aklı ile düşünüyoruz. Adamlar lpg'yi tasarruf için değil çevreyi en az kirleten yakıt olduğu için tercih ediyorlar. Cebini değil, havayı, doğayı, doğacak çocuklarını düşünüyorlar. Fakat motosiklette kömür yakmak mümkün olsaydı biz elbette kömüre, oduna falan dönerdik, bundan da kimsenin şüphesi yok herhalde.

Şu anda arabalarda kullanılan kaç tane lpg tankının durup dururken patladığını gördünüz? Kaza yapınca bile kolay kolay patlamıyor. Bir sürü güvenlik valfi var sistem üzerinde. Bir yerden kaçsa öteki kesiyor gazı. Motosiklet içinde elbette aygaz tüpünün başlığı değil otomobillerdeki kitlerin benzeri takılmaya çalışılıyor bizim amatör ruhlu bazı güzel insanlarımız tarafından. Çabalarını takdir ve hayranlıkla izliyorum. Standart bir uygulama olduğu an bende geçicem lpg ye.

Devletin onu saymam bunu yazmam zihniyeti gördüğümüz gibi onca e-devlet olduk, çağ atladık tantanasına rağmen sürüyor.Sürecekte. İdarecilerin,hangi devlet büyüğü nerede ne zaman konuşacak diye takip etmesi yerine,mesleki bültenleri ve bilimsel dergileri takip edeceği gün hakikaten çağ atlayabiliriz.Hemde üçer beşer basamak birden.

Son olarak özellikle genç arkadaşlardan ezbere konuşmamalarını yeniliklere açık olmalarını, her şeyi sorgulamalarını tavsiye ediyorum. Eski köye yeni adet zihniyetinden bu ülke insanı çok çekti, halen de çekmeye devam ediyor. Atanızın, dedenizin, babanızın hayat biçimi, yaşiama bakış açısı en doğru, en ideal bakış açısı olmayabilir. Sorgulayın, düşünün, sürü olarak değil kendi başınıza kafanızda fikirleri netleştirmeye çalışın. takıldığınız yerde bol bol okuyun araştırın.

Özet geç lan, caps yok mu diyene de al sana caps:
    adam haklı beyler
    Orgazma Dudak Büktürür

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Türkiyede her yeni gelen icat şeytan işidir, o yüzden kabul etmezler. Lpg patlıyormuş hangi haberde gördünüz Lpg tüpü patladı ? ya gidip araçlar için yapılan tüpü almayıp piknik tüpü alsa neyse o bile patlaması öyle kolay değil tüpçüler alıp fırlatıyor hiç sahit oldunuzmu? Buyrun otomotiv için üretilen tanklar patlamaması için nasıl bir tahiyesi var burdan izleyin
    http://www.youtube.com/watch?v=6ltIJjsWzLk( Arabayı üretici yakıyor tüp patlamıyor.)
    Lpg nin aracınız ve doğaya faydalı oldunuda bilmiyorsunuz, maşallah işkembe iyi çalışıyor yani:D
    Her konuda açıldında yazdım yine burayada yazıyım; Lpg motor ömrünü uzatır kurum burakmadı için, simdi biri gelip soracak'' motor yağlamıyor nasıl uzatıyor'' diye ama bilmezki yanma odasının kuru oldunu eyer yanma odası ıslak veya yağlı olursa o buji çakmaz.

Bu arada otomobillerde bulunan tüplere gelelim bu tüplere sivri bir maddeyle çok sert çarpsanız bile delinmiyor, olduki delindi sistem patlamaya neden olmamak adına o gazın yolunu değişltirip dışarı yavaş yavaş burakıyor. Ve patlama gibi birşey asla meydana gelmiyor. videoda oldu gibi.
    Hakını aramaktan korkmak erdemmidir ?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler