Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Bir Kaza da Benden ve Sonrası Daha Beter

Motovento
    REKLAM ALANI
    volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ordaki komutan savcıyı aradı, yaralanmalı kaza olmadığı için savcının yapacağı birşey yokmuş.
    bu dediğini kim söyledi acaba? jandarma mı savcı mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Birde ordaki bir jandarma "tamir ettirirsen senin sigorta parayı öder ve karşı tarafın sigortasına dava açarak parasını tahsil eder" dedi. varmıdır böyle birşey. bilen varsa sevinirim
    İş te ben tam da onu söylüyorum..Bildiğim kadarıyla bu tür bir olay oluyor..
    Sen işini sigortacıyla çözeceksin sanırım..

volkanix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ford Fiesta 1.5 2013
    Trafik kazalarında olay yerinde aracların yerleri oynatılmış ıse yerdeki mevcut izler/fren izi,cam, gibi bulunyorsa trafik polisi rapor tutar şayet mevcut izler trafik polisine gerekli kanatine etki oluyorsa ve araclar oplay yerinde kaldırılmış veya diğer arac olay yerinde kaçmış ise karakol polisi tarafından görgü tesbit tutanağı tutulur ve karakoldaki ifade alindiktan sonra kasko müracaat edilir şayet kasko mevcut değilse sulh hukuk mahkemesi dilekçe yazılır maddi hasarlı trafik kazalarına c.savcılığ bakmaz çünkü tck 180 belirtiyor konuyu sulh ve asl hukuk mahkemeleri tarafından tazminat davaları açılır ayrıca trafik polislerin bilirkişilerin yeni tck göre kusr oranı veremez adli tıpta aynı biçimde çünkü mahkemeyer etki yaptığı için insan haklarına aykırıdır.
    bir avukata başvurmanızda fayda var
    maddi tazminatınızı kazanırsınız ve hatta (belki) manevi tazminatı da kazanırsınız
    araştırılması gereken bir mevzu
    davanın ne kadar süreceği ise meçhul
    neden mi? şöyle açıklayayım;
    ben avukatım, haciz esnasında bana saldırıda bulunuldu ancak savcı soruşturmayı tam 1 yıl sonra başlattı, dava 1.duruşması yapıldı ve devam ediyor..memlekette hukuk bu halde
    o yüzden avukata başvurmanızda fayda var
    saygılar

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı volkanix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu dediğini kim söyledi acaba? jandarma mı savcı mı?

savcı jandarmaya söyledi telefonda biz birşey yapamayız diye. jandarmada bana

Alıntı Osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İş te ben tam da onu söylüyorum..Bildiğim kadarıyla bu tür bir olay oluyor..
    Sen işini sigortacıyla çözeceksin sanırım..
    yarın bi gidip soriyim sigortaya. kıllık yaparlar muhakkak ama hakkımı kanıtlayacak bir belge lazım bana.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

öncelıkle çok geçmiş olsun.umarım ılk ve son kazanız bu olur.işi kanunun gerektirdigi şekilde takip edersenız jandarma yada polis farketmez inceleme yapmak mecburıyetınde,sonuç alırsınız dıye düşünüyorum.tekrar geçmiş olsun.
    '4' TEKER BEDENİMİ, '2' TEKER RUHUMU TAŞIR !

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    geçmiş olsun hoca.
    adam(!) sen rapor ararken kaçacak cibiliyette olduğuna göre iş ona yansıyınca inkarda edecektir.
    sigortacı yönlendirir seni.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    ordaki komutan savcıyı aradı, yaralanmalı kaza olmadığı için savcının yapacağı birşey yokmuş.
    Bu tip kazalar icin daha da ihtarda bulunmustuk kazaya karisan karsi arac art niyetli ise yada kacmis ise , bu saaten sonra durustluk yolu size de kar getirmez. Kanunlar vicdana gore hazirlanmamis malesef.

Kolluk kuvvet biriminde tutturdugunuz tutanak ta bacaginizin kolunuzun cok agridigini aracin size carptigini ve kactigini belirtin.

Hastaneye sevk edileceksiniz orda doktora olayi anlatin ve doku zedelenmesi raporu alin. Yumusak doku zedelenmesi rontgen yada diger cihazlar ile belirlenmez.Sadece doktor tutanagi yeterlidir.

Savcilik olayda kasten adam yaralama ve olay mahalini terk etmeden direk arac sahibi icin arama emri cikaracak, ifadesi alinmasi icin.

Iste o zaman arkasindan elinize gecirdiginiz kisiden zarar tazminatini bizzat savcinin onunde yapin. Hatta orda direk anlasmaya gidin gerekir ise , cunku tazminat davasinda kacan kisinin sigortasi hic bir sey odemez. Sigorta siz olay yerini terk ettiginizde devre disi kalir.

Su anda senin sadece malina zarar geldiginden savci hic bir sey yapamaz. Avukatin ile senin dava acman gerekli.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Motosikleti
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun hoca.
    adam(!) sen rapor ararken kaçacak cibiliyette olduğuna göre iş ona yansıyınca inkarda edecektir.
    sigortacı yönlendirir seni.
    onu bırak kırık yerlere baktı, ben vurmadım dedi. adam tam bir üçkağıtçı

Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tip kazalar icin daha da ihtarda bulunmustuk kazaya karisan karsi arac art niyetli ise yada kacmis ise , bu saaten sonra durustluk yolu size de kar getirmez. Kanunlar vicdana gore hazirlanmamis malesef.

Kolluk kuvvet biriminde tutturdugunuz tutanak ta bacaginizin kolunuzun cok agridigini aracin size carptigini ve kactigini belirtin.

Hastaneye sevk edileceksiniz orda doktora olayi anlatin ve doku zedelenmesi raporu alin. Yumusak doku zedelenmesi rontgen yada diger cihazlar ile belirlenmez.Sadece doktor tutanagi yeterlidir.

Savcilik olayda kasten adam yaralama ve olay mahalini terk etmeden direk arac sahibi icin arama emri cikaracak, ifadesi alinmasi icin.

Iste o zaman arkasindan elinize gecirdiginiz kisiden zarar tazminatini bizzat savcinin onunde yapin. Hatta orda direk anlasmaya gidin gerekir ise , cunku tazminat davasinda kacan kisinin sigortasi hic bir sey odemez. Sigorta siz olay yerini terk ettiginizde devre disi kalir.

Su anda senin sadece malina zarar geldiginden savci hic bir sey yapamaz. Avukatin ile senin dava acman gerekli.
    tutanak tutuldu, bu saatten sonra ne yapabilirimki.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Malesef trafikte araç sahibi olmuş ama henüz insan olma evrimini tamamlayamamış canlılarla ilerlemek durumunda kalıyoruz. Sanada böylesi denk gelmiş.

Geçmiş olsun. Bukadarla yine ucuz atlatmışsın.

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Geçmiş olsun hocam. Sana bir şey olmamış. Allah korumuş.

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Çok geçmiş olsun. Var böyle şerefsizler...
    Ağır metal insanı...

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    öncelikle geçmiş olsun, ben ilk başta korktum bacağına vurdu diye ama sonradan artcının hizasından vurduğunu söyleyince rahatladım.. tekrarı olmaz inşallah...

ben pek anlamam ama başıma gelseydi, kendi sigortamı arayıp böyle bir durumda ne gibi yol izlemem gerektiğini sorardım, sonuçta elinde bir jandarma tutanağı, kık bir far parçası (+bir fotoğraf makinası), ve en önemlisi adamın plakası ve aracın tipini şeklini biliyorsun... en azından sigorta şirketi sana avukata gitmen gerekse bile nasıl bir tutum sergileyeceğini de anlatabilir... nacizane fikirlerim bunlar... çok büyük geçmiş olsun tekrar...
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

İsteseler mutlaka bulurlar her yerde mobese kameraları var elbet bir kamera kaydında görüntü vardır. Ama bir çok olayda yeteri kadar ilgilenilmiyor yada bizler kanunları bilmediğimiz için ne yapmamız gerektiğini bilmiyor hakkımızı arayamıyoruz. Tutanak hazırlayacağınızı yazmışsınız, aranızda anlaşamadıysanız zaten polisi beklemeniz gerekiyor. Keşke ilk anda fotoğraf çekseydin.

Hay.alper.est - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle geçmiş olsun maddi hasar ne kadar eğer fazla değilse ve fazla uğraşmak istemiyorsan bırak hiç uğraşma ama aracın plaksınıda hafızana kazı bir yerde karşılasırsın,sahibinden.com da benzer araçları tara veya kaza yaptığın yerin yakınlarında dolaş denk gelirisn belki.Sonrada bulduğun zaman poisle birlikte gider halledersin.Yoksa dava aç hukuk mücadelesi ver zor işler aradan belki 2 yıl geçer anca istediğini alırsın verdiğim para ise çok daha fazladır.
    ''Yaşamak özgürlükse, özgürüz hepimizde...''

Motosikleti
    Alıntı oantepli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsteseler mutlaka bulurlar her yerde mobese kameraları var elbet bir kamera kaydında görüntü vardır. Ama bir çok olayda yeteri kadar ilgilenilmiyor yada bizler kanunları bilmediğimiz için ne yapmamız gerektiğini bilmiyor hakkımızı arayamıyoruz. Tutanak hazırlayacağınızı yazmışsınız, aranızda anlaşamadıysanız zaten polisi beklemeniz gerekiyor. Keşke ilk anda fotoğraf çekseydin.
    polisi bekledikte gelmedi bi türlü, adamda üsteleyince böyle oldu. kendi motorumun fotosunu çektim orada ama onunkini çekmedim.

Alıntı Hay.alper.est adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun maddi hasar ne kadar eğer fazla değilse ve fazla uğraşmak istemiyorsan bırak hiç uğraşma ama aracın plaksınıda hafızana kazı bir yerde karşılasırsın,sahibinden.com da benzer araçları tara veya kaza yaptığın yerin yakınlarında dolaş denk gelirisn belki.Sonrada bulduğun zaman poisle birlikte gider halledersin.Yoksa dava aç hukuk mücadelesi ver zor işler aradan belki 2 yıl geçer anca istediğini alırsın verdiğim para ise çok daha fazladır.
    250 civarı en az, egzozdada hasar varsa 450yi bulur. zaten paramı alamazsam yapıcağımı biliyorum ben, jandarma adresi öğrenirken not ettim bende bi köşeye.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    büyük geçmiş olsun, senin sağlığın hepsinden önemli benim için. adli süreci merak ediyorum, umarım lehine sanuçlanır...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Geçmiş olsun.

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok geçmiş olsun Koray.
    Morelini bozmak gibi olmasın ama böyle durumlarda elindeki tutanak ne kadar işe yarar tartışılır gibime geliyor.
    En azından bi mobese kaydı olmuş olsaydı işin daha kolay olurdu sanırım.
    Ayrıca bu nasıl bi öküzlüktür inip aracın tamponuna bakıyor?
    Ulan çarptığın motosiklet! Git bi adama bak..
    kayıt veya tutanağa gerek yok
    çünkü sen birini suç duyurusu kapsamında suçlamış durumdasın o adamı o gün plaka adresinden bulurlar. istere istanbul dışında desinler farketmez nerdeyse oradaki karakola gidip ifade verecek vee arabayla birlikte tamponu iki saatte yapabilirse ne ala
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Motosikleti
    birde şimdi aklıma geldi. karakolda her türlü bilgimi aldılar ama telefon numaramı almadılar. nasıl ulaşıcaklar şimdi bana
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    seni orada bırakıp gittiyse de emin ol ben olsam hiç de öyle fiade vermezdim.. bana çarptı kaçtı durmadı derdim ve şikayetçi olurdum. adli tıp a gider 20 lira verir bir alkol muayene raporu alırım. ki tutatnaklarda sürücüler bunu hep atlarlar... orda sıyrılan kolum bacağım varsa birazda acıyor edasıyla 1-2 gün rapor aldımmı şikayetimle beraber raporlarımla baya bir ders veririm. hatta alkollüydü galiba ondan kaçtı gibi bir iddiada salla ..
    insan gibi gibi olana insan gibi davranılır..
    unutmayın bizim insanlarımız okuyarak birşey öğrenmekten se şehir efsanelerine bakarak hayata dair birşeyler öğrenirler . 3 kaza böyle sonuçlansa efsane trafik de bir örf adet oluşturur..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 01:40 ----------

avukatın yanında 3-5 sene çalışmışlığım vardır . orda bir olay görmüştüm mesela adam otoban bağlantısına sağa dönüyor motorda emniyet şeridinde arabada bunu sıkıştırmış oluyor. motorcu çarpmamak için asılıyor frenlere ve kızaklayıp düşüyor. otomobil sürücüsünden kaza yapmasına sebebiyet verdiği için davacı olmuştu.
    unutmayalım ki kaza yapmak kadar kazaya sebebiyet vermek de suçtur.
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)