Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Km düşürenler hakkında...

Motovento
    REKLAM ALANI
    emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Arkadaşlar bu konu başlığını sadece düşüncelerimi paylaşmak amacıyla açtım.

Çeşitli ortamlarda konuştuğum birkaç kişinin bu durumdan "sanki normalmiş" gibi bahsetmesi canımı fena halde sıktı. Sinirim bozuldu ve biraz içimi dökeyim dedim.

Sevgili arkadaşlar,

Dana eti yerine at eti satan kasap veya sattığı peynirin son kullanım tarihini değiştiren bakkal ile sattığı motorun km'sini düşüren adam arasında hiçbir fark yoktur!

Bu düpedüz HİLEBAZLIKTIR, ÜÇKAĞITÇILIKTIR, HATTA HIRSIZLIKTIR! Daha da ağır konuşurdum ama burada olmaz.

Motosikletlerin belirli parçalarının belirli km'lerde değişmesi gerekir. 10 bin km'de bir scooter aldığını zanneden bir kişi belki varyatör kayışını değiştirmeyi düşünmeyebilir. Ya da motorunun aslında zincir değişimine veya gaz teli değişimine ihtiyacı olmadığını düşünen bir kullanıcıyı aklınıza getirin. Yolda kalacağı kesin. Belki de zincir kopacak, kaza yapacak...

Km düşürenler yalnızca hak etmedikleri paraları çalmakla kalmıyor, insanların hayatlarıyla da oynuyor!

Etrafımızda bu kadar hırsız, üçkağıtçı, düzenbaz varken bu konuda ne yapılabilir bilmiyorum.

Belki de bu işi yapanları polise bildirmek bir çözüm olabilir. Bilemiyorum.
    Ağır metal insanı...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    semihg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Windy's 125-Honda PCX 125- X-max 250-CBF 150
    Evet polise bildirilrise belki bundan gözü korkan olabilir ve bu olayda ortandan kalkabilir.
    Çok doğru bi düşüncee

çok dogru söylüyorsun fakat bunu düzeltmek mümkün degil 30 tane ye yakın motor alıp sattım fakat hep alavera çeviren hatasız deyip boyalı motoru sattmaya kalkan ve satan çok insan tanıdım. bu aramızda motorcu arkadaşlar. başkası degil. çok dürüst olanlarda vardı aralarında ama çok az genelde motorculuk ileri safhada olan insanlar bunu yapmaktan utanç duymayıp gurur bile duyuyorlar malesef

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Motor camiasına girmeden önce bu işleri iyi bilenler, camianın içinde olanların söylediği tek bir şey vardı..."Dikkat et bu ortamda şeytan adam çoktur,kimseye güvenme."
    Ben bakıyorum,şaşırıyorum..Haksızlıklardan,yolsuzlukla rdan yakınan,sözde dini kuvvetli bir ülkede yaşıyoruz ama herşeyin en alavere dalaveresi ülkemizde...
    Yurtdışından alışveriş yapıyorum internet aracılığıyla,adamların iş ahlakı bizden çok daha üst düzeyde...Bizde satana kadar herşey...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok dogru söylüyorsun fakat bunu düzeltmek mümkün degil 30 tane ye yakın motor alıp sattım fakat hep alavera çeviren hatasız deyip boyalı motoru sattmaya kalkan ve satan çok insan tanıdım. bu aramızda motorcu arkadaşlar. başkası degil. çok dürüst olanlarda vardı aralarında ama çok az genelde motorculuk ileri safhada olan insanlar bunu yapmaktan utanç duymayıp gurur bile duyuyorlar malesef
    Tekrar edeyim: Bu düpedüz HİLEBAZLIKTIR, ÜÇKAĞITÇILIKTIR, HATTA HIRSIZLIKTIR!
    Ağır metal insanı...

erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Katılıyorum, bu kesinlikle hırsızlıktır, haketmedeğin bir parayı kazanmaktır.
    Motorum 36500km.deydi uygun bir fiyata satışa çıkardım ve satıldı, sonuçta benim yaptığım km.ler ile ilgili yorgunluğu (herhangi bir sorunu da yoktu bakımdan da yeni çıkmıştı bu arada) başkasından çıkarmam haksızlık olur hatta hırsızlık olur.
    Polise bildirmenin bir anlamı olmaz bu yönde kanuna dayanan bir yaptırım olmadıkça...
    Doğruluk, dürüstlük bilincinin oluşması lazım bunun da nasıl düşük bir olasılık olduğunu bir çoğumuz takdir eder sanırım...

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Benim aklıma bir şey geldi:

TÜVTÜRK istasyonlarındaki muayenelerde km kaydı var mı? Varsa bu biraz işe yarayabilir. Belki bu konuda bir yasal düzenleme yapılabilir. En azından talep edebiliriz. Biraz daha düşünelim...
    Ağır metal insanı...

Motosikleti
    Alıntı emrello adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim aklıma bir şey geldi:

TÜVTÜRK istasyonlarındaki muayenelerde km kaydı var mı? Varsa bu biraz işe yarayabilir. Belki bu konuda bir yasal düzenleme yapılabilir. En azından talep edebiliriz. Biraz daha düşünelim...
    Km. kaydı yok...

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Motor alırken sanırım yetkili servisteki kayıtlarına özenle baktırmak gerekiyor. Nice motorlar var daha 17000-20000de servise soruyorsunuz kayıtlardan 60000-70000 yağ değişimleri çıkıyor.

Bunun sebebide bizdeki motor kültürüdür. Ben ümraniyede 260000 de cbf150 gördüm. Hala saat gibi çalışıyor tık yok. Gavur dediğimiz elin almanları avrupalıları 300.000 deki endurolarla dağlara tırmansın, bizim milletimiz 40000-50000 deki motoru çok görsün!!!

Arkadaşlar bu işler bakım işi, sevgi işi. Motorunuzu severseniz, bakarsanız, bakımını düzenli yaparsanız ömürlüktür japonlar, italyanlar. Dizel araba motorları bile 350.000 görüyor. Kaldıki bizimkiler benzinli, diyeceksiniz ki çok devir çeviriyor. Hayır alakası bile yok, kendine göre yağlama sistemi var, teknolojisi var. Biz nasıl beceriyoruz 50.000de motor bitirmeyi???

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    bizim bir arkadaş paket serviste kendi motoruyla çalısıyordu yaptığı km başına + bir ücret alıyordu oda hergün kilometre saatini arttırıyordu daha çok para alması için
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Qweasdnon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar XVS650
    Aslında şöyle bir şey var...Eğer tespit yaptırıp vasıfta hata gerekçesiyle dava açarsanız satışın iptali söz konusu...Ayrıca kanıtlayıp davayı kazanırsanız tüm yargılama giderlerini,vekalet ücretini karşı tarafa yükletirsiniz...

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    iğneyi kendimize , çuvaldızı başkasına batıralım...
    bu ortamı yaratan ben ,sen , o , biz , siz , onlar....

kilometresi 50.000 km. üzerinde motoru kaçınız aldı 100.000 km. bir turinge hanginiz yanaşıp fiyat teklifi verdi...

oooo bunun km. 40.000 bu makine bitmiş , oooo bu çok yol yapmış bu alınmaz... gibi profesyonel olmayan yorumlar ortamı oluşturan unsurların başında geliyor...

neden km.li makine alınmasın , alınır bal gibi alınır 45.000 km de alıp 75.000 km. de ,75.000km. alıp 97.000 km. de motor sattım hiç de bir şey olmadı...

motora bakış açısını düşünce yapısını değiştirmezsek daha çok tartışırız bu konuları , motorun geçmişine bakmadan km. ve grenajına bakarak motor alınan bir ortamda motorunu pazarlayanda bundan teşvik oluyor , motordan anlayarak ciğerine bakıp alış veriş yapılan bir ortamda bunlar yaşanmayacaktır.

birbirimizi kandırmayalım.....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km. kaydı yok...
    var dostum

3 defa muayeneye girdim,her seferendi baktılar
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Muayeneye giren iki aracımın da kilometresi Tuvturk raporunda yazıyor.

Motosikleti
    Alıntı babaçi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    var dostum

3 defa muayeneye girdim,her seferendi baktılar

Baktılar derken? TÜVTÜRK'te kalan belgelere mi yazılıyor?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 ----------

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doğrusunu bilmiyormuşum, fikri olmayanları yanlış yönlendirdiğim için özür dilerim...

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Şu km muhabbeti nedendir, çinli makinalar ve ss ler yüzünden, belli km miatları var ve bunları görenlerde diğer makinalarında bu şekilde yıpranacağını ( sağdan soldan duydukları ile) düşünüp, düşük km arayışına giriyorlar. Bende motorumu 2. el aldım ama bu muhabbetler yüzünden 6 ay boyunca arandım ve en sonunda henüz 2.500 km de olduğu için kendi motorumu aldım, ha şimdiki aklım olsa 30.000 olsun alırdım, 4 milyar fazladan vermiştim çünkü
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

babaçi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Comet
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktılar derken? TÜVTÜRK'te kalan belgelere mi yazılıyor?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:00 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:57 ----------

Doğrusunu bilmiyormuşum, fikri olmayanları yanlış yönlendirdiğim için özür dilerim...
    aynen dostum kayıtlara geçiyor ,siz dikkatle bakmamış olabilirsiniz.araç alırken muayene raporunuda mutlaka istemek lazım
    Ne irfandır veren ahlâka yükseklik nede vicdandır, Fazilet hissi insanlarda, Allah korkusundandır

Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iğneyi kendimize , çuvaldızı başkasına batıralım...
    bu ortamı yaratan ben ,sen , o , biz , siz , onlar....

kilometresi 50.000 km. üzerinde motoru kaçınız aldı 100.000 km. bir turinge hanginiz yanaşıp fiyat teklifi verdi...

oooo bunun km. 40.000 bu makine bitmiş , oooo bu çok yol yapmış bu alınmaz... gibi profesyonel olmayan yorumlar ortamı oluşturan unsurların başında geliyor...

neden km.li makine alınmasın , alınır bal gibi alınır 45.000 km de alıp 75.000 km. de ,75.000km. alıp 97.000 km. de motor sattım hiç de bir şey olmadı...

motora bakış açısını düşünce yapısını değiştirmezsek daha çok tartışırız bu konuları , motorun geçmişine bakmadan km. ve grenajına bakarak motor alınan bir ortamda motorunu pazarlayanda bundan teşvik oluyor , motordan anlayarak ciğerine bakıp alış veriş yapılan bir ortamda bunlar yaşanmayacaktır.

birbirimizi kandırmayalım.....
    Tamam katılıyorum da insanın vicdanı nasıl elveriyor da 50 binlik makineyi çat diye 20 yapıveriyor?!! Onu anlamıyorum işte. Anlayış vs. ne olursa olsun, insan ahlak sahibiyse böyle bir şeye tenezzül etmez. Bin lira, iki bin lira zararım olsun, iki ay geç satayım, ama alnım açık olsun.

Ahlaki zayıflık, aile terbiyesi eksikliği, karaktersizlik... Ne derseniz kaldırır bu tip adamlar... Hiç mi haysiyet kalmamış kardeşim insanlarda?!! Lafa gelince mangalda kül bırakmayız orası ayrı...
    Ağır metal insanı...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Km. kaydı yok...
    Benim otomobilimin km kaydını yaptılar üçyüzküsur bindeydi
    Km kaydı muayene raporuna yazılıyor

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor alırken sanırım yetkili servisteki kayıtlarına özenle baktırmak gerekiyor. Nice motorlar var daha 17000-20000de servise soruyorsunuz kayıtlardan 60000-70000 yağ değişimleri çıkıyor.

Bunun sebebide bizdeki motor kültürüdür. Ben ümraniyede 260000 de cbf150 gördüm. Hala saat gibi çalışıyor tık yok. Gavur dediğimiz elin almanları avrupalıları 300.000 deki endurolarla dağlara tırmansın, bizim milletimiz 40000-50000 deki motoru çok görsün!!!

Arkadaşlar bu işler bakım işi, sevgi işi. Motorunuzu severseniz, bakarsanız, bakımını düzenli yaparsanız ömürlüktür japonlar, italyanlar. Dizel araba motorları bile 350.000 görüyor. Kaldıki bizimkiler benzinli, diyeceksiniz ki çok devir çeviriyor. Hayır alakası bile yok, kendine göre yağlama sistemi var, teknolojisi var. Biz nasıl beceriyoruz 50.000de motor bitirmeyi???
    motosiklette km saati 99.000km den sonra sıfırlamıyormuydu?
    dijital göstergelerde nasıl peki?
    birden aklıma gelince acaba? dedim kendimce, yanılıyor muyum?
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)