Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Polisin yaptıgı şerefsizlik.

Motovento
    REKLAM ALANI

Burada yazdıklarıma biliyorum ki bir çok kişi sert çıkışıp, ehliyetim olmadıgını vurgulayıp, polislere attıgım lafı dile getirecektir. aylar onceki konumda polislerin ne kadar mütavazi oldugunu dile getirmiştim. Ama tam tersi şerefsizleride mevcuttur.

Benim ehliyetim henüz elime ulasmadı, haftalar kaldı. Oh be diyordum kendi kendime.. bugünki olaya kadar.. Okuldan cıktım ve evime gitmek için motosikletime bindim. Motorumun ön farında farkedilmek için 20 cm uzunlugunda yuvarlak beyaz çakar mevcut. Motosikletimle okula gidip gelmemi çekemeyen birisi beni polise "kendini millete polis gibi tanıtıyor" şeklinde şikayet etmiş ve anons geçilmiş plakam. Okuldan merkeze indim yemek yemek için. Motorumu park ettim. 2 dakika gecmeden 3 adet polis ekibi geldi ve kim bu motorun sahibi dedi. Benim dedim, evraklara baktılar. Ehliyetin var mı dediler. Bende hayır yok dedim. Neden kullanıyorsun dedi. Şuan kullanmıyorum, park halinde iken geldiniz. kullanırken görürseniz geregini yaparsınız abi dedim. Motoru inceledi bu çakar ne dedi. Abi dedim hayırdır ? Millet motorunun altına arkasına önüne renklerce led takıyor, benim taktıgım 20 cm lik led mi sorun olusturdu. Motoru oyle böyle incelediler. Ve anons gecti mecbur trafik gelcek yada sen bizimle karakola gel dediler. Ortada birşey yok ve motorun herşeyi tam, bende motoru suan ehliyetsiz kullanmıyorum ve görmediniz, Sorun nedir dedim. Biz seninle ugrasmak istemiyoruz kardes emin ol ama anons gecti mecburuz yoksa senın motorunla ne işimiz olur dediler. Karakola gel öndeki le d için özür dile sök git dediler. İyi dedim bindim oto ekibine. Fakat motorunla gel dediler. Yok ehliyetim abi kullanmam dedim ben sizle gelim dedim. Yok o sorun olmaz sen gel bizimle gel dediler, 3-5 ısrardan sonra mecbur atladım motora gittim. Evrakları aldılar birde baktımki ehliyetsiz motor kullanmaktan hakkımda işlem yapılıyor. Olayları bir bir özetledim Park halindeydi zorla beni motora bindirip getirdiler dedim. Kimse cevap bile vermedi. Ordan bi polis atladı olaya. Çocuk park halindeymiş, tutanagında seyir halinde diye birşey yazmıyor ceza kesemezsin dedi. Diger polislerde işimize karısmayın diye cıkıstılar. Ve tutanagı değiştirdiler. Gözümün önünde beni tongaya düşürüp motosikleti kullandırıp ceza yazdılar. Üstelik bana iyi davranan polis, birşey olmaz gel diyen polis, çocuk motorla önümüzde geldi nasıl ceza yazmayalım dedi. Diger iyi polisin sayesinde motoru baglatmadım. Sadece ehliyetsizlikten 450 TL ödersin dedi ve üzülme dedi. motorumu verip uğurladı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    HARBİDEN ŞEREFSİZLİK İKİ YÜZLÜLÜK
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    olanlar gerçekten çok üüzücü. ağlarmısın gülermisin şaşırdım valla. geçmiş olsun diyorum. umarım bir daha böyle bir durumla karşı karşıya kalmazsın....
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    savcılığa git olayı anlatan bir dilekçe 2 de şahit ayarla ve itiraz et bence.parana yazık.banada emniyet şeridinde beklerken plakamı alıp ceza gönderdiler(trafiği tehlikeye sokmaktan) itiraz ettim sonucu bekliyorum....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    bu durumu kanıtlayan delilin varsa olayla ilgili polisler hakında davacı olup onları güzel bir kızartma yapabilirsin..

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    olayın bi ayrı boyutu da motorunu verip trafiğe atması tekrar
    ehliyetine el konan bi sürücüye verin ehliyetinizi yolunuza devam edin der gibi
    baştan sona saçma sapan bi olay polislerin yaptığı
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    şu an kullanmıyorum demek uyanıklık, kumpasa getirip motora bindirmek şerefsizlik midir?
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    uğraşılmaz abi bunlarla cidden şikayet etse nolcak kimi şahit göstericek neyi delil kanıt göstericek. ha arkadaşımız verseydi 20 şer kagıt bak nasıl salıp gönderiyolar .
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

Şahidim olmaz mı .. Polisler motorun basına geldiginde bir sürü arkadasım ve abiler geldi. Esnaflar bile polise cıkıstı. İşin kötü tarafı, daha once kaza yapmıstım ve ehliyetsizlikten yine ceza odemiştim, kazadan dolayıda kamu davası acılmıstı. Polise dedim, ikinci defa olunca ceza agırlasıyormu diye, ısrarla hayır yok yine aynı ödersin dedi. Çok kötüydü benim için, polis zorla motora bindirip, karakoldada diger polislere, motora binerek geldii diye onlarca kez söyledi..ve bu söyleyiş tarzı suç bastırır gibiydi hep.. Karambole ceza yedim anlayacağınız kimse beni dinlemedi. Kanunlara göre ceza yazmaları imkansız idi. Hatta beni motora bindirip karakola neden götürdüklerini anlamadım şimdi gittigim için kendime salak diyorum. Park halindeki motora kim ne yapabilir led var diye. ORda abiler anahtarı alıp gitme dediydiler ama polisler o kadar iki yüzlüydüki beni ikna etti ve ısrar etti gel motorunla bi gidelim diye..

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    bu işin üstüne gitmeni öneririm .
    böyle bırakmamalısın
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    İşte. Yalan dolanla iş yapılıyor. Geçen gün de bizi Arabaya yatırıp suçlu muamelesi yaptılar. Bizde Kendimizi ezdirmedik. Allaha Şükür Agzımız laf yapıyor yasalar ile ilgilide bilgimiz var. Ama Böyle Ketenpere ile yaparlar Adi Herifler. Sonra memlekette polis neden sevilmiyor. Sevilmez.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    sağduyulu mesajlar bekliyorum umutla!
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte. Yalan dolanla iş yapılıyor. Geçen gün de bizi Arabaya yatırıp suçlu muamelesi yaptılar. Bizde Kendimizi ezdirmedik. Allaha Şükür Agzımız laf yapıyor yasalar ile ilgilide bilgimiz var. Ama Böyle Ketenpere ile yaparlar Adi Herifler. Sonra memlekette polis neden sevilmiyor. Sevilmez.
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Bu şerefsizlikten ziyade, "şeytana pabucunu ters giydirme" durumu olmuş.
    Geçmiş olsun ...

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    valla beni bilen bilir polisle aram iyi değildir ama bence bu şerefsizlik değil, aksine işini çok iyi yapmış. ehliyetsiz motora bindiğini sende biliyosun, poliste biliyor, hatta artık ben bile biliyorum.
    sen çakallık yapıp kanunen haklı duruma geçmişsin ama aynı çakallığı (ki sen buna şerefsizlik diyosun) polis yapıp bu sefer o kanunen haklı duruma geçmiş. sonuç olarak olması gereken olmuş.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Super Moderator Olcan138 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Keeway Superlight 150
     Bu Konu MT Site Yönetimi Tarafından Kapatılmıştır.
    Sebep:  Önce konuyu hakaretlerden arındırıp, şikayetiniz varsa da uygun bir dille aktarın, sonra ona göre yorum yazalım...
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    1-3-8........................................138
    FORUM KURALLARI ve KULLANIMI HAKKINDA

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)