Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Kredisi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Hiç bir işte çalışmayan, Üniversite öğrencisi,
    2. el motosiklet almak için 5-6.000TL kredi düşünüyor,
    Ayda 100-200TL arası geri ödeme imkanı var...
    En mantıklı kredi hangisi olur ?
    Yardım ve önerilerinizi bekliyoruz..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Alıntı qsTah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6000 TL krediyi 200 TL ile 30 ayda + faizi ileortalama 48 ayda ödeyebilir.

yaklaşık 4 sene sürecek bir ödeme planı ile ayda max. 200 TL verebilecek bir öğrenci motoru diğer arkadaşları ile ittirerek mi benzin vb. masrafları karşılayacak ki bu sürede okulda biter...

böyle bir kredi var mı onu da bilmiyorum sabırlı olmakta fayda var...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    2. el Motosiklet kredisi yok, 0 lar içinde zaten tavsiye etmem ancak nakit kredi çekebilirsinizki bunda da KKB skorunuzun iyi olması gerekir. Ha veren yok mu var. Ülkemizdeki kanuni boşluktan yararlanan ve tek bir banka şubesi açmadan fahiş fiyatla kredi veren bir fransız bankası var... Fransa daki zararlarını Türkiye'den kapatıyorlar
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yaklaşık 4 sene sürecek bir ödeme planı ile ayda max. 200 TL verebilecek bir öğrenci motoru diğer arkadaşları ile ittirerek mi benzin vb. masrafları karşılayacak ki bu sürede okulda biter...

Arkadaşım devlet kredisi almıyor, bu sene sırf motor için alabilir..
    Yani 200tl kredi drek borca gidecek, kendi harcamaları ailesi tarafından zaten karşılanıyor...
    Hyosung gt 250r düşünüyoruz...
    Kredi imkanları var, yapı kredi, koç gibi bankaların Özellikle motosiklet kredisi var..
    Bkz: http://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/bi...iler/moto.aspx

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    Arkadaşım devlet kredisi almıyor, bu sene sırf motor için alabilir..
    Yani 200tl kredi drek borca gidecek, kendi harcamaları ailesi tarafından zaten karşılanıyor...
    Hyosung gt 250r düşünüyoruz...
    Kredi imkanları var, yapı kredi, koç gibi bankaların Özellikle motosiklet kredisi var..
    Bkz: http://www.yapikredi.com.tr/tr-TR/bi...iler/moto.aspx
    tamam anladım da bankanın isteyeceği belgeler anlamında yetersizlik olacak gelir belgesi kefil gibi detaylar işin içine girecek , biliyoruz ki Türkiye'de öğrenci olmak zor... kredi almakta öğrenci için kolay değildir diye düşündüm...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

Motosikleti
    Dragstar 650
    Tüm bankaların motosiklet kredisi var, 2. el lafına kanmayın en fazla 1 senelik motora verirler...
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm bankaların motosiklet kredisi var, 2. el lafına kanmayın en fazla 1 senelik motora verirler...
    öğrenci için nasıl olur?
    yani bankaya gitsek, arasak standart propagandalar...
    şahsen bilen, yardım edebilecek kimse yokmu ?

Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Motosikleti
    Dragstar 650
    öğrenci için nasıl olur?
    yani bankaya gitsek, arasak standart propagandalar...
    şahsen bilen, yardım edebilecek kimse yokmu ?
    Bir bankacı olarak yazıyorum, Kefil baban olmadıkça çok zor, çünkü daha KKB skorun bile yoktur dolayısı ile gelir belgende yoktur. En mantıklısı babanın çekmesi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Tiger250
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bankacı olarak yazıyorum, Kefil baban olmadıkça çok zor, çünkü daha KKB skorun bile yoktur dolayısı ile gelir belgende yoktur. En mantıklısı babanın çekmesi..
    Peki işçi olan bir yakına, normal kredi, motosiklet kredisi farketmez...
    Geliri v.s olan bir akrabasına kredi çektirse, 6.000 TL, en mantıklı yol hangisi olur?
    ilginiz için teşekkürler..

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    kötü ya . bence o arkadaşın 1 sene part time çalışsın r 6 alacağına cbr 125 i n parasını 1 senede çıkartır yeterki istesin.
    sizin işiniz zor olmayacak duaya amin demek bişi yani
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Motosikleti
    Dragstar 650
    Peki işçi olan bir yakına, normal kredi, motosiklet kredisi farketmez...
    Geliri v.s olan bir akrabasına kredi çektirse, 6.000 TL, en mantıklı yol hangisi olur?
    ilginiz için teşekkürler..
    Ortalama 1,50 civarı desek nakit kredi için 6.000 için ayda 180 küsur olur 48 ay için + varsa masraf oda en az 250 tl dir...

dionysos06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Avenger Street 150
    Hocam geçen cuma bende gittim motosiklet almak için... Malesef vermediler neden ise kredi kartı kullanmıyor olmamı gösterdiler şartları sigortalı bir iş ve en az 5 aydır kredi kartı kullanıyor olma. Motosiklet kredisi için bu şart ve biliyorsun motosiklet kredisini sıfır motosiklet alırken veriyorlar. İkinci el motosiklet almak içinde bireysel krediye başvuruyorsun ki onunda şartı aynı yani sigortalı bir iş yani maaş bordrosu ve en az 5 aylık kredi kartı kullanıyor olma şartı. İkisinede başvurduğum için biliyorum ikisindende ret cevabı aldım malesef...
    Bir garip yolcu...

Bu yola başvurmayı bende düşündüm ama pek de avantajlı değil gibi geldi hatta hiç avantajı yok diyebiliriz.Geri ödemede çok fazla faiz miktarı ödüyoruz.

Örneğin 6000TL lik bir Honda CBR125 için taşıt ya da motosiklet kredisi almak istesek faiz oranı 1.59dan aşağı değil,birde bunu 24 ayda alacağımızı düşünsek fiyat neredeyse 9000TL yi aşıyor bu kadar faiz ödemekdense birikip yapıp sabretmek daha mantıklı.motor fiyatının yarısı kadarını enayi gibi çöpe atmak
    Ipodun da hiç dinlemediğin,sırası gelince geçtiğin parçayım.Ne dinliyorsun ne de siliyorsun..

Bayram kredilerindan faydalanmayı denedin mi dostum? veya bazı bankaların öğrenci destek kredileri oluyor sanırım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)