Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

motor kazalarına kesin çözüm bulduk!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı oktay299 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar; ben -eren- kardeşimiz ve GTA250rAlanya abimiz ile birlikte 2 gecedir sabahyalarak yaptığımız projemizi bitirdik ve sizin yorumlarınıza sunuyoruzz

en güçlü darbelere karşı dayanıklı bir maddeden yapılmış zırhımızın içine baştan sona kadar hava yastıgı döşüyoruz..böylece düşünce..bi yere sert bi şekilde çarpınca... süreklenince...sürüklenirken tır altında kalınca..aldıgımız darbeye minimuma indiriyoruz..ve tahminimce ölmeden kazayı atlatmış oluruyozz

azminizi kırmak istemem ama airbag ceketler zaten piyasada var

http://www.motoplus.com.tr/urun/1133...BAG-JAGGER-JKT
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    azminizi kırmak istemem ama airbag ceketler zaten piyasada var

http://www.motoplus.com.tr/urun/1133...BAG-JAGGER-JKT
    Arkadaşların düşündüğü daha kapsamlıymış hocam,
    bi baktım bende o denizin içinde dalgalardan etkilenip kapıldım
    Çelik yelek ve airbag diyolar :D
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Dusunce guzel ama biraz gec kaldiniz , siz dunyayi sarsmaya hazirlanir iken Ingiliz bir kimya firmasi zaten bunu yapti bile. Hatta bazi Held urunlerinde bile var.

Urunun ismi D30

Boyle turuncu bir jel urun

Oldukca yumusak ve kiyafetlerin icinde cok basit bir bicimde kullanilabilen bir urun, oturuyorsunuz kalkiyorsunuz hic bir sertlik yok. Soft bir urun.

Fakat monekul yapisindan dolayi bu urunun bir yerine hizla gelen bir darbe oldugu anda urun bildiginiz celik sertligine donusuyor ve tum darbeyi abzorde ediyor.

Su anda Ingiliz ordusu bunu kursun gecirmez yeleklerinde bile kullaniyor

http://www.digitaljournal.com/article/268309

Su videoda japon sunucu ilk once kendini dovduruyor onda sonra icinde jel olan bir sapkayi karpuza gecirip karpuzu cekicle vuruyor.

http://www.youtube.com/watch?v=JceDaEMIHKE

Diger video da ise ingiliz sunucu kobay olan adami kurekle resmen paraliyor. Adamin siniri bozuluyor resmen sonunda

http://www.youtube.com/watch?v=9VDeJ...eature=related

Sevkinizi kirdigim icin ozur dilerim, gecelemeden evel bana sorsaydiniz soylerdim

yinede fikir fikiri dogruru , belki biz daha iyisini gelistirirz kim bilir...
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    daha parlak bir fikrim var
    üyelikte nüfus kağıdı istenilsin

Motosikleti
    Yaza Venox 250 :)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dusunce guzel ama biraz gec kaldiniz , siz dunyayi sarsmaya hazirlanir iken Ingiliz bir kimya firmasi zaten bunu yapti bile. Hatta bazi Held urunlerinde bile var.

Urunun ismi D30

Boyle turuncu bir jel urun

Oldukca yumusak ve kiyafetlerin icinde cok basit bir bicimde kullanilabilen bir urun, oturuyorsunuz kalkiyorsunuz hic bir sertlik yok. Soft bir urun.

Fakat monekul yapisindan dolayi bu urunun bir yerine hizla gelen bir darbe oldugu anda urun bildiginiz celik sertligine donusuyor ve tum darbeyi abzorde ediyor.

Su anda Ingiliz ordusu bunu kursun gecirmez yeleklerinde bile kullaniyor

http://www.digitaljournal.com/article/268309

Su videoda japon sunucu ilk once kendini dovduruyor onda sonra icinde jel olan bir sapkayi karpuza gecirip karpuzu cekicle vuruyor.

http://www.youtube.com/watch?v=JceDaEMIHKE

Diger video da ise ingiliz sunucu kobay olan adami kurekle resmen paraliyor. Adamin siniri bozuluyor resmen sonunda

http://www.youtube.com/watch?v=9VDeJ...eature=related

Sevkinizi kirdigim icin ozur dilerim, gecelemeden evel bana sorsaydiniz soylerdim

yinede fikir fikiri dogruru , belki biz daha iyisini gelistirirz kim bilir...
    Son sınıf bir fizikçi olarak görüşümü belirteyim; iyi güzel hoş yapmışlar da kurşun gibi bir cismin momentumu az miktarda, yani tek bir noktaya çarpıp bu madde sertleştiğinde güç tum bedene yayılıyor ve sorun olmuyor. Ama burada bahsettiğimiz direk olarak vücudun asfalta yapışması veya arabayla bütünleşmemiz, yani bize darbeyi vücuda yayan bir madde değil, çarpma momentumunu azaltacak bir sistem lazım. Bu da en mantıklı hava yastığı oluyor. Yoksa D30 ile vücudum sağlam görünse ama iç kanama geçirsem ne fayda?

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    Eğlenceli bi başlık olmuş..

Bir proce de benden...

Her yerimizi rulman ya da minik tekerlerle kaplıyoruz. Bu sayede motordan düşsek bile aynen yolumuza devam ediyoruz.

Hatta bu proceyle, doğru açıyı yakalayabilirsek, kamyon tekeriyle temas etiğimiz anda, kamyonun dev lastiklerinin altında ezilmeden kaza mahalinden uzayabiliriz...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem iki yil önce verilmis konu.

http://www.motosiklet.net/forum/mt-a...knolojisi.html

Hem de ben vermisim.

Balik kadar bile hafiza yok ben de.

Konu neydi?!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı VoLhuLk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son sınıf bir fizikçi olarak görüşümü belirteyim; iyi güzel hoş yapmışlar da kurşun gibi bir cismin momentumu az miktarda, yani tek bir noktaya çarpıp bu madde sertleştiğinde güç tum bedene yayılıyor ve sorun olmuyor. Ama burada bahsettiğimiz direk olarak vücudun asfalta yapışması veya arabayla bütünleşmemiz, yani bize darbeyi vücuda yayan bir madde değil, çarpma momentumunu azaltacak bir sistem lazım. Bu da en mantıklı hava yastığı oluyor. Yoksa D30 ile vücudum sağlam görünse ama iç kanama geçirsem ne fayda?
    Firmanin sitesine girmeni tavsiye ederim. En az 5 motor giyim firmasi bu adamlarin urunlerini tercih etmis bile. Bunun icinde Held dahi var. Dedigin gibi olsa bu firmalar bunu bizden once fark ederdi.

Videolarida izlemeni tavsiye ederim.Urun sadece noktasal degil, genis basinclarida durduruyor ve homojen bir bicimde yayiyor.

Ikinci videoda adama kurek ile vuruyor ve soruyor agri hissetmiyormusun. Adam diyor vurdugunu hissediyorum ama agri yok.

Darbe emicilerin onemi , darbeyi emip homojen bir bicimde yaymasidir. Bu kasklarda da boyle.

Eskiden celikten askeri migferler yapilirdi. Kursun gecirmezdi ama cok sert yapilari yuzunden mermi geldiginde icindeki insan yasasa dahi kasktaki tum vibrasyon oldugu gibi kafatasina gecip askeri orda sersemletiyor du. (yakin bir asker arkadasima olduguna tanik oldum)

Simdikiler ise daha esnek ve homojen darbe emici olan kompozit malzemelerden yapiliyor. Mermi geldiginde hissetiginiz sey TAK diye bir ses ve sarsinti.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

-eren- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Önceki Motosiklete fırlatma koltuğu başlığında söylemiştim böyle bi maddeyle olabilir dışı diye ama bakıyorumda benden habersiz yapmışlar
    Ama bu madde direk dize veya kafaya vurulduğunda etkisini gösteriyor ama bütün bi vücudumuzla duvara çarparsak?
    Biraz baktımda bu madde ve hava yastığı bi arada kullanılmamış (sanırım)
    Kendi fikrimi şöyle söyleyeyim;
    Dıştan içe: Yumuşak bir kumaş,D30 (darbeyle sertleşen jel),Hava yastığı,yırtılmaz bir kumaş
    Bence darbeyi çok rahat emebilir.
    Sürüklenme sırasında jel işimizi görür.
    E daha ne olsun

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    havada olsa arada aldığımız darbe vücuda iletilecektir

D3VIL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 650F
    http://www.facebook.com/video/video....9625&ref=share

bunuda biz izleyelim fikir edinmek açısından =)

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı MkD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havada olsa arada aldığımız darbe vücuda iletilecektir
    Havanın altında yukarıda verilen jelden olcak.

Alıntı D3VIL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.facebook.com/video/video....9625&ref=share

bunuda biz izleyelim fikir edinmek açısından =)
    Önceki sayfalarda verildi sanırım teşekkürler

Motosikleti
    Kawasaki Z 750
    hmmmmmmmmm

Alıntı cienfuegos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saçmalamışsınız
    nedenini de yazarsanız seviniriz..fikri beğenmek zorunda değilsiniz buna saygı duyuyorum ama biraz da siz bize saygı duyarsanız güzel olur...fikir işe yarar-yaramaz,yapılır-yapılmaz orası ayrı amacımız kendimizi korumak motosikletin tehlikesini azaltmaya çalışmak..neresi SAÇMA anlayamadım
    Bilge Kişi Gökteki Ayı Gösterir; Aptal İse Onun Parmağına Bakar.

Motosikleti
    Değişik bir sl 150
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğlenceli bi başlık olmuş..

Bir proce de benden...

Her yerimizi rulman ya da minik tekerlerle kaplıyoruz. Bu sayede motordan düşsek bile aynen yolumuza devam ediyoruz.

Hatta bu proceyle, doğru açıyı yakalayabilirsek, kamyon tekeriyle temas etiğimiz anda, kamyonun dev lastiklerinin altında ezilmeden kaza mahalinden uzayabiliriz...
    Fazla ağırlık yapmazmı? hem düştükten sonra durmamız daha mantıklı. Sürüklenip biyere çarparsak o tekerlekler vücudumuza girebilir.Yada biyerden aşağı uçabiliriz

Motosikleti
    Daha değil =)
    Motora biniyorsan ölmeyi de bileceksin.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı serhat92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motora biniyorsan ölmeyi de bileceksin.
    inanılmaz rahatlatıcı olmuş

konuyu baştan sonra okudum bir arkadaş helium demir seni havaya kaldıracak helium gazı ortalama 40 m3 falan onuda yanında gezdirmen imkansız :D

gelelim hava yazstığına türkiyede yasadığımızı unutmayın sağlam bi cukura girdiğimizde ya hava yastığı açılırsa motorun ustundeyken

yapacak arkadaşa yardımcı olması açısından hava yastığının tetikliyen mekanizmayı motora koy motor yan yattıgında kblosus iletimle kava yastığı aktif olabilir yada disk klit hatırlatıcı kablolar varya onun gibi birseyle montuna tak ama bana sorarsan cok zor

Alıntı xanka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    inanılmaz rahatlatıcı olmuş

konuyu baştan sonra okudum bir arkadaş helium demir seni havaya kaldıracak helium gazı ortalama 40 m3 falan onuda yanında gezdirmen imkansız :D

gelelim hava yazstığına türkiyede yasadığımızı unutmayın sağlam bi cukura girdiğimizde ya hava yastığı açılırsa motorun ustundeyken

yapacak arkadaşa yardımcı olması açısından hava yastığının tetikliyen mekanizmayı motora koy motor yan yattıgında kblosus iletimle kava yastığı aktif olabilir yada disk klit hatırlatıcı kablolar varya onun gibi birseyle montuna tak ama bana sorarsan cok zor
    yada şöyle ki hava yastığı açılmayacak zaten devamlı açık olacakk böylece açılınca iç kanama kaburga kırılması vs olmayacak

dikkatli okumamışsın
    Bilge Kişi Gökteki Ayı Gösterir; Aptal İse Onun Parmağına Bakar.

Motosikleti
    Honda XL 200
    Alıntı olcan138 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Niye bütün uçağı kara kutu malzemesinden yapmıyorlar"dan sonraki en yaratıcı fikir gerçekten

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    başlık ve içerik farklı olmuş. başlığı okuyan artık trafik kazalarına bi çare bulunduğunu sanacak. oysa koruma kıyafeti tasarlamaya çalışıyorsunuz.

şimdiden başarılar dileyim

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)