Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Siz nerede durursunuz??????

Motovento
    REKLAM ALANI
    remzi_39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Zweisam an der AmpelHi!

Sagt mal, wie macht ihr das wenn vor euch vor der Ampel ein anderer Motorrad Fahrer steht und genug Platz ist um links oder rechts neben dem zu stehen?

Fahrt ihr daneben, auch wenn ihr den anderen garnicht kennt oder bleibt ihr hinter dem stehen?

Ich denk immer 'stellste dich jetzt neben dem oder nicht', ich will den ja auch nicht behindern.

Lambalarda ikili.
    Bana söylermisiniz,önünüzdeki lambada duran baska bir motorcunun saginda solunda yeteri kadar yer oldugu halde siz nerede durursunuz?

Öteki kisiyi tanimadiginiz halde yaninami durursunuz, yoksa arkasindami durursunuz?

Benim herzaman düsündügüm yaninami dursam yoksa arkasinami? O kisiyi rahatsiz etmekte istemem..

Umarim anliyabildi herkes söylemek istedigimi?
    Bende bunu cok kere düsündüm..
    Lambada bir motorcu duruyor..
    Yaninami girsem yoksa arkasindami dursam..
    Ne yapsam acaba diye düsündügüm olmustur..

Ben genelde arkasina ama az sagina yada soluna dururum..
    Yani yanina girmem...
    Kiskirtmak istemem o kisiyi...

Burada harika yorumlar yapilmis bu konuda...
    Yok yanina giderim konusurumdan tutunda yok o kisinin arkasina dururum kiskirtmamak icin e kadar hersey var...

Soru bu arkadaslar..
    Siz kirmizi lambada duran bir motorcunun neresinde durursunuz?
    Arkasinda, yaninda?
    Hayatin icin bir saniyeni harca.
    Hayatini bir saniye icin harcama.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Bir gün lambalarda durdum arkama sessizce motor yanaşmış sağ şeritteyim ve düz gitmekten vazgeçip geri geri gidip sola dönecektim ki arkama motor yanaşmış neredeyse çamurluğunu kırdırıyordum. "Ne yapıyorsun birader?" diyince "kusura bakma aynadan göremedim" dedim.

Bundan sonra lambalarda geri gitmem ve başka bir motorun arkasına ip gibi dizilmiş şekilde durmam nerde ne zaman ne olacağı belli olmuyor

En iyisi yanında durmak

Motosikleti
    BMW F650GS Twin
    Eğer yeterli boşluk varsa yanına giriyorum, hem selamlaşıyorum (motosiklet sosyal bir makine sonuçta) hem de arkadan yanaşabilecek, hatta çarpabilecek hanzo 4 teker sürücülerine karşı kendimi daha fazla güvende hissediyorum.

Kalkışta da kışkırtmamak için biraz geç biraz da yavaş kalkış yaparım...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Şöyle bi süzerim. Acemiyse yanına girmem, düşer beni de düşürür veya irkilir düşeceği yoksa düşürmüş oluruz boş yere. Apaçiyse, yanına girer ışık yeşile dönünce jet gibi kalkarım. Maksat kıl etmek
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    ben hangi tip ve türde motor olursa olsun beni görmesini sağlar aynadanda olsa selamlaşırım.

şeridin ortasındaysa aşağıda olduğu gibi fermuar düzenine uygun yanaşırım çok sağa ve sola yanaştı ise boşluğa girerim ama kalkışta hiçbir zaman gaz çekmem öncelikle benden önce ışıklarda duran kişinin kalkış yapıp gitmesini beklerim.

"Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    CBR 600F
    valla yeşil'in yanmasına daha varsa, 80-90 saniyelik ışıklarda, gider yanında dururum valla... ama kışkırtmamak adına selam veririm, sakin kalkarım motora gaz vermem... maksat orda slm'laşmak

Eğer yeşil yanacak gibiyse resimdeki gibi arkada çaprazında bi yerde dururum

Jubaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yanina gider selam veririm ilgimi ceken bisey olursa konusurum hatta cek saga isareti yaparim sonra muhabbet ederim durursa.
    We are many...

Motosikleti
    Aprilia Caponord 1200 add & Benelli Tnt 249 S
    arkasında durupda egsoz gazını yutmak istemem, resmen kaskın içine doluyor o gaz nefesim daralıyor. gider yanına dururm ışığın yanmasını beklerim samimi birisiyse konuşuruz yoksa ışığım yanar yoluma giderim, çokda kasmaya gerek yok.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    yamaha fazer s2 2009
    bikac kere yaninda durduğum oldu ama o sığır gibi bakışlar rahatsızlık vermeye başlayınca arkada dürüyorum artık. arkada duruncada bazen 2 bazen 3 motosiklet arka arkaya geliyor busefer millet trafikte zulüm çekerken yanyana girebilecek 3 motor arka arkaya ooluyor bu seferde millet arabadan öyle bir bakiyorki anliyorsunuz yanyana gidin demek istediklerini.böyle manzaralarda her uzun ince bir yoldayim sarkisi aklıma geliyor neden bilmem bı anda kendimi kaybedip en yakın jilete uzanıyorum . jilet kısmı yalan da gerikalan a ne diyeceksiniz ?

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    eğer sıkıştıracak gibi olursam yanına gitmem
    yoksa kim olursa kaç cc veya büyüklüğü ne olursa olsun yanında durup selamlaşmak isterim
    konuşmaya gerek bile yok bir selam yeter benim için

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben hangi tip ve türde motor olursa olsun beni görmesini sağlar aynadanda olsa selamlaşırım.

şeridin ortasındaysa aşağıda olduğu gibi fermuar düzenine uygun yanaşırım çok sağa ve sola yanaştı ise boşluğa girerim ama kalkışta hiçbir zaman gaz çekmem öncelikle benden önce ışıklarda duran kişinin kalkış yapıp gitmesini beklerim.

Yazacaklarımın hepsini yazmış arkadaş sağolsun.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

airhead - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R80
    rahatça girecegim boşluk varsa,yanına girerim.Ama öyle kafa kafaya degil,az geride kalır,selam veririm.boşluk yoksa hiç ugraşmam.sonra yanlış anlaşılıyor.

Motosikleti
    CBR600RR
    Ben yanına gıder yesılde kalkalımmı dıye sorarım

Saka bıyana bu yesılde kalkma olayı basıma bı kac kere geldı hem oto suruculerı hemde aramzdan arkadaslar.

Öle hıc neresınde durayım falan dusunmedımben ısıtka hep onde olmaya calısırım malum bazı oto suruculerı ısıgı dahası orda bekleyen aracı farketmıyo bazen kacmak gerekıyo

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:32 ----------

Valla anlatmadan edemıcem bırgun renoult 9 model bı arac ıcınde 4 genc, ısıkta beklıyo bende yanlarındakı serıde yanastım sol tarafa.

Surucu arkadas usta yarısalımmı? bende 251mz var olur dedım
    Tabı hepsı hazırda beklıyo bende devrı yuksek tutuyorum falan yesıl yandı bunlar ok gıbı fırladı patınaj lar falan, bende sakın bır sekılde sola dondum o arkadasların yuz ıfadelerını merak edıyorum hala
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Remzi,olması gereken arkasında durmak.Ama sen ne yaparsın diye soracak olursan yanına gelir bakarım kim diye Bakarım karşı tarafa,duruma göre o birkaç saniyede muhabbetin belini bile kırarım.Türk'üz nede olsa hehe.Ama orada yaşasam (2 Yıl yaşadım).Dönüp bakmam bile .
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

dmert89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco agilty-125 ;)
    Bende çoğunluk arkadaşın dediği gibi şartlar müsaitse yanında durur bi tebessm eder selamlaşırım.Yeşli yandığında o kişiye bakmadan kendi keyfime göre giderim.Olması gerekende bu bence

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    yolun,durumun,sürenin(ışık) ve en önemlisi adamın görüntüsüne göre davranırım.şartlar müsaitse yanında durmayı tercih ederim....
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Genelde resimdeki gibi ancak beni mutlaka aynada göreceği şekilde duruyorum.

Bazıları aynada görüp göz göze geldiğimizde bile başıyla hafifçe selam veriyor, hoş oluyor

Eğer ışıklara kadar trafikte denk gelip beraber seyretmişsek, o kişinin sürüş tarzına göre bazen uzakta, başka bir noktada durmayı tercih ettiğim oluyor.

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Yol müsait ise yanına girer ve selamlaşırım.Zaten motorcunun doğasıda bu olmalıdır kanımca.Yollarda yanlızlık içerisinde seyahat eden bir motocuyla,trafik ışıklarında kısa bir göz teması bile yanlızlığa iyi gelir.Böyle bir selamlaşmadan rahatsız olan motorcu şimdiye kadar görmedim.Ayrıca her motorcuda bunu ister kanımca.Rahatsız olanda ya kendini beğenmiş yada derin psikolojik sorunları olan birisidir.Onlarıda bırakın tek başlarına it gibi sürsünler motorlarını.
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

konu süper yaa

ben ruh halime göre o gün gıcıklık yapmak istiyorsam yanına dururum. daha da gıcıklık yapmak istiyorsam ve elemanda yarışıcı tipi varsa arkasında durup, ensesinde nefesimi hissettiririm

onun haricinde yaşlıysa arkasında. gençse yanına dururum genelde.

her yere dururum farketmez. kafamın estiği yereutanma sıkılma yok ki pişkin adamım ben
    genelde ışıklarda yanımdaki motrla depar attıktan sonra bir sonraki ışıklarda konuşuruz. kaç gördün
    bir keresinde 3 ışık boyunca drag yaptığım eleman 3 ışıkta da yenilince kaskını çıkarıp kaçlık bu dedi(kendindeki 125lik) ben de 150 lik dedim. o da hııı ondan geçiyorsun zaten demesinmi ne diyeceğim şaşırdım adam lafı vurdu gitti

Motosikleti
    Stunt Apache RTR Artık Yok....
    Herzaman en sol şeritte dururum motorcu var yada yok benim için fark etmez en öne geçer en solda dururum ışıklarda kalkınca hiç bir zaman arada kalmak istemem
    [B]Bahadır Şenonar[/B] [COLOR="Red"]A rh(+)[/COLOR]
    [B]Sözcüklerin gücünü anlamadan insanların gücünü anlayamazsınız.[/B] :bounce:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)