Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

2. el nexus 250 mi? 0 sym evo 250 mi tercih ederdiniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    nexus 250i
    Merhaba arkadaşlar
    Kimco people s200 kullanmış ve (allah başımızdan eksik etmesin ama muhtaç ta etmesin ) tamirci kazıkları yemekten son derece bıkmış biri olarak kalitesi ile ön plana çıkmış olan bu iki maxi scooter arasında karar vermeye çalışıyorum, fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.
    Bu iki motoru kullanmış olanlardan özellikle rica ediyorum gerek yakıt gerek ise yedek parça servis hizmetleri nasıldır.
    şimdiden hepinize teşekür ederim.
    Bu hafta içersinde kararımı vermiş olmak ve hatta satın almış olmak istiyorum inşallah hangisi hayırlısı ise olur.

Her söylenene verilecek cevabım varda önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    Nexus un ilanı varmı selma?
    GKN MOTORS

Motosikleti
    nexus 250i
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...8995668/detay?

Burdan bakabilirsin Gökhan
    tam seni arıyordum bende
    Her söylenene verilecek cevabım varda önce lafa bakarım laf mı diye sonra söyleyene bakarım adam mı diye.

mezit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda cb125e
    bence sana yakışımaz bu tarz..
    çok kaslı görünümü var vespa baksann daha mantıklı bence ama genede zevkler ve renkler olayıı...
    kişisel neyimiz varki iletimiz olsun...

Motosikleti
    nexus 250i
    Mangodan elbise mi alıyorum ki yakışıp yakışmasın
    Önerin için sag ol zevk meselesi tabii haklısın benim zevkim yada zevksizligim, her neyse bu iki alternatif üzerinden teknik ve özellik bilgisi verebilicekler yazarlarsa daha memnun olurum teşekürler.

stubborn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 250
    Nexus daha sert ve asi bir makine sym ise nazaran daha konforlu
    2 si arasındaki konfor farkını uzun yolda daha rahat anlayabilirsin tercih sizin
    Motora bindiğim için farklı değilim! farklı olduğum için biniyorum...

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kymco xiting 250 i yi de seçeneklerin arasına almalısın. Kaliteli ekonomik ha birde peşin fiyatına 12 taksitle satılıyor. Hakkında cok guzel şeyler soylenen bir motor. Ayrıca 2. elide oldukca iyi görünüyor.

Nexus piyasada fazla olmayan bir motor. Bulaşmamakda fayda var.

Sym içinde kötü birşey duymadım

Bütce durumuna göre beyaz bir xiting 250 i oldukca çekici duruyor.

Bi ara bende bakmıştım 250 enjeksiyonlu scoter kararım ya piaggio X7 evo yada xiting 250i arasında bişeydi ama sıfır kymco daha mantıklı duruyor.

Alıp uzun sure binmeyı dusunuyorsan kışa yakın kampanya yapabıleceklerını dusunuyorum.

Cokda fazla para vermeyeyım dersen Hyosun MS3 250 yı de seceneklerın arasına katabılırsın. Aynı özellıklerde bıraz daha ufak bıraz daha performanslı oldugu soylenıyor.

Yakıt senin için önemli ise. Kesinlikle enjeksiyonlu modellere yönelmelisin. Yani sonu i ile bitenlere.

Şimdiden hayırlı olsun.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    nexusların kendine has bir egzost sesi varve bence hoş değil nexus biraz daha atak yapıya sahipse de sürüş rahatlığı yeterli değil...
    ancak sym daha başarılı sorun çıkaracak bir makine değil uzun yolda şehir içinde konforlu bir sürüş sunuyor...

tavsiye edemem ancak sym tercih ederim.

hangisi hayırılı ise o olsun...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    nexus 250i
    Teşekürler stubborn.

Harbitürk zaman ayırıp fikirlerini yazdıgın için çok teşekür ederim

senin de yazdıgın gibi hararetle tavsiye edilen motorlardan bir tanesi ancak beni people s200 modeli baya bi kymco da soguttu sırf o yüzden ciddi anlamda incelemek gelmedi içimden bu motoru.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:32 ----------

Teşekürler takendy

12bin km sym gts 250 sürmüş birisi olarak seramik silindirinden çelik firen hortumuna kombine firen sisteminden rahatlığına kadar çok sevdigim bir motordur. çok dayanıklı sorunsuz bir motordur. fakat sert yokuşlu virajları pek sevmez di ilk kalkışı pek akresif degildir.ama uzun yol da çok hızlıdır. ezilmez

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    nexus iyi makina.ama 2.el.
    alternatif olarak sym evo250 bence daha alınabilir.o da sym markası yüzünden.
    2.el nexus mu - çin malı mı deseydin nexus derdim.
    ama bu seçimde sıfır alınacak sym daha mantıklı görünüyor.

Motosikleti
    nexus 250i
    sym agar basıcak galiba
    peoples, hanedan12+, umtglsr
    iso sen bi bi şey demiycen mi?

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sıfır makine herzaman daha iyi derim ..çünki geçmişini bilirsin....
    sana beyaz bi evo yakışır selma...
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Bir İtalyan'cı olmama rağmen ben de SYM derim. Nexus bir scooterın avantajlı taraflarına sahip olmayan (rahatsız sürüş, gereksiz agresiflik, küçük sele altı bagajı) bir scooter. SYM ise yukarıda saydığım tüm açılardan çok daha mantıklı bir motor.

Ayrıca SYM GTS Evo, enjeksiyonlu motoru ile daha yeni teknoloji ve daha ekonomik. Bir de sıfır olunca başka motor bakıp kafa bulandırmaya gerek bile yok.

Beyazı süper ;)

EliteXC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Beverly 250, FiddleII 125
    Nexus için görüşlerimi bildirebilirim.
    2007 model Piaggio 250ie kullandım 7 ay kadar ve Nexus500 ile değiştirmek için araştırma yaptım.
    Sonuçta Nexus'un konfor olarak daha zayıf, sürüşünün sportif ve sert olduğunu gördüm. Bu nedenle Nexus almaktan vazgeçtim.

SYM için ise GTS 250'nin alt modeli Joyride200 kullandım ve bu kadar keyf aldığım bi scooter olmamıştı (şahsi görüşüm). GTS 250i Evo'nun Joyride200'den çok daha iyi olacağı su götürmez bir gerçek sanırım.
    Endurocular neden genç görünür? Cevap: Çamur cildi gençleştirir.

Ride fast, yet ride smart!!!

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı peoples adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sym agar basıcak galiba
    peoples, hanedan12+, umtglsr
    iso sen bi bi şey demiycen mi?
    Konuya hakim değilim.
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Her iki tercihteki makinalrda iyi ve kendisini kanıtlamış bir makina Ama Sym sıfır olduğu için bir adım öne çıkıyor sonuçta rodajını kendin yapacaksın ve Temel arkadaşımızında dediği gibi motosikletin geçmişini bileceksin ama tabikide sonuçta nexus gibi bir marka değil ama konforu bence daha iyi nexus daha bir sportif duruyor Selma Bence sym den yana kullan kararu-ını ama son karar tabiki yinede senin....
    Not: Beyaz olsun rengi Sym nin Ona göre ....
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    gsx1300r hayabusa 2010
    nexus 250 benımde almak istediğim bir modeldi. fakat rahatsız selesi ,sert süspansiyonu yüzünden eledim onu.sadece dış görüntüyle olmuyor bu iş. kymco 250 yide selesi ve yetersiz bagaj hacmi yüzünden listeden çıkardım. sonrada gittim sym gts 250i evo aldım. sele aşırı rahat ve ayarlanabiliyor, enjeksiyonlu, yakıt sarfiyatı az, görünüş harika , sessiz motoru ve tatmin edici sürati ile ben bu motoru çok sevdim, hatta şuan odamda yanıbaşımda. dışarda bile bırakmaya içim elvermiyor

Motosikleti
    nexus 250i
    Zaman ayırıp cevap yazan herkese teşekür ederim.

iso sana bile teşekür ederim Temel,Korkut yorumlarınızı okuyan Şerifin neler söyledigini katiyen söyleyemem hiç ısrar etmeyin

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı peoples adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zaman ayırıp cevap yazan herkese teşekür ederim.

iso sana bile teşekür ederim Temel,Korkut yorumlarınızı okuyan Şerifin neler söyledigini katiyen söyleyemem hiç ısrar etmeyin
    Hııııım Tahmin ediyorum ben ne dediğini...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)