Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Motosiklet Yıkanabilir Mi ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Böyle bir çinli motosiklete sahibim.Motorum çok kirlendi bazı büyüklerim motosiklet yıkanır mı hiç diyor.Siz ne düşünüyorsunuz Yıkamalıysam nasıl yıkamalıyım.Direk hortumu açıp yıkasam sakıncası olur mu

Size göre saçma bir konu olabilir kusura bakmayın ama büyüklerimiz yıkanmaz diyor.Siz yıkıyormusunuz motosikletlerinizi

İşte ASYA'M
    Kirli hali değil bu ilk alındığında çekmiştim fotoğrafı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor kısmına tazyikli su sıkmadığın sürece sorun olmaz, yıkanabilir.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

!Lk£® - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YZF R25
    ayda bi kere götürüyorum arabaların yıkandığı yerde tanzikli suyla yıkatıyorum
    1 yıldır..
    bi zararını görmedim henüz
    Mondial 151RS ( 2009-2010) = 7.500Km
    Honda CBR 125R (2011,2016) = 27.000Km
    Yamaya YZF R25(2016, ∞) = 5550Km

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sıcakken yıkama silindiri çatlatablr soguk su ile teması.buji bobin ve karbratöre bak.üstten yıkarsan bsy cıkmazda motoruda yıkıcam dersen bunları iyi kurutman gerekir motorun calısmaz yoksa.

Motosikleti
    Honda CBR 125R 2008
    dostum bas suyu. yagmur da su degıl mı? hıç bırşey olmaz. zaten senın karburator ebesının nıkahında
    I'm solo, I'm ridin' solo:wiinkk:

Motosikleti
    CBR600RR
    Tabıkı yıkanır lastıklerın yanakları arap sabnu ıle sılınebılır bıle
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı cHreSs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bas suyu. yagmur da su degıl mı? hıç bırşey olmaz. zaten senın karburator ebesının nıkahında
    En güzeli valla kardeşim.Basıcam suyu birşey olmazsa tabi.Benim motorla işim yok ama motorun üzerinde de kirli yerler var.Yani benzin musluğunun bulunduğu tarafta.Neresi kirliyse basıcam suyu.

İnşallah birşey olmaz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    2 Teker
    hiç bişey olmaz rahatlıkla yıkayabilirsin... Hatta bıcı bıcı ya gir ( şaka yaw şimdi gider girer)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı 06ANK06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hiç bişey olmaz rahatlıkla yıkayabilirsin... Hatta bıcı bıcı ya gir ( şaka yaw şimdi gider girer)
    Puhahahaha yei çıktım onu almayı unuttum.

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    Şelalenin altına koy o motor yine çalışır tek çalışmayacağı aksam sinyaller olacak oda su gidince çalışır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı y.infernal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şelalenin altına koy o motor yine çalışır tek çalışmayacağı aksam sinyaller olacak oda su gidince çalışır.
    Yok denize sokacam onu ben

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Bizim burada Shell de Önce makine ile Köpük sıkılıyor sonra tazzikli vuruyorlar. Adamlara 5 TL veriyorum. Emek Sonuçta. Sonra bir Bez ile Kurutma işlemini yapıyorum. Ondan sonra Siyah Yerler için Sprey var 1.5 TL Fiyatı. Araba Torpidolarını parlatmak için. onu sıkıyorum. Ondan Sonra Lastiklere Bagdem yagı ile masaj yapıyorum Gerekli yerlere WD-40 Sıkıyorum. Vidalarımı kontrol ediyorum. Ve Haftalık Rutin Temizlik ve bakım bitiyor Kolay gelsin.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    ASYA AS 100 - 8
    Alıntı MrSharp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burada Shell de Önce makine ile Köpük sıkılıyor sonra tazzikli vuruyorlar. Adamlara 5 TL veriyorum. Emek Sonuçta. Sonra bir Bez ile Kurutma işlemini yapıyorum. Ondan sonra Siyah Yerler için Sprey var 1.5 TL Fiyatı. Araba Torpidolarını parlatmak için. onu sıkıyorum. Ondan Sonra Lastiklere Bagdem yagı ile masaj yapıyorum Gerekli yerlere WD-40 Sıkıyorum. Vidalarımı kontrol ediyorum. Ve Haftalık Rutin Temizlik ve bakım bitiyor Kolay gelsin.
    WD - 40 ne işe yarıyor ya.Birde benim motorun benzin musluğunun orada biraz yağlanma var.Onu nasıl temizleyebilirim bilginiz varmı acaba?Kontrol ettiğiniz vidalar hangileri benim de kontrol etmem lazım galiba.

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    Kardeşim Motorun titreşim yapıyorsa Hepsini ediceksin. Bir gün Yerden bir şeyler Toplarsın Mazallah. WD - 40 Hem Bir çeşit Yagdır Hemde Koruyucu özelligi içerir. Ayak marşına V.s Sıkıyorum. Asla Frenlere sıkma. Yanarsın sonra. Musluktaki Yagı bir bez Yardımı ile Sil sonra yıka birdaha sil. Eger Bir daha yag yaparsa Servisine Götür. Ve Ordan geldigine Emin ol. Başka sorun olursa cevaplarız
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Pembe Vespa'lar hariç tüm motorlar yıkanabilir. Pembe Vespa'lar çok şeker oldukları için eriyorlar.

efsars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz8,hayabusa, ybr125 07,08
    kardeş akşam akşam neşem yerime geldi bas susyu hiç bişey olmaz vur tazikli suyu çalışmassa bekle kurusun :D

sentepeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 700
    valla bende yıkama makinası var her allahın günü sıkıyorum..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ben hep yıkıyorum..
    silip temizlemesi parlatması ayrı bir zevkli oluyor...
    hiçbirşey olmaz yorma kafanı...
    bu arada size bir sorum olacak 2 gün önce yağmurda kaldı motor uzunlar çalışmıyor gösterge lambası yanıyor fakat farda hareket yok...

bassturbin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6 Diversion F
    Yıkattırırsan araba yıkamacısında (rayatörlü motor) radyatörüne tayzikli suyu uzaktan tuttur radyatöre peteklerini yamultabilir basınçlı su.

Motosikleti
    Honda CBX 250 04''
    ben hıc yıkamadım 2004den beri

şaka biyana yıka yav hıc bırsey olmaz ben heryerını her noktaya kadar tazıkkle gırıyorum bı sıkıntı yok
    [B][COLOR="Red"]....................................................................[/COLOR][/B]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)