Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Hizli Dedeler (En hizli Klasik motosikletler)

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    gerçekten güzel makineler zamanına göre tabi bu arada son resimdeki dede'nin taktığı kask değil baret gibi daha çok.plajda güneşlenirken atlamış motora hız denemesi yapıyor herhalde

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    1950 de kanadinin Ingiliz yonetiminde oldugu donemdeki otoban polisinin araci

Son hiz 120

Motoru yakalamak icin 3 gun evelinden yola cikmasi lazim
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    Alıntı tombo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha fazlasına gereksinimimi var insanların,299 dan fazlasını isteyenler zaten 340-360 gören makinaları kullanıyor,400-500 km/h ile de gidilmeyiversin mevcut şartlarda ne kaybederiz
    Buna göre 40 sene sonra da motosiklet ile 800 km hızı görmemiz gerekmiyor bence.
    ben o anlamda demdim ama neyse bence 40 yıl sonrada aynı hız olur tek fark daha çabuk görürler 299 u
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Alıntı kingcüneyt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben o anlamda demdim ama neyse bence 40 yıl sonrada aynı hız olur tek fark daha çabuk görürler 299 u
    çokda çabuk olmasın yahu oda sakat olur

Unique693 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600F4İ
    Yapmayın dedeler
    HONDA

Motosikleti
    CBR 600F
    Motorun zaten mekanik aksamına indiğimizde, beynini de çıkardığımızda geriye zaten bu eski motorlar kalıyor Gelişen teknoloji ile ilerleyen performans tabi ki var ancak, asıl ilerleyen şey bu performansı kaldırabilecek yapı ve güvenlik. Bu fren mesafesi, yol tutuşu ve aerodinami. Yoksa V motoru tak, büyük CC ile benzini içine bas, zaten motor illa ki uzar gider Hani teknoloji yerinde saymıyor ama performans olarak gidilebilecek nokta belli aslında, ilerleyen ana unsurlar aslında çoğu zaman pek de dikkat etmediğimiz özellikler. Biz genelde "bu araç kaç saniyede/ne kadar mesafede durabiliyor" sorusu yerine hemen "bu araç kaç yapıyor?" diye dalıyoruz mevzuya

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Sevgili Dostlar ,

Asıl hızlı dede unutulmuş sanırım onuda ben hatırlatayım.
    Yeni Zelandalı Burt Munro ve efsane İndian'ı Munro Special ile 1967 yılında 206 mph (yaklaşık 330 km/s) ile rekor kırmıştı. Ee ne var bunda şaşılacak o yılllarda motosiklet teknolojisi epey ilerlemişti diyebilirsiniz ama Efsane dedemiz bu rekoru kırdığında 67 yaşındaydı ve 1920 (yazı ile bindokuzyüzyirmi) model olan ve tamamı ile kendisi tarafından modifiye edilmiş İndian Scout kullanıyordu.

Boneville e rekor denemesi için geldiğinde onu ve motorunu görenler epey bir gülmüştü.

En bayıldığım nokta ise kurallar gereği rekor denemesi yapabilmesi için ilk turda 200 km gibi bir sürati geçmesi gerekiyordu , ilk geçişi yaptı ve saatte 200 km yi geçti , hakemlerin yanına geldiğinde hayretler içinde bağırışıp çağırışan insanlar onu karşıladılar ve kutlamaya başladılar , ancak o hiçmi hiç mutlu değildi çünki mekanik bir arıza yüzünden şanzuman 1. viteste takılı kalmış ve deneme esnasında 2. vitese bile geçememişti. Yani sadece birinci viteste 200 km yi devirmişti

Detaylı hikaye aşağıdaki linkte

http://www.indianmotorbikes.com/feat...unro/munro.htm

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    En bayıldığım nokta ise kurallar gereği rekor denemesi yapabilmesi için ilk turda 200 km gibi bir sürati geçmesi gerekiyordu , ilk geçişi yaptı ve saatte 200 km yi geçti , hakemlerin yanına geldiğinde hayretler içinde bağırışıp çağırışan insanlar onu karşıladılar ve kutlamaya başladılar , ancak o hiçmi hiç mutlu değildi çünki mekanik bir arıza yüzünden şanzuman 1. viteste takılı kalmış ve deneme esnasında 2. vitese bile geçememişti. Yani sadece birinci viteste 200 km yi devirmişti

http://www.indianmotorbikes.com/feat...unro/munro.htm[/QUOTE]

yuhhh demekten alamıyorum kendimi..demekki sadece 2 vitesi varmış.5-6 olsa mazallah 500-600 km/saat iş değilmiş.
    şaka bi yana akılalmaz şeyler yahu.helal olsun...
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    bsa veya r25 nerde yav...
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    üstüne yatan adam varya harbi zeki. agırlıktan kazanmak için sadece don bırakmış üstünde.

McWarnaly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia AF1+FZR 1000+YZFR6
    Alıntı GÖЯKEM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Koruma moruma hak getire
    Abi kormumayi falan gectimde bari bi elbise falan giyseymis.plajda uzanmis sanki.
    RIDE or DIE

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostlar ,

Yeni Zelandalı Burt Munro ve efsane İndian'ı Munro Special ile 1967 yılında 206 mph (yaklaşık 330 km/s) ile rekor kırmıştı. Ee ne var bunda şaşılacak o yılllarda motosiklet teknolojisi epey ilerlemişti diyebilirsiniz ama Efsane dedemiz bu rekoru kırdığında 67 yaşındaydı ve 1920 (yazı ile bindokuzyüzyirmi) model olan ve tamamı ile kendisi tarafından modifiye edilmiş İndian Scout kullanıyordu.

Boneville e rekor denemesi için geldiğinde onu ve motorunu görenler epey bir gülmüştü.

Acikcasi bilerek Burt Munro yu koymadim cunku o motor standart uretimin cok disinda bir motor, fakat benim koydugum motorlar zamaninda satilan ve sadece supercharger eklentisi ile bu hiza ulasan motorlar. Onuda fabrika cikisi alabiliyorsunuz.

Burt Munro bir efsanedir, ama o motorun her parcasini yeniden tasarladigindan orjinal bir motora bindigini soylemek cok zor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

DarksideR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT 03
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Dostlar ,

Antony Hopkins 2005 yapımı "The World's Fastest Indian" adlı filmde de Burt Murno'yu oynamıştır. Seyretmeyenler varsa kesinlikle tavsiye ederim, mükemmel bir filmdir. Denemelerinden birinde motoru hafifletmek için ısı izolasyonu yapan parçalardan birisini söktüğü için bacakları yanıyor ama ona rağmen vazgeçmeyip tamamlıyor Mr. Murno

http://www.imdb.com/title/tt0412080/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:43 ----------

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1878393113/

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı DarksideR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Antony Hopkins 2005 yapımı "The World's Fastest Indian" adlı filmde de Burt Murno'yu oynamıştır. Seyretmeyenler varsa kesinlikle tavsiye ederim, mükemmel bir filmdir. Denemelerinden birinde motoru hafifletmek için ısı izolasyonu yapan parçalardan birisini söktüğü için bacakları yanıyor ama ona rağmen vazgeçmeyip tamamlıyor Mr. Murno

http://www.imdb.com/title/tt0412080/

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:43 ----------

http://www.imdb.com/video/screenplay/vi1878393113/
    acayip merak ettim filmi müsait olduğum anda ilk işim bulup izlemek sağol

motorlar süper hele ki yaptıkları acayip o hızla bu frenle bu adamlar nasıl duruyormuş orası daha acayip şaka gibi..

bu tip motorla çarşıda gezdiğini düşünsene heleki uygun bi yolda R 6 yada Cbr a falan kapışma teklif ettiğini... kim bilir neresiyle güler ama sonunda etraftakiler ve sen nasıl gülersin güzel konu olmuş elinize sağlık

il_ragazzo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1200 GS - BMW K 1300 R
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hep kötüye yontmayın arkadaşlar 1930 da bizler neredeydik bir hatırlayın , gerçi 2010 hala aynı yerlerdeyiz ama mevcut imkanlar ile en iyisini yapmaya çalışmış dedeler.
    dedelerin bizlere bıraktıkları miraslara sahip çıksak , bizde onlar gibi çıtayı yükseklere taşısak güzel olmaz mı ?

1930 da bu motorlar Türkiye'de olsa taşlanırdı ,
    şimdi onlar mı komik biz mi bir düşünün isterim.

Bu arada 1955 Vincents HRD harikaymış
    Haklısın...

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalı makineler, zamanında da çok az kişi sahip olabilmiştir.
    Şahsen dedemde bisiklet kültürü vardı ve 80 yaşına kadar kullandı rahmetli. 2 senelik maaşıyla almış olduğu bisikletine gözü gibi bakardı.
    Benim dedemin eşek arabası vardı.
    babaminda at arabasi varmis gencliginde,
    biz ailece iyi ilerlemisiz,
    torunumdan jet bekliyorum artik
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim dedemin eşek arabası vardı.
    babaminda at arabasi varmis gencliginde,
    biz ailece iyi ilerlemisiz,
    torunumdan jet bekliyorum artik
    Sinan gelişmiş milletler büyüklük kaygısı içinde değil tertemiz şehirlerde sağlıklı yaşam için bisiklet kullanıyor,parkları var park parası vermiyor,bisiklet yolları var.

Caddeden yaya karşıya geçemiyorsam ne yapayım limuzini,s class uzun şaseyi.

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı motorhocası adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinan gelişmiş milletler büyüklük kaygısı içinde değil tertemiz şehirlerde sağlıklı yaşam için bisiklet kullanıyor,parkları var park parası vermiyor,bisiklet yolları var.

Caddeden yaya karşıya geçemiyorsam ne yapayım limuzini,s class uzun şaseyi.
    Ayni fikirdeyim Gökhan abi.
    Meslegim gereği spor ile içli dışlıyım yıllardır.
    Avrupaya ihraç ettiğimiz spor giyim ürünlerini insanlar bisiklet kullanırken giyiyorlar.

Hatta kullanim amaçlarina göre farkli farkli bisikletler üretiyorlar.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

kingcüneyt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ---
    o mini eteklı Türkiyede sürse neler olacağını tahmin edemiyorum
    Rx 115 Mavi (2004) Rx 135 King Yeşil (2002), Rx 135 King Yeşil-Siyah (2003) Ford Fiesta Flair Bordo (2000) Ford Fiesta Ghia Gri (2000) Peugeot 206 Xt Gümüş Gri (2005) Ybr Esd Siyah 125 (2012) Ford Fiesta (2006) Ford Fiesta (2009) Yamaha R6 (2013 ) Vınn Vınnn

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)