Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

kask ı kola takanlardanmısınız?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    20-25 km/s ile giderken bence hiçbir sorun yok. Ayrıca kolumada takmam en kötü aynaya asarım. Eğer aynamı kullanmamı gerektirecek bir yerdeysem zaten kafama takarım kaskı aynama değil.

Ayrıca hızlı akan trafikte kaskı kola takmanın aptallık olduğu kadar, kendi mahallemde 0-20 km/s hızla giderken %96 nem ve 34C sıcaklık altında kafama takmakta aptallık bence... 4-5 Km ileriye gideceğim diye dizlik bellik kask mont eldiven takıyorum. Ama mahalle aramdada hiçbirşey takmam. Kişisel tercih tabiki... CBF150 de hava atılacak bir motor değil, altımda R6 varmış gibi hareket etmeme gerek yok.

Yukarıda abimin teki 50km/s altında kaza oranından bahsetmiş. Haklısın 50km/h ile biryere vursak motorun üstünden uçarız mübarek. Kafada karpuz gibi çoturdar. Ama 15-20 dende birşey olmaz bea. Aynı hızı ben bisiklette yapıyorum. Hatta mahallede mevzu oluyor koşarak gidiyoruz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    kask kafadan çıkarsa motor durmak zorunda. motor durduğunda da kask çıkmak zorunda.
    bu sıcakta herkes bütçesine göre bir kask almıştır zaten. bizim burada polis arkadaşlar bile kasklarının modelini diyiştirdi sıcaklara uygun kask takıyorlar. lütfen kaskı olmadık yerlere takıp da geçlere kötü örnek olmayın.

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    walla ben ne ayneye nede koluma takıyorum =) kaskın altında plastık kaplama var dırek deponun ustune koyuyorum orda oylece kalıyor :D tabı yavas ve kalabalık bır trafıkdeysem.

onur35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XT660X
    asla kafamdan çıkartmam çok bunaldıysam vizörü filan açarım ama çıkartmam,terlerim yine çıkartmam!kola asla takmam takamam orda daha riskli ayrıca düşük hız deyip geçmeyin 50-60kmde bile düşüp kasksızsanız şayet suratınızı dağıtırsınız ben yıllar önce yaşadım o bana ders oldu kaskı ne kadar sıcakta olsa çıkartmayın!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Kask sıcakta bu kadar bunaltıyorsa şehir içinde çene açılır kask kullanın. Ben en sıcak günlerde motor kullandığımda sıcakta çok rahatsız olmama rağmen çenesi açık kaskım hiç bunaltmıyor. Hatta kaskı çıkarttığımda güneş daha çok rahatsız ediyor.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    valla millet siz istediğiniz gibi binmeye devam edin ben uyarımı yaptım gerisi sizin bileceğiniz iş daha sonra benim yanıma geldiğinizde sadece döner sermayemi yükseltecek beyin cerrahisi vakası dışında bişey olmayacaksınız ha motosikletli olduğunuzdan dolayı belki biraz fazla ilgilenirim ama sonunuzun son iki haftadır gelen 13 delikanlı (en büyüğü 25 yaşındaydı) farklı olacağını sanmıyorum
    açıklamayı anlamayan arkadaşlar nickimden ne demek istediğimi anlayabilir
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

MkD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    92 301 98 vstar
    kola fanta...
    okudum okudum başlığı ya diyorum kola neden takalım kaska

Yasin E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2o12 Yamaha Ybr 125 ESD
    racing motorda kaskı koycak yer olmadığı için ve kaskada 570 tl verdisen gözünün önünden ayırmazsın onun için takarımda motorda değil çarşıda falan :D zaten kolda kask varken direksiyon hakimiyetini etkiliyor çok tehlikeli ayrıca zaten ls2de bile 5tane hava kanalı var ki artık 20tllik kasklardada varda köpükten hava gelmiyo :D
    2o11 Kanuni Cup 100 ( 0 - 4600 ) km
    2o12 Yamaha Ybr 125 ESD ( 0 - ....... ) km

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    20-25 km/s ile giderken bence hiçbir sorun yok. Ayrıca kolumada takmam en kötü aynaya asarım. Eğer aynamı kullanmamı gerektirecek bir yerdeysem zaten kafama takarım kaskı aynama değil.

Ayrıca hızlı akan trafikte kaskı kola takmanın aptallık olduğu kadar, kendi mahallemde 0-20 km/s hızla giderken %96 nem ve 34C sıcaklık altında kafama takmakta aptallık bence... 4-5 Km ileriye gideceğim diye dizlik bellik kask mont eldiven takıyorum. Ama mahalle aramdada hiçbirşey takmam. Kişisel tercih tabiki... CBF150 de hava atılacak bir motor değil, altımda R6 varmış gibi hareket etmeme gerek yok.

Yukarıda abimin teki 50km/s altında kaza oranından bahsetmiş. Haklısın 50km/h ile biryere vursak motorun üstünden uçarız mübarek. Kafada karpuz gibi çoturdar. Ama 15-20 dende birşey olmaz bea. Aynı hızı ben bisiklette yapıyorum. Hatta mahallede mevzu oluyor koşarak gidiyoruz.

Düşük hızlarda motoru ayakta tutan jeroskopik etki daha az olduğundan motorun devrilme düşme olasılığı artar koşarak duvara kafa atamıyosak üstelik kola takıldığında motor bir şekilde devrilirse bile kendinizi yaralama olasılığınız eklem yerinizde kask olduğu için artacaktır. Kask kafaya takılır motordan inene kadar da çıkmaz. Motosiklet bir spordur bu sporun kuralları vardır. Birçok motora başlamak isteyen insan önce bu forumları takip ediyor bu forumlar bu kültürün yayılmasına aracılık ediyor ama böyle yanlışı teorize etmek bana pek anlamlı gelmiyor bisiklet dediğiniz alet 40 kilo motosiklet dediğiniz alet 90 dan başlıyor 200 ve daha fazlasına kadar gidiyor yani çarpma anında ortaya çıkan enerji bisikletle kıyaslanamaz

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:48 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:41 ----------

Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla millet siz istediğiniz gibi binmeye devam edin ben uyarımı yaptım gerisi sizin bileceğiniz iş daha sonra benim yanıma geldiğinizde sadece döner sermayemi yükseltecek beyin cerrahisi vakası dışında bişey olmayacaksınız ha motosikletli olduğunuzdan dolayı belki biraz fazla ilgilenirim ama sonunuzun son iki haftadır gelen 13 delikanlı (en büyüğü 25 yaşındaydı) farklı olacağını sanmıyorum
    açıklamayı anlamayan arkadaşlar nickimden ne demek istediğimi anlayabilir
    abi kimse istediği gibi binmemeli bugüün hız sınırını tartışıyorsak bir kanat hükümetlerdir bir kanatta motosikletin ölümlü kaza oranıdır. bugün birçok aile motora binmesin benim çocuğum diyosa bunda motorcularında parmağı vardır. her motorcu kendi bacağından asılmıyor.

X-Fi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 YBR 125 Kırmızı
    bazen bizde mevzu olunca koşuyoruz koşarkendemi kask takmamız lazım insan yürürken bile ayağı takılır düşer kafasını kaldırıma vurursa ölebilir bukadar ince düşünen taksın bizene takan kurtulur takmayan kendi bilir deyip geçin yaw.
    BiLdiğini BiLenin Arkasından Gidiniz. Bildiğini bilmeyeni uyarınız. Bilmediğini bilene öğretiniz. Bilmediğini bilmeyenden kaçınınız.

Motosikleti
    Alıntı goker adlı üyeden alıntı Mesajı göster

abi kimse istediği gibi binmemeli bugüün hız sınırını tartışıyorsak bir kanat hükümetlerdir bir kanatta motosikletin ölümlü kaza oranıdır. bugün birçok aile motora binmesin benim çocuğum diyosa bunda motorcularında parmağı vardır. her motorcu kendi bacağından asılmıyor.
    olaya birde benim gözümden bak bilmeyen ve bilmemekte ısrar eden arkadaşlara söylüyorum kask motosiklete binmenin ilk kuralıdır
    kaskı koluna takan kişi daha ilk baştan kuralları çiynemiş oluyor en basit kuralı yerine getirmeyen kişinin kalkıp trafik kurallarından canımızı hiçe sayıyorlarından yok efendim trafikte sıkıştırıyorlar demesinde bir inandırıcılık göremiyorum çünkü sen daha ilk kuralı yerine getirmiyorsun ki ben sana inanayım
    kimse bana boşuna burda afra tafra yapmasın ben iki hafta içinde kefenle ailesine verdiğim 13 gence inanırım (olan kazalardan artçının birinde kask vardı ve çocuk ayak kırığı ile kurtlumuştu ama sürücüyüde ailesine kefenle verdim)
    kalkıp yok efendim kordon boyunda 10 la 20 le gidiyorum o yüzden düşsemde bişi olmaz diyen arkadaşta bana boşuna ayak yapmasın kordon boyunda sırf hava attığı kızlar senin kim olduğunu görsün diye kaskını çıkarttığını burda itiraf edemiyorsun ben o kordon boyunda scooter ile gelip millet önünden zar zor kaçışan kolunda kaskı olanlarıda çok gördüm aynı adam burda yazıyor yok ben kesinlikle hız yapmam ama yok efendim sıcaktan bunalıyorum muş kimi kandırıyorsunuz allah aşkına
    takma kardeşim kaskını öl zerre umrum olmaz yeni başlık açılır allah rahmet eylesin yazarız altına ondan sonra 2 ay içinde adını bile kimse hatırlamaz

wermeer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 500
    olaya birde benim gözümden bak bilmeyen ve bilmemekte ısrar eden arkadaşlara söylüyorum kask motosiklete binmenin ilk kuralıdır
    kaskı koluna takan kişi daha ilk baştan kuralları çiynemiş oluyor en basit kuralı yerine getirmeyen kişinin kalkıp trafik kurallarından canımızı hiçe sayıyorlarından yok efendim trafikte sıkıştırıyorlar demesinde bir inandırıcılık göremiyorum çünkü sen daha ilk kuralı yerine getirmiyorsun ki ben sana inanayım
    kimse bana boşuna burda afra tafra yapmasın ben iki hafta içinde kefenle ailesine verdiğim 13 gence inanırım (olan kazalardan artçının birinde kask vardı ve çocuk ayak kırığı ile kurtlumuştu ama sürücüyüde ailesine kefenle verdim)
    kalkıp yok efendim kordon boyunda 10 la 20 le gidiyorum o yüzden düşsemde bişi olmaz diyen arkadaşta bana boşuna ayak yapmasın kordon boyunda sırf hava attığı kızlar senin kim olduğunu görsün diye kaskını çıkarttığını burda itiraf edemiyorsun ben o kordon boyunda scooter ile gelip millet önünden zar zor kaçışan kolunda kaskı olanlarıda çok gördüm aynı adam burda yazıyor yok ben kesinlikle hız yapmam ama yok efendim sıcaktan bunalıyorum muş kimi kandırıyorsunuz allah aşkına
    takma kardeşim kaskını öl zerre umrum olmaz yeni başlık açılır allah rahmet eylesin yazarız altına ondan sonra 2 ay içinde adını bile kimse hatırlamaz

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Ben 17 yaşımda ehliyetim ve diğer koruma ekipmanlarım varken yalnızca kaskımın kordonunu bağlamadığım için kafa derisi yüzülmüş ve 3 yıl bir daha motora binememiş bir insanım diyorum ki keşke birileri beni uyarsaydı da ben bu kadar zor bir eğitimden geçerek bu dersi vermiş olmasaydım. Keşke Reşat Arbaşın kitabını daha önce okumuş olsaydım hatta keşke motosiklet dergilerini daha fazla karıştırmış olsaydım da 3 yılım motosikletsiz geçmeseydi...

Motosikleti
    intruder c800 2007
    yavaş gidiyorum bişey olmaz diyen arkadaşlara basit bir fizik hesabıyla örnek vereyim.30 km hızla 80 kilo bir insanın kinetik enerjisi inanmayacaksınız ama yaklaşık 45 metreden serbest düşüş yapan birinin kinetik enerjisiyle aynıdır.o yüzden 30 km hızı küçümsemeyin.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    yok ben kesinlikle hız yapmam ama yok efendim sıcaktan bunalıyorum muş kimi kandırıyorsunuz allah aşkına
    eğer kasksız kaza yaparsam beynimde yerinden çıkarsa vasiyetimdir sana göndersinlerde eğlen biraz ..herkes burda sanki sonsuza kadar yaşayacakmış gibi konuşuyor ,eğer vakit geldiyse ne yaparsan yap kaçamazsın..ayrıca birileri burda birilerini kandırma çabasında olsaydı en güzel kalkıp takıyorum der işten sıyrıldı seninde o çok bilmiş çeneninide çekmezdi...

kusura bakma sınırları aşıyorsun ve aşmaya neden oluyorsun..Üslüba dikkat biraz.
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

viyana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    transalp 650 & ybr125
    dirsegi kafasindan daha degerli olanlarin tercih ettigi bir eylem olsa gerek !!! ama onun icin zaten dirsek korumasi satiliyor, o zaman kafayi serinletmek icin olabilir ama hata tabi.
    motorsiklet değil MOTOSİKLET.

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    imzamda belirttiğim gibi , asfalttan sağlam taş gibi kafalara sahip olanlar için geçerli bir durum.....
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    01 Yamaha Virago XV535
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer kasksız kaza yaparsam beynimde yerinden çıkarsa vasiyetimdir sana göndersinlerde eğlen biraz ..herkes burda sanki sonsuza kadar yaşayacakmış gibi konuşuyor ,eğer vakit geldiyse ne yaparsan yap kaçamazsın..ayrıca birileri burda birilerini kandırma çabasında olsaydı en güzel kalkıp takıyorum der işten sıyrıldı seninde o çok bilmiş çeneninide çekmezdi...

kusura bakma sınırları aşıyorsun ve aşmaya neden oluyorsun..Üslüba dikkat biraz.
    Arkadaş çok güzel istersen dinde kader anlayışını da tartışalım hep beraber ama müslümanlıkta dahil birçok dinde vücudu korumak aslolandır. Ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum ama tek mesele uslup değil mesela kask takmamayı meşrulaştırmak daha büyük bir ayıp bence ...

Motosikleti
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster

olaya çok merinoist bakıyorsun
    bu konuya bir daha yazı yazmayacağım
    işin uslup kısmına gelince hiç kimsenin başkasına kötü örnek olmaya hakkı yoktur bu siteye katılanların çoğu daha genç siz böyle yaptıkça kendi yanlışlarınızı empoze ediyorsunuz çocuklara
    gidin kardeşim hangi yerde ne şekil kasksız hava atacaksnız atın ama burda kötü örnek olmayın,
    yanlış olan şey yanlıştır ısrarla ben yaptım
    en baştan kurallarını yıktığınız şeyi burda çok büyük bir marifet miş gibi ballandıra ballandıra anlatmayın bari

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı goker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş çok güzel istersen dinde kader anlayışını da tartışalım hep beraber ama müslümanlıkta dahil birçok dinde vücudu korumak aslolandır. Ben kimsenin avukatlığını yapmıyorum ama tek mesele uslup değil mesela kask takmamayı meşrulaştırmak daha büyük bir ayıp bence ...
    Yanlış anlamanı istemem bilen bilir beni dinle falan alakam yoktur fazla.. daha çok gerçekçi düşünür bakarım olaylara... tabi ki kask takmamayı doğru bulduğumu söylemiyorum ama o an yapmayı gerek duyduğum şeyi yapıyorum ve yaptığımı söylüyorum ama biri kalkıp bunu düşüncemin aksine farklı ve yanlış yorarsada sakin bakamıyorum duruma...
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)