Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

"Murat Doğanay" için yapılan protestoda ceza yedim..

Motovento
    REKLAM ALANI
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zeda3000 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam o cezayi alip Il trafik sube mudurlugune giderim. Orda itraz kurulu var. Dilekce yazarim

Biz sizin yapamadiginizi yapip motorcularin bu trafikte yeri oldugunu hatirlatmak icin vatandaslik gorevimizi yerine getirir iken siz bizlere tessekur edeceginize birde ceza kesiyorsunuz. Eger bir motorcunun halki bilinclendirme cabasinin tessekuru bu ceza ise seve seve oderim diye"

Eger o memur halen cezayi hakli buluyor ise onun egiten polis okuluna yaziklar olsun.
    Malesef onu eğiten zihniyetin 'iktidarı dolayısıyla cemaati protesto edenlere' karşı varolan saldırı içgüdüsünü değiştirmeyecektır bu.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İzin konusu ne kadar alakadar etmiş sizi ya?
    Dün üye olmuşsun bugün izin alınır alnımaz nasıl yapılır ne edirlir bunun muhasebesinimi yapıyosun arkadaşım??
    Senin haberin varmıki yıllardır bu site ne organizasyonlar yaptı ne izinler almak için uğraştı??
    Şimdi senin oy verdiğin memleketi yönetenlerin atadığı polisler merhametli insaflı değil diye MT ye mi bok atıyosun???
    ..[/B]
    Adı ne olduğu belirsiz arkadaşım muhasebe yapmıyorum.
    Buraya yorum yazmak için 1 yıllık üyelik mi aranıyor. Üye olan herkes fikrini yazabilir. Haberim yok, Sende bok atıyorsun yazana kadar yaptıklarını yazsaydın bizimde haberimiz olsaydı. Sana bu cevabı tekrar yazmasaydım.
    Bir kere benim oy verdiğim adam bu memleketi yönetmiyor. Aklında olsun.
    İkincisi benim hayatım organizasyonlarla geçti. Belki trafikte bir arkadaşımı kaybetmedim ama denizde bir çok arkadaşımı kaybettim. Onlar için organizasyon yaptık. Doğa için yaptık. Bunları da izinli olarak yaptık. Bu tür durumlara düşmediğim için sadece fikir yürüttüm. Sende olgun bir insan olarak ne güzel kendini ifade ettin. Eski toprak olan herkes sein gibiyse benim bu forumda işim ne o zaman arkadaş.

Alıntı overcloud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    amaç arkadaşımızın hayatını kaybettiği o yoldaki ihmalleri medyaya göstermek olduğu için bu eylemi yolu kapatmadan yapılması mümkün değildi.

o kadar motoru yolu kapatmadan park etseydik heralde 2km kuyruk olurdu ki park etseydik bile o yollarda duraklama yapılması yasak olduğundan yine ceza yerdik.:
    Açıklayıcı bilgi için teşekkür ederim.
    Ceza yemenize üzüldüm. Polislerimizin yalan söylemesi beni çok kızdırdı.
    Anons ile ceza kesimi olacak diye uyarı da olabilirdi. Bir şeyin doğru yapılması için birilerinin ölmesi mi şart deniyor. Bazıları hayatını kaybediyor. Sonuç hiç bir şey değişmiyor. Yazık Pamuk ipliğine bağlı yaşıyoruz.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    VStrom-DL650
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ceza yazılan durum eylem bıttıkten sonra emnıyet serıdınde toplandığımız zamanmı oldu.
    Evet. grup biraz dagılsın arkasından cıkalım dedık 4-5 arkadas.
    Giderken bile grup sürüşü adına cok eksık vardı.Dagılmaya baslayınca çoğu kişi daha da bozar düşüncesiyle grubun arkasından yola cıkmaya karar vermiştik.

Bu arada bu başlıkta amacından sapmaya başladı. Olay izin alınmış ya da alınmamış olayı değil.. Görevli memurun ceza yazmıyorum deyip arkasından cezayı postalaması. O an orda ceza yazsaydı makbuzu cebıme koyar ağzımı açmazdım...

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı dagulapeyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arada bu başlıkta amacından sapmaya başladı. Olay izin alınmış ya da alınmamış olayı değil.. Görevli memurun ceza yazmıyorum deyip arkasından cezayı postalaması. O an orda ceza yazsaydı makbuzu cebıme koyar ağzımı açmazdım...
    yeri geliyor otobanlarda başka protestolar oluyor.
    Taksiciler, Minibüscüler, Kamyoncular vb. kişiler trafiği kapatıyor.
    Onlar da acaba sizin gibi ceza hiç aldılar mı ? Duyan yada orda bulunan oldu mu ?
    Yoksa bu ceza motorcuya özel bir şey mi ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 250 mct
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gosteri amacli yapilan F1 organizasyonunda Coulthard a ogs cezasi odettiren bir ulkeden bahsediyoruz.Ne itirazi ne hak aramasi allah askina ...
    Bu motosiklet camiasına yeni katıldım bu konuda cahilliğimi affedin ama yukarıda ki olayı daha önceden duymadım cidden böyle bir durum olduysa acınacak haldeyiz, dünya acaba nasıl gülmüştür bizim bu acınası halimize.
    Haksızca ceza yiyen tüm arkadaslara geçmiş olsıun

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    İstanbul'da Dolmabahçe Sarayı’ndan başladığı turunda Boğaziçi Köprüsü’nden Asya yakasına geçerek milyonlarca insanı ekran başına bağlayan Red Bull takımının ünlü pilotu David Coulthard, otomatik olarak kesilen 33 YTL'lik OGS cezasını ödedi.

Gösteri günü Coulthard, köprüdeki 12 numaralı gişeden geçiş yaptığı sırada Boğaziçi Köprüsü Otomatik Geçiş Sistemi, bilgisayara otomatik olarak 33 YTL ceza yazdı. David Coulthard ve Red Bull Takımı yetkilileri gösteri tamamlandıktan sonra kesilen cezayı ödemek istedi, ancak karayolları yetkilileri bu gösterinin özel bir durum olduğunu belirterek teklifi geri çevirdi.

Red Bull takımının ısrarı üzerine yetkililer, normal geçiş ücreti olan 3 YTL’yi almayı önerdiler, ancak David Coulthard ve Red Bull takımı kesilen cezayı ödemekte ısrar etti. Bunun üzerine İstanbul’daki şovun ardından Red Bull takımı, Boğaziçi Köprüsü’nden kaçak OGS geçişleri için kesilen 33 YTL’lik cezayı ödedi.

Karayolları yetkilileri formula aracının plakasının olmadığını ve ‘Plakayı tespit edemedik’ diyerek olayın geçiştirilebileceğini, ancak takımın ücreti ödemekte ısrar ettiklerini dile getirdi. Boğaziçi Köprüsü’ndeki OGS gişelerinden ücret ödemeden geçen Cumhurbaşkanı aracı hariç tüm araçlar 33 YTL’lik cezayı ödemek zorunda.

http://www.haberpan.com/f1-pilotuna-ogs-cezasi-haberi/
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı dagulapeyi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet. grup biraz dagılsın arkasından cıkalım dedık 4-5 arkadas.
    Giderken bile grup sürüşü adına cok eksık vardı.Dagılmaya baslayınca çoğu kişi daha da bozar düşüncesiyle grubun arkasından yola cıkmaya karar vermiştik.

O zaman Murat ın adı başlıkta olmamalıydı.... Protesto için değil herhangi bir sebepten de bekleme yapsanız ceza gelecekti....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    CBR600RR
    Gecmıs olsun arkadasım. forumda kıdem ayrımcılıgının olması benı ve benımgıbı yenı uyelerı uzmustur sanırım. bence cok talıhsız bır konusma yapmıs arkadasımız herhalde oda boyle soylemek ıstememıstır. Memur kardesımızın yapıgına gelınce malesef bunlar yasanmakta ve bana kalırsa yasanmaya devam edecek gıbı gorunuyo.
    herkes ısını tam eksıksız yapacak dıye bırsey yok bence sen benım dusuncemce bıraz deneyımsız bırazda hadsiz bır memura denk gelmıssın tekrar gecmıs olsun..
    Kaybedicek birşeyin yoksa asla (arkana) bakma...:cat:

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı hondam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Gecmıs olsun arkadasım. forumda kıdem ayrımcılıgının olması benı ve benımgıbı yenı uyelerı uzmustur sanırım. bence cok talıhsız bır konusma yapmıs arkadasımız herhalde oda boyle soylemek ıstememıstır. Memur kardesımızın yapıgına gelınce malesef bunlar yasanmakta ve bana kalırsa yasanmaya devam edecek gıbı gorunuyo.
    herkes ısını tam eksıksız yapacak dıye bırsey yok bence sen benım dusuncemce bıraz deneyımsız bırazda hadsiz bır memura denk gelmıssın tekrar gecmıs olsun..
    Ne saçma!

Bunu mu anladınız yani yazılanlardan?

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    işgüzarlıktan başka bişey değil bu

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    arkadaşlar anlamıyorsunuz eylem sırasında ve sürüş esnasında yazılmış ceza varmı ki varsayılan yada yok sayılan izinden bahsedıyorsunuz yanı izin alınmış olsaydı .Eylem bitmiş olduğu halde yine dağılmayıp yolu işgal etmekten ceza yenmeyecekmıydı .asıl olay şu dıyorumki ceza yenmesı benımde hoşuma gitmedı fakat eylem bitmiş ve polisler den yana bır problem cıkmadı ne zamanki dağıldık hala şerıtı kaplayan toplaşmalar anonsları duymayıp muhabbetlerıne devam etmiş olması polislerı ceza kesmeye yönlendırmiş
    arkadaşım bır amac için ordaydık hepimiz işimiz bıttı güzelce dağılın o günün kalan programını muhabbetını orda yol üstünde değilde başka yerde yapın anlayış gösteren polısınde zor durumda kalarak ceza kesmesıne sebebıyet vermeyın değilmi ha ben bunu genel olarak konuşuyorum ceza yıyen arkadaşın böyle yaptın demıyorum

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500

Murat(aye)'nin eyleminde polis in ceza ayıbı....

evet arkadaşlar bende birçok arkadaşımız gibi sesimizi duyurmak için bu eyleme katıldım.herşey iyi güzeldi,konuşma yapıldı,slogan atıldı ve eylem bitmişti.sıra dağılmaya gelmişti.ben iki arkadaşımla birlikte gitmek için anlaştım ve ilk çıktığım için biraz ilerde emniyet şeridinde onları beklemeye başladım.2 dakika geçmiştiki bir polis otosu yaklaşarak diafon la bekleme yaparsanız ceza yazıcaz dedi bende gitmeye hazırlanırken bir polis memuru araçtan inerek plakamı aldı bende söyledim arkadaşları bekliyorum diye.az ilerde başka bir polis aracını durdurdum sordum böyle böyle oldu ceza yazabilrlermi diye?bu cevap dahada ilginçti.yok benim motosikletim küçükmüş,bu yola çıkamazmış.bende anında lafı yapıştırdım.yanlış biliyosunuz o 100 cc altı için geçerli benimki 150 cc.muayenesini yaptırıyorum,sigortasını yatırıyorum,vergisini veriyorum diye ... diğer polis de tamam devam et bişey olmaz dedi bende tamam deyip yola koyuldum.
    23 ağustos pazartesi günü evime gelen 62 tl para cezasına şoookkk oldum ve çok sinirlendim.birde ceza sebebine baktığımda daha çok sinir oldum.neymiş "trafiği tehlikeye düşürme" böyle saçma nedenmi olur,emniyet şeridinde nasıl trafiği tehlikeye düşürürüm.....
    arkadaşlar ben çarşamba günü 1 sulh mahkemesine dilekçe yazdım ve itirazda bulundum.
    burdan diğer ceza yiyen arkadaşlara sesleniyorum bu haksızlığa boyun eymeyin ve gidin itiraz edin hatta gerekirse toplanıp hep beraber mahkemeye başvuralım.
    diyeceklerim bu kadar Allah hepimizi bu kötü niyetli polis lerden korusun.....
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

takendy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    K 1300 GT
    bu muhabbetlerin uzamaması için açılan konuların yönetim onayı sonrası yayınlanmasını talep ediyorum.
    ipi koparan konu açıyor...
    "Dünyanın sorunu, Akıllılar hep kuşku içindeyken, aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır." B.Russell
    "Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür; ve bir orman gibi kardeşcesine" Nazım Hikmet

MrSharp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 RTR / BMW e30 3.20i #35 S0430
    iyi niyetli polis bir Ayhan abim var gerisi yalan. Hepsi aynı bok. Tövbeler olsun ya.
    Sarp Ögütlü Ab_Rh(+) TVS Apache 150 RTR '2010' / Your selection of Ride Or Die ? Feel Me ! #35 S 0430 BMW e30 3.20i This is Life,Life is Bmw e30

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    100 cc altı motorlar için sürülmesi yasak yollar mı var ? Bilen birisi beni aydınlatabilir mi ?

Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu muhabbetlerin uzamaması için açılan konuların yönetim onayı sonrası yayınlanmasını talep ediyorum.
    Katılıyorum.
    Bilgi paylaştıkça çoğalır.
    "Bir insanın neye güldüğü zekasını, nasıl güldüğü ahlakını gösterir."

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    bunlar varya bunlar ...ben artık bişey demiyom ben polisler hakkında eleştiri yapınca(trafik polisleri)hemen topikten tepki görüyom alın işte hiç nedenden cezaya bak..bana gelmedi ama geledebilir ben hertürlü tepki ve dilekçeye hazırım arkadaş ne gerekiyosa yapmayda

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı takendy adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sıkıntımızı devletin memuruna hakaret etmeden de dile getirebiliriz....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    Arkadaş cinnet geçiren sürücü ikitane polis memurunu ''gebertti'' diye haberlerde geçiyorya,çok üzülürdüm,bunu yapanlara nalet okur...dum,artık.... duma duma dummm

Böyle şerefsizlik,böyle adilik,böyle para toplama yöntemi,böyle adalet anlayışı,olmaz olsun''ORUÇLU AĞZIMLA (HAKSIZ YERE BİZLERİ ZORDURUMA DÜŞÜREN POLİS MEMURLARINI ALLAHA HAVALE EDİYORUM) İNŞALLAH BELANIZI BULURSUNUZ''
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

naproksen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Transalp
    Ortada "trafik polisleri motorcuları sevmiyorlar" gibi yadsınamayacak bir gerçek var.
    Evet küfürlü bir tepki biraz ağır olmuş ama bazen bende içimden buna benzer şeyler geçirmiyor değilim, ve bir kez daha burdan polislere sesleniyorum, herkes için adalet...

Birine kasksız kullanmaktan ceza yazıyorsan, o kişi yanınızdan geçen diğer kasksız motorcuları gösterince "ben seni yakaladım" demeyeceksin. (bizzat yolda yürürken şahit oldum bu olaya), polisler bu tuttuğunu ..., mantığını bırakıp, herkes için adalet mantığını yerleştirmeli...
    Africa Twin
    lntoftheotherworld.blogspot.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)