Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yeni Motorcu için TZR 50

Motovento
    REKLAM ALANI
    holigan05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Henüz Yok :/
    Öncelikle bütün Tecrübeli Motor üstadlarıma selamlar

Yaşım 18 a2 ehliyete yazıldım bu ay sonunda kursum başlıyor.
    Motora çok hevesliyim Öncesinde çok olmasada otomatik vitesli scooter deneyimim oldu
    Öncesinde hyosung gt250r düşünüyordum başlangıç için , sonrasında cbr 125 e düşmek zorunda kaldım fakat aile baskısı yüzünden bunu bile istemediler.
    Babam ATV almam konusunda ısrarlı şehir için kısa mesafe genelde ara sokaklarda kullanacağım için Pumarex L4 150cc ONROAD modelini almaya karar verdi.ATV kullanmayıda seviyorum zevkli fakat motor hevesim varken pekde cazip gelmiyor gözüme.
    Fakat Bugün gözüme çarpan bi model YAMAHA TZR50 düşük motor hacmi sayesinde ikna olabiliceğini düşündüm hem başlangıç için ideal gözüküyor.Karşılaştırmaya kalkarsak fiatı yüksek gibi geliyor o fiata alıncak daha güçlü motorlar varken fakat başlangıç için ve malum aile baskısı...
    İstanbulda nerden bulabilirim bu motoru gidip bakabilmek için bilen varmıdır aramızda ?
    Fikir,yorum,tavsiye vb. her türlü cevabınızı bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    250cc lik chooper
    motor güzel de fiyatını hiç araştırmadım ama muhtemelen 3-4bin tl den az değildir. 50cc ye de bu parayı şahsen ben wersem bi 20bin tl de hastane masraflarına wermem gerekir ki bu motora o parayı werdikten sonra geçireceğim kalp krizine bağlı rahatsızlıkların hepsi tedavi edilsin

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yamaha TZR 50 görünüş itibariyle güzel. Fakat 50 cc lik bi motora 4.500 5.000 TL vermek açıkçası ne kadar mantıklıdır tartışılır. Anladığım kadarıyla Racing tarzı istiyorsun ve çoğu aile racingin görüntüsüne aldanıp karşı çıkar. ailen motor racing olduğundan dolayı onada karşı çıkabilirler. Ybr gibi bir motorla başlayıp acemiliğini atıp 2 3 sene sonra Racing sınıfına adım atman senin için daha doğru olur. Zaten 50 cc bi motor bi süre sonra sıkar çekmez etmez bi süre sonra yetmez sana sadece görüntüsü tatmin eder seni.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Honda Cbr 600 rr Movistar ;) & Hyosung 250 GTr
    Kardeşim selamlar... Eğerki ileriyi düşünüyorsan iki tekere binmek zorundasın buna emin ol. 4 tekere 10 yıl bin iki tekere bindiğinde herşey farklı olacaktır emin ol... 2 tekere geçtiğin an tekrar sıfırdan başlaman gerekiyor. En fazla 150 cc ile başlamanı tavsiye ederim... Ben başladım 600'le gidiyorum 600'le Benimki delilik cahillik tabi ölmedim ama ölmüş olma ihtimalim yüksekti. Neyse sen beni dinle ileride racing'e binecem naked'e binecem vs. diyorsan hiç atv'ye para bağlama aileni 2 tekere ikna et...

methal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks new light 125
    Kask takmaya ihtiyacın olmadığını düşünüyorsan,muhtemelen
    Gece yol yapma ki; gün doğumunda uyumayasın
    Motosikletine binmek için acele et ama bindikten sonra etme

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    hacı yapma etme anlıyorum aynı zamanda sınava giricez ama bari yzf 125r al çok az fiyat farkı var hem 125 cc. 50 cc dediğin mobilet yahu bu sadece race replica sı onun... sen yzf r125 e bi bak derim..

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Alıntı UğurDuyar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı yapma etme anlıyorum aynı zamanda sınava giricez ama bari yzf 125r al çok az fiyat farkı var hem 125 cc. 50 cc dediğin mobilet yahu bu sadece race replica sı onun... sen yzf r125 e bi bak derim..

Arkadaşlar yzf 125R yokuşta çekmiyecek kadar güçsüz bi makine tek önerim bunu çok rahatlıkla söylerimki İLK MOTOR YA APRİLİA RS125 YADA KAWASAKİ NİNJA 250R.

UğurDuyar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CD 250
    Alıntı kefeeee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yzf 125R yokuşta çekmiyecek kadar güçsüz bi makine tek önerim bunu çok rahatlıkla söylerimki İLK MOTOR YA APRİLİA RS125 YADA KAWASAKİ NİNJA 250R.
    biraz saçmaladın gibi... yzf 125r yokuşta çekmeyecek kadar güçsüzse ybr125 yolda gitmez.. hiç bindin mi yzf 125 r ye???

kefeeee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Speed Triple 955i / Yamaha BWS 100
    Belkide Türkiyeye ilk gelenine bindim sanırım o ilk defa görmüştüm ve gerçekten gitmeyen bi alet o ayrıca 3 ay sonra altına bisiklet gibi gelicek bi motora binilmesi bana saçma geliyo. ilk motor alıcak kişilerde bu konuya hiç bakmıyor bence. bi motor size 6 ay sonra bisiklet gibi gelicekse onu kullanmanın ve hele hele öyle bi motoru sıfır almanın hiç bir mantığının olmadığını düşünüyorum. Söylediğim motorlar kime sorarsan sor en mantıklıları ve en kullanışlıları olacaktır. çünki örneğin 6.000tl ye alıp 5 ay sonra sıkıldığınız bir motoru satıcağınız fiyat 4.000tl falandır ve 5 ayda tam 2.000tl zarara girmiş olursunuz burdaki amaç ilk motorda mantıklı yatırımı yapıp en uzun süre idare ediceği almaktır. Ninja 250 benimde alıcağım olup favorimdir ve çok eski bi motorcu olan babama bu kararımı söyledğimide afferin işte şimdi motordan anlıyosun gibi bi cevap aldım mantıklı olsa gerek.

Motosikleti
    öncelikle bütün arkadaşlarımın abilerimin bayramı mübarek olsun..

@Blackvolky haklısın üstad normal şartlarda bu para 50 cc gücünde bir motora verilmez.

@forevermore ilginiz için teşekkürler satıcıya msj attım

@Blackeagletr doğru tespit hocam racing seviyorum. görüntüsü zaten beni cezbediyor

@hondaRED haklısın üstad 4 teker 2 teker arası fark çok fazla her ne kadar ikiside a2 class olsa bile. ikna çabalarım devam ediyor bu arada nice kazasız sürüşlere..

@methal ilgi için çok teşekkürler hocam o satıcıyada msj atıcam.

@UğurDuyar kardeşim doğru söylüyosun fakat 125r'ada ayırabilicek bütçem malesef yok aslında ben ayırır alırım fakat malûm aile baskısı o parayı vermeme laf ederler. maximum 5 milyar harcarım bu işe. çünki babamında almak istediği atv 4 milyar bi fiata sahip.

@kefeeee üstad önerdiğin motorlar görüntü olarak çok hoşuma gitsede fiat olarak malesef beni aşıyor :( yinede ilgin için teşekkürler.

Şuan aklımdaki fikir şu ki olurmu bilmiyorum ;

Tzr50 alabilirsem. Bir süre hız sorunumdan çok SES sorunum olacağı için ilk önce egzos deiştirip düzgün bir ses sağlamak. Asıl sormak istediğim soru ise bu motoru aldığımı varsayıp 1 2 sene sonra motorunu değiştirme olanağım warmı ??
    Yani 50 cc lik motoru söktürüp yerine 125 150 200 250 cc lik bir çıkma motor taktırabilirmiyim ?

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Motor değişimi yapılabilir ama Türkiye de değil, ruhsatla ayrı uğraşacaksın, tüvle ayrı uğraşacaksın, değmez ve uğraşısı zor... Bunun yerine 100 cc ye çıkaran tzr kitleri var onları alıp kullanabilirsin. CC sınıflarında ehliyet olmadığı için TR de düşük sınıf cc ler tu kaka ediliyor, ama ehliyet aldığın gün gidip 600 RR alabiliyorsun ne yaman çelişki bu ülkemde. Avrupa da olduğu gibi cc sınıf ehliyetleri gelirse Türkiye ye bu motorlar altın devirlerini yaşarlar. avrupa da 14 yaşından itibaren ehliyet alırsın sınıf sınıf zamanla kanun yolu ile yükseltirsin. Birde bir arkadaş 125 yzf çekmez demiş 140 kilo iken bindim, bayırda da çekti nasıl çekmezmiş o motor anlayamadım
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    @draggy anladım üstad motor değişimi türkiye şartlarında her zamanki gibi baş ağırtır diyosun.
    Peki bu TZR kitleri türkiyede mevcutmu ? ruhsat için bişi gereklimi ? ve fiat olarak nedir acaba ?
    TZR nin kasasına ölüp bitiyorum ya eğer kit olayını yapabilirsem %80 alırım bu aleti. Ses değişimi için hava filtresi & egzos değişimi işe yarıyormuş sinek sesinden kurtarsam yeter zaten bana, Ne kadar tutar bunlar bilmiyorum ama şuanki düşüncem bu İlginiz için tekrar teşekkürler

abdullah_03 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    atv mtv iş değil

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Alıntı holigan05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @draggy anladım üstad motor değişimi türkiye şartlarında her zamanki gibi baş ağırtır diyosun.
    Peki bu TZR kitleri türkiyede mevcutmu ? ruhsat için bişi gereklimi ? ve fiat olarak nedir acaba ?
    TZR nin kasasına ölüp bitiyorum ya eğer kit olayını yapabilirsem %80 alırım bu aleti. Ses değişimi için hava filtresi & egzos değişimi işe yarıyormuş sinek sesinden kurtarsam yeter zaten bana, Ne kadar tutar bunlar bilmiyorum ama şuanki düşüncem bu İlginiz için tekrar teşekkürler
    Ebaydan araştır ama meraklı bir tüv yetkilisi tüm hayallerini karartabilir, yada bir trafilk polisi... Bu motor 60*65 yapar en fazla, o hcmede göre yeterli aslında...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

forevermore - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 150 (2013 Kırmızı)
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ebaydan araştır ama meraklı bir tüv yetkilisi tüm hayallerini karartabilir, yada bir trafilk polisi... Bu motor 60*65 yapar en fazla, o hcmede göre yeterli aslında...
    60-65 mi? çok daha seri bir motor
    Aptallık En Büyük Günahtır !

Motosikleti

@abdullah_03 atv ile 2 teker çok farklı haklısın...
    @draggy bu kiti buldum 70 cc ye çıkartıyormuş galiba tam incelemedim henüz tl ile 270 civarı bir fiyata geliyor türkiyeye getirilmesiyle ne kadara patlar bilemiyorum hiç deneyimim olmadı. http://cgi.ebay.com/70cc-Big-Bore-Cy...item255b90aee4

ama şu trafik polisi veya tüv işi canımı sıktı acaba muayenede zorluk çıkartırlarmı bu kiti taksam. ki dediğin gibi 60 65 de yapsa bana yeterli şuan alsam yapacağım tek şey açık hava filtresi + egzos olur.. oda ses için..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:32 ----------

Alıntı methal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada bu ilan yattı çünki taksit imkanı yokmuş buda bana uymuyor malesef. diğer satıcılardan cvp bekliyorum

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)