Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Adana-Mersin yolunda iki faul !!

Motovento
    REKLAM ALANI

dün arkadaşlarla taşucuna tekne turu yapmaya gittik, fotolar da koyacam daha sonra...

3 araba adanadan mersine geçtikten sonra, arabaları mersin forumda bırakıp, servisle taşucuna gittik.
    akşam saat 6 da dönüş için yeniden servis arabasına bindik.

buraya kadar herşey normal tabi ama,

1. mersine yaklaşırken 33 plakalı bir racing, servisle önümüzdeki peugeot arasındaki 2 metrelik mesafede makas yaptı,
    zaten hızından göremedik bile.
    plakasını bile tam göremedim yoksa burda afişe edecektim.
    sürücünün sadece kaskı vardı, koruması yoktu, bi kaza olsaydı olan yine ona olacaktı

2.
    otobana girip adanaya devam ederken, pazar günü olması sebebiyle yol çok kalabalıktı. ama sorun arabalarda değildi, yoldaydı !
    saat 21.30 civarlarıydı biz ordayken, ve otobanın yaklaşık 15-20 km kadarı ıslaktı !! evet, yine sulama
    ağaç veya çiçekler sulanmış muhtemelen, yerler kurumamış olduğuna göre, akşamüstü saatlerde yapılmış anlaşılan.
    yol oldukça riskliydi sürücüler için, arabada olmamıza rağmen ben bile tedirgin oldum..

1.sinde motorlu sürücü hatalıyken, 2. sinde yine sulama terörü vardı.

kısacası yollardaki kaza haberleri daha çoookkk gelecek kulağımıza...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Aksu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Buna benzer birşeye bende şahit oldum.
    Hafta sonu şehir dışındaydım.
    Dönüşte adapazarı-istanbul arasında hyundai getz sulama yüzünden ters dönmüştü.
    Yağmurlu havalarda dışarı çıkmaya korkarız ya..
    Aslında kuru havalarda yagmurlu havalardan farksız bir hal alıyor bu şekilde...
    İç sesim dışardan duyulsa beni kurşuna dizersiniz..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alacağız inşallah :D
    Buranın yolları daima böyledir arkadaşım korkmanıza gerek yok biz alıştık 2 tane arkadaşım öldü burda motor kazasında Adana yenice tarus mersin mezitli bu yoll kızkalesine kadar berbat eskiden yemiş kumu civarı çakıldı orayıda asfaltlamışlar :D

kanucan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen ay bende gördüm burada.
    Bıyıklı,çizgili gömlekli,kahverengi kumaş pantalonlu,köseli ayakkabılı bi dayıydı.
    İzmir yoluna çıkar çıkmaz gazlamaya başladı plakasına bakamadım.

Önemli bir konu Ofelya'ya teşekkürler..

Alıntı Ofelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün arkadaşlarla taşucuna tekne turu yapmaya gittik, fotolar da koyacam daha sonra...

3 araba adanadan mersine geçtikten sonra, arabaları mersin forumda bırakıp, servisle taşucuna gittik.
    akşam saat 6 da dönüş için yeniden servis arabasına bindik.

buraya kadar herşey normal tabi ama,

1. mersine yaklaşırken 33 plakalı bir racing, servisle önümüzdeki peugeot arasındaki 2 metrelik mesafede makas yaptı,
    zaten hızından göremedik bile.
    plakasını bile tam göremedim yoksa burda afişe edecektim.
    sürücünün sadece kaskı vardı, koruması yoktu, bi kaza olsaydı olan yine ona olacaktı

2.
    otobana girip adanaya devam ederken, pazar günü olması sebebiyle yol çok kalabalıktı. ama sorun arabalarda değildi, yoldaydı !
    saat 21.30 civarlarıydı biz ordayken, ve otobanın yaklaşık 15-20 km kadarı ıslaktı !! evet, yine sulama
    ağaç veya çiçekler sulanmış muhtemelen, yerler kurumamış olduğuna göre, akşamüstü saatlerde yapılmış anlaşılan.
    yol oldukça riskliydi sürücüler için, arabada olmamıza rağmen ben bile tedirgin oldum..

1.sinde motorlu sürücü hatalıyken, 2. sinde yine sulama terörü vardı.

kısacası yollardaki kaza haberleri daha çoookkk gelecek kulağımıza...

Kaza olmamış!.. güzel !..

Bu durum tabiki sevindirici...

Peki !.. Ya kaza olsaydı!. Bu haberi gazetelerden okusaydık..

Motor sürücüsünümü eleştirirdik !?

Yoksa; bu konuda hiç hatası olmayan araç sürücüsünü '' yerden yere vurur ''

lanetmi okurduk !?..

Ayrıca, senin şahit olduğun bu olay takribi her 500 metrede diğer araçlarda

bulunan kişilerce gözlemlenecek ve motorcunun kulakları çınlayacaktır..

Bu olaydan sonra yolunda giden , kurallara harfiyen uyan, şerit ihlali

yapmayan; sade bir motorcuya, başka bir araç sürücüsü bir karış tampon

mesafesi kadar yaklaşarak gönlünü yelpazeleyecek bunu da marifet sayacaktır..

İşte bu nedenlerden dolayı ; racing motorların keyfekeder ve vatandaşın

nefret duygularını kabartır şekilde, yollarda cirit atmasının uygun olmadığını düşünüyorum..

Son derece önemli bir konuyu gündeme getirmesi nedeniyle Ofelya'ya
    [B][COLOR="Purple"] Ne insanlar gördüm üzerinde elbise yok..[/COLOR][/B][B][COLOR="RoyalBlue"][COLOR="Blue"]Ne elbiseler gördüm içinde insan yok[/COLOR]..[/COLOR][/B]

Alıntı Şeyh Şamil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaza olmamış!.. güzel !..

Bu durum tabiki sevindirici...

Peki !.. Ya kaza olsaydı!. Bu haberi gazetelerden okusaydık..

Motor sürücüsünümü eleştirirdik !?

Yoksa; bu konuda hiç hatası olmayan araç sürücüsünü '' yerden yere vurur ''

lanetmi okurduk !?..

Ayrıca, senin şahit olduğun bu olay takribi her 500 metrede diğer araçlarda

bulunan kişilerce gözlemlenecek ve motorcunun kulakları çınlayacaktır..

Bu olaydan sonra yolunda giden , kurallara harfiyen uyan, şerit ihlali

yapmayan; sade bir motorcuya, başka bir araç sürücüsü bir karış tampon

mesafesi kadar yaklaşarak gönlünü yelpazeleyecek bunu da marifet sayacaktır..

İşte bu nedenlerden dolayı ; racing motorların keyfekeder ve vatandaşın

nefret duygularını kabartır şekilde, yollarda cirit atmasının uygun olmadığını düşünüyorum..

Son derece önemli bir konuyu gündeme getirmesi nedeniyle Ofelya'ya

ben teşekkür ederim.
    amacım sadece gördüğüm ve üzüntü duyduğum bir durumu sizinle paylaşmaktı,
    kaza olması an meselesiydi, her iki durumda da,
    lütfen başkalarına atıp tutmadan önce,
    bizler gerekli önlemleri alalım ki, onlara kendilerini savunabilecekleri bir bahane vermeyelim.

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Akdeniz bölgesinde benimde dikkatimi çekti bu boydan boya yol sulamaları, bilgisayar ekranı kadar hatta daha küçük şekilde

!
    SULAMA
    VAR

yazıları, bence çok ama çok yetersiz.

SS'ci arkadaşa gelince bişey demiyorum
    Allah yardımcısı olsun. İnş. dikkatli ve kaza yapmadan biner.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    şimdilik yok ama ileride belki
    bundan 3 hafta önce adana balcalı otoban girişinde virajı alamadım ve kendimi bariyerlerde buldum. hızım fazla değildi fakat virajı azda olsa dıştan aldım buda bana pahalıya maloldu çünkü yol kenarı mucurlarla doluydu asfalr okadar kaygandıki beni 2 metreden fazla kaydırarak bariyerlere sürükledi ve olan oldu. yavaş olduğumdan dolayı biraz sıyrıkla ve kas ağrılarıyla atlattım. şunu söylemek istiyorum paralı yollarımız bile çok bakımsız ve bizler gerçekten çok cesur insanlarız ki bu şartlarda 2 tekere tutunuyoruz.

Alıntı virtuemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bundan 3 hafta önce adana balcalı otoban girişinde virajı alamadım ve kendimi bariyerlerde buldum. hızım fazla değildi fakat virajı azda olsa dıştan aldım buda bana pahalıya maloldu çünkü yol kenarı mucurlarla doluydu asfalr okadar kaygandıki beni 2 metreden fazla kaydırarak bariyerlere sürükledi ve olan oldu. yavaş olduğumdan dolayı biraz sıyrıkla ve kas ağrılarıyla atlattım. şunu söylemek istiyorum paralı yollarımız bile çok bakımsız ve bizler gerçekten çok cesur insanlarız ki bu şartlarda 2 tekere tutunuyoruz.
    geçmiş olsun ucuz atlatmışsın,
    bir anlık bir dalgınlık yada dikkatsizliğin neler malum olabileceğini
    yakından görmüşsün.
    neyseki çok büyük bir şey olmamış.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı virtuemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    g. olsun bende bir gün virajı alırken şöyle bi motoru yatırim dedim yolun kenarı çukurmuş üstüne muçur dökmüşler döneyidedim haliylen motor yattı olan bana oldu sağ diz kapagımda bayagı bi kan aktı tabii daha sı varda anlatmak istemiyorum az çok ne oldugunu tahmin etmişsinizdir

akdenizde motorsürmek bayagı tehlikeli bide motor sürmeyi bilmeyenlerle dolu yollar onlarda normal motorcuların adını kötülüyorlar daha dün bi motorlu kamyoneti sollayacamdie kasasını altına girde kırmızı ışıkta çarşının göbeginde polisler görmeden uzaklaştırdı millet adamı

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı BARANZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    g. olsun bende bir gün virajı alırken şöyle bi motoru yatırim dedim yolun kenarı çukurmuş üstüne muçur dökmüşler döneyidedim haliylen motor yattı olan bana oldu sağ diz kapagımda bayagı bi kan aktı tabii daha sı varda anlatmak istemiyorum az çok ne oldugunu tahmin etmişsinizdir
    Bunlar kaç kere yazildi çizildi bilmiyorum.
    Ama motosiklet virajlarda fizik hareketiyle yatmaz.
    Motosikleti virajlarda yatiran gidon hareketine bagli olarak hiz'dir.
    Yani bu makina virajiniz ne kadar keskin ve hiziniz ne kadar uygun olursa virajlarda o kadar yatmak isteyecektir.
    Sizin bahsettiginiz durumda yerde micir olmamis olsa bile bir sekilde motoru yatirirsiniz.
    Virajlarda motoru kendi haline birakin, gidon hareketinizle birlikte hizinizi sabitleyin. Virajlardan daha cok keyif alirsiniz.
    Bu arada gecmis olsun.

Motosikleti
    Yakında olacak
    adana mersin yolu meşhur zaten,nusret mayın gemisinin orda otururken hep bunları görüyorum,yol eşkiyaları
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Gaziantep İl Temsilcisi AYDEMİR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    O Bir Goldwing 1800 cc Birde Yamaha 250 cc
    O yolda 2 faul olması imkansız o yolun her tarafı faul ne kadar dengesız sürücü varsa sanki o yolda buluşmuş...
    HAyat bisikLET GİBidİR PEDal ceVİRmeSSEn düşERSİn....
    O BİR SUZUKİ ( YAKIŞIKLI )

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı SinanAksu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar kaç kere yazildi çizildi bilmiyorum.
    Ama motosiklet virajlarda fizik hareketiyle yatmaz.
    Motosikleti virajlarda yatiran gidon hareketine bagli olarak hiz'dir.
    Yani bu makina virajiniz ne kadar keskin ve hiziniz ne kadar uygun olursa virajlarda o kadar yatmak isteyecektir.
    Sizin bahsettiginiz durumda yerde micir olmamis olsa bile bir sekilde motoru yatirirsiniz.
    Virajlarda motoru kendi haline birakin, gidon hareketinizle birlikte hizinizi sabitleyin. Virajlardan daha cok keyif alirsiniz.
    Bu arada gecmis olsun.
    Dostum sen bilmeden konuşuyorsun birgün adana mersin yoluna bi gelde bi görelim seni burda her gün kaç kaza atlatılıyor akdenizlilerin kullandıgı motoru kimse kolay kolay kullanamaz ! bu şartlarda gel buraya bi fazlada deil otoyolda bi 70 80 yapta gör bakım ne oluyor burda arkadaşımızda belirtmiş kimse korumalıga fln gereksinim duymuyor motorla makas yapıp duruyorlar burda yoksa tahtalı köy bilmeden konuşuyorsunuz burdaki yolun şöyle bi güzelligide vardır mersinden adanaya dogru gelirken yoll daralıyor ! bide herkezin stili farklıdır buraya gelde bak bakım motoru nasıl yatırıyorlar otoyolda motorla makas yaparken motoru nasıl yatırıpda dönüyorlar arkadaşım sende ne geminin orda durupta yok öyle böyle sallıyorsun orda trafik ışıkları fln var huzurkentin ordaki jandarmanın orda bidurda bak bakim nasıl motor kullanıyorlar bırak plakayı motoru bile göremessin :D

Türkiye'de En Çok Ölümlü Kaza Olan İller Sıralamasında Mersin 4.Sırada

buyur link:
    http://www.mersinhaber.com/14445-tur...n-4sirada.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:38 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:32 ----------

buda mersinden http://www.youtube.com/watch?v=Tjvpm...eature=related

Motosikleti
    DL1000-Nmax155
    Alıntı BARANZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sen bilmeden konuşuyorsun birgün adana mersin yoluna bi gelde bi görelim seni burda her gün kaç kaza atlatılıyor akdenizlilerin kullandıgı motoru kimse kolay kolay kullanamaz ! bu şartlarda gel buraya bi fazlada deil otoyolda bi 70 80 yapta gör bakım ne oluyor burda arkadaşımızda belirtmiş kimse korumalıga fln gereksinim duymuyor motorla makas yapıp duruyorlar burda yoksa tahtalı köy bilmeden konuşuyorsunuz burdaki yolun şöyle bi güzelligide vardır mersinden adanaya dogru gelirken yoll daralıyor ! bide herkezin stili farklıdır buraya gelde bak bakım motoru nasıl yatırıyorlar otoyolda motorla makas yaparken motoru nasıl yatırıpda dönüyorlar arkadaşım sende ne geminin orda durupta yok öyle böyle sallıyorsun orda trafik ışıkları fln var huzurkentin ordaki jandarmanın orda bidurda bak bakim nasıl motor kullanıyorlar bırak plakayı motoru bile göremessin :D

Türkiye'de En Çok Ölümlü Kaza Olan İller Sıralamasında Mersin 4.Sırada

buyur link:
    http://www.mersinhaber.com/14445-tur...n-4sirada.html
    1-) Sen kalem tutmaz iken, ben motorcuydum.
    2-) Ben senin dostun değilim.
    3-) Adana mersin yolunu bilmediğimi nerden çıkarttın?
    4-) Benim sana verdiğim bilgiler sürüş teknikleriyle ilgilidir. Ve her virajda geçerli bilgilerdir. Yani adana yolu, mersin yolu, istanbul yolu ile alakası yoktur.
    5-) Herkezin stili farklı diye birşey yoktur, doğru sadece bir tanedir. Oda en mantıklı olan neyse odur.
    6-) Bir daha insanlar hakkında bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olma..
    7-) Kaç yaşında oldugunu bilmiyorum ama benden yaşça baya bi küçük olduğun kesin. O yüzden artık sana cevap vermiyorum.
    8-) Evine dön.. Buralar sana göre değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)