Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kask Takmaktan Utanıyorum Resmen ya.

Motovento
    REKLAM ALANI
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    böyle şeyleri takacağına , korumalarını takmaya devam et
    zamanla sende onlarda alışacak...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    '16 Z-One S Mondial
    bende honda activa kullanıyorum birde onda düşün ekipmanları helede abi buna ehliyet gerekiyo mu diye soran bile , hatta mobilet diyorlar o , bilinçsiz o kadar insan var ki onları dinleyip önemsesem motosiklet kullanamazdım heralde . . .
    Uzaklarda bir güneş doğuyor!..

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kendileri de takmaları gerektiğini biliyorlar, ama üşeniyorlar veya para ayırmıyorlar. Senin korumalı gezmene bu yüzden gıcık oluyorlar. Seni caydırmak için de dalga geçme yolunu seçiyorlar. Dimdik dur, dalga geçenlere çatır çatır mantıklı cevap yetiştir. Bir süre sonra susacaklardır.

Motosikleti
    Aprilia RS "08
    Bende ful ekipmanı giyip yola çıkıyorum bence hem çok daha güvenli bir sürüş hemde dahada karizma oluyor öyle.

txxxr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ???????
    Alıntı mayildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende evden işi hergün motosikletimi kullanıyorum. Ne hissettiğini anlıyorum. Komşular, iş arkadaşları vs. ama ben onların takılmalarını bana yapılmış bir saldırı gibi algılamıyorum.

Mesela:
    "OoooOO robocob gelmiş" diyorlar gülüyorum "benzemişim dimi lan" diyorum, hepbirlikte eğleniyoruz. Aslında birbirimizle sosyalleşiyoruz.
    Ofisten içeri bir giriyorum sırtta mont elde kask kaskın içi eldiven buf, "havan 1500 görende racer kullanıyorsun sanır" diyorlar. Yine gülümsüyorum yağmasanda gürle diyorum. Demekki insanları etkiliyorum. Sen kendini bu durum içinde ne kadar normal ve olağan görmeyi başarırsan çevrede o oranda sana aynı gözle bakacaktır. Hatta küçük laflar atanlar emin ol düşmanlıktan değil nasıl iletişime geçeceklerini bilmediklerinden böyle yapıyorlar. Tıpkı ilkokulda hoşlandığımız kızın saçını çekip kaçmak gibi aslında. Zavallı kız ondan nefret ettinğini sanıyor ama durum tam tersi. Bu iletişim garibi arkadaşlara bir kapı açmak ve meraklarını gidermek lazım. Aslında elimizdeki kaskı alıp incelemek kafalarına takmak falan istiyorlar. Yada itiraf etmeseler bile senin cesaretine asla erişemeyeceklerini biliyorlar. Sonuç olarak duruma pozitif bakmak lazım ve sana takılanlara samimi bir gülümsemeyle sende takıl, ne diyim artık.

hocam saç çekme vs örnekleri çok iyi yaa tebrik ediyorum hayatı çözmüşsün...

bendede 150 zc var. airoh kask ve revit mont kullanıyorum motorun üstünde arkadaşlar dalga geçiyo motordan pahalıymış ekipmanlarım...yahu sanane para benım can benım motor işimi görüyo ekipmanlar benı koruyo..bugün bu motor yarın başka motor olur ekipmanlarım benımle devam eder bu yola ..
    öyle 3 aşşağı 5 yukarı değil...1 aşşağı 2,3,4,5,6 yukarı...

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    Alıntı cihangir151 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bunları kullandığın için yüzüne gülmeleri, yarın arkandan ağlamalarından iyidir... boşver onlar da alışır...
    budur

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendileri de takmaları gerektiğini biliyorlar, ama üşeniyorlar veya para ayırmıyorlar. Senin korumalı gezmene bu yüzden gıcık oluyorlar. Seni caydırmak için de dalga geçme yolunu seçiyorlar. Dimdik dur, dalga geçenlere çatır çatır mantıklı cevap yetiştir. Bir süre sonra susacaklardır.
    İşte Benim Söylemek İstediğm Bu Aranan Kan Bulunmuştur
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Ninja ZX-6R '08
    Etme cahille sohbet küstürürsün, silme cam kırığıyla biyerlerini kestirirsin demişler. Ne kadarda iyi demişler.
    ZX-6R '08 Blue

Motosikleti
    apache rtr150
    sana laf atan olursa onlara koşarak duvara kafa atmalarını söyle bakalım yapabileceklermi ki 125 cc. lik bi makina en azından 100 yapar en hızlı koşan insan sanırım 25 yapabiliyor bak bakalım bi daha sana konuşabiliyorlarmı

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Ben zaten Belirttim. Her zaman sonuç Olarak Benim Saglıgım diye Son kararı veriyorum. Bana görede Gayet Hoş ve Karizmatik oluyor ama insanlar öyle bir bakıyorki sanki Başka bir varlıkmışım gibi Sizlerede teşekkür ediyorum. Zaten Sonuç ne olursa olsun takmaya devam. Sizde Arkamdayken Problem olmaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:27 ----------

Alıntı Hyp33Rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam marmaris gibi biryerde yapıyorum dediğin olayı, kask ve ceket geziyorum sürekli. Benimle motosiklet tamircileri bile dalga geçiyor diyebilirim Umrumda mı, değil, daha bugun bir kaza yaptım, yola mazot kılıklı bişey dökülmüş, viraja yattım ve vızztt yerdeyim. korumalarım olduğu için hiçbişey olmadı ama kafamı yere vurdum, kaskım olmasa EN AZINDAN kafamın yarılacağını düşünüyorum. Bak bir söz vardır çok severim;

HERKESİ DİNLE, AMA KİMSEYİ TAKMA

Dipnot: Marmaris'ten olduğunu farketmemişim kardeşim kusura bakma
    Sizi Ben Galiba Görüyorum yollarda Çok yanyana gitmişiz sizinle =)) Kırmızı CK
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    ben kask takıyordum millet atom karınca diyodu şimdi eldiven ve dizlik takmaya başladım millet te anladı işin ne kadar tehlikeli olduğunu ben hiç bir zaman hayati tehlikesi olan işlere yani yaş tahtaya basmam beni tanıyanlar da bunu anlamaya başladı aferin diyorlar hem koruyucu kıyafetler hem bende çok şekil duruyo motorun ne olduğu fark etmez yeter ki rüzgar alayım gerisi yalan
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    42 derece sıcakta bile montumu dizliklerimi giydim, kaskımı taktım,montun kolundan aşağı ter su gibi akıyordu çıkardığımda,millet deli bunlar bu sıcakta giymiş bunları diye bakıyordu ama umursamadım,sende gül geç ,Allah korusun ama bir gün bir kaza geçirirsen hepsinin kymetini anlarsın kardeş
    İnsanlarıda Para Gibi Işığa Tutun, İçinde "ATATÜRK" Yoksa Sahtedir!!! - "Don't ride faster than your angels can fly"

FlexMan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    bende kasksız binemiyorum alışkanlık olmuş

halitcix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 2006
    BU SORUNUN CEWABI>>>>>> EŞŞEK HOŞAFTAN NE ANLAR

motoseyyah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 500
    Bu kadar yanıt veren olmuş,birkaç tanesini okumaya fırsatım oldu. Eminim tamamı yada tamamına yakını senin doğru olanı yaptığını söylemiştir.Belkide ömrün boyunca binlerce kez takacaksın korumalarını ama sadece 1 kez bile kaza yapıp ihtiyaç duyarsan (umarım hiç gerekmez)ne kadar önemli olduğuna ve doğru bir iş yaptığına kanaat getireceksin.
    Bir tanıdığım çok yavaş giderken stabilize yolda kayıp düşmüş ve elini öyle bir soydurmuştu ki sanki elinin derisini tamamen bıçakla sıyırmışlardı.Keşke eldivenim olsaydı diye sızlanıp duruyordu.
    '' Baki kalan bu kubbede bir hoş sada imiş ''

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı motoseyyah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kadar yanıt veren olmuş,birkaç tanesini okumaya fırsatım oldu. Eminim tamamı yada tamamına yakını senin doğru olanı yaptığını söylemiştir.Belkide ömrün boyunca binlerce kez takacaksın korumalarını ama sadece 1 kez bile kaza yapıp ihtiyaç duyarsan (umarım hiç gerekmez)ne kadar önemli olduğuna ve doğru bir iş yaptığına kanaat getireceksin.
    Bir tanıdığım çok yavaş giderken stabilize yolda kayıp düşmüş ve elini öyle bir soydurmuştu ki sanki elinin derisini tamamen bıçakla sıyırmışlardı.Keşke eldivenim olsaydı diye sızlanıp duruyordu.
    KASK,ELDİVEN,DİZLİK Bunlar Her Daim Kullanılması Ve Şart Olanlar Diğer Koruma Ekipmanlarıda Eklendiği Zaman 4x4 Lük Oluyor Onun İçin Kask.Eldiven.Dizlik 3'Lüsü Çok Önemli.
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

sherrnova - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L & Kawasaki Versys 650
    Alıntı AzRaİL42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    KASK,ELDİVEN,DİZLİK Bunlar Her Daim Kullanılması Ve Şart Olanlar Diğer Koruma Ekipmanlarıda Eklendiği Zaman 4x4 Lük Oluyor Onun İçin Kask.Eldiven.Dizlik 3'Lüsü Çok Önemli.
    Mont, Kask, Eldiven, Balaklava, Pantalon Altı İçlik, Bel koruması. Ben bunlarla biniyorum. Bir tek dizliğim ve dirsekliğim yok. Dizliği en kısa zamanda alıcam. Hatta haftaya alıyorum. Robocop gibi olsakta böylesi daha huzurlu ve güvenli...

Motosikleti
    250 mct
    Böyle adamlara inat tulum giyeceksin

Motosikleti
    --
    Kardesim motorda karizmanin onda dokuzu kiyafetten gelir sen dinleme o cahil cuhela takimini..

Korumalar daha kariZMaTiK bi kerem.. ens on yazılanı okumamıştım aynını yazmış gibi olmuşum : )) sağlık olsun..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)