Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yaklaşma Yanıma >:ı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı mevlutgs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hangi kapı ya ne kapısı köprülerde kapı yokki?? açılıp kapanan
    aha ! "oruçtan" sonra ikinci falso mu yoksa? köprü gişelerinde kapı var mı yok mu? benim de hatırladığım kadarıyla kapı olmaması lazım. merak ettim şimdi, kim cevaplayacak bunu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Tüm konuyu okudumda , konuyu açan arkadaş oruç-sigara ikilemine halen bir cevap getirmemiş , mesajları görmüştür çünkü itiraz eden bir arkadaştan sonra başka bir mesaja cevap yazmış fakat bu ikilemi atlamış.

Neden konuyu daha duygusal kılmak için oruç yalanı uyduruyorsun ? Yalan değilse cevap neden yazmadın o kadar mesaja , veya %1 ihtimal sigaranın oruç bozduğunu bilmiyorsun hatta %0,1'e çekelim biz o ihtimali

Adam senden uyanık çıktı diye şerefsiz olmuş,bence tebrik et adamı senin yaptığından daha kurnazca bir yanlış yapmış , sen sıra çalmışsın , o hem sıra hem para çalmış olay bundan ibaret.

ryangt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    plakası olmayan kurye arkadaş ne diye kgs'den geçmeye çalıştı? bassın ogs'den geçsin..

sigara-oruç muhabbetine zaten değinen arkadaşlar değinmiş

yoksa bir metehan sazan avı başlığındamıyız

pre_lude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 A
    harbiden he metehanla alakası olabilirmi
    sigarayla orucu bilmicek adam bu havada oruc tutmaz abi yapmayın :D
    Kurtlarla arkadaş ol, yalnız elinden baltayı bırakma..

zeda3000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB750 Cafe Racer
    Sanirim sirasini aldiginiz otomobil suruculerinden birinin cidden ahi tuttu o anda... Gecmis olsun ne diyelim. Bir dahaki sefere gozumuz acik kurallara uygun sirasinda ve motorda sigara icmeden kullanalim
    [COLOR="Red"]Motorculuk saygi ve cilginligin arasindaki ince cizgide gitme beceresidir[/COLOR] Suzuki GS500 Gitti / Ducati Monster 900 Gitti / BMW F650 GS Gitti

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Fransız sigarası mıydı acaba
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aha ! "oruçtan" sonra ikinci falso mu yoksa? köprü gişelerinde kapı var mı yok mu? benim de hatırladığım kadarıyla kapı olmaması lazım. merak ettim şimdi, kim cevaplayacak bunu?
    konu iyice sardı,
    ben de oralarda bariyer/kapı görmedim
    oruçlu kafayla da görünüyor demek ki:

şimdi nedense aklıma bir fıkra geldi ;

üç serseri hamama gitmiş,
    kafalar dumanlı.
    biri dermiş ötekine" yav bi kalıp peynir yedim hala açım"
    öteki dermiş" buzlu sular bile ateş gibi,iç iç kandırmıyor"
    üçüncü" hela çok küçük birader,deliği zor buldurdum" demiş,
    "çat,çat ,çaat" diye tokatlamış bunları tellak
    "ulan keşler,kafanız dumanlı hamama gelmeyin bir daha ,
    tas tas su içtiniz bi şey demem,iki kalıp sabun yediniz o da helal olsun ama hamam tasına pislemeyecektiniz"

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    konu iyice sardı,
    ben de oralarda bariyer/kapı görmedim
    oruçlu kafayla da görünüyor demek ki:

şimdi nedense aklıma bir fıkra geldi ;

üç serseri hamama gitmiş,
    kafalar dumanlı.
    biri dermiş ötekine" yav bi kalıp peynir yedim hala açım"
    öteki dermiş" buzlu sular bile ateş gibi,iç iç kandırmıyor"
    üçüncü" hela çok küçük birader,deliği zor buldurdum" demiş,
    "çat,çat ,çaat" diye tokatlamış bunları tellak
    "ulan keşler,kafanız dumanlı hamama gelmeyin bir daha ,
    tas tas su içtiniz bi şey demem,iki kalıp sabun yediniz o da helal olsun ama hamam tasına pislemeyecektiniz"
    Simdi benimde aklima bi fikra geldi ama anlatmiyim.
    Anlatirsam kesin banlanirim. Hazir Eyong konuyu okuyorken hic iyi olmaz benim icin.
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    cevap vermekten kaçınıldığına göre ,daha fazla sıkıştırmamak lazım
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O kurye o an o hareketi son nefesini vermek uzere olan hasta anasina yetisebilmek için yapti.
    Ben biliyorum.....

YT_POLYANNA... olurdu adı.
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    birinci köpru gişelerinde bar yok ama ikinci köprude var galiba yanlış hatırlamıyorsam

Sadık1453 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    coq yorumun için teşekkürler fakat ben uzun süredir istanbul trafiğinde motosiklet kullanıyorum ve daha köprü üzerinde araçlar gibi normal sıraya giren bir motosiklet görmedim.

sametagir nickli üyenin belirttiği gibi adam benim paramı çaldı. aynı zamanda o adam diğer sürücülerinde sırasını kaptı.

olayı söyle ele alalım sizin yaklaşımınızla E-5 trafiğinde emniyet şeridinde gitmek diğer sürücülerin haklarına gasp etmek olur. İnanınki emniyet şeridi ya da araçlar arasında gitmeyen sürücü görmedim desem yalan olmaz.

şimdi bu durumda tüm motosiklet sürücülerimi diğer sürücüleri keriz yerine koyuyor yoksa ben genel intibaya mı uyuyorum.

isterseniz bir de bu bakış açısından bakın.

Bende uzun süredir istanbulda yaşıyorum ve araç kullanıyorum (motosikler, araba v.s.) Ama başkalarının hakkını gasp etmek kanun dışı kullanmak kuralları çiğnemek gibi bir alışkanlık edinmedim. Bir iki defa hastaneye yetiştirilmek üzere aracıma aldığım yaralı yada hastalar hariçtir ki o zamanlar da bile en üst seviyede özen gösterdim kurallara uymaya. Burada bir hata nedeniyle eleştirdiğimizde hemen ilk tepki e hiç kimse yapmıyor hiç kimse kask takmıyor herkes emniyet şeridinden gidiyor herkes terse giriyor v.s. v.s.......... uzayıp gider.

Eğitimli (herhangi bir eğitim kurumu tarafından verilmiş diplomadan bahsetmiyorum) insanlar, kendini geliştirebilenler, kuralların herkes için aynı derecede geçirli olduğunun idrakını kavarayabilmiş insanlar olup. Özellikle bir kitleye aitseniz yapacağınız herşeyin şahsınıza değil diğerlerinede yansıyacağını bilmelidir. Örnek; Ara yoldan ana yola çıkıyorum önümden de bir araba çıkıyor, soldan gelen araba önümdeki araca yol veriyor ve tamponuna kadar girip beni saf dışı bırakıyor. Sorduğumda sen trafiğe çıktın diye biz çıkmayacakmıyız diyor???? Kardeşim trafiğe çıkta sırtıma çıkma ben de bir taşıtım neden giriyorsun yanıma arkamda kalsan diyorsun (kötü kullanıcılarımız yüzüden) adam bana işinize gelince iğne deliğinden geçiyorsunuz, üstümüzden atlıyorsunuz geç ne var diyor, uzayıp gidiyor.

1. Motosiklet kullanırken sigara içmek. (Gözüne kaçacak bir kül parçası yada kıvılcım, nelere yol açabilir??????)

2. Herkes yapıyor olsada hatanı gösterdiklerinde kardeşim burda herkes böyle demek. Adam öldürsen herkes öldürüyor diye savunabilirmisin?

3. İğneyi kendine çuvaldızı başkasına derler ama görüyorumki, iğne senin canını yok yakmış.

"KAZASIZ SÜRÜŞLER"
    GÖZÜ PEK MOTORCULAR VARDIR, BİRDE YAŞLI MOTORCULAR...
    HEM GÖZÜ PEK HEMDE YAŞLI MOTORCU YOKTUR...

ninjet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Bu olayın benzerini çokça yaşıyorum dilavercim. Tam kartı okutuyorm ben geçerken adam pusuya yatıp benimle birlikte aynı anda geçiyo. Sık sık yaşıyorum ama ne yapabilirimki Allaha havale edih geçiyorum. Seninkinin önden geçip banketi indirmesi kötü olmuş. Benimkler en azından o konuda düşünceli davranıp aynı anda geçiyolar :D
    i.V.i.B.i

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Simdi benimde aklima bi fikra geldi ama anlatmiyim.
    Anlatirsam kesin banlanirim. Hazir Eyong konuyu okuyorken hic iyi olmaz benim icin.
    aklından bile geçirme
    forumdan değilse de başka makamlardan banlanırsın

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fransız sigarası mıydı acaba
    Gitanes orucu bozmadan kafa yapan tek ürün
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sayin moderatörler tarafindan sahsima bir satasma hissediyorum.

Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Yukarıdaki fıkraya paralel bi fetva isteğide ben yapayım.

Şimdi suyu ağzımızda dolaştırıp yutmadan cıkarınca oruç bozulmuyor.
    Peki ağız tiryakisi sigara içicisi sigarayı yutmadan dumanı dışarı çıkarıyor.
    Bu durumda su gibi, sigara dumanıda bu işlem sonrasında oruçu bozarmı.
    ( Cevap : hocanın son sözü)

Not : Lütfen kimse alıntı yapıp hocanın son sözünü yazmasın.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Alıntı c3nk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yorumları ve cevaplarınızı okudumda, bazı sorulara cevap veremiyorsunuz. Sigara içen birinin orucu bozulmuyor mu?
    Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kötü bir durum olmuş daaa....
    sigaramı içerek diyorsun ve sonrasında orucum bozuluyordu diye devam ediyorsun.
    sigara içmek artık orucu bozmuyorda bizim mi haberimizyok??
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mübarek günde küfür hoş olmuyor.
    Alıntı Celil Öztürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orucunuzu zaten bozmuşşunuz
    Alıntı bballa23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Halen sigara-oruç ikileminin cevabı gelmemiş, olaydan çok onu merak ettim.

Kurye burda her halikarda suçlu paranı gasp etmiş ama sende diğer araçların sıralarını,orucunu, motor üstünde KEYİFLE sigara içerek neredeyse hayatını gasp etmişsin.Enteresan ve çelişkili.Sadece bi bakış açısı,bi yorum lütfen alınmayın
    Alıntı ELINT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkaşımızı biraz eleştireyim dedim ama nerden tutsam elimde kalıyor.

-Motosiklet kullanırken sigara içmek. Hata!!!

-Millet sıra beklerken sagından solundan geçmek Hata!.İşin etik tarafını bir yana bırak o duran veya çok düşük hızda ilerleyen araçlardan birisi kapısını bir açsa senin gişelere onlardan önce ulaşma maceran orda noktalanır ki bu tür kaza sitemizden bir arkadaşımızın başına gelmişti. Bu şekilde duran araçların yanından aynasının tozunu alacak kadar yakın geçmek tehlikeli.

-Hee birde sigara içip oruçun bozulmaması ama küfür edince bozulması durumu varki o konuya girmek dahi istemiyorum
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teknik açıklama getireyimde konuya katkımız olsun.

Sigara dumanını iradesi ile alan ve almayanların durumu değişmektedir. İradesi ile sigara dumanını içine alanların orucu bozulur ve hem kaza hem de keffaret gerekir. Sigara, nargile gibi keyf veren tütün kökenli dumanlı maddeler ile tiryakilik gereği alınan tüm maddeler (morfin gibi) oruç yasakları kapsamına girmektedir. Oruçlu iken bu tür maddelerden bir tanesi kullanıldığında oruç bozulur. İradesiz bir şekilde alanların orucu bozulmamaktadır. Çünkü bundan sakınmak mümkün değildir.
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diyanet işlerine göre sigara içmek orucu bozar.
    Yok ben içime çekmiyorum. Ağzımda dolaştırıp dışarı salıyorum diyorsanız ayrı

Olay çok güzel. Ava giden avlanır olmuş. Ek söz etmeye gerek bile yok.
    Geçmiş olsun.
    Alıntı m.şanveren adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.

Sigara orucu bozuyor benim bildiğim kadarıyla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:01 ----------

Heee birde şu uyanıklık anlayışına ''HAYRAN OLMAMAK ELDE DEĞİL''
    Alıntı pre_lude adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    harbiden he metehanla alakası olabilirmi
    sigarayla orucu bilmicek adam bu havada oruc tutmaz abi yapmayın :D
    Hoca komedisin yaw.İlk defa böyle bir oruç stili duyuyorum.Küfürsüz,dumanlı oruç.

Küfür etsen bozulmaz ama sigara ile bozuyorsun dikkatli ol 60 gün gerektirir.

Adamlar tonla soru sormuş,bi tanesine cevap vermemişsin.

Olayda suçlu kim dersen,belki de uyanıklık yapıp o kuryenin önüne geçtiğin için kurye senin paranı gasp etti.Yani sen onun hakkını o da senin paranı çaldı.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    geçmiş olsun dilaver ilginç durum
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)