Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet Hırsızlarına karşı Nasıl Önlemler Alabiliriz ...

Motovento
    REKLAM ALANI
    Wolker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Caracal 200
    Herkese Selamlar öncelikle :

Pazartesi günü akşamı eniştemin kanuni scoter motorunu kapı önünden 3 tane kendini bilmez ............. sürükleyerek gece 23:00 sularında çaldılar.

Kısaca ustad'lar soruyu çok uzatmayacagım.

Motorumuzu Nasıl Koruyabiliriz, Ilgi Alakanız Için Teşekkürler ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda Africa twin
    genelde scooter tarzi motorlari kap kac yapmak icin caliyolar..yakinda sizin motoruda biyerlere atarlar bulursun...insallah fazla zarar gormeden birakirlar.hirsizlik konusuna gelince engellemen cok zor mumkunse kapali garaja koy degilse de bi otoparkla anlas gece rahat uyu...

Motosikleti
    Caracal 200
    Yalnız bizim burada kapkaç hiç olmaz korkumuz parçalayıp satmaları , Rabbim yardımcımız olsun :(

y.infernal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VW Polo
    2 Adet Disk Kilidi + Alarm
    Bu süper ikili olmazsa olmaz..

Motosikleti
    Honda Africa twin
    sizin orasi neresi bilmiyorum ama benim arkadasimin da kanuni scooter ini caldilar 15-20 gun sonra karakoldan aradilar gelip alin diye ama motor perisan haldeydi...senin motorun nedir??

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    Alarm taktır, bizim burda bi komşumuzda var geceleri her 5 dakikada bi kadın yabancı bişeyler söylüyo dit dit deyip ötüyo, gidip sökesim geliyo oderece yani :D bi de disk kiliti ki büyük ihtimal motorunda 1 adet disk var. işini hayli hayli görür.

O da mı olmadı yeri kaz, beton dök, V veya U şeklinde şeklinde demiri de betona koy tekerlek genişliğinde olsun ama, tekeri getir o araya koy, gece yatarken ortasından bi demir geçir, sağlam bide kilit al, kucaklayıp götüremezler bile :D :D :D
    hem ön hem arkaya da yap, sende rahatla motorunda rahatlasın.

Benimde aklıma şimdi geldi vallaha bu :D
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

Motosikleti
    Honda Africa twin
    evin alt kattaysa en ince misineden al gizlice motora bagla ucunuda evde dusunce ses yapacak biseye bagla....

Motosikleti
    Caracal 200
    arkadaşlar yorumlarınız için çok sagol benim sıpanın zaten bri garajı var , ama eniştem morunu çogu zaman dışarıda bırakmak zorunda, hani bu başlık altından bilgilerimizi paylaşırsak diger arkadaşlar içinde bir faydamız olur diye düşündüm.Teşekkürler

GT250rAlanya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4 Silindirden başkası YALAN
    O zaman motorunu bahçeye koyan, müstakil evinin yanına koyan arkadaşlara :

Yeri kaz, beton dök, V veya U şeklinde şeklinde demiri de betona koy tekerlek genişliğinde olsun ama, tekeri getir o araya koy, gece yatarken ortasından bi demir geçir, sağlam bide kilit al, kucaklayıp götüremezler bile :D :D :D
    hem ön hem arkaya da yap, sende rahatla motorunda rahatlasın.
    "Ve ben 24 yaşındayken kendimi Türkiye'nin bağımsızlığına armağan etmekten onur duyuyorum."
    Deniz Gezmiş 28 Şubat 1947 - 6 Mayıs 1972

overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    motoru bir yere sabitlemeniz şart. aynı şekilde abimin cbf250'si kapalı otoparktan (kapalı derken bahçede otomatık kapı var), apartman girişinden geçirip 4 basamak merdivenden taşıyıp çalmışlardı. direksiyon kilitlenmişti ve tekerlek dönmeyecek şekilde kitlenmişti ama bir yere sabitlenmemişti.

o gün bugundur kendi motorumu ön lastikten yangın merdivenine kitleyip, arka lastiği dönmeyecek şekilde ikinci bir kilit ile kitliyorum ve alarmı çalıştırıyorum. ancak önemli olan bir şey daha varki motorsikletin dışarıdan kolayca farkedilemiyecek bir yere parketmek gerekiyor.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

Motosikleti
    Scoo AngeL...
    Bir Kaç Ta Ben Birşey Ekliyeyim...

Kendi Ev Ve Bina Çevreniz İçin Geçerli Bu Yazıcaklarım...

-Motorunuzu Sağı Solu Boş Bir Şekilde Bırakmayın Bi Tarafı Duvara Agaça Direğe Yakın Olsun

-Motorunuzu Sabit Biryere Kilitleyin Zinciriniz Hiç Bir Zaman Yere Temas Etmesin Demir Makasıyla Yerden Güç Alarak Kesmesi Daha Kolaydır Ama Motora Tam Sararsanız Demir MakasınI Havaya Kaldırıp Daracık Biyere Sokup Kesmek Daha Zordur

-Eğer Motorunuzu Binanın İçine Koyuyorsanız Bir Alarm Taktırmanız İyi Olur Alarmın Sesi Binanın İçersinde Yankı Yapacağı İçin Komşularınız Uyanıcaktır Ki Bu Yöntemde Akü Kapağını Çok İyi Muhafaza Etmeniz Gerekiyor Yoksa Aküden Elektiriği Kese Bilirler

-Eğer Motorunuz Çok Göze Batan Ve Pahalı Bir Motorsa Komşuya,Kapıcıya,Bekçiye Eğer Çok Samimi Değilseniz Şuna Göz Kulak Olurmusunuz Die Bırakıp Gitmeyin Gerisini Siz Anlayın...

-Eğer Başka Biyerde Gece Kalıcaksanız Motorunuzu Ya Binanın İçine Sokun Yada Dışarıda Bırakmak Zorundaysanız En Yakın Petrol Ofisine Gidip Motorunzu Gören Bir Kameranın Çektiği Bölüme Güzelce Kilitleyip PETROL OFİSİNE Bırakın Düz Otoparkta Bırakmaktan Daha Güvenli Olucaktır...

-5 Dk 10 Dk Her Neyse Bir Markete Veya Biyere Girip Çıkıcaksanız Bile Motoru Sabit Noktaya Bağlayıp Kalabalığın Arasına Bırakınız Ve Motor Gözünüz'ün Göre Bileceği Bir Noktada Olmasına Gayret Ediniz

-Eğer Hayla Semtinize Güvenemiyorsanız Ev'De Motoru Park Ettiğiniz Yere 1 Tane Hareket Sensörlü Prejektör Taktırıp Buna Ek Olarak 1 Adet İp Kamerayı Yüksek Biyere Sadece Sizin Motorunuzu Çekicek Şekilde Montaj Edip Bilgisayarınızdan Ve Telefonunuzdan Ev De Yatarken Bile Motorunuz Oturduğunuz Yerden Baka Bilirsiniz Bu Olayın Maaliyeti Çok Yüksek Deilddir Bu Arada 1 Adet İp Kamera 1 Ader Hareket Sensörlü Işık...

Bunlar Benim Kendi Düşüncelerimdir...Saygılar...
    [COLOR="Red"][B]Motosiklet bir özgürlük ve keyif aracıdır. Bu özgürlük ve keyfin en önemli ve öncelikli koşuluysa kask kullanımıdır.
    Kask, motosiklet sürüş güvenliğinin en önemli ve olmazsa olmaz koşuludur.[/B][/COLOR]

Motosikleti
    Yaya
    Açık otoparkımızda giriş kat komşumuzun balkon duvarının yanına park ediyorum. Yere 2 adet çok sağlam tij ve ona bağlı döküm halka attım. Zincire değil direk bulabildiğim en kalın halat kilidi aldım ve arka teker ve zinciein arasından geçirerek kilitliyorum. Ön diskede bir kilit atıyorum..

Allah kimseye dert bela vermesin. Geçmiş olsun
    Counter Strike'cilar buraya
    www(dot)dostsunucu(dot)com

Motosikleti
    Yakında olacak
    dün akşam çarşıda gezerken bir motor gördüm adam bisiklet kilidi ile bağlamıştı,serçe parmağımdan bile inceydi kilid,
    Göze Giren Şemsiye Açılmaz:cat:

Motosikleti
    yamaha ybr
    bide lazım olan parçayı söküp gidiyolar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)