Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hararet - Su değişimi

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    İyi akşamlar arkadaşlar benim honda cbr 125-r motorum var motoru 3-4 gündür kullanmıyordum bugün yarım saat sürdüm eve yaklaştıgımda hararet üst seviyeye çok yaklaşmıştı ve karburatörden ses geliyordu bu ses normalde gelirmi benmi bu zamana kadar dikkat etmedim yoksa karburatörde sorunmu var uzun zamndır su değişimi yapılmadı ben yakınlarda aldım değiştirmeyi bilmiyorum şuan ustaya götüremem usta bana sen yapamazsın dedi havası felan alınacak felan dedi şimdi ben su değişimi yapabilirmiyim sorun cıkmadan ve nasıl yaparım hararet neden yükselmiş olablir sizce

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Cevap verebilecek yokmu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Karbüratör değil de radyatörden bahsediyorsun sanırım

95-100 derecelere kadar normal olması lazım, daha mı fazla ısındı?

motor soğuyunca radyatörün kapağını aç bak, su eksikse su ekle.

genleşme kavanozuna da bak, eksikse onada çizgisine kadar ekle, ağzına kadar değil.

sular eksikse eğer tamamladıktan sonra motoru gözlemle hararet yapıyor mu yapmıyor mu?

fan açıyor mu açmıyor mu?

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Usta şimdi motoru çok kullanmadım 20 dk anca kullandım hararet derecesinin yükselmesi pek normal değil gibi su eklersem direk dökecekmiyim yoksa başka bişey yapacakmıyım birde radyatörden gelen ses su soğutamadığı için fan çalışıyorda onun sesimi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)