Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ankara'nın Çukurları

Motovento
    REKLAM ALANI
    Otoburkaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mobilette > Titan > GV650 > VERSYS > F650 CS
    Ankara yollarındaki kıl payıyla kurtardığımız ve başkalarını da uyarmak istediğimiz çukurlar/kot farkları hakkında bir başlıktır. Ben siftahı yapıyorum, aşağıdaki çukur İstanbul dönüşü az daha beni bitiriyordu, son anda yırttım. Derinliği 20 cm filan var, aman dikkat edin:

Ever tried, ever failed..No matter, try again, fail again, fail better

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda VTX 1300S
    bir ankaralı olarak dün istanbuldaydım inan bana istanbulun yolları ankaranınkinden çok daha iyi. ankara belediyesi hiç bişey yapmıyor bu konuda yollar berbat berbat laf bile değil... Bende bir çukur ile ilgili bilgi vereyim bakanlıklardan kızılaya gelirken köprü altıonda kızılaya çıkışına yakın virajda arnavut taşlarının sökülmesi sonucu oluşan derinliği 10-15 cm yi bulan ve cana kasdeden bir çukur var...

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Ankara'nın çukuruna bak, gözlerimin yaşına bak

Ben tam 2 sene önce Atatürk Orman Çiftliğindeki Umursanmayan Tehlike diye bir başlık açmış ve şunun gibi resimler yayınlamışım:

Bu delik 1 ay içinde bazı araçlar hasar gördükten sonra kapatıldı.

Bu delik tekrar açılmaktadır ve şu an halihazırda tehlike arzetmeye başlamış durumdadır. AOÇ kavşağında alt geçidi kullanıp transit geçiş yapacaklar için sorun yok ama burayı kullanacaklar bu bölgede dikkatli olsunlar.

Ne olacak biliyor musunuz? Bu delik yukarıdaki gibi büyüyecek ve araçlar hasar görmeye başladıktan sonra kapatılacak. Belediye ve Karayollarını uyarmam beş para etmemişti o dönemde.

Motosikleti
    151 RS
    levsy senin geçenki videonda geçtiğin AŞTİ nin önü 1-2 gün önce resmen tecavüze uğramıştı. hem yolu kazımışlar çizgi çizgi motor yolda durmuyo du hemde sol şeridin ortasında 5 parmak yüksekliğinde bir tümsek war logar kapagı ayağına. sürekli bir o şeritte kot farkı bir bu şeritte, motorcuya eziyetten başka bişey deildi
    [B][I]ßiz YoLa çıktıkLarımızı YoLda ßuLdukLarımıza Değişmeyiz... [I][/B]

ben böyle bir şehirde yaşamaktan nefret ediyorum....ama mecburen yaşıyorum...kaç kez ön bilyalar değişti...allah kaza vermesin diyorum artık....bende felaket çukurlar gördüm...ama o çukurlara allahaaa şükür girmedimm...diyecek bişey yok...allah bu ihmalkarlık kimlerde ise bildiği gibi yapsınnnnnnnnnnnnnnnnn

Motosikleti
    Honda Cbr 125 - 2007
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    levsy senin geçenki videonda geçtiğin AŞTİ nin önü 1-2 gün önce resmen tecavüze uğramıştı. hem yolu kazımışlar çizgi çizgi motor yolda durmuyo du hemde sol şeridin ortasında 5 parmak yüksekliğinde bir tümsek war logar kapagı ayağına. sürekli bir o şeritte kot farkı bir bu şeritte, motorcuya eziyetten başka bişey deildi
    ben kazıkdıları asfalta tam köprü girişinde denk geldim ki az kalsın düşüyordum.allahtan araba gelmiyordu iyice yavaşlayıp hafif hafif sağa doğru geçtim

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Alıntı Type RS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı opsde adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kazıkdıları asfalta tam köprü girişinde denk geldim ki az kalsın düşüyordum.allahtan araba gelmiyordu iyice yavaşlayıp hafif hafif sağa doğru geçtim
    Şu an oradan aşağıya doğru (karşı şerit) çok güzel asfalt olmuş ve motor yağ gibi çok tatlı akıp gidiyor, ama ne kadar dayanır özellikle bu sıcaklarda bilemiyorum. Ancak en sağ şerit sanki 1 cm kadar yüksek gibi, saçma bir durum.

Farkındaysanız bu sıcaklardan sonra kamyonlar resmen derin geniş girintiler oluşturmuş çoğu bölgede. Asfalt çoğu bölgede hamur gibi yumuşamış yahu

Motosikleti
    Konya yolunu ben her gün kullanıyorum. İşaret filan koymadan 10 cm lik kot farklılıkları yapıyorlar çalışırken... Çok dikkat edin şerit değiştirirken...

Şehir içinde ise her yapılan asfalt çalışmasında yol biraz daha yükseliyor ve rogar kapakları o kadar daha aşağıda kalıyor. Anlamak mümkün değil...

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Siz ankaraya kurban olun.... Gelin de izmirde motor sürün...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

kryeck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr125
    En iyisi siz motoru satın croos/enduro alın, çukurlara girdikçe zevklenirsiniz..

Motosikleti
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konya yolunu ben her gün kullanıyorum. İşaret filan koymadan 10 cm lik kot farklılıkları yapıyorlar çalışırken... Çok dikkat edin şerit değiştirirken...

Şehir içinde ise her yapılan asfalt çalışmasında yol biraz daha yükseliyor ve rogar kapakları o kadar daha aşağıda kalıyor. Anlamak mümkün değil...
    Dün akşam saat 22:00 civarı beklenen acı son yaşandı. Durmadan yol yenilemesi amacıyla sağı solu kazan ama bu konuda yeterli önlemleri almayanlar bir arkadaşımıza kaza yaşattılar. Konya yolundan sonra Eskişehir yolunda başlayan yenileme çalışmalarında adamlar yolları kazırken dediğim gibi şeritler arası geçişlerde 10 cm'ye varan kot farkları yapmaya başladılar. Ama bu geçişlerde yine hiçbir uyarı yoktu. Yaklaşık 100m önümde giden Capanord'un Eskişehir yolunda Kızılay yönüne giderken düz yolda (Armada'nın hizasına gelmeden) orta şeritten sağ şeride geçmek isterken direkt sağa yan yattı. Hem sürücü hem de motor sağ şeride düşüp kısa bir mesafe sürüklendiler. Arkadaş 60-70 civarı bir hız kotu olan trafikte sağ şeritte kaldı. Ben arabayla geliyordum trafikten dolayı hemen arkasında duramadım, arkadaşı geçip 20 m kadar önünde durup, dörtlüleri yakıp geri geri motorun önüne kadar geldim. Arkadaş ayağa kalkmıştı ve kendisinde birşey olmadığı söyledi. Beraber motoru kaldırdık. Tabii ben bu sürede hep gözüm arkadan gelen trafikte olacak şekilde gergin bir haldeydim. Çünkü genelde kaza sonrası olayı farketmeyen hızlı bir araç kazanın büyümesine sebep olur. Motorda da göze çarpan bir hasar yoktu.

Ucuz atlattık, arkadaşlar çok dikkat edin şu aralar her yerde bir yeri kazıyorlar.. Ben bugün trafiği arayıp şikayette bulunacağım, vakti olanlar da yol çalışmalarında yeterli önlemler anlınmıyor diye lütfen şikayet etsin

Motosikleti
    Triumph Tiger 800
    akay kavşağı'nın eskişehir yolu'na çıkan kısmında (tünelden tam çıkış noktası) mazgal kapaklarından birisi yok, özellikle altı yere yakın motorlar ve scooterlar çok dikkat etmeli ve sağ şeridin sağına yaklaşmamalıdır.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçenlerde haberlerde gören olmuştur, Eskişehir yolundan akaya girince "olağan üstü" bir çukur vardı. Haberlere çıkmıştı, ve 2 yada 3 arabanın lastiğini direk patlatıp araçları kısmi felç etmişti... Gerçi o çukurun kasti açıldığı iddia edildi ama olay yine de gündüz vakti gerçekleşmişti.

Sadece çukurlar olsa yine iyi, kaymak gibi kayan asfalta ne demeli? Hemde yeni yapılan yollar bunlar. Var o asfalt işinde bişeyler ama yıllar sonra çıkacak kokusu ancak. Ben daha bu kadar güzel ve sessiz kaydıran asfalt görmedim.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Benim merak ettiğim konu bizim araçlarımız devletin işini yeteri kadar iyi yapmamasından dolayı zarar görüyor ama onların sorumsuzluğunu biz kendi cebimizden ödüyoruz ...

birde konuyu açan kişi acaba istanbulun hangi yollarında ilerlemiş merak ettim bende ankara da bulundum ama istanbul da olduğu gibi cambazlık yapmadım..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim merak ettiğim konu bizim araçlarımız devletin işini yeteri kadar iyi yapmamasından dolayı zarar görüyor ama onların sorumsuzluğunu biz kendi cebimizden ödüyoruz ...

birde konuyu açan kişi acaba istanbulun hangi yollarında ilerlemiş merak ettim bende ankara da bulundum ama istanbul da olduğu gibi cambazlık yapmadım..
    Arkadaşım bu konunun amacı Ankara'da yaşayan motosiklet kullanıcılarının birbirlerini yollardaki yapısal hatalardan dolayı riskli noktalar hakkında bilgilendirmektir. Yazılanlara bakarsan da böyle noktalar vardır.

İstanbul ve Ankara yollarının hangisinin daha kötü olduğuna dair bir karşılaştırma başlığı değildir. Niye böyle birşey sordun ki

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı Otoburkaplan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bu konunun amacı Ankara'da yaşayan motosiklet kullanıcılarının birbirlerini yollardaki yapısal hatalardan dolayı riskli noktalar hakkında bilgilendirmektir. Yazılanlara bakarsan da böyle noktalar vardır.

İstanbul ve Ankara yollarının hangisinin daha kötü olduğuna dair bir karşılaştırma başlığı değildir. Niye böyle birşey sordun ki
    kusura bakma dostum be senin konuda ilk yorumu yapan diğcektim uyanamadım hala
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    eyvallah

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Enduro cular Etlik tarafına gelin süper Enduro sahalarımız var. Canınız isterse çakıllardan, isterse rögarlardan, isterseniz su borularının üzerinde heyecan yaşayabilirsiniz mübarek gençlik parkı gibi oldu Etlik. Girişte bilet kesecekler yakında

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ankara alt geçitleri ve artık çukurlarıyla yani kısacası yollarıyla meşhur bir şehir oldu sağolsunlar.

EmoTHEp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '10 Monster 696
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz ankaraya kurban olun.... Gelin de izmirde motor sürün...
    abi izmirde karşıyaka, bornova civarlarında yolları gözlemledim ama ana yolun asfaltı hem kaymak gibin hemde lastiği kaydıracak gibi bir yapısı yok... ben beğenmiştim açıkcası ama tabi bu izmirde ilk kalışım olduğundan diğer yerleri bilemem... ana yollarda süresim geldi milleti gördükçe zaten... çook vahim durumdayım
    Kim Ağlarsa Yalan Ağlar, Beni Bi'tek Duca'm Anlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)