Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Eldiven Konusunda

Motovento
    REKLAM ALANI
    SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Merhabalar , daha bir kaç gün önce motordan düşünce eldivenin değerini anlamıştım çünkü elimin içi yara oldu hep.şimdi arkadaşlar forumu araştırdım ama pek bir şey bulamadım eldivenle ilgili , ben yazlık bi eldiven almak istiyorum , bana öneride bulunabilirmisiniz , parası çok önemli değil , yeterki sağlam olsun...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    aslında bende düşünüyorum eldiven almayı bu konuyu açtığın iyi oldu yararlanırız belki selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    arkadaslar koruma malzemeleri ile ilgili çok fazla söyleşi var eldiven tabiki bunların içinde (nedense koruma deyince sadece kask kişilerin aklına geliyor)
    donanım tam olduğunda kask , bellik , ayakkabı , eldiven ,mont, hepsi olmalı sadece kask ile kafanızı korursunuz.
    mutlaka arkadaslar tekrar söylüyorum MUTLAKA motora binmeye devam etmek istiyorsanız tam teçhizatlı binin....
    eldiven için benim aldığım kışlık model oldukça ii ve yazlık olarak ta fuardan sipidi marka bi eldiven aldım , ii rahat terletmiyor gazıda çok ii hiisediyorsunuz başarılı bi ürün ...
    (yinede siz içine yüzük takmamaya çalışın eldivenlerinizin)
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar koruma malzemeleri ile ilgili çok fazla söyleşi var eldiven tabiki bunların içinde (nedense koruma deyince sadece kask kişilerin aklına geliyor)
    donanım tam olduğunda kask , bellik , ayakkabı , eldiven ,mont, hepsi olmalı sadece kask ile kafanızı korursunuz.
    mutlaka arkadaslar tekrar söylüyorum MUTLAKA motora binmeye devam etmek istiyorsanız tam teçhizatlı binin....
    eldiven için benim aldığım kışlık model oldukça ii ve yazlık olarak ta fuardan sipidi marka bi eldiven aldım , ii rahat terletmiyor gazıda çok ii hiisediyorsunuz başarılı bi ürün ...
    (yinede siz içine yüzük takmamaya çalışın eldivenlerinizin)
    evet bu spidi yi bende duyuyorum ama nerden alabilirim biraz araştırdım ama bulamadım. bu arada Delta bisikletin kendi markası olan Delta eldivenleri var , Kevlar kumaştan yapılma 65 ytl civarı http://www.mototr.com/Default.aspx?_Args=CatSel,86 bilgisi olan var mı , yoksa gidip clover revit felan mı almak mantıklı , teşekkürler...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    0216 445 45 56 murat ile görüş istersen onda var veya Ankara için yönlendirir...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    revit eldiven almamanizi tavsiye ederim cunki avuc icleri parmak icleri eriyor nedense....

2 gun once evrene guzel bir eldiven aldik simdi markasini hatirlamiyorum ama kaliteli birseydi 50 eu fiyati. ulusan motor la gorusursen yildiz taraflarindaki dukkanlarinda gidip incelersin . sitesi ulusanmotor com
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Arthas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rayjay Çok doğru söylüyorsun bende de revit in solar modeli var yazlık, pamuk pamuk oldu parmak kısımları, heralde 1-2 aya açılır oralar. Alpinestars Sp-1 modeli eldiven almayı düşünüyorum. Yazlık eldivenler iyi güzelde koruma konusunda şüphelerim var. Bu yüzden bu eldivenden alıcam bende.
    [I]Bir yerde küçük insanların büyük gölgeleri oluşuyorsa orada güneş batıyor demektir...[/I]

rayjay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 1000RR
    piste cikmiyorsan mevsim itibari ile bu tarz bileklikli "gauntlet" bir eldiven almani tavsiye etmem. koruma potansiyeline diyecegim yok ama bir hafta icinde bezip takmamaya baslama ihtimalin yuksek. arti eldiven kaynakli kotu kokulara da alisman gerekebilir
    [COLOR="Red"][B]Been here, done that before and survived[/B][/COLOR]

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    peki arkadaşlar eldiven deri mi olmalıdır , deri olacaksa yazın terletmezmi acaba onu merak ettim...

Starsailor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 620 Dark
    Revit eldivenden ben de memnun kalmadım,çok kısa sürede yırtıldı parmak kısımları
    Eldivende bayan modelleri için çokda fazla alternatif yok maalesef Türkiye 'de
    Ducatista:)

birazblues - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mz Etz 251

nasla bir daha held nok.. revitt mevitt nok..

Mrb, ben yazlık olsun aman rahat bişi olsun diye held jump diye bir eldiven alayım dedim, bir de çok ucuz gelince fiyatı hemen aldım.. Ancak dört saat kullandıktan sonra eldivendeki hayret verici değişime inanamadım. Yani onu almanı tavsiye etmiyorum bak..
    Sanırım revit ile ilgili de genel bir hoş görüntü ama dayanıksızlık söz konusu. Ne tip bir eldiven birkaç saat sonra aşınmaya kağıt gibi erimeye başlar bilmiyorum ama heldin şu andaki (daha üç dört gün kullandım iki ayda) halini bir görseniz. Bir daha bu tarz bişi alırken görünüşüne aldanmayacağım ben.

Sadece elini mümkün olduğunca terletmeyecek (inan bir zaman geliyor ellerinden iğrenmeye başlıyorsun) ve mümkün olduğunca koruyucu bir şey seçmeni tavsiye edebilirim. Şimdiden güle güle kullan.

denizcimuzaffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Beat ve denizciforesight :))
    ben de katkı yapayım.
    elin içinde oluşan travmalar, ayak altından sonra en zor iyileşen, en çok acı verenleridir. ellerimizi koruyalım en iyi şekilde Kol kırığı sorunsuzca hallolur ama el içinde tendonları zorlayacak denli bir yaralanma 6 ayda iyileşebileceği gibi, gitar-saz çalmamızı yaşamımızın sonuna kadar engelleyebilir
    Kazasız belasız sürüşler
    Poturdak

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    ben yazın terlemeyi göze alıp bileklikli deri bir eldiven kullanıyorum. deri sürtünmeye karşı en iyi koruyan materyaldir, ancak terletmesi negatif yanıdır.
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    eski yazlik eldivenlerimden memnum olmadigimdan gittim gecen hafta kendime bu yaz icin yeni eldiven aldim.

ilk önce Alpinestars vardi aklimda ama iki sey beni gicik etti: uzun bilek kismi (YAAAAZLIIIIK eldiven istiyom len, öyle dirsegime kadar zimbirtiyi ne yapayim yazin...) ve benim parmaklarimin hareketini fazla kisitlamasi (ki bu aslinda emniyet icin yapilir, kücük ve yüzük parmaklar düstügünde kolay hasat olurlar ...).

duvarda asili bütün modelleri denerken (HeinGericke'deydim bu arada) en cok hosuma giden HG'nin AIR modeli oldu (zaten pantolunu vardi, simdi de eldiveni oldu). tavsiye ederim. elin ici deri kapli ve asinmaya karsi yeterince korur, üstü ise yirtilmaz ama hava geciren naylon bir tabaka (kalinca birsey, yani elinize carpan böceklere karsi da korur). insallah bu alet 2-3 yil dayanir...

http://www.heingericke.com.tr/urun.p...ak=Eldiven&p=3

ve yazlik pantolonum:

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    Alıntı Predator[23rd] adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk önce Alpinestars vardi aklimda ama iki sey beni gicik etti: uzun bilek kismi (YAAAAZLIIIIK eldiven istiyom len, öyle dirsegime kadar zimbirtiyi ne yapayim yazin...)
    Yazın kaza yapınca bileğe bişey olmaz gibi bi durummu var da ben bilmiyorum. Arkadaşlar bu giysileri kazadan korunmak için alıyoruz, yaz kış farketmez. Eldivenin bileklik kısmının önemini kazada arkadaşım bileğini bariyerlere vurup tendonları zarar gördüğünde anladım, boşuna yapmıyolar onları dirseğe kadar. İster bilen birine kulak verirsiniz, ister deneyip görüp tercihinizi yaparsınız, karar sizin...
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    BMW R1200GS '08 & Piaggio X9 250 '06
    Kışlık eldiven olarak Clover kullanıyorum. Tüm kış kullandım, düştüm kalktım bana mısın demedi, seneye de kendisi ile devam tavsiye ederim. (Bulabileceğiniz yer: Mototal - 60€)

Clover'ın yazlık modellerinde istediğim gibi birsey bulamayınca, bende Dainese aldım. Gayet memnunum tavsiye ederim. (Bulabileceğiniz yer: Mototaş - 40€)

Web sitelerinde modelleri görmek mümkün.

Predator[23rd] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500 ABS
    Alıntı danger0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu giysileri kazadan korunmak için alıyoruz, yaz kış farketmez. Eldivenin bileklik kısmının önemini kazada arkadaşım bileğini bariyerlere vurup tendonları zarar gördüğünde anladım, ...
    aslinda haksiz sayilmazsin. ancak bileklerine destek veren adam gibi malzeme olmadan eldivenin bilek kismi uzun olmus kisa olmus cok fark etmez - zaten ben eldiveni ceketimin icine sokuyorum, yani ceket koruma fonksiyonunu kismen devir aliyor.

benim tanidigim motorcularin pek azinin (yok denecek kadar az) eldivenlerinde sert (plastik veya carbon) bilek destegi var ...

koruma isinin sonu gelmiyor nitekim. özel bot, dizlik, kalca korumasi, dirsek, omuz, sirt, el ve bilek + bunlarin üstüne de herhangi bir kumastan degil, deri (en azinda 1.2mm) veya D400 (veya daha iyi) kumas olacak ki ise yarasin... yani öyle kot pantolon ve üstüne diz korumasi ile gercek anlamda korunmus olmuyoruz ...

patriote - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    HeinGericke ve Alpin Star'ın kanguru derisinden yapılma yazlık eldivenleri var.

Daha önce yaz için (pist dışında) deri eldiven tercih etmedim.
    Bu nedenle kullandığım eldivenler değil.
    Fakat kullananlar çok memnun.
    Sanırım bu yaz bu iki markadan birini alacağım.
    Buradaki fiyatları 70 euro civarında.
    Eğer imkanınız varsa, kullanmadığım halde tavsiye ederim.

Koruma konusuna gelince,
    Predatorun dediği gibi koruma konusunun sonu yok.

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı SilentScream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bu spidi yi bende duyuyorum ama nerden alabilirim biraz araştırdım ama bulamadım. bu arada Delta bisikletin kendi markası olan Delta eldivenleri var , Kevlar kumaştan yapılma 65 ytl civarı http://www.mototr.com/Default.aspx?_Args=CatSel,86 bilgisi olan var mı , yoksa gidip clover revit felan mı almak mantıklı , teşekkürler...
    Aman dostum, delta'ya gidip kazıklanma boşu boşuna, uzak dur derim...
    bu arada lafım eldivene değil, işletmecisine, yoksa eldiveni fena değil...
    Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer

arkadaşlar bu eldiveni aldım ama biraz acele ettim gibi. fiyatı 95 avro , karbon destekli bir eldiven , sizce nasıldır . bering sx11

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)