Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Anket: scooter mı chooper mı ?

Katılımcı sayısı
20. Sizin bu Ankette oy kullanma yetkiniz bulunmuyor
  • scooter

4 20.00%
  • chooper

16 80.00%

scooter mı chooper mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    nurguldemirbay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    asya t1
    Daha önce hiç vitesli motosiklet kullanmadım scooter ile chooper arasındaki temel farklar nedir insanlar neden scooter veya chooper alırlar.
    ikisinin arasındaki fark otomatik vitesli arabayla normal vitesli araba gibi midir.
    hangisini kullanmak daha zevkli ?
    KARTAL GOL GOL GOL
    54 SD 534 B RH+

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sılves - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok ama alıcam bir tane choopper
    ben motordan fazla anlamam motorumda yok ama bende chooper almak istiyorum bence biraz tercih meselesi bana chooperlar daha bir motor gibi geliyor

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    bence kamyon ile taksiyi karşılaştırıyorsunuz.
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

Hammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250
    Benim buna yanıtım chopper olur.

Ama bu iki tipi kıyaslamak pek doğru değil gibi.

Neticede buna karar verirken kullanıcının tecrübesi,maddi durumu,kullanım amacı,motordan beklentileri,zevk anlayışı hatta fiziksel güç ve kabiliyeti dahi belirleyici olabilir diye düşünüyorum.

Tabii buradaki tecrübeli arkadaşlar sana daha çok yardımcı olacaklardır.

ynrbzkrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar kullanım alanları farklı 2 cins motordan bahsediyorsunuz.bilmem anlatabildimmi.motor tercihinin başını ceken unsur ihtiyaçtır.sen ihtiyacına gore olanını sec derim.yaw ikiside motor diyosan da (bence yanlıs aslında) sana kullanabilecegini seç tawsiyesinde bulunabilirim.DEİTAY da dogru soylemiş ayrıca taksimi kamyonmu?

mertbirincioglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway 150 mi desem land cruiser 250 mi desem bilemedim.tam bir ikizler burcuyum

bence

hiç motor kullanmamış biri olarak chopper derim.daha ağır oturaklı bişi.scooter daha hafif fakat otomatik olması çok güzel.Vites değiştirmek debriyaj falan bunları yaparken insan karışıtırıp panik yapabilir yanlış şeyler yapabilir.scooterın bu avantajı var.kullanım amacı yeri çok önemli bence...

vedo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6
    Bence bir motosikler kullanmak, motorla daha fazla bütünleşmek ona daha fazla hakim olmaktır. Dün fuarda birçok scooter denedim. Motosiklet kullanan biri olarak scooter oturuş stilini benimseyemedim. Sanki üzerinde emanet durduğumu hissettim. Motosikleti tercih etmemin sebeblerini; motora daha fazla hakim olmak, daha fazla ve güvenli yatabilmek, büyük tekerleklerin ve vitesin avantajların kullanabilmek ve daha keyifli uzunyol yapabilmek olarak sayabilirim. Ancak scooterlerinde pratik ve daha kolay kullanımlı olmak ve kapalı bölmeler gibi avantajları vardır. Hatta dezavantajlarını asla hissettirmeyen modelleride vardır. Gilera nexus gibi..
    Less is more...

ylmzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    scooter da basarsın gaza gidersin rahattır. bence vitesli motorun zevki başkadır. racing motorlar duruş pozisyonuna göre rahat değildirler. uzun mesafe kullanımlarında yorarlar biraz ama kullanmak büyük zevktir.

ben cup aldım yarı otomatik olmasına rağmen en kısa zamanda vitesli bi motor almayı düşünüyorum. chooper hem rahat hem zevkli olduğundan chooper diyorum.
    Korkarak yaşıyorsan yalnızca hayatı seyredersin

ccbbdd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    5Yamaha3Virago5
    birbirinden çok alakasız 2 tür...
    [B]"Akıllı olanlar sebepler konusunda tartışırlar,ama nihai kararı sonuçta sürekli aptallar verir...!"[/B]

titanic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    AS 150 T 19 A
    bunu hiçbirşeye değişmem

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Alıntı delitay adlı üyeden alıntı
    bence kamyon ile taksiyi karşılaştırıyorsunuz.
    motorsuz motorcuyum ama bnde bilirim az
    hak verdim sana
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

soyle izah ediyim.a1 sınıfı ehliyetle kullanılan motorlardan var evde uc dort tane ve ben motorum olmadıgını alacagımı soyluyorum.scooter yada mopedler bisiklet gibidir.yanlıs anlasılmasın cok eglencelidir ve cok iste gorurler.ama motor denince insanın aklına vitesli iri biseyler geliyo.bi bayan icinse scooterin dogru bi secim oldugunu dusunuyorum.

delitay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    artık yok.....
    motosikletlerin hepsi iki tekerli olsada modeller itibari ile ciddi karakteristik fark gösterirler. chopper kullanıcısı olarak şunu söyleyebilirim diğer modellerin hiçbirine benzemezler. Ve bence en önemli özellikleri;
    1) alçaktır iki ayağınıda rahatlıkla yere basabilirsin.
    2) virajlarda yatması ve kalkması diğer modellerden zordur çünki aks mesafesi açıktır. onun için başlangıç modeli olarak tercih edilmesi genelde hata olur.
    scooter hakkında pek bi bilgim yok çünki hoşuma giden bir model değil.
    yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
    ve bir orman gibi kardeşcesine...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler