Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İnternet üzerinden sipariş

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ante - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Büyüyünce alacağım.
    Mevzuat nasıldı bilmiyorum ama parakende sektörü ve alıcılar uyandıkça bu konuda yeni düzenlemeler kapıda gibi görünüyor.

"İsyanını fotoğrafladı!
    AMPD Başkanı Nane'nin yurtdışından internetten alınan malların vergisiz gelmesinin yarattığı haksız rekabeti anlatmak için bir satıcı gibi yaptığı sunum dikkat çekti.
    09 Aralık 2010 Perşembe, 06:06:56

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) çatısı altında faaliyet gösteren 60 sektörel meclisin başkanları dün Başbakan Yardımcısı Ali Babacan ve Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz ile Beşinci Sektörel Ekonomi Şûrası'nda bir araya geldi. 8 saatten fazla süren toplantıda her meclis başkanı tek tek sektörlerinin sorunlarını anlattı. Bakanlara sorunların ve çözüm önerilerinin yer aldığı 153 sayfalık rapor da sunuldu.

Aynı zamanda Perakende Sektör Meclisi Başkanı olan Alışveriş merkezleri ve Perakendecileri Derneği Başkanı ve Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane'nin bir satıcı gibi sunum yapması dikkat çekti. Edinilen bilgiye göre Nane kürsüye elinde bir poşetle çıktı. Nane, sektörünün sorunlarını anlatırken poşetten iki kutu çıkararak kürsüye koydu. Yurtdışından internet üzerinden sipariş edilen malların Türkiye'de vergisi ödenmediği için mağazalarda satılanlara göre haksız rekabet yarattığını vurgulamak isteyen Nane, ardından kutulardan birer adet fotoğraf makinası çıkardı. Nane, Babacan ve diğer bakanlara hitaben "Bir elimde tuttuğum Türkiye'de mağazalarda satılan fotoğraf makinesi, diğer elimde tuttuğum ise internetten sipariş edilen yurtdışından gelen fotoğraf makinesi... Birinin üzerinde her türlü vergi var. Diğerinde yok. Bu haksız rekabet yaratıyor" dedi. Nane, ayrıca ikinci el ürün sattığını ilan eden bazı yerli sitelerin de faturasız birinci el ürün sattığı şikâyetinde bulundu.

‘ÖNEMLİ BİR FARK’
    Toplantının açılışında konuşan Babacan, sanayi üretim endeksi rakamlarını değerlendirdi. Endeksin ekim ayında yüzde 9.8 artmasının büyüme hedefini yukarı çekmelerini gerektirecek kadar önemli olduğunu söyleyen Babacan, "Geçen yıl ekimde başlayan toparlanmanın üzerine bu sene ekimde yüzde 9.8 artış görüyoruz. Büyüme oranlarıyla ilgili tahminlerimizin biraz daha yukarı doğru revize edilmesini gerektirecek kadar önemli bir fark" dedi. Babacan, sanayi üretiminin yüzde 6'lar seviyesinde beklenirken ekim ayında yüzde 10'a yakın çıkmasının büyümede daha önce açıklanan rakamlardan daha iyi bir noktaya doğru gidileceğinin göstergesi olduğunu belirtti."

Kaynak: http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...i-fotografladi
    Ainesi iştir insanın, lafına bakılmaz!
    Yine de yaşıyor insan, merak yüzünden. Yeni bir şeyler bekleyip duruyor...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Vergisi yuksekmiş 1 liraya aldığınız malı 3 liraya satıyorsunuz be Allah gözünüzü doyursun sayın nane. Vatandaş naneyi yemekten bıktı.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

giresunspor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3İ EVO
    yazik vala yazik ya.
    hic bir yorum yapmaya gerek yok aslinda ama kendilerine bir sormak lazim sizler yurtdisina ciktiginiz zaman neden elinizde 10 -15 bavulla geri donuyonuz?
    ¥¥¥ 28 ¥¥¥

HERKESE KAZASIZ BELASIZ IYI SURUSLER

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı giresunspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazik vala yazik ya.
    hic bir yorum yapmaya gerek yok aslinda ama kendilerine bir sormak lazim sizler yurtdisina ciktiginiz zaman neden elinizde 10 -15 bavulla geri donuyonuz?
    Çok güzel bir tespit

Bende yurtdışından alıyorum çoğu şeyi, burada 20 kat daha fazla fiyata satılanları varken 20 de 1 ine ben alırım. Bu şikayetçilerin koruma ordularına, lüx arabalarına, magazin basınında kimlerle olduklarına para vermek istemiyorum.. Kapitalist düzenin en başta gelen savunucuları bunlar ve kapitalizmin en temel kuralı olan her zaman dedikleri LAİSSEZ FAİRE LAİSSEZ PASSE ye ne oldu...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    O konusmayi yapan Mehmet Nane nin maliye bilgisi , ilkokul cocugundan dahi daha az......

1. Internetten alisveris yaptiginizda Kredi karti kullaniyorsunuz , bu para digital pos ortamindan gectigi icin siz isteseniz de istemesenizde para resmi olarak hesaba giriyor ve satici fatura kesmek zorunda kaliyor. Yoksa maliye postaki rakkamlar karsiligi ay sonunda fatura beyani gormez ise direk tepesine biner.

2. Vergiler ve is yeri kurma kanununda bariz bicimde bulunan bir madde. Internetten satis yapan sirketler yazar kasa bulundurmazlar, home office calisiyorlar ise kira stopaji vermezler. Cunku tum islem bir pc icindedir sadece.

Durum boyle olunca adamin gideri dusuk tabiki daha ucuza satacak.

Teknosa yediremedi boyle anlatiyor. Teknosa firmasi icinden cidden uzuldum simdi , bu kadar salak bir yonetici tarafindan yonetildigi icin.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    zeda3000,
    boyle konularda verdigin cevaplarla idolümsün

vergiden konu açılmışken, 95 oktan 3,78'den 3,87 olmuşken 97 oktan 4,01 oldu diye manşetlere taşınırken..... bizim halkımız niye tepki vermiyor. çok mu zengin bir milletiz diye düşünmeye başladım gerçekten.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Aslında adam çokda haksız değil,

Örneğin strawberyy firması geçen yıl türkiyeye 300 milyon dolarlık parfüm makyaj malzemesi satmış...

Tüm zincir parfümelerin toplam cirosundan bile fazla. Adamlar ne ÖTV ne KDV hiçbirşeye tabi değil...Dolayıs ile daha en başta % 26 gibi bir avantaja sahip. Üstine üstlük ne stok, ne magaza ne personel masrafı olduğu için birde yüksek miktarda alım ve satım yaptığı için % 15-20 de öyle avantajı var. Daloyısı ile senin 100 liraya satmakta olduğun ürünü 50 liraya rahatlıkla satabiliyor.

Motosikleti
    cbf150
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel bir tespit

Bende yurtdışından alıyorum çoğu şeyi, burada 20 kat daha fazla fiyata satılanları varken 20 de 1 ine ben alırım. Bu şikayetçilerin koruma ordularına, lüx arabalarına, magazin basınında kimlerle olduklarına para vermek istemiyorum.. Kapitalist düzenin en başta gelen savunucuları bunlar ve kapitalizmin en temel kuralı olan her zaman dedikleri LAİSSEZ FAİRE LAİSSEZ PASSE ye ne oldu...
    Elimden gelse ve mevzuata uygun olsa arabamı bile parça parça yurt dışından getirttiririm, daha ucuz olacağı kesin.

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O konusmayi yapan Mehmet Nane nin maliye bilgisi , ilkokul cocugundan dahi daha az......

1. Internetten alisveris yaptiginizda Kredi karti kullaniyorsunuz , bu para digital pos ortamindan gectigi icin siz isteseniz de istemesenizde para resmi olarak hesaba giriyor ve satici fatura kesmek zorunda kaliyor. Yoksa maliye postaki rakkamlar karsiligi ay sonunda fatura beyani gormez ise direk tepesine biner.

2. Vergiler ve is yeri kurma kanununda bariz bicimde bulunan bir madde. Internetten satis yapan sirketler yazar kasa bulundurmazlar, home office calisiyorlar ise kira stopaji vermezler. Cunku tum islem bir pc icindedir sadece.

Durum boyle olunca adamin gideri dusuk tabiki daha ucuza satacak.

Teknosa yediremedi boyle anlatiyor. Teknosa firmasi icinden cidden uzuldum simdi , bu kadar salak bir yonetici tarafindan yonetildigi icin.

Sn. Nane'nin dediği yurtdışından ürün getirmekle ilgili. Bz. iyibey.com

Adamlar bize iyi kazık attılar ve hala da atmaya devam ediyorlar ama millet uyandı, adamların karları düştü.
    Murat Kehya
    Acemi Motorcu
    A-(eksi)

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    valla teknosada çalışan biri olarak söliyim bu fiyatlarla devam ederse vergiler düşsede hiçbişey olmaz çünkü genel olark fiyatlar zaten yüksek elemanlara verilen değer de düşük olunca müşteri geldiğinde kimse ilgilinmiyor haliyle satışlar azalıyor en basiti bu ama illaki yurt dışından gelen ürünlerden vergi alınsın diyolarsa kendileri türkiyedeki vergileri düşürmeleri için b, yola gitseler eminim çok daha başarılı olurlar sonuçta sattığı bi çok ürünü satın almadan kiralama usülü alıyo ondan satmazsa çokta umrunda değil anlıcağınız vede bi çok ürün usb wifi adaptörler gibi mesela ana ürünlerin yanında tedraikçilerin hediyesi olarak geliyor anlıcağınız bir çok şeyden %100 kar yapıyolar
    welcome to my world https://www.youtube.com/channel/UCPUpGYw2EcPIq_hQLSHGctw/

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı mmucit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimden gelse ve mevzuata uygun olsa arabamı bile parça parça yurt dışından getirttiririm, daha ucuz olacağı kesin.

Sn. Nane'nin dediği yurtdışından ürün getirmekle ilgili. Bz. iyibey.com

Adamlar bize iyi kazık attılar ve hala da atmaya devam ediyorlar ama millet uyandı, adamların karları düştü.
    Iyi de posta gumrugu diye bir yasa var 200 USD yanilmiyor isem degeri ve altindaki tum sahsi amacli kullanim urunleri KDV den muaftir. Ben o mali satmiyorumki sahsima kullaniyorum ucak ile gitsem yanimda gotursem de ayni.

Teknosanin yoneticisi eger Ebay gibi siteleri ima etmis ise harbi embesilmis.

Vatandasin kaliteli urunu ucuza alma istedigini elestirecegine, kendilerinin bu kadar pahali ve vergiler ile sisirilmis urunleri satmasina sebep olan hukumetin temsilcisi olan Basbakan yardimcisina niye cikismamis???? Tamda ayni masada oturuyorlarmis, Be adam senin yuzunden millet bu hale geldi diyememis mi?? Yoksa yemediginden dolayimi , vatandasi kotulemis.

Ona bakar isek , Buyuk sehir belediyesi yerli otobus ureticileri dururken , gitti yurt disinsan metrobus satin aldi. Bunlari yurda sokarken ne OTV odediler ne KDV.

Teknosa sabaha kadar posetten hokkabazlik yapsin , ben Buyuk sehir belediyesi ne yapar ise onu taklit ediyorum
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)