Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

çin motorları

Motovento
    REKLAM ALANI
    ĞÖLGE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu Çin motorları örn 150cc bir motor japon markalarının ürettiği 150cc ile aynı gücü verebilirmi ? şimdiden teşekkürler

»»»»»» Bu Mesaj Moderator tarafindan düzenlenmiştir.»»»»»»
    Mesajlarınızın daha çok dikkate alınıp, sonuca daha çabuk ulaşabilmeniz için, lütfen KONU satırını anlamlı olarak kullanınız. Aynı mesajın birden fazla foruma atılması durumunda, yada bir mesajın forumun konusu ile ilgili olmadığı halde popüler bir foruma atılması durumunda forum yöneticileri ilgili mesajları silebilir yada uygun forumlara taşıyabilir. . Forumda açılan başlığa atılan mesajlarda başlık konusunun dışına çıkılmamalıdır. Konunun Devamında Yine Konu Dışına Çıkılıyorsa Konunun Akibeti Doğrultusunda : Konunun Kilitleniş Nedeni Açıklanarak Kilitlenecek yada Silinecek! Forum ortamına kişisel problemler, anlaşmazlıklar taşınamaz. Konu dışı yazışmalarınızı forumun özel mesaj özelliğni kullanarak yapabilirsiniz.
    Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
    Foruma üye olan herkes Forum Kurallarını kabul etmiş sayılır.
    Şikâyetler için... info@motosiklet.net
    ************** Site Yöneticisi: EgeKnn **************

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    verir önemli olan ne malı olduğu değil
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

watercolours - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speederbike
    hoşgeldin. tam olarak aynı olmasa da (az da olabilir, çok da) üç aşağı beş yukarı aynı gücü üretir. bbrr'ın dediği gibi ne malı olduğu önemli değil.
    May the Force be with McLaren Mercedes

ĞÖLGE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o zaman neden çin malları çok ucuz işçiliğin çinde uçuz olduğunu biliyorum ama bu kadar ucuz olması normal mi?örn: mondial 151 rs

EgeKnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA FZR 1000 EXUP
    başlığı ilgili foruma taşıdım arkadaşlar buradan takip edebilirsiniz

APV41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ SV 650
    benim bildiğim cc dünya standardıdır japon cc si ayrı çin cc si ayrı türk cc si ayrımı oluyor komik be
    MT İZMİR HUZUR EVİ SAKİNİ
    nereye gittiğin değil kiminle gittiğin ÖNEMLİDİR :wiinkk
    CENGOMOTO

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir motorda kullanılan malzemenin kalitesi o motorda ki gücü kısmen etkiler....ama arada dağlar kadar bir fark yaratmaz....
    eğer dersen ki moto gp deki aletler neden farklı diye .....orda bir sınır var cc sınırı ve ağırlık sınır işte bu yüzden motorların yapımında çok özel materyaller kullanılıyo ve seri üretim motor kullanılmıyo... ondan motorların değeri 2,5 milyon dolar gibi rakamlarda dolaşıyo.....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Barış abi o motordan bana bi tane alsana

Sanırım arkadaş çin motorlarının neden bu kadar ucuz olduğunu merak ediyor, ben bildiğim kadarıyla ve bir örnekle anlatayım;
    Neden ucuz? Çünkü en önemli etken olan işçilik ve giderler çok düşük, devlet desteği çok fazla (bir Türk olarak Çin'e gidip fabrika kurmanız, Türkiyede atelye kurmaktan daha kolay ve ucuzdur) Hükümetin ve işadamlarının uyguladıkları politika sayesinde her türlü sektörde çok fazla talebe cevap verdikleri için sürümleri çok yüksek. MC Donalds'dan aldığınız oyuncak, pc'nizdeki bir çok donanım ve hatta benim sattığım Amerikan Kapının (sadece adı Amerikan) paneli bile çinde üretiliyor. Benim bildiğim gıda hariç hayatın her alanında varlar (afferim valla)

Peki hep kalitesiz mi? Kalitesiz olup olmamasının Çin malı olmasıyla bir alakası yok aslında, bu kadar ucuza birşeyler üretirseniz eğer hangi ülkede yaparsanız yapın kalite olarak çok fazla birşey bekleyemezsiniz.

Peki kaliteli yapamazlar mı? Elbette yaparlar, ama o zaman fiyat artacağı için sürüm sayısı düşecek ve mal kaliteli olacağı için devamlılığı azalacaktır. Yani aslında birileri gidip deseki "kardeşim ben 1500'e dandik scooter satmak istemiyorum, 2500' kaliteli satcam bana şu standartlarda yap" dese elbetteki cevap alacaktır. Ama bu seferde biz adamlara bok atarız "kardeşim x firma aynısını 1500 e satıo ne alcam onlardan" deriz

Birde örnek; olayın temel noktalarını atlayıp direk konumuza giriyorum, Türkiyede ki uğraşlarımız sonucu en ucuz olarak 350 € gibi bir fiyata mal ettiğimiz bir elektrik motorunu Shangay da bir fabrika 50 $ yaparız dedi numune yaptırıp kalite kontrol ettirdik. Çok kalitesiz olmasada kullanacağımız alanda ömrünün kısa olduğunu söyledik. 100 $ verin sizinkinden daha kaliteli yapalım dediler, valla yaptılarda
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    Mondial 100 MFH
    Hortlattığım konu bana çok faydalı olmuştur, özellikle Eyong abimizin cevabı.
    Çok teşekkürler...

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verir önemli olan ne malı olduğu değil
    evet önemli olana malın ne olduğu ( yamaha da çinde üretiliyor. )
    [ hazır hortlamışken bende kan nakli yapayım ]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler