Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorsiklet koruma demirleri:

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mondıal kt125
    MOTORSİKLET KORUMA DEMİRLERİ KULLANICIYIMI KORUR.MOTORUMU.
    yorum ve önerileriniz:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Koruma demirleri motosikleti korumak içindir ama koruma demirleri biraz genişse yana yattğınızda ayağın motor altında kalma ihtimaline karşı işe yarar. Ama motora faydası çok. İki kez yana yattı motor, (birisi sinyal vermeden aniden dönen hayvanın eseri) ikisinde de koruma demirindeki ufak çizikler haricinde, motorda çizik dahi yok.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bir sefer eğer koruma demiri olmasaydı bariyere ilk çarpan ayağım olacaktı.
    112ciyiz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    kawasaki er-5
    koruma demiri kesinlikle şart diyorum ama bir tehlikeside olabilir sert bir çarpmada ayağın üstüne katlanırmı acaba eğr böyle birşey olursa hiç hoş bir durum olmaz diye düşünüyorum

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaliteli koruma demirleri makul süratlerde katlanma yapmaz..
    Zaten koruma demirinin katlanacağı süratte bir yere çarpılmışsa hiçbir koruma sizi korumaz..

Eski motorumdaki koruma demirleri muhtemelen bacak kırılmasından beni korumuştur bu arada..
    Motorun ise sadece ayna kolu kırılmıştı..
    Düşük süratte buz tutmuş su birikintisine denk gelen ön tekerin kayması sonucu yatmıştık motor ile ben..

Motosikleti
    mondial mct250
    valla arefe günü benim sol bacağımı koruduğu kesin.sol taraftan aldığım ilk darbe koruma demirine denk geldi ve motoru ön tamponun altına kadar aldı.starex kamyonetin ön tamponunu haşat etti.sol bacağımı nasıl bir reflex ile çektiğimi ben bile anlayamadım.Allah'dan şehir içi trafik ağır ilerliyordu.koruma demiri bence şart.

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    zamanı geldiğinde her ikisini de (sürücü ve motor) korur. ancak makul süratlerde.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    evet motor koruma demiri bendede var.Şuan çok şükür bi kazam olmadı,-Ki Allah kimsenin başına kaza bela vermesin-olduğu zamanda şansa bağlı,genelde yavaş gidiyorum,zaten motorumda pek hız yapmıyor sonucta 125 cc.ama yeni motor aldığında koruma demiri olmayanlar,herseyden önce bu demiri edinsin ve taksın.Cok yararlı,aynı zamanda düz ve geniş yolda cok rahatlık sağlıyor =)) bir katına atıyorum ayaklarımı rahat rahat chopper la gidiyomuşum gibi oluyo :D:D.ama sadece ve sadece düz ve geniş yolda bunu yapıyorum,sehir içinde aman diyeyim yapılmaz.eğer hala motor koruma demiri almayan varsa,alsın,kimileri kaba duruyo diye almıyorlar,sahsen motorumda koruma demiri var diye bana gülen birisini görmedim.aynı sekilde arka ayaklıklar da öyle.yine ona cok kaba diyorlar ama cok rahat ve kullanıslı.Hem egzozu koruyo hem artçının ayağını.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    bizle irtibatı olan bir firmanın personeli topallıyordu. daha önce sormak niyetinde değildim. masamın arkasındaki dolapta duran kaskımı görünce motosikletinizin modeli nedir diye sorunca muhabbet başladı. iş geldi topallayan bacağa. sorduğumda ybr 125 model motoru ile bir kaza yapmış. taktırmış olduğu koruma demiri yamulmuş. ayağı vites demirinin altındaymış. demir de üzerine yamulunca ayapı tarak kemiklerinden kırılmış. baskı ile de kemik içindeki birkaç sinir ezilmiş. tavsiyesi şuydu alınacaksa koruma demiri sanayidne ucuza değil marka ve tescilli olmasıydı. bazı çinlilere takılan koruma demirlerin gösterişten ileri gitmediği servislerce biliniyor. et kalınlığı az kalitesiz demirler. dikkatli olmak lazım.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

Motosikleti
    CBF250
    2 sefer TVS apache ile kaza geçirdim ve koruma demiri sayesinde ayağıma hiç bir şey olmadı ve motoruda korudu. Yakın bir arkdaşımda kendi apache si ile kaza yaptı, koruma demiri ayağına katlandı ve motorla sürüklendi, yaklaşık 6 ay yatarak detavi gördü 3 ameliyat, ve olayın üzerinden neredeyse 1 sene geçti hala yürüyemiyor :(... Koruma demiri ile motor arasında bacak kalarak kendini kurtaramadı...
    Açıkcası çelişkili bir soru...
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

Motosikleti
    Touring
    kısmen koruması hiç korumamasından iyidir.olsun taktır bitane küçük kazalarda bile koruma sağlar sonra allah uzak etsin bi zarar gelse hay aklıma edim keşke taktırsaydım deme.....

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    hem motosikleti hem sürücüyü korur.
    soru:neden hepco becker 200 euro?
    cevap:kaza anında katlanmadığı için

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Sabah bu konuyu okudum. Aman ne koruma demiri bişey olmaz dedim. Yaklaşık 1 saat önce kaza yaptım 4 5 sıyrıkla kurtardık ama motorda biraz hasar var. Koruma demiri olsaydı daha az hasar olacaktı. Şimdi yine bu konuyu okuyorum. Keşke taktırsaydım diyorum.

Saygılar
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    koruma demiri +çanta demirini her zaman tercih ederim.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    koruma demırı sart kalıtelı olmasına özen göstermelıyız ama bır coğumuz görselliğe öne verıyor birde ALLAH korusun kaza anında faydalı olabıleceği kadar zararlı da olabılır sağlığımız acısından örneklerı var buna dıkkat etmelıyız

merahaba arkadaşlar yamaha virago 535 aldım acemiyim o yuzden bu motora uygun istanbulda koruma demiri nereden taktırabiliriz?

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı hakayd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merahaba arkadaşlar yamaha virago 535 aldım acemiyim o yuzden bu motora uygun istanbulda koruma demiri nereden taktırabiliriz?
    İnternetten satın al. Alet edevatın varsa sende takabilirsin, yoksa git bir ustaya nereye olursa olsun farketmez hepsi takar.

http://www.motosiklet.com/IlanDetay/...a-demiri-12052
    Kelimelerini yükselt sesini değil, yağmurdur çiçekleri büyüten gök gürültüsü değil.

hocam çok teskkür ederim internetten arattım bi turlü karşıma çıkmadı ama fiyatıda bayağı pahalıymış bunun aynısında demirci ustasına sence daha ucuza yaptıramazmıyız?

rollcycle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1250GS ADV
    givi ve kappa tavsiye ederim gerisi karşılaştırdığınız zaman nekadar fark olduğunu görürsünüz ben fazer ile 100 metre sürüklendim koruma demiri sayesinde 1 liralık masrafım oldu eğer olmasaydı makina yanabilirdi bile

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Benim gibi aptallık yapıp yan ayaklığı tam açmadan motoru park etmeye çalışırsan kendini motorla beraber sola yatmış bulabilirsin. Koruma demiri olmasa motorun altında kalacaktı ayağım. Belki durduk yere kırılacaktı. Demir olduğu için sadece debriyaj manetinin ucu çizildi.
    hakayd bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)