Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

LPG'li Motosiklet!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    kubi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache
    Alıntı jawa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    -Motosiklete lpg'mı takılırmış, diyerek gülenler
    -Adamın dötünde patlar, diyerek gülenler
    -Değmez harcadığın paraya, diyerek küçümseyenler...

Lafım sizlere.

Bir şey bildiğiniz yok, işkembeden konuşuyorsunuz. Bu sistemi illaki avrupalı yapıp piyasaya sürecek, ondan sonra alıp "a ne güzelmiş diyeceksiniz". Her zamanki gibi! Ama size kötü bir haberim var. Bmw zaten bunu 4 sene önce yaptı! İsteyen motoru ile gidiyor servise, lpg dönüşüm sistemini 1400 euro'ya takıyorlar.Sistem motor soğukken benzinle, belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak lpg ile çalışıyor. Gaz bittiği zaman tekrar otomatik olarak benzine geçiyor.

Kardeşim 1400 euro verilir mi, diyeceksiniz? Biz elbette türk aklı ile düşünüyoruz. Adamlar lpg'yi tasarruf için değil çevreyi en az kirleten yakıt olduğu için tercih ediyorlar. Cebini değil, havayı, doğayı, doğacak çocuklarını düşünüyorlar. Fakat motosiklette kömür yakmak mümkün olsaydı biz elbette kömüre, oduna falan dönerdik, bundan da kimsenin şüphesi yok herhalde.

Şu anda arabalarda kullanılan kaç tane lpg tankının durup dururken patladığını gördünüz? Kaza yapınca bile kolay kolay patlamıyor. Bir sürü güvenlik valfi var sistem üzerinde. Bir yerden kaçsa öteki kesiyor gazı. Motosiklet içinde elbette aygaz tüpünün başlığı değil otomobillerdeki kitlerin benzeri takılmaya çalışılıyor bizim amatör ruhlu bazı güzel insanlarımız tarafından. Çabalarını takdir ve hayranlıkla izliyorum. Standart bir uygulama olduğu an bende geçicem lpg ye.

Devletin onu saymam bunu yazmam zihniyeti gördüğümüz gibi onca e-devlet olduk, çağ atladık tantanasına rağmen sürüyor.Sürecekte. İdarecilerin,hangi devlet büyüğü nerede ne zaman konuşacak diye takip etmesi yerine,mesleki bültenleri ve bilimsel dergileri takip edeceği gün hakikaten çağ atlayabiliriz.Hemde üçer beşer basamak birden.

Son olarak özellikle genç arkadaşlardan ezbere konuşmamalarını yeniliklere açık olmalarını, her şeyi sorgulamalarını tavsiye ediyorum. Eski köye yeni adet zihniyetinden bu ülke insanı çok çekti, halen de çekmeye devam ediyor. Atanızın, dedenizin, babanızın hayat biçimi, yaşiama bakış açısı en doğru, en ideal bakış açısı olmayabilir. Sorgulayın, düşünün, sürü olarak değil kendi başınıza kafanızda fikirleri netleştirmeye çalışın. takıldığınız yerde bol bol okuyun araştırın.

Özet geç lan, caps yok mu diyene de al sana caps:

çok doğru düşünüyosun üstad. tebrik ederim seni.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km de 8 kuruş yakıyormuş yani. YBR 125 de 9,5 kuruş yakıyor. Bence değmez motoru kurcalattığına. 400 tl yi bu hesapla yaklaşık 27000 km de çıkartır. O motorun ömrü o kadar zaten
    ybr 11-12 kuruş yakıyor 9,5 kuruş geçen seneydi ;)
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

ozzyx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco grand dink 250
    sym joyrıde ıcın cok az yakıtı.sym yı dıger motorlarla kıyaslamayın yakıtı cok fazladır ama performansıda ole

fat280 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    en kısa zamanda olacak inş.
    Alıntı no_name adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence mantıksız 4*2 = 8 liraya 100 km ben cbf ile 11-12 liraya benzinle 100 km yapıyorum aradaki 4 lira için kendimi riske atmaya + yasal olmayan birşeye + 400 tlye bence gerek yok
    kardeş o kendi motorunu örnek verdi onun motoru resimdeki ise 250 lik sym senin motor daha da az yakar bence 5-6 tl ye 100km flan
    SALCANO WOLF125 SİYAH BENİM MAKİNE

giresunspor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO

Lafım sizlere.

Bir şey bildiğiniz yok, işkembeden konuşuyorsunuz. Bu sistemi illaki avrupalı yapıp piyasaya sürecek, ondan sonra alıp "a ne güzelmiş diyeceksiniz". Her zamanki gibi! Ama size kötü bir haberim var. Bmw zaten bunu 4 sene önce yaptı! İsteyen motoru ile gidiyor servise, lpg dönüşüm sistemini 1400 euro'ya takıyorlar.Sistem motor soğukken benzinle, belli bir sıcaklığa ulaştığında otomatik olarak lpg ile çalışıyor. Gaz bittiği zaman tekrar otomatik olarak benzine geçiyor.

Kardeşim 1400 euro verilir mi, diyeceksiniz? Biz elbette türk aklı ile düşünüyoruz. Adamlar lpg'yi tasarruf için değil çevreyi en az kirleten yakıt olduğu için tercih ediyorlar. Cebini değil, havayı, doğayı, doğacak çocuklarını düşünüyorlar. Fakat motosiklette kömür yakmak mümkün olsaydı biz elbette kömüre, oduna falan dönerdik, bundan da kimsenin şüphesi yok herhalde.

Şu anda arabalarda kullanılan kaç tane lpg tankının durup dururken patladığını gördünüz? Kaza yapınca bile kolay kolay patlamıyor. Bir sürü güvenlik valfi var sistem üzerinde. Bir yerden kaçsa öteki kesiyor gazı. Motosiklet içinde elbette aygaz tüpünün başlığı değil otomobillerdeki kitlerin benzeri takılmaya çalışılıyor bizim amatör ruhlu bazı güzel insanlarımız tarafından. Çabalarını takdir ve hayranlıkla izliyorum. Standart bir uygulama olduğu an bende geçicem lpg ye.

Devletin onu saymam bunu yazmam zihniyeti gördüğümüz gibi onca e-devlet olduk, çağ atladık tantanasına rağmen sürüyor.Sürecekte. İdarecilerin,hangi devlet büyüğü nerede ne zaman konuşacak diye takip etmesi yerine,mesleki bültenleri ve bilimsel dergileri takip edeceği gün hakikaten çağ atlayabiliriz.Hemde üçer beşer basamak birden.

Son olarak özellikle genç arkadaşlardan ezbere konuşmamalarını yeniliklere açık olmalarını, her şeyi sorgulamalarını tavsiye ediyorum. Eski köye yeni adet zihniyetinden bu ülke insanı çok çekti, halen de çekmeye devam ediyor. Atanızın, dedenizin, babanızın hayat biçimi, yaşiama bakış açısı en doğru, en ideal bakış açısı olmayabilir. Sorgulayın, düşünün, sürü olarak değil kendi başınıza kafanızda fikirleri netleştirmeye çalışın. takıldığınız yerde bol bol okuyun araştırın.

iste budur be ellerine saglik
    ¥¥¥ 28 ¥¥¥

HERKESE KAZASIZ BELASIZ IYI SURUSLER

mslck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650 GS
    @jawa, +1
    kısmetindir gezdiren yer yer seni...

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    acaba arabadaki gibi performansıda etkilermi ?
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS

Lafım sizlere.

Yazacaklarımı zaten yazmışsın benim adıma. Okurken pis pis gülümsüyordum senden önce bir şeyler saçmalayanların aklına.

Ama BENCE LPG TAKTIRMAK YERİNE VERGİLERİ DÜŞÜRENE KADAR PROTESTO ETMELİYİZ!
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

srknbdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki kle 500
    avatarımda gördüğünüz kle500 20 gündür tüple çalışıyor. yaklaşık 3000 km dir tüplü kullanıyorum. mersin - amasya turu yaptım. en sonölçümde 4 tane çanta ve artçı ile 230 km de 21 tl yaktı. depoyu doldurdugumda çıkan ücret komik geliyo elimde olmadan sırıtıyorum her lpg istasyonundaki geyikte cabası. fotograf cekinen pompacı bile oldu. performansında hissedilirbir kayıp yok ama motor çok fazla ısınıyor..
    bi gaza bassam googlede arasan bulamazsın

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Abiler ister geri kafalı diyin ister her b*ktan şeye söylediğiniz gibi "bildiğin Türk işte" diyin umurumda değil. Motosiklette LPG olayı henüz teknik ve güvenlik açısından oturmamıştır. eğer bahsettiğiniz gibi BMW 4 sene önce yapmış filan diyorsanız bugün avrupanın yarısı LPG motosiklet kullanıyor olurdu.

Ha adamın kıçı patlar başı uçar muhabbetlerine örneği sizin gibi bir VİDEO ile veriyorum. Bakın bakalım adamın neresi patlarmış.

Eminim bu tank ta dandik "çin malı" tanktır. Ezbere konuşmayın diye maval okuyorsunuz ama sizinde birşeyleri pek bildiğiniz söylenemez.

Soru: madem LPG o kadar güvenli, neden hala kapalı otoparklara alınmıyorlar? Sadece bunun cevabını verin.

Alın bu da video. Adam bildiğin satır köfte olur bunun içinde.

http://www.youtube.com/watch?v=fBXS2...eature=related

Ezberciymiş, Türk aklıymış, yok odunla kömürle çalıştırırmış... O zaman kır kafayı atom enerjisi ile çalışan motosiklet yap. Çevre mi diyorsun, sana kralı olur o zaman çevrecinin.. Bezelye kadar plütonyum/uranyum yeterde artar bile. Yazdıklarına, triplerine gören de 2023'ten geldiniz sanacak. Aslında yurdumun herhangi bir mahallesinde oturan sade bir vatandaşsın... Rahat olun azıcık. GAS ne demek, benzin demek; yahu chopper'a LPG takınca, heryeri krom bir fırınla geziyormuş gibi hissederim... Bırakın onu anneler yapsın mutfakta. Biz bildiğimiz gibi GAS'layalım... antin kuntin entel dantel işlere girmeyin, poz yapmayın.

Ha bu arda yine çevre diyince neden hala elektrikli motosiklete binmiyorsunuz? Hadi alın öncü olun, alkışlayalım sizi. Birşeyi yazmadan önce background'ınız olsun...
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    dostum bu kadar yerden yere vurmana gerek yok. sen ister takarsın ister takmazsın. ben yazımda kimseye tavsiyede filan bulunmadım. sadece ilgili konunun altına ilgili yorumumu yazdım. taktırdıgım tank senin gördüğün 'motosikletine lpg taktı' haberlerindeki piknik tüpü değil.4,5 mm kalınlıgında yüksek basınca dayanıklı tank. (atiker)

Motosikleti
    Keeway Cruiser 250 - 2008
    Güzel kardeşim ben sana ithafen yazmadım ki zaten. Şu bizim milletin yaptıklarını yerden yere vuran sözüm ona aristokrat takılan tiplere yazdım.

Kişisel fikrim hepsi.

Tekerin düz bassın kardeşim.
    [COLOR="#000000"][B]We believe in the sky, and we don’t believe in the sunroof.[/B][/COLOR]

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Maliyeti ne oldu
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    500 tl ye taktırdım. yarı parasından fazlasını şimdiden amorti etti bile

fz6_fazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ybr 125 esd
    YAMAHA

Motosikleti
    kawasaki kle 500
    http://www.motosikletforum.com/threa...3%BC-lpg.7492/

kurcalarken bu başlığı buldum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler