Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Petrol şirketlerinin yarattığı büyük sorun !

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar geçenlerde izlediğim haberlerde, ülkemizde hizmet vermekte olan çeşitli petrol firmalarının benzin ve motorinin içine solvent ve buna benzer benzini incelten ve kesinlikle karıştırılmaması gereken maddeleri karıştırarak satışa sunduklarının tespit edildiğini öğrendim.Yapılan birçok test sonucu bu maddelerin aracın motorunun ömrünü kısalttığı ve hatta çoğu motoru da çalışamaz hale getirdiği ortaya çıkmış.Hangi firmaların bu tip bir dolandırıcılıkta bulunduğunun açıklanmaması da gayet kötü tabii bizim için.
    Anlaşılan yine olan bize olucak gibi!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    Evet malesef ülkemizde bu tip olaylara sıkça rastlamak mümkün denetimlerin azlığı ve cezaların caydırıcı olmaması nedeniyle hemen hemen her sektörde ve alanda türlü sahtekarlıklar ve dolandırıcılıklar mevcut motosiklet ve araba kullanan kişiler olarak günlük hayatımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz ve alış verişini yaptığımız benzinle ilgili bu önemli haberi bize verdiğin ilettiğin ve paylaştığın için teşekkürler.......

Güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150
    Ayıptır beee bu ne ya harbiden terbiyesizlik bu yaptıları. İşin kötü tarafı nasıl anlıyacaz bu maddelerden benzinin içinde bulunduğunu kontrolde edemezsin ki!!! Herşiyimiz soygun olmuş bi bu eksikti o da oldu ama anlamalıydık bu katkı maddelerinin ne kadar satılmaya çalışılmasından neyse paylaşım için sağol gerçekten güzel olmuş emeğine sağlık

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    reklam olmasın diye yazmıyorum 2 büyük şirket bu konuda çok hassas sürekli baskınlar ve denetlemeler yapıyor ben 2 sinide bilirim bence onları tercih edelim
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Güner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Superlight 150
    apv41 abi valla reklam filan olmaz abi bir şekilde bize ilet bu bu şirketleri çok iyi olur yani zaten param zor yetiyor ucuz bir motor almaya ve aletin bakımlarını yaptırmaya birde benzin yüzünden servislerde koşturmak istemiyorum yok karbüratör yok benzin filitresi filan açıklarsan çok sevinirim

saykoshey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Ninja ZX-12R, Hayane?
    Ben zaten boyle birsey oldugunu tahmin etmisdim. Yaz tatile Turkiyeye gelince butun sene boyunca kusursus calisan arabalar birden bire oksurmeye ve baska kusurler gostermeye basliyor.

Eski arabalarda boyle seyler fark etmez, motor fazla yakar okadar. Ama yeni electronic injektorlu arabalarda boyle seyler motora cok buyuk hasar verebilir. Bir petrol sirketi bunu bile bile yapiyorsa tuketicilere karsi buyuk bir haksizlik. Bence bu konuyu deri arastirkmak lazim ve tuketici olarak bir vucut olusturup petrol sirketlerinden hakimizi almak lazim.

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Yapılan incelemelerde, bu şirketlerin %45 inde sahtekarlık olduğu ortaya çıkmış.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    reklam olmasın diye yazmıyorum 2 büyük şirket bu konuda çok hassas sürekli baskınlar ve denetlemeler yapıyor ben 2 sinide bilirim bence onları tercih edelim
    apv41 ne reklam olacak. biz foruma bilgi almaya bildiklerimizi paylaşmaya giriyoruz. reklam olacak diye öğrenemiyeceksek motorumuz bozulsunmu.

arkadaşlar kalitesiz benzin satan firmalar varsa söyleyinde almayalım, motorumuzun başına bişey gelmesin

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    O haberi izlemedim ama sanırım yapılan sahtekarlık Marka olarak bildiğimiz Petrol Şirketlerine ait olmasa gerek. Yani bu sahtekarlığı istasyonlar yapar, yani mesela "Abidik Gubidik Petrol İşletmeleri Turizm İnş. Gıda Otomotiv Orman Ürn. Sanayii İthalat ve İhracat Ltd Şti" XXX Petrol firmasının bayiliğini almış ve istasyon kurmuştur. Ama adam eğer kunekse istasyon içinde ürünlerine bu maddeleri katar ve bu da XXX Petrol'ün benzini dandiktir anlamına gelmez. Ama XXX Petrol bunları sık sık denetlemeli, bizlerde kendimize bir istasyon belirleyip devamlı aynı yerden almalıyız yakıtımızı. Birde arada sırada aldığımız yakıtı test etmeliyiz, aramızda kimya ile uğraşam varsa bilgi versin bunun anlaşılır bir yolu olmalı.

Dipnot : Ülkemizdeki şirket isimleri genelde böyle uzundur, adam her an her işi yapabilirim mantığında
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler