Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

600rr kullanmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ninja 250 ?
    selam foruma yeni kaydoldum ve bu ilk konum (hatalarımdan dolayı şimdiden özür diliyorum)

geçen gün niyetim gerçekten bir motorsiklet almak üzere evden çıktım yanımda (bankada) 2010 model kawasaki ninja 250 almak için param wardı. fakat bn motor satan (değişik markalarda ikinci ellerde var)kawasaki bayine geldiğimde elinde honda cbr 600 rr ve artık askere gideceği için motorunu satacak bir adam gördüm (gerçekten çok temizdi 14000 km de ,bakımları yapılmış ) ister istemez kaç para istiyosun diye sordum bna 9000 lira ama pazarlık yaparz dedi bndede ister istemez bi istek oluştu ama tak diye para verip almadım biraz bekletmesini söyledim ve eve döndüm ertesi gün beni aradı ve senin için 8500 olur dedi :D (iki tane olsa iki tane alırım diyesim geldi :D) ama hiçbir motor tecrübem yok sadece ehliyetten kalan bilgiler fakat motor için direksiyon dersleri verebilecek derecede arkadaşlarım var onlarıda düşünerek almak istiyorum fakat sonra elimde patlamasın

gerçekten çok kötü bir durumdayım :D adam

motor (2006 model) usta da bir baktı bayideki adam yani bir sorunu yok dedi iyice şaşırdım sonra adam hikayesini anlattı askere gidiceği için paraya ihtiyacı varmış zaten çok yaktığı için satmaya karar vermiş falan , satmaya 12 000 liradan başlamış fkat alıcı bulamamış ) sizce almalı mıyım motor hakkında bir problem yok fakat (kendime güvenimde tam bir test sürüşüde yaptım yani altım dan kaçmadı ) ama yinede emin olamıyorum sonra kaza yaparım ucuza bulduğum mal 2 katına çıkar (tabi ölmezsem öderim)

sizce almalı mıyım ilk 1 ay kapalı alanda gerçek motorcular eşliğinde kullanmayı planlıyorum sonrada yavaş yavaş kontrol sağlayabilirsem hız yapmadan kullanmaya başlarım diyorum
    boy 1.82 kilo 90
    Özgür Yılmaz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Borelli LEDOW CXM250A Classic..
    Şuanda kullanabiliceğinizi pek sanmıyorum..Ne kadar eğitim alırsanız alın bence herşey tecrübede bitiyor.. bende yeni başladım.. Hyosung bile ilk etapta gözümü korkuttu pozisyon olarak kalıp olarak kullanırım fakat kontrolde zorlanırım die riske girmek istemedim şuan daha küçük bir motosiklet arıyorum kendime en fazla 1 yıl sonra hyosung dan dewam edeceğim.. Bence yeniyseniz 600RR oyuna gelicek bir makine değil.. Hiç bulaşmamanızı öneririm daha tecrübeli arkadaslar daha iyi yorumlyacaklardır...
    İyi geceler..

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Yerinde olsam; Kawasaki (veya başka marka) 125-250cc ile en az 20k km yapar sonra ne alacağıma kendim karar verirdim.

Motosikleti
    Ninja 250 ?
    forumu uzun zamandır takip ediyorum bnde ninja 250 almaya çıkmıştım fakat teklifin cazipliği dürttü beni
    Özgür Yılmaz

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Merhaba. Hoşgeldiniz.
    Öncelikle herkes atıp tutacaktır. HErkes saçma sapan konusacaktır. Bırakın bu ayakları!..
    Yok ölürsün, kaza yaparsın bla bla bla... Kimse saçmalamasın. Olay kişinin kendisini bilmesiyle ilgili. Benim ilk motorum Honda 600F. Kimse her hangibir eğitim vermedi. Boş bir alana götürdüm motoru oynaya oynaya öğrendim. Ertesi günü otobana çıkıp olayı çözdüm ve şuan litrelik SS makinelere biniyorum

Kimsenin dediğine kulak asmayın. Eğer kendinize güveniyorsanız, kendinizi biliyorsanız alın derim. Fiyat çok uygun geldi bana. Eğer motoru almayacaksanız satan arkadaşın adres bilgilerini geçerseniz ben ilgilenebilirim.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    ZX6-R
    600rr ı kullanmanda sorun yok kullanırsın lakin o fiyat bana biraz absürt geldi taklalı falan olmasın o motor? kimse o paraya vermez kardeşim

speedy46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok :(
    8500 600 rr garip geldi
    GöLgELErDe ıŞıKlAr kaDaR ÖnEmLiDiR.

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Hoşgeldiniz.
    Öncelikle herkes atıp tutacaktır. HErkes saçma sapan konusacaktır. Bırakın bu ayakları!..
    Yok ölürsün, kaza yaparsın bla bla bla... Kimse saçmalamasın. Olay kişinin kendisini bilmesiyle ilgili. Benim ilk motorum Honda 600F. Kimse her hangibir eğitim vermedi. Boş bir alana götürdüm motoru oynaya oynaya öğrendim. Ertesi günü otobana çıkıp olayı çözdüm ve şuan litrelik SS makinelere biniyorum

Kimsenin dediğine kulak asmayın. Eğer kendinize güveniyorsanız, kendinizi biliyorsanız alın derim. Fiyat çok uygun geldi bana. Eğer motoru almayacaksanız satan arkadaşın adres bilgilerini geçerseniz ben ilgilenebilirim.
    Bunlar malesef boş laflar 600f aldım ertesi gün otobana çıktım olayı çözdüm ha?
    ozaman senin 3. günde motoGP de olayı çözmen gerekiyo sanırım.Ne kadarda basitmiş olayı çözmek.
    Konuyu açan dostum sana tavsiyem 250cc nin üstüne çıkma,maddi durumunda iyi belliki git 2.el rahat satabilecegin bi 250cc motor al pekiştir sonra atla 600rr a. Şunu da söliyim ki 9000 tl ye 2006 model 600RR olmaz eger o motor benim olsa temizse ben o motoru yakarım genede satmam 9bine istersen bi piyasayı araştır bana askerlik falan filan hikaye gibi geldi sakın bu işşlerden anlayan bi tanıdıgın olmadan yanında gidip almaya kalkma o fiyata temiz 2006 600f bile olmaz ki 600rr nerde dostum dikkatli ol.

600 lük elbette çok güzel olur. gaz kolu elinde basmassın olur biter. fakat 8500 çok ucuz geldi. km kesin düşürülmüştür. motorda sorun olmasa ben alırım. 8500 e hemen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:28 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:23 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...30360148/detay

kazalı bir 600 rr bile 10 bin lira akıl var mantık var.

kazurat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yaya
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Hoşgeldiniz.

yukardaki ilk satırdan alıntı(uyarlama): Dahada öncelikle bunun gibi arkadaşlar atıp tutacaktır. saçma sapan konusacaktır. Bırak bu ayakları!..

Aramızdan ayrılan arkadaşların bölümüne bir göz atıp nasıl motorlarla ve nasıl bir tecrübeyle aramızdan ayrıldıklarına bir bakmanı tavsiye ederim... Forumlarca dolu insan boş yere bir söylemde bulunmaz....

Karacahil cesaretin vardır atla 1000 lik makinye düş yollara inan kimse kolundan tutmayacaktır.. Bu gibi arkadaşlar peşinden gelecek forumda "unutmadıklarımız" kısmına geçiş yapınca 3 gün bile yas tutmayacaklardır.

Unutmayın RAlli şampiyonları bile bu trafikte can vermiştir. ŞAkaya gelmez bir gerçek vardır..

En iyisimi sen şöyle usturuplu sakin bir makineyle başla.. Haa git al diyen yok kirala arkadaşından al bu işin matematiğini çöz...

BEnde biliyorum gidip 1000 lik makineye atlamayı ama çoluğum çocuğum var görecek günlerim var.. Acele işe şeyatan karıiır varsın 2 yıl geç bineyim 600lüğe.

Bu arada SS lere çamur atmaya gerek yok 600 lük bir makine ne olursa olsun yapacağı hız ve tehlikesi aynıdır.. Scooter le ölen başka yere gitmiyor...
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    arkadaşım amerikada uçak mezarlığı var eğer yeterli paran varsa uçakların jet motorlarını da satın alabiliyorsun. al bi jet motoru tak 28 vitesli bianchi marka bisiklete bin doya doya. nede olsa 2 günde öğrenirsin trafiğe kapalı alanda. biraz fazla yakar ama olsun fazla gaz açmayacaksın ya. 3. gün otobana çıkarsın birde orada gazlarsın mis gibi. 4. gün 2 tane kanat takarsın. nasıl olsa yerde pilotluğu öğrendin. artık gökyüzü seni bekliyor. nede olsa istikbal göklerdedir. anlayabildiysen ne mutlu sana.
    saygılar.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    9000 tl ye alacağın 600rr anca çamaşır makinası niyetine kullanırsın. Ölüsü o para etmez 600rr ın . Kaza yapıp toplansa bile o para etmez. Kesin bi hinlik vardır..

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Alma canından olursun, zaten motorda da bir çakallık var...

Burdaki al arkadaşım, bir hafta arsada oynaşır sonra otobanda topuklarsın diyen aklıevvellere de kulak asma...

Sitede arama yaparsan benzer konuda açılmış onlarca başlık var sana fikir verecektir.

Lamborghini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    elindeki paradan olursun gibi geldi bana, 8500 tl ye kimse vermez o aleti

üçkağıta gelme dikkat
    eski kullanıcı adım
    ferrari_tayfur

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    merhaba Hewlett,

eminim ki SS motor konusunda bilgili + deneyimli herkes ilk motor olarak 600RR kullanılmaması gerektiğini söyleyecektir. gene eminim ki bu söylemlerin karar vermende zerre kadar etkisi olmayacaktır. yazının gidişatından belli ki motor da kusur olmadığına ikna olursan alıp kullanıcaksın makineyi. ölürsün, geberirsin diye moralini bozmak dışında etkisi olmayacak laflar yerine yerine hiç değilse 600RR la nasıl yaşarsına cevap vermeye çalışıcam.

benim önerilerim:

1. Satın alma: satan arkadaşla konuşup motoru yetkili servise tam anlamıyla kontrol ettir. Bunun için 50-100 TL civarı ücret ödeyebilirsin, bedava baksınlar istersen üstün körü bakarlar, hakkını vermezler. Ben 2006 dan beri motorumu Kızıltoprak da Ali Esengül e teslim ediyorum, orasını düşünebilirsin.

2. Eğitim: "motor için direksiyon dersleri verebilecek derecede arkadaşlarım" diye bir arkadaş türü yoktur. motosiklet sürüş eğitimi, mesleği bu olan sertifikalı motosiklet eğitmenlerinde alınır. önerim Hondanın güvenli sürüş eğitimi 2, 3 ve 4 seviyelerini tamamlamadan motorla trafiğe çıkmamandır.

3. Arkadsaşlar: motoru aldın, eğitimini bitirdin yola çıkıcaksın e bu makinenin yalnız tadı olmaz, caddede-TEM de yanına SSci arkadaş istiyceksin. işte bu arkadaşlarınla ilgili yapacağın seçim senin yaşamla ölüm arasında yapacağın seçim kadar önemli olacak. herkes içinde bulunduğu gruba kendini ispat etmek, o grubun üyeleri tarafından saygı görmek ister. apaçi-haydut karışımı insanların domine ettiği bir grupta saygı duyulan bir üye olman için yayaların cirit attığı caddelerde tek teker kullanmak, diğer SS in yanından sıyırarak geçmek gibi dallamalıklar yapmak gerekebilir. bence mensubu olacağın SS tayfasının seçimi hayatta kalmak için alacağın eğitimden bile önemli.

bool şanslar
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    motoru çok inceleyin iyice gösterin birşeyi yoksa fiyatı çok çok iyi madem kullanamıyacağım diyeceksen al motoru 12-14.ooo tl arası satarsın hiç kaçmaz dediğiniz gibiyse ;)

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    bırak 8500 ü 9 bine hemen ben alayım.500 de sana kalsın.
    Orgazma Dudak Büktürür

600rr diye gpr 125 kakalamaya çalışıyor olunmasın sakın?

kimi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000RR
    Motoru iyice bir incelettir, eğer sağlamsa fiyat süper.

Merhaba Hewlett,
    dinmeyen nickli arkadaşımız gayet açık bir şekilde bilgilendirmiş ;)
    яυнυмυ тєѕℓιм αℓ∂ı:wiinkk:

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)