Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Suriye Benzini Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ne menem bir şeymiş bu suriye benzini? suriye'deki arabalar, motorlar da su ile çalışıyor zaten, ondan onlara bir şey olmuyor, bizim araçlar hemen bozuluveriyor. Allah'ın işi işte...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Hem kacakcilik yapiyor hemde bizden tavsiye istiyor. Ne alaka simdi

Bunu bagli oldugun bolge jandarma karakoluna sor bence onlarin kesin bir cevabi vardir
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

pasa216 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya AS 100 2012 Kırmızı :)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem kacakcilik yapiyor hemde bizden tavsiye istiyor. Ne alaka simdi

Bunu bagli oldugun bolge jandarma karakoluna sor bence onlarin kesin bir cevabi vardir
    kardes lütfen laflarımızı nereye gideceğinin bilincinde olarak kullanalım.Ben kaçakcı değilim.Suriye den benzin getirip burda satmıyorum.Suriyeye gidip benzin alanlarda kaçakcı oluyor o zaman sana göre? lütfen bu konuda cok hassasım ayrıca jandarma örneği cok cok KOMİK olmus kıs kıs kıs

arkadaslar kendisi kullanan veya cevrensindekilerin kullandığını belirten arkadaslarım fikirlerini paylastılar.Onlara burdan cok tesekkür ediyorum.Kararıma gelince,benzini kullancağım.hem petrol ofisinden kullanıyordum,Motor arada bogulma yapıyor cekisi düsüyordu,kaçak benzini koyunca rampa yolda 3. vitesle zor zor cıkıyordum,artık rahat rahat cıkmaya baslamıstım.Sorun yaratacağını sanmıyorum.Böyle devlete ne demeli? MALİYETİ 80-90 KURUŞ OLAN BENZİNE EN AZ 3,60 TL ÖDEMEK,SAÇMALIKTAN VE ZORBALIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL.onun için artık bu benzini kullanacağım.Babamda arabaya koyacak o benzinden.ki birşey olsaydı abimin arkadasının motoruna bişey olurdu motor hala taş gibi gdiyoo :D sonucta altımızdaki motorda ahım şahım değil,ederi ne ki zararı olsun.İlk motorum ve tecrübe kazanmak için aldım bunu.Onun için denemedik sey bırakmayacağım..baska fikri olan varsa paylassın lütfen.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Herkes benzin fiyatlarının yüksekliğinden şikayet etmiş halbuki devlet o vergiyi alıp cebine atmıyor. Üstelik petrol dövizle geldiği için mecburen 2-3 katı fiyatına satacak ki zarar etmeyecek hazine..

Motosikleti
    Yakında olacak
    bu petrolü şirketler getirmiyor mu devletle ne alakası var devlet sadece vergisini almıyormu
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    başka ülkelerde petrolu dışarıdan getirmiyormu. iki katı fiyatla satması zararınımı kurtarıyor. geçelim bu bakkal hesabını.
    devlet vergi ile sömürüyor vatandaşı. benzin telefon. elektırık belli kalemler var oradan sokuşturuyor.
    yoksa doktorum, muhendisim, kuyumcum, şirket sahiplerım asgari üçretle nasıl geçinir. ( herkesın bir olmadıgını biliyorum )

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Alıntı pasa216 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes lütfen laflarımızı nereye gideceğinin bilincinde olarak kullanalım.Ben kaçakcı değilim.Suriye den benzin getirip burda satmıyorum.Suriyeye gidip benzin alanlarda kaçakcı oluyor o zaman sana göre? lütfen bu konuda cok hassasım ayrıca jandarma örneği cok cok KOMİK olmus kıs kıs kıs

arkadaslar kendisi kullanan veya cevrensindekilerin kullandığını belirten arkadaslarım fikirlerini paylastılar.Onlara burdan cok tesekkür ediyorum.Kararıma gelince,benzini kullancağım.hem petrol ofisinden kullanıyordum,Motor arada bogulma yapıyor cekisi düsüyordu,kaçak benzini koyunca rampa yolda 3. vitesle zor zor cıkıyordum,artık rahat rahat cıkmaya baslamıstım.Sorun yaratacağını sanmıyorum.Böyle devlete ne demeli? MALİYETİ 80-90 KURUŞ OLAN BENZİNE EN AZ 3,60 TL ÖDEMEK,SAÇMALIKTAN VE ZORBALIKTAN BAŞKA BİRŞEY DEĞİL.onun için artık bu benzini kullanacağım.Babamda arabaya koyacak o benzinden.ki birşey olsaydı abimin arkadasının motoruna bişey olurdu motor hala taş gibi gdiyoo :D sonucta altımızdaki motorda ahım şahım değil,ederi ne ki zararı olsun.İlk motorum ve tecrübe kazanmak için aldım bunu.Onun için denemedik sey bırakmayacağım..baska fikri olan varsa paylassın lütfen.
    Sevgili uye

Ben lafimi cok iyi biliyorum.

Benzin cok ucuz sanki de biz de al diyoruz sana. Koca 70 milyon kaziklaniyor.

Ama tutupta vergi vermeyen , ulkesine sahip cikmayan birinden aldigindan benzin ,kacakciliga davet degilde nedir. O adam talep olmasa o isi yaparmi sence?

Bu fiyata benzin alip kaziklaniyimi diyorsun aldigin kacak benzin ile hem motorundan hem ulkenin geleceginden calisiyorsun.

Bakma guluyoruz burda belki ama bu is cidden bildigin suc kanun onunde

Benzin pahali olunca cozum neden alternetif aramak. Neden ulkene sahip cikip devlete hesap sormuyorsunuz? Benzinin fiyatini bu hale getiren hukemete boyun egmektir bence tutupta kacak benzin almak ile.

Italya tum LPG sistemlerinin ureticisi ama gel gorki LPG nin cok az tercih edildigi bir ulke.

Benzinin fiyatini hukemete soracaksin. Ben burda vergimi kurusu kurusuna oderken baskasinin bu ulkede vergisiz alisveris yapip bunu rahatca deklare etmesi bana dokunuyor.
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    arabistan :ya hacı fulle
    suriye : usta fulle
    azerbaycan : yahşi fulle
    türkiye : usta 10 liralık

:D

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Suriye'nin benzininide de Arab'ın yağını da bilmem
    Atıyorum depoya bir tane mesir macunu bir daha tekerden indiremiyorum mereti...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili uye

Ben lafimi cok iyi biliyorum.

Benzin cok ucuz sanki de biz de al diyoruz sana. Koca 70 milyon kaziklaniyor.

Ama tutupta vergi vermeyen , ulkesine sahip cikmayan birinden aldigindan benzin ,kacakciliga davet degilde nedir. O adam talep olmasa o isi yaparmi sence?

Bu fiyata benzin alip kaziklaniyimi diyorsun aldigin kacak benzin ile hem motorundan hem ulkenin geleceginden calisiyorsun.

Bakma guluyoruz burda belki ama bu is cidden bildigin suc kanun onunde

Benzin pahali olunca cozum neden alternetif aramak. Neden ulkene sahip cikip devlete hesap sormuyorsunuz? Benzinin fiyatini bu hale getiren hukemete boyun egmektir bence tutupta kacak benzin almak ile.

Italya tum LPG sistemlerinin ureticisi ama gel gorki LPG nin cok az tercih edildigi bir ulke.

Benzinin fiyatini hukemete soracaksin. Ben burda vergimi kurusu kurusuna oderken baskasinin bu ulkede vergisiz alisveris yapip bunu rahatca deklare etmesi bana dokunuyor.
    evet arkadasım fikrine sonuna kadar saygı duruyorum.Elbette sen vergini ödeyerek benzin alıyosun,kaçak benzin alan da vergi vermiyor,Bu hosuna gitmeyebilir.Hükümet burda suçlu ona sor demissin.Ben şimdi nereye basburayım söylermisin? Sadece ben mi şikayetçiyim bu benzin fiyatlarının uçukluğundan?hayır.Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki senin dediğin gibi hükümete hesap sormaya çalışan binlerce insanlar var.Bu devam da edecektir.ama sonuç ne? hiç bişey.Çevremizde petrol ülkeleri var,Ne bileyim araç yakıtlarıından sonra,Azerbaycanda doğalgaz var.Azerbaycandan,Kardeslerimizden doğal gaz almayıp,tutup Rusya gibi bi devletten faiziyle doğalgaz,veya baska yakıt alan devlete ne diyeyim? Devlet bunu bize mi soruyor?Sonrada bu fahiş doğalgaz parasını halktan vergiden bilmem neyden cıkarıyor.Millet doğru dürüst kullanamıyor bile.Vergi alma usulune gelince,Benzinden,telefonlardan ne bileyim böyle cok paralı olmayan seylerden vergi toplayacağına,Tutsun vergi kaçakçılarını toplasın.Benzin vs getirenlerden bahsetmiyorum.Bulunduğunuz yerde birçok zengin şirket vardır.Burda ise,konukoğlu,(ki benim bu sene mezun olduğum Anadolu Öğretmen Lisesi nin adı da konukoğlu),nakıpoğlu,marufoğlu,cergibozanlar,Altın başlar vs vs.Böyle adamlar 2 trilyon vergisi olduğu halde,Tutup 200 milyara bi okul dikiyor,hepsinin plan projesi aynı,Bunu 1 trilyona veya 1 milyon Tl ye yaptım diyor.vee 1 milyon 800 000 tl cebine kalıyor? adamlar cok güzel vergi kaçırıyorlar.Afedersiniz ama böyle para padişahı adamlardan vergi almayan,Tutup memurlardan vergi alan devlete ben Normal benzin alıp da bu öğrenci halimle para kazandıramam.İndirsin fiyatları,2,5 tl ye.Almazsam ne olayım.Niye bizde pahalı? Hükümete soracaksın ama bu devlette (öyle söyleselerde) halkın hakkı diye birşey yok.Onun için ben bu yola basvuruyorum.Devlet benim almadığım benzinle fakirleşecekse 3-5 kişinin aldığı benzinle fakirleşecekse,vay o devletin haline.
    Tehlikeleri nasıl dibine kadar bertaraf edeceğini bilemiyorsan sakın motosiklete binme, çünkü o zaman bu işi beceremezsin demektir.

Motosikleti
    Yakında olacak
    doğudaki kaçak elektrik faturası batılının cebinden çıkıyor,10 tane çocuk yapcaklarına vergilerini ödesinler,doğu insanları bilmem ırak,halep,suriyeden ucuz ve KAÇAK ürünler aldığı için ekmek elden su gölden geçniyorlar,ha bu arada bunların altındaki arabaları görsen lüks ötesi,dünyadaki tüm keşler ülkemizi çok sever afganistandan kaçak yollarla gelen otlar bizim ülkeden dünyanın dört bir yanına ihraç edilir,bunların kaçakçılıktan başka yaptıkları iş yok ha pardon bir tane daha var devlete taş atıp olay çıkarmak,devlet iyi yapıyor benzin 2 milyon olsa ülkedeki araba sayısı ikiye katlanır bırakın böylesi daha iyi ucuz benzin istiyorsanız biodizele geçin, bunların kaçak elektrik su kullanması batıdaki insanlara uzun bir fatura olarak yansıyor,
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Motosikleti
    ne dizeli kardesim ne diyon sen ya? bide bu hükümeti savunma bana.

Motosikleti
    gündüz almaya gidiyorum inş.bu arada burada olan herkese hayırlı sahurlar..

Motosikleti
    ..................

Motosikleti
    evet arkadaslar kulanmakta herhangi bir sorun yok.Bir arkadasıma sordum,bende asya as 125 vardı,27 bin km suriye benzini kullandım dedi.Peki hiç sorun cıkmadı mı diye sorunca,Sadece rutin bakımlarını yaptırdım,Zaten bakımda da karbiratör temizleniyor,benzinle alakalı bir srun olmuyor dedi.Zaten suriye benzininde herhanggi bir pislik yok sadece o fahiş vergilerden arındırılmış bir benzin..

Aynen arkadaşın gibi yola devam o zaman

Motosikleti
    Bu aralar benzin gelmiyo yaw cok güzel oluyodu :D:D

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)