Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Antalya'dan Örnek Davranış...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    MOTOSİKLET SÜRÜCÜLERİ KASK DENETİMİ

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

[IMG] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

Motosiklet sürücülerine kask denetimi ile kask takmayan sürücülerin karıştığı trafik kazalarında ölüm, kalıcı sakatlıklar ve ağır yaralanmaların önüne geçmeyi hedefledik Motosiklet sürücüleri üzerinde yapılan kask denetimleri ile Antalya il merkezi’nde motosiklet sürücülerine % 80 oranında kask takma davranışını kazandırmayı başardık. Bunun neticesinde diğer yıllara oranla motosiklet sürücülerinin karıştığı trafik kazalarında kayda değer bir artış olmadığı gibi, bu kaza rakamlarında azalmalar görülmüştür.

Yapılan bu denetimlerin diğer bir olumlu sonucu da çalıntı motosiklet ve motosikletle işlenen suçlar(kapkaç, hırsızlık vs). azalma görülmüştür.

Haberin Devamı İçin;Antalya Trafik Denetleme

Bende Antalya'da Yaşayan Bir Vatandaş Olarak Kask Konusunda Polisimizin Motosiklet Sürücülerini Her Seferinde Uyarmasından Dolayı Tebrik Ediyorum Örnek Bir Davranış Antalya'da Kasksız Motosiklet Sürücüsü Görmek Çok Nadir Artık...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bunlar yeterli değil.. daha fazla denetim daha çook ceza lazım...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tabiki Ama Bunların Öncelikli Olarak Metropol Die Tabir Ettiğimiz İstanbul,İzmir,Ankara,Antalya Gibi Yerlerin Öncülük Etmesi Gerekiyor...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    aynen antalyada kasksız motora binmek çok zor direk tutuyorlar ..

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen cezalandırıcı mısın ?
    ceza yerine sagopa lazım hehe :D
    Ceza yerine kask lazım
    "Muğla'nın Bodrum ilçesinde Trafik Haftası etkinlikleri kapsamında, kasksız trafiğe çıkan 30 sürücüye kask hediye edildi."
    Eğitim şart...

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    evet antalya bu konuda çok sıkı ama herseyden de ceza kesiyolar be plka kesik diye cerceve yok diye depoda sticker vardı polis bana artismisn sen diye söktürdü ya:S
    Kanuni Breton 125 siyah,Yamaha YBR 125 siyah (2009),Yamaha RX 135 KİNG(Yeşill)-Yamaha RX135 KİNG,(Sİyahh) Black

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    evet antalya bu konuda çok sıkı arkamdakine kask yok diye ceza yazdılar yaz canın sağolsun dedim çünki kocaman eksozum vardı =)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    3. resimdeki vatandaşlar emin olunki o kaska benzer şeyleri!! sadece ceza yememek için takıyorlar...yoksa bir koruyuculukları olmadığı gün gibi ortada!!!
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

rasta07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NT700 v Deauville
    Kask takmak kendi hayatımın güvencesi , kuraldır , uyulmalıdır . Takmazsam zararı bana olur , bu ayrımda olmayıp saçı bozulmasın diye kask takmayan adam kaza yapsa kendine zarar verir daha da bişey olmaz .

Polis bana zarar vermeye yönelik dış etkileri nekadar engellemeye çalışıyor ?

Mesela ayarsız Xenon farlı "keko" arkadaşları yakalamak için bu kadar ilgilimi ? Yahut durağa bile girmeye tenezzül etmeyen sağ şeridi cehenneme çeviren dolmuşçulara karşı ne yapıyor?

Etrafta trafik canavarı diye alnında yazan yüzlerce araba sahibi var , istese tutar kulağından verir cezasını , ama veriyor mu ?

İlk aklıma gelenler bunlar , biraz düşünsek daha yüzlercesini bulurum . Ama polisin tek yaptığı sıkı denetim kask . Neden ? Doslar alışverişte görsün.

Her akşam motor kullanmayı ızdırap haline dönüştüren bu trafik için bişey yapmayan polis , özelliklede antalya polisi için ne kadar övgüler düzseniz boş geliyor bana.
    Köpeğe atılan bir kemik yardımseverlik değildir. Yardımseverlik, en az köpek kadar aç olduğunda etini onunla paylaşmaktır. Jack London

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)