Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motorumu sattım yenisi için öneriler.

Motovento
    REKLAM ALANI
    HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    2007 model gsr 600 üm vardı sattım şimdi herzaman aklımda olan veya yeni oluşan modeller hakkında bir kaç cümle i sizlerle paylaşim.

ilk önce nakedin oturuşu pozisyonu ve rahatlğı bakımından rüzgar yeme dışında =) hep beğenmiş ve o tarz modelleri kullanmışımdır.artık biraz değişiklik yapim diyorum .ama hep iki kişi olduğumuzdan arkamda oturan artcımıda düşünmek zorundayım. benim genellikle kaldığım yerde birden bir yere 10 km gidiliyor hafta sonuda antalyaya gittiğimizde 130 gidiş aynı şekilde dönüş ve şehir içide 40,50 km falan giderim devamı bu şekilde başka bir yere ilk defa bu yaz gittim oda gsr ile oldu onun dışında güzergah bu şekilde.

modeller
    vfr 800 en az 2005 model
    z750 en az 2007 model
    gsx 650 f en azı yok zaten 2008 de çıktı .

anlatacağım bilgileri birebir sahibi veya kullananlardan aldım onların yalancısyım =)

vfr den başlayalım bu modelin çok iyi bir motor olduğunu yalnız şehir içinde çok hararet yaptığını söylediler ve piyasada çok olmayan bir motor hareketli değil.

z750 herzaman hayallerimin motoru olmuştur piyasada çok olmadığı gibi fiyatları anımsanmıcak kadar fazla tabi bana göre . aklımda hep artcı sorusu vardı kullanan biri çok sorun olmadığını rahat olduğunu söyledi ama z 1000 i olan bir başka arkadaş racing den daha rahatsız olduğunu söyledi baya arada kaldım bu modelde.

gsx 650 f bu modellerin arasında en çok hoşuma giden bu oldu bana göre iki tane eksi yönü var biri tekeleri 160 lık diğeri ise inmobilizer olmaması kullanan kimseyi bulamadım =) ama youtubeden izledim gayet güzel bir yol motoru olacağına inanıyorum.

bu modelleri motorları artcımla denemiş olsam eminim daha fazla bilgiye deneyime ulaşıcam ama hepsini bulmak çok zor o yuzden sizlere sormak en mantıklısı denyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

elinde satmak isteyen varsa 2007 model z750 özelden veya buraya yazarak bana ulaşabilirler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Z1000 i olan arkadaş halt etmiş. Bene kullananda sorun varmış. İstanbul-İzmit taraflarına gelirsen bizim kulüpte Z serisinin hepsi var isediğine biner denersin.

Çok ilginç bir ayrıntı vereyim sana,

Artçı konusunda Z750s in tur motoru olmasından dolyı naked seriden daha ahat olması gerekir ama değil. Kızarkadaşım çıplak kasanın çok daha rahat olduğu konusunda ısrarcı. Z1000e bindiğimizde ise motoru değiştirelim bu çok rahat diye yalvarıyordu.

Ancak Z1000in ahatsızlık sorunu ivmelenme ve frenajdaki sertliği olabilir. İnanılmaz bir torku ve inanılmaz bir fren tepkisi var. Brembolardan beter, çat diye sıkıyor.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    gsx 650 f alacağına hyosung 650 r
    suzuki 650 f 74 hp 43 lb tork lu 22.700 tl fiyat

hyosung 650 r 79 hp 68 nm tork lu 14.400 tl fiyat
    birde sen kontrol et
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Z1000 i olan arkadaş halt etmiş. Bene kullananda sorun varmış. İstanbul-İzmit taraflarına gelirsen bizim kulüpte Z serisinin hepsi var isediğine biner denersin.

Çok ilginç bir ayrıntı vereyim sana,

Artçı konusunda Z750s in tur motoru olmasından dolyı naked seriden daha ahat olması gerekir ama değil. Kızarkadaşım çıplak kasanın çok daha rahat olduğu konusunda ısrarcı. Z1000e bindiğimizde ise motoru değiştirelim bu çok rahat diye yalvarıyordu.

Ancak Z1000in ahatsızlık sorunu ivmelenme ve frenajdaki sertliği olabilir. İnanılmaz bir torku ve inanılmaz bir fren tepkisi var. Brembolardan beter, çat diye sıkıyor.
    bu bilgi çok iyi oldu eline sağlık gelip deneyebilirsin demende çok ince bir davranış bir kaç yerdede sordum aynı cevapları alınca artık kesin z750 diyorum

TuNeR_32 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki İzci 250cc
    Kawasaki z750 ;)
    IspartaTuning'Te Herkes SeS Verdik Bizimle Çoşar HerkeS

brs3417 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şimdilik 4 teker
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gsx 650 f alacağına hyosung 650 r
    suzuki 650 f 74 hp 43 lb tork lu 22.700 tl fiyat

hyosung 650 r 79 hp 68 nm tork lu 14.400 tl fiyat
    birde sen kontrol et

Bu kıyaslama ne kadar doğru bence bir daha düşünün herşey teknik veriler mi ?

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    En son okuduğum karşılaştırmalı test de (Z750 ve 800 cc lik diğer naket motorlardı) Z750 arka amortisörü ve diğer özellikleri nedeni ile eb kötü motor du, ama ordakiler bile neden bukadar çok satıldığını çözemediler , tabi bunda emsalleri ile aralarındaki fiyat farkı önemliydi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı brs3417 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kıyaslama ne kadar doğru bence bir daha düşünün herşey teknik veriler mi ?
    tabiki herşey teknik veriler o kadar boşuna mı teknik uğraşıyolar
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tabiki herşey teknik veriler o kadar boşuna mı teknik uğraşıyolar
    Kawa'cı Honda'cı ne bileyim Truimph'cı bile gördüm. Her ne dersen de o markanın daha iyi bir makinası olduğunu teknik verilerle ispat etmeyi başarır bu elemanlar.

Ama bu kadar Hyo'cu ilk defa görüyorum.

Bu bahsettiğin aletleri yan yana koy sadece izle. Bu bile fikrinde ufak çıtırdamalara sebep olur. Ama tam olarak ne demek istediğimi GT650 ile virajda fren yapman gerektiğinde tam olarak anlayacaksın. ;)

Her şey beygirden torktan ibaret olsa keşke...

İşin bir de mühendislik -TEKNİK- kısmı var.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı HercuL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2007 model gsr 600 üm vardı sattım şimdi herzaman aklımda olan veya yeni oluşan modeller hakkında bir kaç cümle i sizlerle paylaşim.

ilk önce nakedin oturuşu pozisyonu ve rahatlğı bakımından rüzgar yeme dışında =) hep beğenmiş ve o tarz modelleri kullanmışımdır.artık biraz değişiklik yapim diyorum .ama hep iki kişi olduğumuzdan arkamda oturan artcımıda düşünmek zorundayım. benim genellikle kaldığım yerde birden bir yere 10 km gidiliyor hafta sonuda antalyaya gittiğimizde 130 gidiş aynı şekilde dönüş ve şehir içide 40,50 km falan giderim devamı bu şekilde başka bir yere ilk defa bu yaz gittim oda gsr ile oldu onun dışında güzergah bu şekilde.

modeller
    vfr 800 en az 2005 model
    z750 en az 2007 model
    gsx 650 f en azı yok zaten 2008 de çıktı .

anlatacağım bilgileri birebir sahibi veya kullananlardan aldım onların yalancısyım =)

vfr den başlayalım bu modelin çok iyi bir motor olduğunu yalnız şehir içinde çok hararet yaptığını söylediler ve piyasada çok olmayan bir motor hareketli değil.

z750 herzaman hayallerimin motoru olmuştur piyasada çok olmadığı gibi fiyatları anımsanmıcak kadar fazla tabi bana göre . aklımda hep artcı sorusu vardı kullanan biri çok sorun olmadığını rahat olduğunu söyledi ama z 1000 i olan bir başka arkadaş racing den daha rahatsız olduğunu söyledi baya arada kaldım bu modelde.

gsx 650 f bu modellerin arasında en çok hoşuma giden bu oldu bana göre iki tane eksi yönü var biri tekeleri 160 lık diğeri ise inmobilizer olmaması kullanan kimseyi bulamadım =) ama youtubeden izledim gayet güzel bir yol motoru olacağına inanıyorum.

bu modelleri motorları artcımla denemiş olsam eminim daha fazla bilgiye deneyime ulaşıcam ama hepsini bulmak çok zor o yuzden sizlere sormak en mantıklısı denyimlerinizi ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim .

elinde satmak isteyen varsa 2007 model z750 özelden veya buraya yazarak bana ulaşabilirler.
    Vfr'yi 2006 modelden sonrasını şiddetle tavsiye ederim. Hararet konusunda bayağı abartmışlar sanırım. Hararetten mi oda ne? Eğer 104 derecede fan açma ise o başka 2 taraftada radyatör olduğu için yazın bacakların ısınabiliyor. Ben yaz kış şehiriçinde(Emirgan-Taksim arası) kullanıyorum. Trafiği az-çok tahmin edebiliyorsunuzdur. Piyasada çok olmamasına gelince,olmasın mümkünse çünkü alanlar da satmak istemiyor. Kendimden biliyorum.
    Vfr 27 yıldır üretilen her jenarasyonda yeni özellikler eklenen bir model Honda'nın kaliteside tartışılmaz.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Kerim arkadaş motorunu aldı zaten

http://www.motosiklet.net/forum/moto...torum-%3D.html

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kerim arkadaş motorunu aldı zaten

http://www.motosiklet.net/forum/moto...torum-%3D.html
    e hayırlı olsun o zaman ne diyelim

Yalnız seneye başka bir başlık görürüz vfr mi alsam diye
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    sonunda vfr ye gelecek diorsun yani , ne deyim gerçekten haklısın.

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Gelir gelir VFR'ye gelir...
    VFR insanın gözüne bir kere ilişmişse aklında kalır, baktıkça özelliklerini farkeder, görünüşündeki güzelliği, kıvrımlarının uyumunu, o kuyruk altının güzelliğini... Nasıl anlatayım ki anlatılmaz yaşanır derler öyle işte

karayılan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bence en mantıklısı Gsx 650 f ama 100 hp Gsr den inip 74 hp Gsx sana yetmeyebilir ama şuda bir gereçek Gsx te rüzgar manyağı olmassın rahat konforlu bir yolculuk yaparsın artçınla beraber
    gerçekleri tarih yazar tarihide GALATASARAY

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)