Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tüp taktıracağım

Motovento
    REKLAM ALANI

İnternette gördüm. Birkaç forum takan ve memnun olanları okudum.
    Yasak ama tüp çantada cihazıda gizlersek sorun olmaz heralde.
    250cc 4t motorum var hergüm 100km yapıyorum. Benzin parası iyice canımı sıkıyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Neden yasak?
    www.motorumla.net

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tatmin edermi bilmem ama elektrikli bisiklet al. 6 ile 8 saat arasında şarj süresi ile 80-100 km arası mesafe kat ediyor. Düz yolda 25 kmhız. 1200 liralara satılıyor.

Motosikleti
    Honda Cd 100
    güzel olur taktıranlara sormak lazım memnunlarmı diye
    [B]Müslümanların iman yönünden en üstünü, ahlakı en güzel olanı, hanımına, en iyi, en lütufkâr davranandır.[/B]
    [COLOR="Red"][B][Tirmizi] [/B][/COLOR]

Yasak konusunda MMO'nun bir açıklaması vardı. Yasak değil çünkü bu konuyla ilgili bi mevzuat olmadığını söylüyorlardı. Şu anki durum nedir araştırmak lazım.

Takıp kullananlar da hep olumlu şeyler söylüyor. Kaza anında tehlike yaratabileceği ise kaçınılmaz. Düzgün bi mühendislikle asgari seviyeye indirilebilir aslında. Bol şanslar diliyorum.

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tüp takıcağınıza 125cc lik enjeksiyonlu bir motosiklet almak daha iyi olur sanırım.

125cc ile 250cc arasında yakıt tüketim farkı pek yok.

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullandığın motorun marka modeli nedir merak etimde
    eski kullanıcı adım
    ferrari_tayfur

hattat_hasan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda ANF 125İ İnnova & honda sh 300i
    ben honda innova kullanıyorum CUP motorlar zaten az yakar. ben 0 aldım enjeksiyonlu 125cc olarak en az yakıt tüketen motor 100km de 1.7 lt civarında. deposu ufak ama 200 km yakın gidiyor şehir içi 13.5 liraya doluyor depo bilgin olsun. performansıda iyi sayılır...
    Göz nereye bakar, gönül oraya akar,Gönül nereye akar, ayak oraya koşar...(Hz Mevlana) Özgürlük iki tekerleklidir... Hasan Derviş

mayildiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 abs
    yonja motorun elektrikli motorları çıktı 115 km/saat hıza ulaşabileni var. ortalama 80 km/s yapsada yeter aslında. 9 liraya tam 1,000 km. şaka gibi.
    Ama acele etmemek lazım. Yakında elektrikli otomobiller piyasaya girecek. Şimdi satışa çıkmamasının sebebi vergi miktarlarının belli olmaması. Onlar çıkınca illaki elektrikli motorsikletlerde gelecek. Elektrikli bisiklet değil karışmasın, bunlar 120-130 hatta daha fazla hıza ulaşabilen motorlar. Ayrıca benzinli motorlara göre 0-100 ivmelenmeleri acayip yüksek. Egzos ve motor sesi hastaları dışında diger motorların tamamını piyasadan uçuracağına inanıyorum. Yonjanın fiyatları şimdi biraz fahiş fiyatlarda ama piyasaya başka motorlar girince fiyatlar düşecek.

http://www.yonjamotor.com.tr/urunler.html

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yonja motorun elektrikli motorları çıktı 115 km/saat hıza ulaşabileni var. ortalama 80 km/s yapsada yeter aslında. 9 liraya tam 1,000 km. şaka gibi.
    Ama acele etmemek lazım. Yakında elektrikli otomobiller piyasaya girecek. Şimdi satışa çıkmamasının sebebi vergi miktarlarının belli olmaması. Onlar çıkınca illaki elektrikli motorsikletlerde gelecek. Elektrikli bisiklet değil karışmasın, bunlar 120-130 hatta daha fazla hıza ulaşabilen motorlar. Ayrıca benzinli motorlara göre 0-100 ivmelenmeleri acayip yüksek. Egzos ve motor sesi hastaları dışında diger motorların tamamını piyasadan uçuracağına inanıyorum. Yonjanın fiyatları şimdi biraz fahiş fiyatlarda ama piyasaya başka motorlar girince fiyatlar düşecek.

plakada cıkarta biliyormussun iyimiş ozm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:31 ----------

Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

plakada cıkarta biliyormussun iyimiş ozm

fiyat baya pahalımış ama benzine devam

Model Birim Fiyat Ö.T.V.% 22 K.D.V.%18 Perakende Satış Fiyatı
    5000W Elektrikli Scooter 6.217,00 TL 1.368,00 TL 1.365,00 TL 8.950,00 TL
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben bu yonjayı fuarda kullanmıştım, dar alanda çok iyi test edemedim haliyle ama müthiş atik bi alet. gaza dokunduğun an fırlıyor. tekere kalkarmı o kadarını bilmem ama yalnız kalkışlarda biraz silkeleyerek kalkıyordu, o da motor yapısından kaynaklı heral.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    sanayide lpg ile ilgili ustaları gezip bilgi alsan burda ulaşacagin bilgilerden daha çoğunu elde edersin..burda genelde seni patlarsın ölürsün uzaya gidersin gibi kalıplaşmiş sözleri söyleyecekler..Benimde bu iş aklımda maxi scooter alıp böyle bişey yaptırmak istiyorum..önümde askerlik engelim var onun kalkması lazım..git atikere sanayileri dolaş illa gözü kara bi usta bulacaksın..güvenlikten ödün verdirme yeterli olur..
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sapan sacma işler yapmayın 2 tekerlı alete tupmu takılır. dusersın bısey olur patlar havaya ucarsın. bıde motor cabuk sınan alet tup tankı fazla ısıyla patlar kacak yapar. turk aklı işler yapmayın

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Piknik tüpü tak..
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Tüp takılır,kullanılır ama akıllıca bir iş olmaz.
    bir kere tescil ettirmek zor olur,mevzuatta yasak olmasa bile TSE onayından geçmesi çok zor,"kaşının üzerinde gözün var" demedikleri kalıyor.sonra sızdırmazlık raporu vs sıkıntısıyla
    karşılaşacaksın.
    çantada topcase de filan da tüp gizlenmesi akıllıca iş değil.
    basit bir kazada bile oluşabilecek gaz kaçağı yüzünden olabilecekleri anlatmaya gerek yok.
    hattat hasan ın söylediği çok daha mantıklı,
    en iyisi enjeksiyonlu düşük cc bir motor almaktır.

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    250cc 4 zamanlı bir motor yaksa yaksa 4.5lt/100km yakar. Çok geliyorsa YBR125, CBF125 gibi bir motor alın, 2.5 lt benzinle 100km gidersiniz. O da çok geliyorsa bisiklet alın, 1lt benzinle istediğiniz kadar gider, sonra da benzini istediğinize verirsiniz.

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    sahibinden.com'da bir burgman gormustum, yanlış hatırlamıyorsam izmir'deydi ve tüplüydü ama nasıl yapmıştır ne kadar yakar bilmiyorum tabi..

sonuç itibariyle yapılabiliyor ama bu riski alacağına (hem motora zarar verebilir hemde güvenlik açısından riskli) ya da elektrikli motosikletlere dünyanın parasını vereceğine bir ybr125 al.

artan parayı bir kenara koyup benzinden arttırdığın parayı biriktirerek ileride 250'lik bir motor daha alırsın, geziler seyahatler vs vs için.

ayrıca tüp taktırmak için edeceğin masrafı ne kadar zamanda amorti edersin bunu da düşünmek lazım.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Marmaris'te Grand Dink modelli bir motosiklette var. Marmaristen Muglaya 5 TL ye gidiyormuş. 50 KM Yol. Performans etki etmiyor aynı demişti. Koltuk altında kocaman bir tüp vardı.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)